Прескочи до съдържание

Използване на мили Miles and More


Препоръчани мнения

Т.като много хора ще пътуваме по Централна и Южна Америка:

 

Авианка пуснаха редовната си промоция за закупуване на двойно количество мили на фиксирана цена 33 долара за 2000.

Авиокомпанията има много силно покритие в района и е пълноправен член на Стар Алайънс.

За 165 долара може да си купите общо 10000 мили, които стигат за еднопосочен полет между произволни точки в Централна Америка (полет, за който ми искат да платя 500 долара без точки).

15000 точки струва еднопосочен билет между произволни точки в Европа.

Програмата не изисква доплащанен а горивни такси към точките, и позволява смесено плащане с мили + пари, ако не ви достигат.

 

https://www.lifemiles.com/eng/tra/pro/proofeinf.aspx?D=DOF22

 

Имат една от най-пълноценните онлайн търсачки за награди и няма дa ви се налага да им се обаждате по телефона за запазване на билети.

 

Може ли да закупиш билет на Авианка с мили, събрани в Miles & More програмата на Lufthansa?

Връзка към коментар

Можеш, т.като са пълноправен партньор на Стар Алаианс.

Още едно допълнение: Авианка са партньори с АероМексико и ИБЕРИЯ, което гарантира завидно покритие до всички кътчета на Ю.Америка

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Опаа, значи може би най-накрая ще видя някаква полза от тези мили. За вътрешния ми полет в Перу.

 

Имаш ли идея как точно става купуването на полет с Lufthansa мили на lifemiles.com? Че нямам време да разровя (пада ми батерията на лаптопа).

Връзка към коментар

Ами моят съвет е ако вече имаш регистрация при Авианка, да си купиш мили там и да ползваш тях.

 

Ако не - трябва да се обадиш на телефона в офис на Майлс & Мор. Кеф ти на българския, на немския (говорят Английски) или на някой от десетките други офиси.

Връзка към коментар

Ами моят съвет е ако вече имаш регистрация при Авианка, да си купиш мили там и да ползваш тях.

 

Ако не - трябва да се обадиш на телефона в офис на Майлс & Мор. Кеф ти на българския, на немския (говорят Английски) или на някой от десетките други офиси.

С други думи искаш да кажеш, че единствения начин да похарча Lufthansa мили за полет на Avianca е като звънна по телефона на Miles & More?

Връзка към коментар

Аха

You can book online flight-award tickets at any time of the day for the entire route network of Adria Airways, Austrian Airlines Group, Brussels Airlines, Condor (only Economy Class), Croatia Airlines, LOT Polish Airlines (not for Premium Economy Class), Lufthansa and SWISS. You can book Germanwings flight awards here.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е сред "предимствата" на М&М - имаш възможността да бъдеш лично обслужен от "специалист" :) Кавичките хич не са случайни..

В българския офис (разбирайте - отговарят на софииския телефон) са много дружелюбни и отзивчиви, но се прегъват мигновено пред сложни задачки, и не са много в час с някои тънкости (това понякога помага). Поне моят опит с тях е такъв.

В немския офис са супер, може би най-добре подготвените (естествено), но и най стриктни - заобикаляне на правилата е много трудно.

Уви, сайтът им също не е безгрешен. Понякога крие най-евтините маршрути с прекачвания, а ги показва ако ги търсиш на отделни отсечки (пример София Варшава Пекин или обратно).

 

За да си спестите дългото висене на телефона и предлагането на неоптимални маршрути - винаги наличността на наградни седалки по даден маршрут се проверява първо на:

 

http://flisea.com - уникално полезен сайт, макар и вече неподдържан. Търси в канадците и японците, като трябва регистрация за вторите.

http://united.com - най-лесно достъпната търсачка. Желателно е резултатите да се проверяват на поне още едно място.

http://lifemiles.com - т.като търсенето във flisea за този сайт е счупено, една проверка тук винаги помага.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Значи ще ги тормозя днес по телефона. И без това имам останал кредит в скайпа.

 

На практика M&M би трябвало да ми поискат за билета точно толкова мили, колкото показва и на lifemiles.com? Или са възможни разлики?

Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Регистрирах се в Miles and More, но не успявам да взема мили от минал преди 2 месеца полет на ЛОТ. Не знам дали не попълвам нещо добре или има друг проблем.

Има ли някой на ти с тях, за да удари едно рамо?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Регистрирах се в Miles and More, но не успявам да взема мили от минал преди 2 месеца полет на ЛОТ. Не знам дали не попълвам нещо добре или има друг проблем.

Има ли някой на ти с тях, за да удари едно рамо?

По принцип регистрацията ти трябва да е преди полета. Или поне преди време беше така. Възможно ли е това да е проблемът?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги каза:

По принцип регистрацията ти трябва да е преди полета. Или поне преди време беше така. Възможно ли е това да е проблемът?

Не. На родителите ми им направих регистрация преди третия полет с Lufthansa. Милите за първия бяха отлетели безвъзвратно (има 6-месечен период след полета, в който можеш да добавяш мили), но за втория ги добавих. 

Връзка към коментар

Въпреки, че ми изписва, че нищо не е прието, по телфона казаха, че връщането е прието и в обработка.

Каза, ми че не е трябвало да си пиша трите имена в Miles and more, но не се разбра как от един билет с 4 полета са приети само 2.

Ще чакам да видим дали ще стане нещо и ако нищо не стане, можело да си направя друг профил с име и фамилия само.

Връзка към коментар
преди 45 минути , Alexander каза:

. Не знам дали не попълвам нещо добре или има друг проблем.

 

А провери ли дали за конкретния полет се полагат мили? 
Edit
Виждам, че вече си решил проблема. 
 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.