Прескочи до съдържание

Филми


Препоръчани мнения

Според мен манията по Междузвездни войни е оправдана. Това е направо революция в киното, освен това то пуснаха още по време на социализма, когато гледахме само разни соц. филмчета. Руснаците също имат добри фантастични филми /напр. Сталкер/, но те наблягат повече на психологията, а не на зрелището и фабулата. Естествено, че за едно дете на 10-12 години Star wars беше нещо велико. Впрочем и децата ми сега се кефят на този филм, явно наистина е някаква магия.

Ха-ха, сега се сетих за едно филмче, което много обичах като дете - Приключенията на Електроник :lol: Също и Летящият Честмир :D

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Снимките от Тунис са много готини, чак и на мен ми се приходи. Навремето един много добър филм ме заведе в Патагония, ако не сте го гледали - препоръчвам, Дневниците на мотоциклетиста. Разказва за пътуването на младия Че Гевара през цяла Южна Америка. Филм за пътуване, що ли ми хареса още се чудя.  :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ей, като каза хобита...тия къщички в началото, дето са вкопани под земята са в Нова Зеландия. Та такова...не че нещо де, ама кво пък, може да се видят. :D :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като стана въпрос за местата, където са правени филмите - мои познати бяха в масовката на Ахил когато се снимаше. Много хора се зарибихме да отидем в Мексико ама точно тия момчета страшно бързо ни разобедиха  :D Но пък те си го свързват с ненормалната жега и надрусаните мексиканци, които са били убедени, че боя трябва да е истински  :D

Връзка към мнение

"Reservoir dogs"

"Klopka" (сръбски)

Ей тая късичка анимация: 

 

Бих добавил и "Дързост и красота", но не съм сигурен, че ще мога да го изгледам 10 пъти.

 

Ще добавя и още един, който съм сядал да гледам 5-6 пъти, но никога не съм издържал до края. За тоя филм човек трябва да е много добре подготвен (настроен) психически: http://www.imdb.com/title/tt0088846/

 

 

:)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

O, "Brazil" е един от най-хубавите филми, който съм гледала.

Може би един от първите филми, които ме впечатлиха истински... Благодаря, че ме подсети да си го изгледам пак, тъкмо още не са минали 10 години от предишния път.

;)

Връзка към мнение

От известно време изобщо не гледам филми. Едно, че нямам много време да стоя 2 часа втренчен в екрана, второ работата ми е толкова натоварена, че предпочитам да се разсея с някое комедийно сериалче, без излишни емоции и напрежения, затова четири са ми от любимите комедийни поредици:

- полицейските филми с Люи дьо Финес

- Щурите съседи - испански сериал 

- Какво ще кажат хората - английски комедиен сериал

- Ало, Ало

 

policaqt_se-zhni.jpg

 

shturite_sysedi.jpg

 

485-940.jpg

 

aa6.jpg

Ники, Ало Ало е сериал  който съм гледал не знам колко пъти ( имам го на компа) и винаги се заливам от смях. :D  Уникален е! Да не говорим за филмите на Великия Louis de Funes Освен тия имам и още един който винаги ще гледам с удоволствие - Оркестър без име :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като стана въпрос за местата, където са правени филмите - мои познати бяха в масовката на Ахил когато се снимаше. Много хора се зарибихме да отидем в Мексико ама точно тия момчета страшно бързо ни разобедиха  :D Но пък те си го свързват с ненормалната жега и надрусаните мексиканци, които са били убедени, че боя трябва да е истински  :D

Верно ли? Аз имам много добър приятел, който също беше в масовката, той пък умира за Кабо, свързва го с пиене, жени, гмуркане... дори е успял да заснеме акула!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ники, Ало Ало е сериал  който съм гледал не знам колко пъти ( имам го на компа) и винаги се заливам от смях. :D  Уникален е! Да не говорим за филмите на Великия Louis de Funes Освен тия имам и още един който винаги ще гледам с удоволствие - Оркестър без име :)

Така е, редовно пускам по някоя серия за разтоварване. Може да опиташ и от другите два сериала - почни ги от първите сезони и епизоди, и ще видиш колко са забавни. Истински смях.

Връзка към мнение

 

Да дам и аз нещо по въпроса с идеите за филми

Стане ли въпрос за Тарантино, веднага “True Romance”, “Four Rooms” и вече споменатият “Pulp Fiction”

“Zavet” – "Заветът", сръбски, уникален! Комедия на абсурдите, Костурица, фаворитът ми за последната година.

“The Terminal” с българския зет Tom Hanks и уникалния му български език.

Първите на Guy Ritchie - "Lock, Stock..." и "Snatch" + Jason Statham в "London”

 “Layer Cake”, “Fear and Loathing in Las Vegas” - без коментар

Класиката “Heat” и звездния актьорски състав, събран в него

една много свежа комедия с лафове и ситуации "Be Cool" (пак с Джон Траволта и Ума Търман като в Pulp Fiction + куп други звезди от шоу бизнеса)

"As Good As It Gets" с Jack Nicholson, също и “The Bucket List” пак с него и Morgan Freeman

И още няколко Traffic, Alpha Dog, Havoc, Memento, Babel, Eyes Wide Shut (на Кубрик)

Малко по-развлекателни The Big Bounce, The Death and Life of Bobby Z , Wedding Crashers, The Heartbreak Kid, Ергенските запои

И накрая малко съспенс Pitch Black, Ghosts of Mars, “[Rec]” , The Descent

Списъка ще е непълен без невероятния шедьовър  “La marche de l'empereur“

Връзка към мнение

Такаа. От всички изброени повечето съм ги гледала, но има и доста които не съм. Така, че мерси на всички, има още малко почивни дни и ще гледам малкото време, което прекарвам вкъщи да го оползотворя по най-добрия начин  ;) Това да не ви спира, давайте още предложения  :)

Връзка към мнение

Аз предлагам след като изредим тоновете по-старички филми да почнем да обсъждаме по-новите, които си заслужават. Обещавам да помагам, колкото мога, ще засиля ходенето на кино, че тая месечна карта нещо последният месец я платих за лудо :)

Връзка към мнение

Отварям фейса и почвам да изреждам...Evita, Entrapment, The rock, The Island, Gattaca, Swordfish, Death Race, Matchstick Men, Taken, Minority Report, National Treasure, Saw, Final Destination (всички части), Mission Impossible (всички), The Ring, Twin Peaks:Fire Walk With Me, Avatar, Titanic, Face Off, Next, Snow Dogs, Friends With Benefits и най-любимият ми the Lion King!  :wub:  По принцип много  харесвам филмите на Дисни! :)

Сериали: Тя и Той, Stargate, Battlestar Galactica, Desperate Housewives, Friends, Fawlty Towers, Twin Peaks, Secret Circle, The Middle, The War at Home, The King of Queens....The Lost Room -мини сериалче....като се присетя още някой ще пиша пак. :)

Връзка към мнение

Ооох, със сигурност не мога да ги изредя, но на първо четене се сещам за "Смело сърце", "Шифърът на Леонардо",  "Дежа вю", "Брюж", Знак на съдбата" - избощо харесвам всякакви филми, стига да ми допада сюжета.

От сериалите - най-любими - "Приятели" , "Отчаяни съпруги", "Сексът и градът" :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.