Прескочи до съдържание

Аржентина...по моя си начин.


mililia

Препоръчани мнения

То там е толкова спикойно и релаксиращо , че може да заспиш както си ходиш прав по уличките :)

Напълно сигурно е , няма тъмни субекти.

Цените са съвсем нормални не е скъпо.

Аз със 70 долара изкарах два дни от които платих и нощувката в хостела и автобуса до Монтевидео общо около 30 долара :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На кой сайт проверявате прогнозата за Игуасу?

Знаеш ли какво - не отдавай чак много голямо значение на прогнозите за времето.

 

В нашия случай за две седмици в Бразилия по прогнози (и то имам предвид краткосрочните за ден-два напред) трябваше да има бури, гръмотевици и дъждове и какви ли не страхотии и аз направо се бях отчаял. Е, да, ама не! (Както казваше един коментатор ;) ) Почти цялото време имахме прекрасно време :) , почти не ни валя дъжд, освен тук-там кратко приръмяване и малко по-силно една от двете сутрини в Игуасу, ама то там и без това си се накиснахме от водопадите, така че дали водата ти идва отдолу и отстарни (от пръските) или отгоре (от дъжда) няма особено значение :biggrin: .

Така че не се впрягай много-много на прогнозите.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Такааа, най-накрая дойде и моят ред. Утре рано сутринта, живот и здраве, летя за Мадрид, а около полунощ и за Буенос Айрес. Дали съм се надценила или пък ще бъде пътуване като всяко друго ще се разбере много скоро.

Багажът е почти готов, остава да закопчая ципа на куфара и да не се успя за ранния полет :) .

Ако не се появя до края на месеца да знаете, че някъде съм се затрила и следващите магеланци, посещаващи Аржентина да ме потърсят, моля ;) .

 

 

Един последен въпрос към разбиращите.

Разбрах, че лесно могат да се закупят преходници от железариите в Аржентина, ако дупките в контактите не могат да се ползват на нашия вид. Интересува ме, обаче нашата ел. техниката която работи при 230 V може ли да се ползва без трансформатор при 220 V, каквото е напрежението в Аржентина?. За таблета и мобилния знам, че няма проблем, но имам едно зарядно за батерии за фотоапарата, което е само за 230 V.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Да, само преходник ти трябва, ако имаш универсален си вземи, продават напр. в Технополис за 10 лв

Лек път и до скоро виждане в БсАс

Последвай съвета на Фичо - ако 10 мин преди излитане има 4 свободни седалки, ги заеми, спи се идеално

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Такааа, най-накрая дойде и моят ред. Утре рано сутринта, живот и здраве, летя за Мадрид, а около полунощ и за Буенос Айрес.

Лек пък и хубава екскурзия с много приятни емоции да имаш! :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Такааа, най-накрая дойде и моят ред. Утре рано сутринта, живот и здраве, летя за Мадрид, а около полунощ и за Буенос Айрес. Дали съм се надценила или пък ще бъде пътуване като всяко друго ще се разбере много скоро.

Багажът е почти готов, остава да закопчая ципа на куфара и да не се успя за ранния полет :) .

Ако не се появя до края на месеца да знаете, че някъде съм се затрила и следващите магеланци, посещаващи Аржентина да ме потърсят, моля ;) .

Лек и безпроблемен полет, да нямаш закъснения и само хубави случки ти пожелавам! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече съм в Мадрид. С леко закъснение, поради стачка на френското летище, кацнахме успешно в Мадрид. После лутане из огромното летище и първата част от деня си отиде.

Първа спирка в Мадрид на гара Аточа. Костенурките са безчет.

Загубих се в парка Ретиро, но го опознах най-подробно.

После поех към двореца пеша, минавайки през площад Сол и плаза Майор. Докато се лутам из пресечките съвсем случайно попаднах на заведението, препоръчано ми от Фичо. Изпробвах Музея на хамона с бира и сандвич с хамон. Хареса ми, следващия път пак ще го пробвам.

За съжаление Дворецът беше затворен, поради официално събитие. Храмът на Дебод пък почива от 14-18 ч., така че и в него не успях да вляза.

Ужасно се уморих и за награда седнах на кафе и интернет. Предстои музея Прадо и после бърза вечеря със стар приятел.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Вече съм в Мадрид. С леко закъснение, поради стачка на френското летище, кацнахме успешно в Мадрид. После лутане из огромното летище и първата част от деня си отиде.

Първа спирка в Мадрид на гара Аточа. Костенурките са безчет.

Загубих се в парка Ретиро, но го опознах най-подробно.

После поех към двореца пеша, минавайки през площад Сол и плаза Майор. Докато се лутам из пресечките съвсем случайно попаднах на заведението, препоръчано ми от Фичо. Изпробвах Музея на хамона с бира и сандвич с хамон. Хареса ми, следващия път пак ще го пробвам.

За съжаление Дворецът беше затворен, поради официално събитие. Храмът на Дебод пък почива от 14-18 ч., така че и в него не успях да вляза.

Ужасно се уморих и за награда седнах на кафе и интернет. Предстои музея Прадо и после бърза вечеря със стар приятел.

Мил, а ти самичка ли пътуваш.?

Връзка към коментар

Не се коси за двореца. За мен е най-красивият в Европа и не си струва да го претупваш ей така :) Доста места си изръшкала за няколко часа. С онзи полет в полунощ ли ще се телепортираш в Новия свят?

Връзка към коментар

Приятно прекарване и от мен Еми :) Самичка е да. P.S. ако бях в Мадрид днес бих отишъл на "Вайекас" - стадионът на симпатягите от Райо Валекано. От 22 ч испанско време приемат Реал в мини мадридското дерби , Vamos Rayo :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

късно виждам темата и най-верочтно вече пътувате, но ако все пак прочетете да си кажа : като човек живял в Берлин 5 години сам-сама (от 18 до 23 години ) мога да кажа, че Берлин е един от най-спокойните градове. Няма да имате абсолютно никакъв проблем нощно време сама да се придвижвате с градския транспорт ( най-пресните ми спомени са от миналата година, когато заведох 2 годишната си дъщеря там ). От Тегел има рейсове до спирка Зоологическа градина (това им е нещо като централна гара) от там с метрото за отрицателно време може да отидете навсякъде. Препоръчвам Ви хотелите в Шарлотенбург около гарата, защото освен че не са никак скъпи, ще са Ви по-удобни за придвижването обратно към летището ( с малък престой сте ), но ако все пак решите да се отдалечите от гарата - най-добрия избор би бил Парк ин към Радисон, който е на Александерплац : ниски цени, на високо качество, удобна локация (на самата спирка на метрото) и изглед към телевизионната кула :)  Нощния живот там, също е относително спокоен, възможно е да се разминете по улицата с група подпийнали и шумни младежи, но дори и да Ви заговорят, ако просто им се усмихнете културно и си продължите пътя - няма да Ви закачат (обикновено побоищата и проблемите са си между тях, тази група враждува с груга група, но всички се събират на едно място :lol:  ) Има учудващо много за гледане там, и то извън обичайните туристически атракции, но за целта Ви трябва някой местен за гид - или следващия път ме вземете и мен, с радост ще Ви разведа из града :lol: . Относно транспорта Ви препоръчвам да ползвате обществен транспорт, много е удобен и изобщо не е скъп, такситата не са измамни или скъпи, но поради голямото разстояние и трафика, излизат цифра. Приятно изкарване в града, където оставих сърцето си :wub:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, прочетох че лети към Аржентина, но поста ми е по повод точка 1 от въпросите и :)

"1. Пристигам в Берлин на летище Тегел вечерта към 22.45. Не съм била в Германия и нямам идея от транспортните комуникации там. Има ли начин да се придвижа до Берлин и удачно ли е да го правя почти посред нощ? Тук имам два варианта и трябва да избера от тях:"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мил, а ти самичка ли пътуваш.?

  

 

Както се казва сама съм, други няма. Аз и две чанти вече сме на майната си:-).

 

Не се коси за двореца. За мен е най-красивият в Европа и не си струва да го претупваш ей така :) Доста места си изръшкала за няколко часа. С онзи полет в полунощ ли ще се телепортираш в Новия свят?

И аз си мисля, че все трябва да остане нещо, че да се върна пак. А й преуморен не се забавляваш. От умората Прадо едвам го издържах. И за него трябва да се върна пак.

Здравейте,

късно виждам темата и най-верочтно вече пътувате, но ако все пак прочетете да си кажа : като човек живял в Берлин 5 години сам-сама (от 18 до 23 години ) мога да кажа, че Берлин е един от най-спокойните градове. Няма да имате абсолютно никакъв проблем нощно време сама да се придвижвате с градския транспорт ( най-пресните ми спомени са от миналата година, когато заведох 2 годишната си дъщеря там ). От Тегел има рейсове до спирка Зоологическа градина (това им е нещо като централна гара) от там с метрото за отрицателно време може да отидете навсякъде. Препоръчвам Ви хотелите в Шарлотенбург около гарата, защото освен че не са никак скъпи, ще са Ви по-удобни за придвижването обратно към летището ( с малък престой сте ), но ако все пак решите да се отдалечите от гарата - най-добрия избор би бил Парк ин към Радисон, който е на Александерплац : ниски цени, на високо качество, удобна локация (на самата спирка на метрото) и изглед към телевизионната кула :)  Нощния живот там, също е относително спокоен, възможно е да се разминете по улицата с група подпийнали и шумни младежи, но дори и да Ви заговорят, ако просто им се усмихнете културно и си продължите пътя - няма да Ви закачат (обикновено побоищата и проблемите са си между тях, тази група враждува с груга група, но всички се събират на едно място :lol:  ) Има учудващо много за гледане там, и то извън обичайните туристически атракции, но за целта Ви трябва някой местен за гид - или следващия път ме вземете и мен, с радост ще Ви разведа из града :lol: . Относно транспорта Ви препоръчвам да ползвате обществен транспорт, много е удобен и изобщо не е скъп, такситата не са измамни или скъпи, но поради голямото разстояние и трафика, излизат цифра. Приятно изкарване в града, където оставих сърцето си :wub:

Никол, благодаря за инфото. Аз ще отседна на Александър плац в стая от Airbnb. За другото ще го мисля после..

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Та първи дълъг полет успешен, ама си беше трудно. Самолетът доста пълен, в моя салон без възможност за преместване на свободна четворка, а май и в другия салон беше така. И пълно с деца дето цвърчат по 12 часа. Тамън едно млъкне, друго запищи..... А ако настъпи тишина значи сме в турболенция и ни будят да закопчаем коланите. В един момент явно и на тях им писна и правилата вече не се спазваха. Положителното нещо...сама на двойна седалка....имаше други в по-кофти ситуация от мен. Като мина нощта установих, че явно съм успяла да дремна някакси.

После ни дадоха декларации и аз се паникьосах да декларирам ли глупостите дето нося или да хитреея. Добре, че разумът надделя и чинно си описах телефон, таблет и фотоапарат. Иначе гледах, че голям тараш пада на терикатите. А аз минах за секунди. Успях да грабна багажа, да се снабдя с карта на града и билет за превоз до хостела и вече почивам на леглото.

Смених пари по черния курс 12,50 за долар, в хостела.

Минавайки през града впечатленията ми са, че съм на Сточна гара - хаос в огромен град. Даже на летището обиколих всички бус терминали и паркинги, докато разбера, че спирката ми е под носа.

След малко идват да ме вземат за първа среща с града. После са ми организирали тържествено посрещане с вечеря, на която се очертава да спя.

Та за сега броя, че се справям, въпреки че не особено добре.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

След малко идват да ме вземат за първа среща с града. После са ми организирали тържествено посрещане с вечеря, на която се очертава да спя.

Та за сега броя, че се справям, въпреки че не особено добре.

Кой ще те води из града, с гид ли си?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.