Прескочи до съдържание

4 дни в Мадрид и наоколо


nikolaysto

Препоръчани мнения

Между Т1 и Т4 има безплатен шатъл.

За мен най-удобния и евтин транспорт е Ренфе-то. Няма доплащане, бързо е, можеш с едно прекачване да отидеш с него и до пъпа на Мадрид - площад Сол. Предварително може да се види разписанието и планът да се нагоди според него.

Връзка към коментар

FREE ADMISSION Collection free Access From Monday to Saturday 6pm – 8pm Sundays and holidays 5pm – 7pm   Би трябвало да има безплатен вход.

Така пише в сайта, но на входовете на Прадо навсякъде пише, че в тези часове входът е 7 евро. Изрично питахме, изрично си показвах и ЛК, че сме от ЕС. Всички плащаха по 7 евро, ние също. И опашка нямаше, но явно си е имало причина. Затова го и пиша - за да няма изненадани. Все пак доста по-разумно е човек да си плати 14 и да си гледа, отколкото 2Х7 за 2Х2 часа  ;) Не сме гледали временни експозиции, гледахме основното.

Безплатният шатъл е на всеки 5 минути и е много удобен за връзка с другите терминали, тъкмо ще хвърлите и едно око на невероятния Т4, заслужава си!

Връзка към коментар

http://madridman.com/blog-madrid/2012/01/madrid-airport-express-shuttle-bus/

 

Излизате от терминала и се качвате на шатъла до Сибелес или Аточа(с още една спирка по пътя само), а от там...според мястото на хотела. Както Сибелес, така и Аточа, са добри места за настаняване. Няма ходене или пътуване до Т4, няма суплимент...точно 5 евра в посока. Билети - от шофьора. За следващите дни ще нагодите транспорта според интересите си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да попитам за еднодневната екскурзия до Сеговия, която планирам, може ли да си купя билет за скоростния влак на място от гарата или трябва предварително? Видях им графика и цените в сайта, но искам да избера деня на място, според това как се движим със забележителностите в Мадрид.

Притесненията ми са, че единия ден ще гоним корида, а на другия ден - обратен полет. Според вас, 4 часа ще ни стигнат ли за Сеговия, за разглеждане на акведукта, катедралата и замъка?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За тези кото ще ходят в Толедо : Автогра Плаза Елиптика - като слязат от метрото има табели bus terminal. Качват се на втория етаж и отиват на перон 7- няма как да го сбъркат - написани са с огромни цифри. Купуват си билет от машините до него, но ИЗЧАКВАТ НЯКОЙ НАБЛИЗО, ЧЕ ИСКА НЯКАКЪВ ПОЩЕНСКИ КОД - той е шест цифрен и го иска чак когато ти е взел парите!Иначе си има и нормални каси...

Връзка към коментар

Това с кода надали е така.

За начало пощенсите кодове не са с 6 цифри там.

При покупка през интернет иска таношнито ЕГН или номер паспорт, та има вероятност да иска нещо от тях. От друга страна ЕГН-то също не е от 6 цифри.

Просто ми стана много интересно, какво толкова би се изисквало.

Връзка към коментар

Да попитам за еднодневната екскурзия до Сеговия, която планирам, може ли да си купя билет за скоростния влак на място от гарата или трябва предварително? Видях им графика и цените в сайта, но искам да избера деня на място, според това как се движим със забележителностите в Мадрид.

Притесненията ми са, че единия ден ще гоним корида, а на другия ден - обратен полет. Според вас, 4 часа ще ни стигнат ли за Сеговия, за разглеждане на акведукта, катедралата и замъка?

 

 

Ако се постараете, може да се вместите в 4 часа, но имайте предвид, че от гарата до центъра ще чакате и автобус. 

Връзка към коментар

Това с кода надали е така.

За начало пощенсите кодове не са с 6 цифри там.

При покупка през интернет иска таношнито ЕГН или номер паспорт, та има вероятност да иска нещо от тях. От друга страна ЕГН-то също не е от 6 цифри.

Просто ми стана много интересно, какво толкова би се изисквало.

 

Значи купих билети. Платих. Взе ми парите. Билет не излезе, ами се появи надпис "Въведете пощенски код". Обърнах се към една жена на съседния автомат, тя дойде, въведе 6-7 числа, и чак тогава билетите излязоха!!! Честна дума!

Връзка към коментар

ЗА ПРАДО: Между 18 - 20 часа входа е безплатен - ПОТВЪРЖДАВАМ! Но се събират огромни опашки, и трябва да сте там поне в 17:40.

Друг е въпроса, че за два часа и 1/3 от музея не може да се види, но... за без пари - толкоз!

Връзка към коментар

Здравейте! Планираме пътуване до Мадрид за 7 дни през май. Предвиждаме един ден за Толедо и един ден за Сеговия. Пет дни дали са достатъчни за Мадрид? Още не сме направили план по дни и часове какво ще посетим. Моля, давайте идеи и съвети. За първи път ще посетим Испания, не владея испански. Дали с английски ще се оправим? Във Флоренция си бяхме взели фиренце кард и ни беше много полезна, заслужаваше си високата цена. Какво ще ме посъветвате за Мадрид?

Връзка към коментар

Предостатъчни са 5 дни за Мадрид.

Карта за музеи не знам дали има смисъл да се взима. В Прадо се влиза безплатно последните 2 часа преди да затворят. Безплатен вход има и в Museo Reina Sofía и в Кралския дворец

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

Здравейте! Планираме пътуване до Мадрид за 7 дни през май. Предвиждаме един ден за Толедо и един ден за Сеговия. Пет дни дали са достатъчни за Мадрид? Още не сме направили план по дни и часове какво ще посетим. Моля, давайте идеи и съвети. За първи път ще посетим Испания, не владея испански. Дали с английски ще се оправим? Във Флоренция си бяхме взели фиренце кард и ни беше много полезна, заслужаваше си високата цена. Какво ще ме посъветвате за Мадрид?

Привет.

 С английския няма да имате никакви проблеми. За пет дни... Даже са много, но пак зависи от вас. Може би трябва да се поинтересувате най- вече от карти за градския транспорт, защото от тия пасове аз лично не намирам (почти ) никаква полза.- повечето са направени така, щото да си избиват парите ако изобщо не излизате от музеите - нещо което мен лично не ме устройва. Но все пак нека и други да дадат мнение.

 Специално за Прадо - ние го разгледахме в два поредни дни по два часа (за безплатните 18 - 20 часа иде реч ). Двореца също го видяхме в "безплатното" време. Лично аз...ами виждал съм и по- хубави дворци. Мноооого по-хубави.

 Не успях да ида в Музея Тисен Борнемиса за което съжалявам, но...следващия път. 

 Ако има конкретни въпроси - питайте докато ми е прясно !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Имам конкретен въпрос - разглеждах сайта на метрото в Мадрид. За да стигна до Calle de Fernández de los Rios 5, където ни е адреса на хотела трябва да сменя 3 линии - общо 8 станции. Ако си вземем комбинирани 10 билета + 2*3 евро заради изход от летището - как става използването им, при положение, че над 5 станции се плаща допълнително. И като ще сменяме линии, при всяка смяна на линия ли се таксува отделен билет? Има опция за използване на влак, но пак ще трябва да правим смени и ако при всяка смяна плащаме по 5 евро, май по -добре е с Метрото. Въобще схемата с транспорта не ми е много ясна. Вие как се придвижвахте?

Връзка към коментар

Не се плаща за всяка линия. Таксува се 1 билет + надбавката за аерогарата. Това, че се плаща над 5 станции или е ново (след миналата година септември) или става дума за нещо друго. На излизане от аерогарата си купих талон с 10 билета и допълнителния за аерогарата. Ако не чекираш двата не те пуска да минеш. На връщане от центъра таксувах един билет от талона, а вече на аерогарата доплатих допълнителната такса. Ако не се доплати няма как да се влезе. Мисля, че ако е купен билет от машина с включена допълнителната такса, трябва да се пази за чекиране и при влизане в аерогарата. 

Дано се включат и други, които са ходили по-скоро за да потвърдят, че нещата са все още така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Билетите от талоните с 10 билета важат независимо от броя на спирките. За единичните билети /мисля, без да съм сигурна/ важат горецитираните ограничения. За придвижване до хотела ще е нужен 1 билет + 1 суплимент.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега се сетих - аз като фен на южно - и централноамериканските цивилизации посетих Музея на Америките в Мадрид. Препоръчвам го с две ръце !! Има уникални експонати, вкл. т.нар. "Мадридски кодекс" на маите ! Обаче има и един генерален проблем с този музей, а именно почти няма информация на английски - повечето е на испански и  това е големия мунус. Затова трябва да сте малко или много подготвени. Иначе входа е символичен - 3 Е.

Връзка към коментар

Ограничението за брой спирки важи за единичните билети. До 5 спирки е 1,50 евро, над 5 е 1,80 евро (не знам до колко броя). Максималната е 2 евро. От автомата си избираш спирката, на която искаш да слезеш, и те таксува автоматично. Талона за 10 пътувания (казва се Метробус) няма такива ограничения. Инфото е прясно, върнах се преди 2 дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Не видях в темичката да се споменава къщата-музей Cerralbo в Мадрид, която е с оригинален интериор от 19-ти век. Намира се между площад Испания и храмa на Дебод. Ако сте в района, определено си струва да й се отдели един час. Повече инфо тук http://www.mecd.gob.es/mcerralbo/en/informacion/visita.html и тук https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187514-d261853-Reviews-Museo_Cerralbo-Madrid.html  :)

Редактирано от carrie
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

предстои ми пътуване до мадрид 23-28.09. Прочетох цялата тема и моля за вашето мнение по следните въпроси:

1. Кацаме на Т1 и трябва да стигнем до спирка на метрото Marques de Vadillo. Как смятате, че е по удачно с метрото, като след проверка на маршрута излезе че трябва да се качим на линия 8 да прехвърлим на 10 и после прехвърляне на 5 или с бус линия 101 от терминала до метро спирка Canillejas прекачване на метро линия 5 до желаната спирка?

2. Към Кралския дворец има градини. За тях плаща ли се отделен вход и могат ли да се разгледат в безплатните часове за двореца?

3. Мислим да посетим Сеговия. Може ли повече инфо, тъй като за Толедо е писано доста повече.

4. Препоръка за местни ресторанти, евентуално мнение и инфо за цени за този на Бернабеу.

 

Благодаря,

Връзка към коментар

Здравейте,

предстои ми пътуване до мадрид 23-28.09. Прочетох цялата тема и моля за вашето мнение по следните въпроси:

1. Кацаме на Т1 и трябва да стигнем до спирка на метрото Marques de Vadillo. Как смятате, че е по удачно с метрото, като след проверка на маршрута излезе че трябва да се качим на линия 8 да прехвърлим на 10 и после прехвърляне на 5 или с бус линия 101 от терминала до метро спирка Canillejas прекачване на метро линия 5 до желаната спирка?

2. Към Кралския дворец има градини. За тях плаща ли се отделен вход и могат ли да се разгледат в безплатните часове за двореца?

3. Мислим да посетим Сеговия. Може ли повече инфо, тъй като за Толедо е писано доста повече.

4. Препоръка за местни ресторанти, евентуално мнение и инфо за цени за този на Бернабеу.

 

Благодаря,

За Сантяго Бернабеу-по спомен 2 билета за възрастни + 2 за деца до 14г =62 евро. Освен ,ако нямата клубна карта на Реал и не използвате намаление. Това са цени за свободен ТУР(без гид).Билети сме си купували на място, като бяхме там в работен ден, ден без да има мач и бяхме на опашката към 10 часа.(внимателно проверете да няма мач в деня в който искате да посетите Бернабеу).Чакане на касите и за входа ни отне около половин час. Самият ТУР беше около 2-2,1/2 часа.Може би цели 3 часа като сметна и бавенето във фен магазина(на 3 етажа).Внимавайте със снимките с разни купи,, с Роналдо, Рамос, Зидан  които ви пробутват ,че не са много евтини. Самият стадион и ТУР ме изненадаха приятно!!Най-евтините ключодържатели в магазина са 10 евро,шапките по 18 и нагоре,фланелките за деца(без номер)-40 и така....скъпо удоволствие е:-)).

До Сеговия има автобуси и влак.Мисля има две фирми чийто автобуси пътуват до там. Пътува се около 1-1,10 минути(беше празник и нямаше задръствания в Мадрид).Цени по спомен-14/15 евро на човек в двете посоки. Билетите ги купихме ден преди да пътуваме от автогара MONGLOA(фирма La Sepulvedanna).

За Сеговия един ден ви стига.

Проверете си само часа за връщане като пристигнете на автогарата в Сеговия и си "оторизирайте " билетите за връщане на касата!!Поне нас така ни накараха да направим.

И последно ,ако това ви интересува,с бус до Толедо на 2ма възрастни+ 2 деца до 12 г ни струваше 2(два) пъти по- евтино отколкото да стигнем до Толедо с АVE-to.Автобуси има на всеки половин час ,каса за билети няма и билетите се купуват от автомат. Мисля ,че спирката за бусовете беше на спирка "Пирамидес"(отиване и връщане около 11 евро на човек)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

предстои ми пътуване до мадрид 23-28.09. Прочетох цялата тема и моля за вашето мнение по следните въпроси:

1. Кацаме на Т1 и трябва да стигнем до спирка на метрото Marques de Vadillo. Как смятате, че е по удачно с метрото, като след проверка на маршрута излезе че трябва да се качим на линия 8 да прехвърлим на 10 и после прехвърляне на 5 или с бус линия 101 от терминала до метро спирка Canillejas прекачване на метро линия 5 до желаната спирка?

2. Към Кралския дворец има градини. За тях плаща ли се отделен вход и могат ли да се разгледат в безплатните часове за двореца?

3. Мислим да посетим Сеговия. Може ли повече инфо, тъй като за Толедо е писано доста повече.

4. Препоръка за местни ресторанти, евентуално мнение и инфо за цени за този на Бернабеу.

 

Благодаря,

Здравей, метрото в Мадрид е много приятно организирано и дори и да ти се наложи да смениш 2 линии, не е чак такъв проблем. 

Вход за Кралския дворец има само един и се плащаше по спомен нещо около 10 евро - заслужава си да се разгледа и градините бяха включени в цената.

За Сеговия един ден е ОК. Красиво място с прекрасни катедрали, ресторантчета и акведукта разбира се.

Топ ресторант в Мадрид - един от любимите на испанския крал и много вип персони е 

Viejo Madrid. Ако реште да го посетите - задължително предварителна резервация. Много хубаво място и не е много скъпо.

Като цяло в Мадрид има прекрасни места за хапване и цените са ОК.

За Прадо си бях купила билети онлайн и се влиза много бързо така, иначе опашката за билети се вие покрай цялата сграда. Ако се интересувате от изкуство, горещо препоръчвам музея Тисен. 

Редактирано от Juliaaa
Връзка към коментар

Имах предвид ресторанта на Бернабеу :) В Толедо няма да ходим, защото сме преценили, че няма да има време (4 дни сме в Мадрид)

 

Имаше няколко ресторанта на Бернабеу. Но всичките изглеждаха тип"бързо хранене"..Ако имаш предвид този от който може да гледаш мача:-)),за него нищо не мога да ти кажа. Даже сега се сещам ,че те са два(тези в които може да се храниш и да гледаш мач).Единия беше над ложата на "Емирейтс"..която пък самата тя беше с паркет:-)).Едва ли пускат всеки и по всяко време там.:-)).Трябва да четеш в сайта на стадиона и на клуба. Имаше само свободно кафене ,което не беше нищо особено(ако човек иска да пийне сок или вода).

Връзка към коментар

1. Най-бързо може да стигнете до метрото Marques de Vadillo, като от Т1 си хванете безплатния автобус до Т4, след това хващате влака-ренфе и директно за 8 спирки стигате до Piramides.

След това взимате метрото-линия 5 за една спирка и сте на Marques de Vadillo.

Смяна на 3 метра или автобус+метро за 20 спирки по линия 5 ще е много по-бавно,а и по-скъпо.

 


2. Има две градини до двореца, по-малката отстрани-Jardines de Sabatini и големия парк зад него-Campo del Moro, като и двете  са безплатни и нямат общо с посещението на двореца.

Първите може да се посетят по всяко време понеже не са отделени с ограда, вторите са оградени и имат входна врата, която се затваря  в 8 вечерта през лятото.

 

3.  Не знам защо няма да ходите до Толедо, а ще ходите до Сеговия. Реално пак ще изгубите едно и също време, но Толедо е доста по-интерсен от Сеговия.

 

4. Ресторатни да искаш в Мадрид, само трябва да определиш какво ти се яде, какъв тип ресторант и колко пари ти се дават,  (не знам нищо за този на Бернабеу.)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.