Прескочи до съдържание

Относно скъпия долар ?


Препоръчани мнения

На печелившите - честито, а на тези с ипотечни кредити, деноминирани във франкове (което беше много модерно по едно време, заради по-ниските лихви) - съболезнования. :rolleyes:

 

То тези с франковете не за пръв път ги цакат последните години. Ама сега направо сякаш участват в групова "забава" :) Мен също се опитват банкерите да ме зарибят да си превалутирам кредитите в евро, ама аз съм непреклонен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Четох, че еврото е било на фиксиран курс, който днес е бил внезапно освободен. Очаквало се да се стабилизира на по-ниски нива тия дни, ама кой го знае :) За това ипотеки и такива неща винаги трябва да са във валутата, в която човек си получава заплатата...

 

Колкото до пътуването, на едно място губиш, на друго печелиш. Едва ли има по-подходящо време за посещение на Русия например. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Четох, че еврото е било на фиксиран курс, който днес е бил внезапно освободен. 

 

 

Фиксиран към франка ли ?

Швейцарците по едно време нарочно ограничаваха франка , защото им оскъпяваше износа и намаляваше конкурентноспособността на Швейцария.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пазарувам си вчера в expedia.com и ми пада ченето от валутния им курс. Повече от ясно , че банката в крайна сметка ще ме чарджи по актуалния курс , но този на expedia беше актуален някъде преди половин година :)

 

post-140-0-92850900-1421704578_thumb.jpg

Втората графа е в евро и всъщност $ 56,32 са реално € 48,40 , а $ 62.22 е € 53,60.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм потърпевш от тия изпълнения. На 16.12 като букнах билета до Килиманджаро, долара затвори на 1.5633, а днес е на 1.6911. И при 1675 долара (които още не са платени) за експедиция, това са ми точно 110 евра отгоре от превалутиране. Отделно трябва да смятам и бакшишите.. 

Връзка към мнение

Как така още не са дръпнали парите ?

Вчера бях в ПИБ и се загледах в курса на долара. Курс продава беше 1,71 лв. за долар, а курс купува 1,65. Лошо.

То в банките маржа е винаги голям. Купувай валута от чейндж бюрата , където е най-много 1 стотинка.

Връзка към мнение

Така е за бюрата. Обаче в ПИБ са рекордьори, особено в почивни дни, виждал съм, маржа да достига 11ст :O

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Как така още не са дръпнали парите ?

 

То в банките маржа е винаги голям. Купувай валута от чейндж бюрата , където е най-много 1 стотинка.

Не аз бях по друга причина там и докато чаках просто се заглеждах в курсовете.

Връзка към мнение

Винаги са гадни , аз от банка купувам само евра където разликата е минимална заради фиксирания курс.

 

П.П. Не само Тавекс и Никар , повечето бюра имат марж на долара около стотинка ( в София)

Връзка към мнение

След решението на ЕЦБ от днес да завърти печатницата долара направо полетя. Няма да се учудя ако излезе вярна прогнозата за паритет с еврото до края на 2015 -та година.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

След решението на ЕЦБ от днес да завърти печатницата долара направо полетя. Няма да се учудя ако излезе вярна прогнозата за паритет с еврото до края на 2015 -та година.

чия е тази прогноза?

Връзка към мнение

Ами доста материали имаше в Bloomberg и подобни.

1.723 лева за долар сега е достастряскащо на фона на 1.42 миналата пролет.

Връзка към мнение

Ами доста материали имаше в Bloomberg и подобни.

1.723 лева за долар сега е достастряскащо на фона на 1.42 миналата пролет.

сега искам да ни откачат и от валутния борд

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

сега искам да ни откачат и от валутния борд

И аз искам същото, но и да имам и няколко милиона швейцарски франка. :D Аз си бях спестил едни незначителни франкове и се чудя кога да ги обърна, но като гледам какво прави ЕЦБ, мисля да поизчакам франка да стигне 1.10-1.15EUR и тогава да ги обърна в Евро или лева. :D

Редактирано от Djgeorgie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

сега искам да ни откачат и от валутния борд

... или по-дибре направо да ни закопаят в земята ;)

ЕЦБ и САЩ могат да си печатат хартийки на воля , но ако ние го направим без борд потъваме , щото левовете не се търсят много по света и няма кой да инвестира в български дълг.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

сега искам да ни откачат и от валутния борд

За да успеем да стигнем покупателната способност на Сомалия ли!? Да не дава Господ, българинът е страшно търпелив и с робска психика, но ако го ударят по този начин най-вероятни ще се пролее кръв...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

След решението на ЕЦБ от днес да завърти печатницата долара направо полетя. Няма да се учудя ако излезе вярна прогнозата за паритет с еврото до края на 2015 -та година.

Eee, аайде пепел ти на устата! 

Връзка към мнение

Пепел не пепел вече е над 1.74 при малко над 1.68 сутринта.

Българите в САЩ , a и UK ги очаква евтина ваканция тая година  :lol:

 

То нали целта е да се стимулира инфлацията и икономическия растеж в еврозоната с масирано изливане на милиарди евро в икономиките.

Връзка към мнение

E, то като се замислиш първо това го играха Американците точно, напечатаха много пари, долара падна и сега имат разтеж и дърпат, така че логиката е вярна, просто краткосрочно, ние със заплатите в лева/евро ще се опарим малко, но може би дългосрочно е за добре....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно , американците повече от 10 години държаха долара евтин , а след 2008-ма изляха трилиони долари ликвидност , което правеше долара евтин . Измъкват се от кризата и е ред на ЕС да се пробва  :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.