Прескочи до съдържание

От Цюрих до Франкфурт


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Дайте идеи какво интересно може да се види по отсечката Цюрих - Франкфурт. Става въпрос за 3 дни и 2 нощувки по този маршрут. Пътувам сам с обществения транспорт и предпочитам евтино спане.

Как да разпределя дните, къде да нощувам и с какво да се придвижвам ?  Датите са 30 април - 2 май.

Колата под наем отпада като вариант

Връзка към коментар

Смятате ли, че една нощувка в Хайделберг е приемлива и може ли там да има нещо евтинко ?

Хайделберг е студентски град ,не знам какви са възможностите,трябва да провериш сам,но м/у Цюрих и Франкфурт ако си решил да спреш и да нощуваш там е добър избор.Града е красив,има страхотен замък и гледка от срещуположния хълм към замъка и старата част и река Некар(пътя на философите и над него Щефанклостер).В близост е и Манхайм но той е по скоро индустриален,не изключвам и там да намериш нещо за нощувка по евтино,но определено като забележителности и архитектура Хайделберг е най добрия избор и може би след това близкия до Манхайм - Worms.Не търси буквално да спиш в Хайделберг.М/у Хайделберг и Манхайм има S бан-а а и в близост има много добре уреден обществен транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колмар си струва отвсякъде. Много е красиво. Кварталът "Малката Венеция" е като приказка. Има и умален модел на Статуята на свободата на един от входовете на града, в чест на скулптора на статуята, който е роден в града. В центъра има хотел от веригата ibis с повече от прилични цени.

Редактирано от nisti75
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има автобуси от летището до гарата. Спират пред него. Редовни са, но аз съм пътувала преди доста години. Доколкото си спомням на тръгване от гарата спираха от лявата й страна, като се застанал срещу нея.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой да ми каже как да се придвижа от гарата на Франкфурт до летище Хан.

http://www.bohr.de/en/

 

Това са възможностите за шатъл и транспорт от Хаан до доста места ,вкл.Франкфурт на Майн.От/до Франкфурт заминават/пристигат от Централната им гара,има спирка и на Международното летище.

 

http://www.hahn-airport.de/default.aspx?menu=car_bus_charter&cc=en

виж това,има и други компании вкл.транспорт до Хайделберг и Карлсруе.

Колмар е срещу немския Фрайбург,от там можеш лесно да стигнеш до Карлсруе и Хайделберг...от Колмар пък наблизо е Страсбург,той пък е свързан с влакове и транспорт също с Германия.В тоя район си в Германия...само ,че Елзас и Лотарингия след Втората световна вече е част от Франция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз така реших и вече си купих билета за 20 евро.  Сега ми остава да уредя трансфера до летище Хан

 

Трансферът е елементарен, щях одеве да ти пиша, но другите достатъчно напътствия са дали, и в една друга тема също го бяхме дискутирали транспорта. Дори и да нямаш билет, отпред пред терминала е гишето на трансферите, можеш да си купиш и на място. Освен Бор (Bohr) отсечката Хан - Франкфурт я изпълняват и Фликсбус (Flixbus). Онлайн ти е 14 евра, от гишето 15. Автобусите са ти на всеки 15-30 минути. 

Като пристигнеш на ЦОБ, мястото където спират автобусите е нещо като площад, пристигащите спират в страни, а спирката на заминаващите е точно срещу входа на (Bahnhof) ß ЖП гарата - около 100-150 метра от мястото на което си пристигнал. Това е най-кратко и лесно като напътствия.

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Идеално обяснение. Аз ще пристигна на гарата във Франкфурт от Хайделберг и искам директно към летището Хан

https://www.google.de/maps/dir/Fernbus+Haltestelle+Frankfurt+am+Main+%E2%80%93+Postbus,+Stuttgarter+Stra%C3%9Fe,+60329+Frankfurt+am+Main/Frankfurt+Hauptbahnhof,+Am+Hauptbahnhof,+60329+Frankfurt+am+Main/@50.1049412,8.661684,996m/data=!3m1!1e3!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x47bd0bfef99b4da5:0x9067c7a96caa26d7!2m2!1d8.661986!2d50.104355!1m5!1m1!1s0x47bd0bfe3791b2f9:0x4366c932973aafac!2m2!1d8.662162!2d50.106529

 

Да се има предвид че там където ти е човечето което отбелязва разстоянието, ти е южния вход на гарата. Все пак си питай като стане време, да не стане заблуждение. 

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако имаш време на път за Колмар, можеш да се отбиеш в Ribeauville /очарователно градче/ и Riquewihr /традиционни къщи, много е интересно/. Малки са и бързо се разглеждат, пък и няма много туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Леко навлизайки във френска територия, откривам едно прекрасно градче - Колмар.  Какво ще кажете за него ?

 

Освен посочените от Ushakal , в района има още няколко живописни селца:

 

Eguisheim

Hunawihr

Mittelbergheim

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че и времето 1-ви май е подходящо. Някаква идея за хотел като за сам човек.

Връзка към коментар

Началото на май е идеално за посещение, за Страсбург също. Да те изкуша, ако вече не си ходил: https://plus.google.com/u/0/photos/100874098485655835813/albums/5918031710128590081?authkey=CMz5jo2Atbb68QE

 

Ние бяхме с кола и хотелът ни беше в околностите на Страсбург от веригата Campanile. Не съм проверявала опция за спане в Колмар, но е туристическо и със сигурност имат много опции / ако ще ходиш за 1 май, запази нещо от сега, че е дълъг уикенд и добрите и евтини места свършват бързо/.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да дообясня и аз за трансфера Франкфурт гара-Хан, тъй като спирката е най-отдалечена от гарата и е малко в тъча. Наистина е на 150м., от централния вход на гарата като застанеш с гръб, хващаш дясно и после пак вдясно, минават се едни линии и чаак тогава е спирката. Разписанието си го има в нета. Има много хора, но при нас пуснаха два рейса, не знам дали има вариант да не успееш да се качиш. Цената е към 14евро. И после да разказваш как е било пътешествието.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кратката волна програма се оформи по следния начин:

 

30 април - 6,00ч. кацане в Цюрих

                   7-10,00ч.    влак  Цюрих - Колмар ( 42 евро)

                   10-22,00ч.  разглеждане Колмар   нощувка  Ибис хотел ( 35 евро)

 

1  май -  8-12,00    влак  Колмар - Страсбург - Хайделберг  ( 40 евро)

               12-22,00  разглеждане Хайделберг   нощувка  Лоте хостел ( 25 евро дорм)

 

2 май  -  8-12,00    разглеждане Хайделберг

               12-14,00  влак  Хайделберг - Франкфурт ( 20 евро)

               14-17,00  разглеждане центъра на Франкфурт

               17-18,00  трансфер до летище Хан

               19,40ч.     полет  до София

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.