Прескочи до съдържание

4 дни в Мадрид и наоколо


nikolaysto

Препоръчани мнения

Благодаря за изчерпателния отговор Alexander.

Ние сме решили да отделим 1 ден, като решението дали да е Сеговия или Толедо не се определя от времето, което ще отнеме.

По-скоро сме решили, че ни харесват архитектурните забележителности в Сеговия - Двореца, Акведукта и тн. 

Аз лично не мога да реша кое е по-хубаво. :) От мнения и коментари виждам обаче, че масово се ходи в Толедо, а за Сеговия няма толкова инфо и коментари.

Редактирано от Vyara
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте :)

Другата седмица идвам в Мадрид ихуу :)

Ще бъдем 3 човека, резервирахме си нощувки в Greenville apartments в центъра.

 

Какво го дават времето от 5 до 10 октомври? Нещо ме притесняват големите температурни разлики от 30 до 15градуса. 

Вечният въпрос как да стигнем от летището до метростанция Gran via?

Искам да си купим карти за метрото за 5 дни (26.80е/на човек), но не разбирам зоните.

 

https://www.metromadrid.es/en/viaja_en_metro/Tarifasybilletes/abonos/contenido02.html

 

Ние ще бъдем 5 нощувки (6 дни) да си вземем ли направо карта за 7 дни (35.40е)? 

Което за 3 души, ще бъде 106.20е или да си купим талони с 10 пътувания? 

 

 

Ще си купим и Madrid card, но чуденето ми продължава хах

за 72часа (67е) или да дадем 10евро повече (77е) за 120часа? 

Някой ползвал ли е тази карта и според вас колко време ще ни бъде достатъчно? Съответно, ако си купим транспорта карта за зона А, ще ни бъде ли достатъчна, за да посетим всички обекти?

 

Издайте тайни места за разглеждане - такива, които са далеч от туристическата лудница :)

 

п.с. ще бъда с ръчен багаж, но ако някой иска мога да му взема нещо от България :)

 

Благодаря и поздрави от далечен и мрачен Бургас :)

Редактирано от Dafina_bs
Връзка към коментар

Предполагам си прочела пътеводителя  за Мадрид, ако не си го разгледай.

 

Есен и зима е нормално да има 15 до 20 градуса разлика между дневни и нощни температури в Мадрид, такъв е климата, 30 градуса никога не е имало, все пак не е в пустинята.

В момента има ремонт на почти цялата линия 1, която спира на Гран Виа, ако държите да стигнете до нея, трябва да правите две смени.

След като сте само с ръчен, поне аз бих слязъл на Сол, като се хване Ренфето от летището и след това пеш за 10 или 15 мин до Гран Виа.

Ако не ви се ходи, варианта ренфе+метро се обезсмисля и остава да хванете метрото от летището, макар да е има допълнителна такса при хващане му от там.

Ако изберете този вариант с метрото от летището, трябва  да направите две смени, на Нуевос Министериос и на Диего де Леон за да стигнете до Гран Виа.

За Madrid card не мога да дам мнение, преценете си какво искате да видите и дали си струва.

Дали ще вземете карта за 5 или 7 дни, отново е въпрос на преценка и сметки. Ако вървите повече и не се качвате много по метрата, може да ви е по-изгодно с 10-ни билети, ако не, тогава по-добре карта за дни.

Картата за дни, която ви трябва е за зона "А", там е всичко което се посещава в града, само при тръгване и стигане до летището се плаща допълнителната такса и това, ако сте с метрото, с Ренфето не се плаща нищо.

Зона Т е, ако ще ходите до Толедо, Гуадалахара и извън града, но за мен не си струва, освен, ако не всеки ден  извън града.

Може да вземете карта за зона Т за 1 ден,  ако ще ходите в Толедо примерно и след това за зона А или пък комбинирани билети,  въпрос на сметки.

Някакви тайни места за разглеждане не знам, в градове от този тип, няма такива.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте :) Върнахме се от Мадрид и споделям информация.

Пътувахме с Raynair - от София - двупосочни билети за 160лв.

Пристигнахме на Терминал 1, лесно се ориентирахме и хванахме безплатния вътрешен автобус и стигнахме до Терминал 4 -> от там се слиза по ескалаторите на долу и от ляво са машините за билети и входа за Метро, а от дясно машините и входа за Ренфе, което ние ползвахме - от там до Сол билета е 2,60е за посока.

 

Ние обичаме да вървим и се оказа, че сме в центъра близо до метростанция Гран виа и до Чуека, но обиколихме голяма част от града пеша - така и не ползвахме метро.

Купихме си Madrid Card - на 1вата страница са обекти, които са с платен вход, но когато си купиш картата са безплатни, на 2рата страница са БЕЗПЛАТНИ обекти (въпреки че по-рано гледах тези обекти, не бях забелязала тази подробност), които може да видите без да си купувате карта. Когато си купите карта ви дават и един наръчник с кратки описания на обектите и работното време (което може да проверите и в интернет на страницата на музейте), също така и карта, НО на нея не са отбелязани всички обекти, така че разгледайте книжката добре и си набележете обектите от там, а не от картата, защото ние така пропуснахме 1-2 неща.

http://d224hgl7orw28t.cloudfront.net/img/uploads/Documentos/Manual_MadridCard_2016.pdf

 

От платените обекти бих ви препоръчала :

museo Cerralbo; de Cera; Museo de la Catedral de la Almudena; Museo del Romanticismo; Palacio Real de Madrid;

Teleférico de Madrid.

Трябва да сте фенове на изкуството, за да оцените извесните del Prado и de arte Reina Sofiа - ние ги посетихме, но разбрахме, че нищо не разбираме от изкуство хах

Да знаете, че есента планетариума не работи. Няма какво да видите в Ботаническата градина през есента.

Пропуснахме Teatro Real и Обсерваторията, защото когато бяхме на близо не работеха.

А Plaza de Toros de las Ventas, museo Geominero и Museo de América бяха доста далеч и не успяхме да стигнем до тях.

Макар че бяхме до метро станция Аточа до museo de ciencias naturales (хареса ми, но бих отишла в зоогическа градина)

Впечатлена съм, че всички музей са достъпни за инвалиди включително и тоалетните. Също така за толерантността на шофьорите - винаги правят път, има задръствания, но чакат спокойно.

 

Хората са много любезни, но не говорят английски - в едно заведение се смениха 3ма сервитьори, за да се разберем.

Като цяло ядохме menu del dia - обедно меню - предястия, основно, хлебчета, малка напитка (бира, вино, вода, сангрия) и десерт - варират между 10 и 15е в зависимост от мястото, на което ще седнете.

Голяма бира + чипс или ядки, вечер на "барче" на площада е 5е.

В супермаркетите цените са нормални, по магазините за дрехи има хубави неща, които даже са по евтини от България.

 

Не ми хареса, че хората пушат докато вървят и си хвърлят фасовете по улицата.

А любимото ми място е парка Ретиро.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

В началото на февруари ще бъдем  в Мадрид за 3 нощувки и търся хотел в центъра, но на прилична ;)  цена.  Да може някой да препоръча нещо? Разглеждах Hotel Sterling и JC Rooms Santo Domingo, които в букинг са с оценка 8,1 (8,2), но в същото време чета и доста негативни коментари за тях, особено за закуските ... Някой да има впечатления от тях?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Нямам преки впечатления от Hotel Sterling, но виждам, че се намира на Calle de San Bernardo.Познавам  мястото, преди три седмици бяхме в Мадрид и бях резервирала стая в Hostal Abami ||, който също се намира на Calle de San Bernardo.Препоръчвам го съвсем спокойно, с много висок рейтинг в Booking, който според мен е напълно заслужен.Няма включена закуска, но цената на нощувките е много добра за качеството, което се предлага.А съвсем наблизо има много приятни местенца за закуска.Наблизо са няколко спирки на метрото, Гран Виа е на няколко крачки, до Sol i Plaza Major също се ходи пеш.Сега се сещам нещо - информирайте се за трансфера от летището,знам,че след 20 януари започваше ремонт на линия 8 на метрото, която всъщност е линията, която стига до Nuevos Ministerios.

Редактирано от aleks_s
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам преки впечатления от Hotel Sterling, но виждам, че се намира на Calle de San Bernardo.Познавам  мястото, преди три седмици бяхме в Мадрид и бях резервирала стая в Hostal Abami ||, който също се намира на Calle de San Bernardo.Препоръчвам го съвсем спокойно, с много висок рейтинг в Booking, който според мен е напълно заслужен.Няма включена закуска, но цената на нощувките е много добра за качеството, което се предлага.А съвсем наблизо има много приятни местенца за закуска.Наблизо са няколко спирки на метрото, Гран Виа е на няколко крачки, до Sol i Plaza Major също се ходи пеш.Сега се сещам нещо - информирайте се за трансфера от летището,знам,че след 20 януари започваше ремонт на линия 8 на метрото, която всъщност е линията, която стига до Nuevos Ministerios.

Благодаря.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

 Здравейте ,реших да побутна малко темата, тъй като ще пътуваме от 7 до 14 април  :) .Прочетох ,че до 18.04 метролинията от летището е в ремонт и има безплатни автобуси до работеща спирка .С метрото сме на ВИЕ и затова ще питам тук - като взема автобус от летището трябва да сляза на SOL- /за да стигна до апартамента на Calle Concepcion Jeronimo/ ,директно ли се стига до SOL и с кой номер или има прекачване  :huh: ?

Връзка към коментар

Сега се сещам нещо - информирайте се за трансфера от летището,знам,че след 20 януари започваше ремонт на линия 8 на метрото, която всъщност е линията, която стига до Nuevos Ministerios.

 

 

Прочетох ,че до 18.04 метролинията от летището е в ремонт и има безплатни автобуси до работеща спирка .

 

На място ще се ориентираш най-добре. Аз в края на януари, началото на февруари не бях разбрала за ремонта и от спирката на метрото на Т4 се качих, на нещо което се оказа влак - Renfe. С него стигнахме до Nuevos Ministerios, но явно по друг маршрут, защото доста от спирките ми се сториха непознати. На връщане от Nuevos Ministerios пак с влак Renfe, но се оказа, че трябваше да прекачваме на някаква гара (съжалявам, че не й помня името, имаше поне 10 перона). Все пак с питане и достатъчно време се оправихме без проблем.

Връзка към коментар

 Здравейте ,реших да побутна малко темата, тъй като ще пътуваме от 7 до 14 април  :) .Прочетох ,че до 18.04 метролинията от летището е в ремонт и има безплатни автобуси до работеща спирка .С метрото сме на ВИЕ и затова ще питам тук - като взема автобус от летището трябва да сляза на SOL- /за да стигна до апартамента на Calle Concepcion Jeronimo/ ,директно ли се стига до SOL и с кой номер или има прекачване  :huh: ?

Ние ползвахме шатъла от летището, който струва 5 евро.

Хотела ни беше на Calle de la Cruz и от шатъла слязохме на Cibeles.

След това отидохме пеша до хотела за 15 минути.

 

Всички начини за трансфер от летището са описани в Мадрид-магелански пътеводител.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.