Прескочи до съдържание

4 дни в Мадрид и наоколо


nikolaysto

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Пак сме в Мадрид, в Мелия Авенида Америка.

Препрочетох темата, че утре ще отидем в Толедо с влак.

Благодаря на всички за полезната информация. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Във Валенсия сме, но в сряда ще ходим до Мадрид, така че ще ни е много полезно, ако дадеш някой и друг съвет след вашето посещение там.

 

p.s. Опс, сори, пропуснах да напиша, че става въпрос за Толедо.

Редактирано от Petkan
Връзка към коментар

Във Валенсия сме, но в сряда ще ходим до Мадрид, така че ще ни е много полезно, ако дадеш някой и друг съвет след вашето посещение там.

 

p.s. Опс, сори, пропуснах да напиша, че става въпрос за Толедо.

Аааа, веднага ти написвам пресни съвети :)

Влаковете за Толедо тръгват от гара Аточа Ренфе, да не се бърка с гара само Аточа. Това е на метролиния 1. От метрото директно се влиза в гарата Аточа Ренфе, има офис за купуване на билети, който е в дясно от изхода на метрото. Офисът е голям, лесно ще го намериш. В този офис в дясно от касите има машина за даване на номерца. Само на испански е, но горния ред надпис е за същия ден. На светлинно табло излиза кой номер на коя каса да отиде. Касиерките говорят английски и не е трудно да се разбереш. По- добре е да се вземе билет отиване-връщане, В двете посоки струва 21,30е. Ние отидохме в 11 и се върнахме в 18.25.

На гарата в Толедо има офис, където могат да се купят наколко вида Толедо пас - бял, жълт, червен и зелен. Тия двата последните са за цял ден, ние си купихме жълт - включва обиколка с туристическо влакче + катедралата+една порта до крепостната стена.  Струва 20 евро. Обиколката с влакчето е супер - гледаш града от високо, спират за снимки, има транслейтър на руски и английски. Особенотот е, че с тези пасове ти дават в един плик  нещо като ваучер, което трябва да се смени за билети. Какво влиза в тази карта:

На гарата специален автобус те кара до града и има часове за обратно до гарата от същото място.

Там, където спира автобуса, се върви около 200 м и се влиза в една сграда с много елеватори, защотот градът е на високо. Като минете всички елеватори, се върви още малко и се стига до влакчето. Там има един киоск, къдет сменяте ваучерите за билети за влакчето, товарите се е се кефите. :) Ако искате да се снимате с машиниста, той го прави с удоволствие, даже ви дава и шапка като неговата. :)

За катедралата смяната на ваучера става в нещо като офис-магазин срещу централния и вход  най-в дъното. Дават ви билети и с тях влизате.И на двете места, които влизат в паса има часове за тур с гид, ако искате се включвате. Ние си обикаляхме сами, те дават книжка, където ме описано всичко, а и сме си прочели в нета, та сме наясно какво гледаме.

Друго видите-не видите, катедралата не я пропускайте, невероятна е.

Другото,което препоръчвам е църквата на йезуитите. Аз имам специално отношение към Игнасий Лойола и йезуитския орден и не пропускам нищо, свързано с тях. Но църквата наистина е страхотна, качихме се на едната от камбанариите, гледките са невероятнииии. :) Е, малко повече катерене, но много си струва. :) Има още няколко църкви - не толкова красиви.

Ако искаш да питаш нещо,моля! :)

post-1504-0-52017500-1431119221_thumb.jpg

post-1504-0-31073000-1431118680_thumb.jpg

post-1504-0-47495000-1431118728_thumb.jpg

post-1504-0-12273800-1431119373_thumb.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря ти за положения труд и ценната информация! Ще опитаме да минем по твоите стъпки и дано 4-те часа, с които ще разполагаме да ни стигнат за целта. Това влакче май ще ни свърши перфектна работа :)

Връзка към коментар

Благодаря ти за положения труд и ценната информация! Ще опитаме да минем по твоите стъпки и дано 4-те часа, с които ще разполагаме да ни стигнат за целта. Това влакче май ще ни свърши перфектна работа :)

Мисля, че ще ви стигне. Ти в офиса на гарата кажи колко време имате те знаят. Освен това, на гарата има и таксита, видях, че за 15 е правят панорамен тур за снимки, но не съм питала, имаше една голяма обява на изхода. Има и хоп-он, хоп-оф автобуси, ама за тях няма време.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте и от мен.Предстои ми пътуване до Мадрид сега,във вторник и ровейки за инфо попаднах на този сайт.Много полезни неща прочетох,но тъй-като ние ще летим с уизер и кацаме на терминал 1, имам питане как се стига до центъра от там?Благодаря предварително!

Редактирано от cvetence
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

Аааа, веднага ти написвам пресни съвети :)

Влаковете за Толедо тръгват от гара Аточа Ренфе, да не се бърка с гара само Аточа. Това е на метролиния 1. От метрото директно се влиза в гарата Аточа Ренфе, има офис за купуване на билети, който е в дясно от изхода на метрото. Офисът е голям, лесно ще го намериш. В този офис в дясно от касите има машина за даване на номерца. Само на испански е, но горния ред надпис е за същия ден. На светлинно табло излиза кой номер на коя каса да отиде. Касиерките говорят английски и не е трудно да се разбереш. По- добре е да се вземе билет отиване-връщане, В двете посоки струва 21,30е. Ние отидохме в 11 и се върнахме в 18.25.

 

тези автобуси и влакчета дали са удобни за детска количка, тя се сгъва де, ама все пак има ли къде да се сложи :) А също така много ли е павиран града, имам предвид дали е като в Пловдив или е по-равна настилката :lol:

Редактирано от mu_ry
Връзка към коментар

тези автобуси и влакчета дали са удобни за детска количка, тя се сгъва де, ама все пак има ли къде да се сложи :) А също така много ли е павиран града, имам предвид дали е като в Пловдив или е по-равна настилката :lol:

Във влака мисля, че няма проблем за детската количка, в автобуса - също. Доста улици са павирани, други са съвсем тесни, отделно, дето има изкачване/слизане ,та няма да е много удобно за детската количка в самия град.Освен това, от автобусната спирка има ескалатори - доста дълги, стръмни и на няколко нива, защото градът е много нависоко, спрямо нивото на гарата.

Ако се качвате на панорамното влакче, което ти препоръчвам, можете да оставите количката на началната спирка, пък юначко Самуил - на ръце. :)

Връзка към коментар

Във влака мисля, че няма проблем за детската количка, в автобуса - също. Доста улици са павирани, други са съвсем тесни, отделно, дето има изкачване/слизане ,та няма да е много удобно за детската количка в самия град.Освен това, от автобусната спирка има ескалатори - доста дълги, стръмни и на няколко нива, защото градът е много нависоко, спрямо нивото на гарата.

Ако се качвате на панорамното влакче, което ти препоръчвам, можете да оставите количката на началната спирка, пък юначко Самуил - на ръце. :)

 

ууу, ако има къде да оставим количката ще е чудесно, и без това ще сме и с кенгуру :) благодаря много

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Привет на всички. Имам билетченца за Мадрид от 3-9.04. Идеята ми е за 4 нощувки в Мадрид +  2 в Толедо. Има обаче една възможност да отскоча във Валенсия. Та се питам дали ще е убийство да разпределя времето 2 нощувки в Мадрид, 2 във Валенсия и 2 в Толедо ??

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще изкукаш два дни в Толедо ;)

 

 

Мадрид - Валенсия :

Примерно : 

09.40 - 11.20 1 h. 40 min. AVE 

21,70 €

 

Спиш 1 вечер във Валенсия и се връщаш с :

 

21.10 - 23.00 1 h. 50 min. AVE
21,70 €  

Та моето предложение е 4 нощувки в Мадрид ( единия ден може да идеш до Сеговия , която много си заслужава и един ден до Ел Ескориал ) , 1 нощувка в Толедо ( може и само като day trip от Мадрид с Ave) и 1 нощувка във Валенсия.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Мадрид до Толедо с влак е половин час. Влакове има постоянно - тръгваш сутринта и се прибираш вечерта - един ден е напълно достатъчен да се разгледа лежерно градчето. Ако нямаш някаква много специална идея за нощувка в Толедо - спокойно може да се пропусне пътуването с багаж и смяната на хотели.

До Валенсия също лесно може да се отиде за ден от Мадрид /тръгване сутринта и прибиране вечерта, час и четиридесет минути в посока/, но зависи какво искаш да видиш там. Ако предпочиташ да поразгледаш всички основни места и да се пошляеш по плажа - два дни /с нощувка/ са по-добрата опция.

Аз снощи се прибрах от Испания - четири нощувки в Мадрид и три във Валенсия - като вторите определено ми бяха много. Но при мен се наложи доста голяма промяна на плановете заради лошото време - пропаднаха ми Сеговия и Сарагоса, а Валенсия с нейните 26 градуса беше като спасителна опция :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ей с'я преди мънинко се разминах с мач от Шампионската лига в Мадрид - и Атлетико, и Реал играят първите си мачове (5 - 6.04) навън ! :angry:  :angry:  Един път да съм там по т'ва време, а то... :(

Връзка към коментар

Tisho

Не се ядосвай, седни сред феновете и го гледай в някой бар на бира/вино.

Аз като съм в Барса при домакинството и за Ел Класико /от 700-1000 е. билет!!!!!/ да не мислиш, че ми е по-хубаво.

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Докладвам за Мадрид.

Вече и Тисен-Борнемиса има безплатен вход - всеки понеделник от 12.00 до 16.00ч.

В Прадо през седмицата в последните два часа входът е с половин цена - 7 евро. Безплатен вход не пишеше да има, но в неделя имаше гигантска опашка, та не знам...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Абе нещо не мога да вдяна тая система с билетите за метрото! Значи ние сме трима, и искаме да стигнем до центъра - знам, че трябва да сменим два номера. Един билет от 4,5 Е на човек ли трябва да е, или билет за 10 пътувания. С тези добавки, не знам какво си съвсем се обърках!

И още един въпрос - пристигаме на Т1, а метрото е до Т4 - далече ли е?

Връзка към коментар

Докладвам за Мадрид.

Вече и Тисен-Борнемиса има безплатен вход - всеки понеделник от 12.00 до 16.00ч.

В Прадо през седмицата в последните два часа входът е с половин цена - 7 евро. Безплатен вход не пишеше да има, но в неделя имаше гигантска опашка, та не знам...

FREE ADMISSION Collection free Access From Monday to Saturday 6pm – 8pm Sundays and holidays 5pm – 7pm   Би трябвало да има безплатен вход.
Връзка към коментар

Абе нещо не мога да вдяна тая система с билетите за метрото! Значи ние сме трима, и искаме да стигнем до центъра - знам, че трябва да сменим два номера. Един билет от 4,5 Е на човек ли трябва да е, или билет за 10 пътувания. С тези добавки, не знам какво си съвсем се обърках!

И още един въпрос - пристигаме на Т1, а метрото е до Т4 - далече ли е?

 

Купуваш билет за 10 пътувания /излиза най-добре/ и всеки пътуващ го маркира при влизане в метрото т.е. с този билет може и 10 души да влезнат едновременно. Ако не излезнеш от системата на метрото може да прехвърляш колкото искаш линии т.е. може и цял ден да се возиш в метрото. За Т4 има отделна спирка за метрото. Има спирка на метрото само за Т1, Т2 и Т3, но се върви доста от Т1. Като влизаш и излизаш от метрото на летището се плаща допълнително 3 евро на човек суплемент.

Нощна птичке в сайта на Прадо си пише, че има безплатен вход всеки ден последните два часа https://www.museodelprado.es/en/visit-the-museum

само за временните експозиции е на половин цена по това време...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам къде ти е крайната цел, но има общо взето три варианта, като таксито не го броя в случая.

1.Метро, най-скъп понеже има допълнителна такса.

2.Ренфе, хваща се от Т4 само, след това може да хванете някъде метрото, ако трябва.

3.Автобус

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.