Прескочи до съдържание

Относно скъпия долар ?


Препоръчани мнения

До един момент бях доволен от ръста на зелените гущери , щото имам скромни инвестиции , но този рязък скок е на път да оскъпи повечето ни пътувания изън Европа.

Примерно ОАЕ и повечето държави от региона са в нещо като валутен борд и фиксиран курс към долара .

На практика Азия , Южна Америка и т.н. вече ще ни излизат чуствително по-скъпи или да кажем минимум с 10-15 % спрямо половин-една година назад.

Някой друг правил ли е сметка :) ?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бе и аз днес си мислех това, ама какво да се прави ..., освен това, което и ти си направил - да диверсифицираш портфейла.

Връзка към мнение

Хич не съм доволна даже. Първото ни пътуване е до държава, където цените масово са в долари и ще излезе по-скъпо от очакваното.

Връзка към мнение

Ами така е, но аз си мисля, че това няма да е за дълго. За това пътуване съм напред с материала, че ги взех много евтино, а по-натам, ако не падне ще ходим към Бразилия освен. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То може да си ги купил по лев и двайсет , но сега като е лев шейсет и пет чуството не е , че ти струва 1.20 , а 1.65 :)

Те моите не са бързо ликвидни , та ще трябва да купувам.

 

Neuromancer , долари или евро е за предпочитане да обменяме в Бразилия ?

На много места в Азия курсът на долара е различен според номинала на банкнотата , а за еврото си е един и същ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Neuromancer , долари или евро е за предпочитане да обменяме в Бразилия ?

На много места в Азия курсът на долара е различен според номинала на банкнотата , а за еврото си е един и същ.

Като че ли с долари е мааалко по-изгодно, но аз винаги съм сменял евро, защото такива съм имал и да не ги обръщам още един път... По-странни неща като британски лири са по-неизгодни. Разлики в курса според номинала не съм забелязал, освен ако не тръгнеш с банкноти по 500 евро (не ги искат много)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напомня ми на времето, когато бях в Австралия и всяка сутрин се събуждах с проверка на валутния курс, приход в евро, разход в долари, хич не беше яко.

 

Четох, че след изборите в Гърция е вероятно нещата да се успокоят, но не ги разбирам хич.

Връзка към мнение

В края на 2014 ходихме на презентация дадена от главния иконом на ING Белгия относно световната икономика през 2015. Американският долар ще е скъп.

Йената ще е все така слаба - който не е ходил до Япония досега, е добър момент.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Още тъжа по времето, когато 1 щатски долар беше 2 лева и съответно 1.50 канадски долара. То такъв курс няма да има отново, ама 1.80 лева ако удари би ми донесъл пари за няколко околосветски... Айде 1.75 да е, че иначе баси сиромашията...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори беше 2.30 лева . Аз лично съм купувал долари на 2.22 лева някъде 2001-2002 може би  :rolleyes:

Бе то аз съм купувал гущери и за 2200лв.,  февруари 97-ма :blink:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Хаха ми мойте пари всичките са в Евро :) не че са много. Ама с парите за израел яко се прецаках. При курс миналата седмица 0,418 днес обмених на 0,434 :( 

Връзка към мнение

На мен пък хич не ми е весело от поскъпването на долара. Едвам смогвам да набавям кеша за предстоящото пътуване, да не говорим, че го и оскъпи далеч над предвижданията ми, тъй като всички цени там са ми в долари. Ама какво да се прави, ще се пътува, та ако ще да се разчуе :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Швейцарският франк побесня!

Преди малко зърнах една графика и като видях пика извисил се като дубайски небостъргач, помислих че е бъг, но явно не ееее.

post-1495-0-79352400-1421331327_thumb.png

Редактирано от Биксбит
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На печелившите честито :)

На печелившите - честито, а на тези с ипотечни кредити, деноминирани във франкове (което беше много модерно по едно време, заради по-ниските лихви) - съболезнования. :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

мхм, хич не е най-удобното време за пътуване. Особено по дестинации, където курсът на местната валута се преизчислява спрямо долар (май половината свят, даже по-голямата половина).  Освен за хората, на които доходите им идват направо в долари (или SFr).

 

Както се вижда, в момента имаме 10-годишен пик на лев спрямо долар.

post-72-0-05264700-1421339479_thumb.jpg

Така някои хора стават за една нощ милионери  :rolleyes:

 

А 2008-ма като се сетя какво беше - евтин долар, евтин петрол, билети средна цена по 70-90 евро с нормална авиокомпания в рамките на цяла Европа...Рай.

То сега петрола пак е евтин, но цените на билетите си останаха същите като когато беше по 150$ за барел. А в момента даже и 50$ няма..

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.