Прескочи до съдържание

4 дни в Мадрид и наоколо


nikolaysto

Препоръчани мнения

Никой не даде мнение за програмата за първите два дни :(

Изпълнима ли е?

 

До mililia, woman_in_white:

 „Долината на падналите” заслужава ли си? Колко време ни е нужно, за да го разгледаме? Там има ли работно време? Бихме ли могли да се разходим там много рано?

 

А има ли нещо изключително специално, което трябва да хапнем в Мадрид? Някой местен специалитет или нещо много типично?

Хамона и виното са ясни :)

 

Програмата ти е изпълнима... :). Долината на падналите, ако не се забавите много в Ел Ескуриал може да се отбиете. За мен не беше кой знае какво, но други го харесват.

Раб. време: 10 до 18 часа (октомври-март), 10 до 19 часа (април-септември), като последния вход е 30 мин. преди затваряне

Цена: 9 евро, цена с намаление 4 евро.

Свободен вход за граждани на ЕС: Сряда и четвъртък след 15 часа (октомври-март) и след 17 часа (април-септември)

http://www.valledeloscaidos.es/vive/planifica

 

В по-горен пост описах забележителностите в Мадрид и са в ред който може да ги минете с тръгване от Храма на Дебод или Пласа Испания :).

В този ред на мисли срещу Кралският дворец има инфо (поне март 2014 имаше) откъдето може да вземете безплатни карти на града...

Безплатна карта на метрото може да вземете от всяка метростанция - стига да не са свършили...

Преди имаше и смяна на караула пред Кралския дворец (на обяд), но миналата година като бях последно караула въобще го нямаше пред двореца.

Връзка към коментар

А има ли нещо изключително специално, което трябва да хапнем в Мадрид? Някой местен специалитет или нещо много типично?

Хамона и виното са ясни :)

Ако не сте опитвали някъде из Испания пробвайте чурос с топъл шоколад или кафе. Прилича на нашите толумбички, твърде сладко е, но сутрин е добра закуска.

В Сеговия точно под до църквата има чудесен рибен ресторант. Ако обичате да експериментирате можете да опитате Persebos. Ресторантът ни беше препоръчан от наши приятели от района на Сеговия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Входът в El Escorial е вече 10 евро, (28/12/14); в Кралския дворец в Мадрид 11 евро (29/12/14).

 

Нова година - нови цени...

 

Пропуснах да пиша, че до кръста в Долината на падналите има стъпала и може да се качите... гледката е това, което си заслужава.

 

А за хапване - хапват много морски неща. Ако обичате морски неща, има ресторанти наречени Marisqueria, там има основно много видове риби, раци, скариди, октоподи и т.н. все морски неща.

Иначе сега се сещам за Косидо по Мадридски - Cocido Madrileño (вид яхния от месо и наденица с нахут ).

Пайеа също се яде в Мадрид.

Опитайте и Турон - продават го в магазините във формата на шоколад е. Има различни видове. Прави се за Коледа, но съм го взимала и в края на февруари.

Опитайте и чорисото им (няма нищо общо с това, което продават тук)

Тортиля де пататас (Tortilla de patatas)

Rabo de buey - говежда опашка

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имам въпрос и за храненето. На други места като пътуваме режима ни е -  Добра закуска, Обяд на крак, Добра вечеря. За южна Испания тази схема не работеше и се пренастроихме на - Прилична закуска, Добър Обяд  на Обедно меню, мезене за вечеря (Тапас). Как да подходим в Мадрид? .

Има една верига Museo del Jamón - човек като се разхожда из Мадрид и вземе да огладнява и току  му се изпречва някой от тези "музеи" пред очите :)   - аз много ги харесвам тези ресторантчета за замезване с плата от различни видове хамон и всякаква друга charcuteria :) , плата сиренца, които вървят много добре със сервеса или червено винце. Има и други ястия и манджички, а цените са съвсем прилични.

С моите приятели се майтапехме колко сме културни, че обикаляне само по музеи в Мадрид :biggrin: .

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В южна Европа, трудо може да се попадне на лоша храна. Там по-важното е къде ще се яде, отколкото какво. Винаги по центъра, където е пълно с туристи, качеството не е много добро, но за сметка на това е по-скъпо. Визирам обкновени кръчми и ресторанти, ако се ходи по тежки и скъпи места, няма такива проблеми.

Музея на хамона е доста добро и място за хапване на бързо и евтино. Преди година и нещо имаше едни намаления в него и всичко беше без пари направо, ето една снимка от тогава.

034759521.jpg?r=0

 

Паейата доста българи  не я харесват съм забелязъл, но я препоръчвам, но много зависи къде се яде. Привидно не е нещо трудно за готвене, но си има тънкости и има много голяма разлика от едно място до друго.

За любителите на морските неща си има специални кръчми marisqueria, там се набляга на раци, скариди, октоподи, различни миди и т.н. Там няма много разлика, понеже готвенето е едно варене в повечето случаи, а продуктите не се залежават, та където и да се яде, все едно.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не мога да си променя мнението..

Забравих да добавя, че има и много хубави меса, местни телешки и свински от породата iberico. Има и добри аржентински ресторанти, на които съм голям фен. Там се яде основно телешко на скара!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

До Толедо с автобус от автогара Mendez Alvaro. Спирка на Линия №6 на метро Mendez Alvaro.

http://www.estacionautobusesmadrid.com/frameset.html

С автобус е два пъти по-евтино до Толедо.

 

Влизам, за да направя корекция на поста си. Автобусите за Толедо тръгват не от автогара Mendez Alvaro, от автогара Plaza Eliptica (изпробвано лично преди седмица :) ). Намира се пак на линия циркуляра на метрото №6. Цената е около 9.80 двупосочно. Стига се за около 50 минути до Толедо с директната линия.

Връзка към коментар

А някой да е ходил на фламенко представление? Моля, който има опит да сподели. Намират се доста такива в Мадрид, но повечето ми приличат на турист трапове,,,

Редактирано от mitkot
Връзка към коментар

Ами те са си такива. Какви очаквате да бъдат? 90% от посетителите са чужденци, поне в Мадрид

Все пак има и достатъчно добри, примерно според испанците тези са читави, но не са евтини. Евтино и хубаво в Андалусия!

http://www.casapatas.com/

http://www.corraldelamoreria.com/landingpage/flamenco-madrid-restaurante.html?gclid=CKTSlMPghMMCFSfLtAodWi4AGQ

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Предполагам, че има места където ходят и местните хора...та за такова питам? Както има ресторанти, в които ходят испанци, така вероятно има и такива представления...

Връзка към коментар

Аз за 12 години в Мадрид, не съм чул испанец да ходи по фламенко..за ресторанти е друга работата вече, там си ходят.

В Андалусия дори малките деца си тананикат, пеят и тропат, много са запалени.

Реално където и да отидеш, няма да съжаляваш. Не вярвам да си специалист по фламенкото и да виждаш разликите между отделните изпълнители.

Гледам, че и за това го хвалят испанците, че не било типичното туристическо място и си струвало.

http://flamencomadridcentro.com/#services

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Моля за следната информация:

Искам да използвам влакчето за придвижване от летището в Мадрид до гара Аточа и евентуално връщането обратно. Интересувам се билетите от къде се купуват и дали трябва да се заверяват някъде преди качване (подобно на тези за регионалните влакове в Италия)?

Изписва ли се някъде на табло, коя спирка е? Дали пък гара Аточа не е последната спирка на влакчето от летището?

Връзка към коментар

Билетите се купуват от машини на входа или на гишето от човек. Не се заверява нищо както е в Италия за влаковете. След като ти дадат билета, той се пъха в устройство за да се влезе към пероните, което е равносилно на заверяване, няма как да се объркаш, понеже няма как да влезеш, ако не пъхнеш билета. . Понякога на излизане има същата процедура. Аточа не е последна спирка, всички спирки  се казват по говорителя във влака и на перона, както  и се изписват спирките на таблото  на двете места, влак-перон.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!

Предстои ми пътуване със семейството до Мадрид и Барселона от 20.09 до 28.09.2015 г.

Идеята е да бъдем в Мадрид от 20.09 до 23.09, а след това с влак до Барселона.

Ще се радвам ако ми помогнете с всякаква информация.

Ще бъдем 4 човека -2 възрастни и 2 студента /децата/.

Връзка към коментар

За сега съм на тема избор на хотел.

Искам да попитам за мнение за хотел Intur Palacio San Martin.

На удобно място ли е и как се стига до него от летището?

И ако имате други по- добри и съответно по- евтини предложения.

Предварително благодаря.

Връзка към коментар

От 23.09. до 28.09. в Бaрселонa се провеждa нaй-големият фестивaл в Кaтaлуня - La Merce. По товa време цените нa хотелите скaчaт дрaстично, a с нaближaвaнето нa прaзникa, и нaмaлявaт свободните местa зa нощувaне в целия грaд, че и в околните.

Aко те удовлетворявa ценaтa, спрямо условиятa - локaция, сигурност, кaчество нa обслужвaнето (според отзивите и ревютaтa), взимaй без дa чaкaш.

Товa могa дa ти дaм кaто първи съвет :)

Другият е, че след кaто ще сте 4 човекa, може дa е по-добрa идея дa нaемете aпaртaмент през airbnb.com Ще ви е по-широко, по-спокойно, и евентуaлно по-евтино.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За сега съм на тема избор на хотел.

Искам да попитам за мнение за хотел Intur Palacio San Martin.

На удобно място ли е и как се стига до него от летището?

И ако имате други по- добри и съответно по- евтини предложения.ш

Предварително благодар

Здравей,

и аз ,като WILKS , бих ти предложила да ползвате услугите на airbnb. Миналата година ,бяхме в този апартамент https://www.airbnb.com/rooms/1990801 , с всички удобства,точно в центъра -на площад Санта Ана .Собствениците са много приятни млади и отзивчиви млади хора   и имат още няколко апартамента,от които може да си изберете и цената за 4 човека средно е 100 евро. А таксито от летището излиза около 30 евро...

 

Връзка към коментар

Благодаря на wilks и Tina за отговорите.

За фестивала разбрахме и затова разменихме градовете- първо Мадрид и после Барселона.

Ще погледнем тези дни и местата за нощувки и в най- скоро време ще резервираме.

Връзка към коментар

Поне два пъти в годината се налага да преспиваме в Мадрид, на път за разни други места.

 Ползваме тази верига:

http://www.melia.com/

Имат безплатни шатълчета от/до летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.