Прескочи до съдържание

Относно скъпия долар ?


Препоръчани мнения

Вместо да се оплаквате от валутните курсове защо не си избирате дестинацията въз основа на това къде се е девалвирала най-много националната валута? Аз няколко пъти съм избирал така дестинации и съм оставал много доволен :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Идвало ми е на ум , но никога не съм го правил. Ей го , че отървах и Русия , но зимата хич не ми се пътуваше натам :(

То си идея за цяла тема - кой къде ще фалира ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идвало ми е на ум , но никога не съм го правил. Ей го , че отървах и Русия , но зимата хич не ми се пътуваше натам :(

То си идея за цяла тема - кой къде ще фалира ?

 

Според мен и сега цените в Русия са значително по ниски в долари и евро спрямо преди 12 месеца.

 

В Аржентина след фалита им през 2001-ва година всичко беше супер евтино. Хотел около 3 звезди в центъра на Буенос Айрес беше 10 долара на вечер с включена закуска :) Вечеря за двама с вино и огромно блюдо с 8-10 вида меса около 8 долара и т.н. :)

 

Нямам спомени за цени на хотели и ресторанти в долари през 1996-97-ма година в България, но вероятно е било рай за чужденците ;)

 

Бях и в Исландия преди и след кризата, като цените от супер високи се превърнаха просто високи ;) Вероятно подоно е положението в момента в Москва..

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямам спомени за цени на хотели и ресторанти в долари през 1996-97-ма година в България, но вероятно е било рай за чужденците ;)

ама то трябва и да има какво да ти сервират в ресторанта, все пак. ;)

Връзка към мнение

По него време - 96/97 и аз имах проблеми със скъпия долар - уж влизаш да се видиш с приятели, а след 20 мин масата пълна с полупознати жени ...как се разчуваше, че имах 10 $ още не мога да разбера.  :no2:...и все ня можехме да се видим...

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

96/97 ресторантите все още не ни бяха интересни, но ходехме редовно на дискотеки. С 2$ се наливахме двама до сутринта. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Помня , че много време се канех на една възскъпа вратовръзка в магазин на "Витоша" и в дните на лудост я купих само за 3$.

Взех назаем 50$ от приятел ден преди 8-ми декември за Велинград и след като свърши празника , ги купих и върнах на доста по-висок курс, та гладувах почти до Коледа  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

90-та година, когато официално освободиха курса на лева, доларът от 90 стотинки стана 20 лева. Много от държавните транспортни фирми обаче запазиха за дълго цените от преди девалвацията на лева и имам спомени, че пътувах със самолет от София до Бургас за 20 лева, което по това време беше точно 1 долар :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние прекарахме Нова Година в Банско с куверт 7$ и нощувка 2$ на човек, трябва да е било 97-ма, направо рай за чужденците, надявам се някой път да сме от другата страна(да посетим държава с хиперинфлация)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Ето , че палачинката се обърна и сривът на долара може да е неочакван подарък за пътуващите към доларовите дестинации , както и цените на полетите разбира се ;)

Примерно магеланците към Китай трябва да са много доволни от срива на юана , както и всички в посока Хонконг , Израел , ОАЕ ...

За Русия да не говорим ...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Мдаа, хотелът ми в Хонг Конг рязко е поевтинял с 50 евро. Канселирам и резервирам наново :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ето , че палачинката се обърна и сривът на долара може да е неочакван подарък за пътуващите към доларовите дестинации , както и цените на полетите разбира се ;)

Примерно магеланците към Китай трябва да са много доволни от срива на юана , както и всички в посока Хонконг , Израел , ОАЕ ...

За Русия да не говорим ...

А тайландския бат да не говорим. :) Нивата са като отпреди срива на еврото. Уелкъм Тайланд. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето една статия, която може да помогне малко при избора на дестинация ;)

 

10 валути, които могат да се обезценят рязко в следващите 12 месеца

http://www.investor.bg/novini/130/a/10-valuti-koito-mogat-da-se-obezceniat-riazko-v-sledvashtite-12-meseca-200928/

 

За момента бих препоръчал разглеждането на курса на турската лира и казахстанското тенге.

 

Най-добрият момент за посещаване на една държава от финансова гледна точка е след рязкокотото обезценяване  на националната валута, защото туристите ползват основно местни стоки и услуги.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Най-добрият момент за посещаване на една държава от финансова гледна точка е след рязкокотото обезценяване  на националната валута, защото туристите ползват основно местни стоки и услуги.

 

Факт. Миналата година посетих Украйна малко след като гривната се беше сринала над 2 пъти спрямо еврото.

 

Излишно е да казвам колко нереално евтино ми се струваше всичко.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересно... Да попитам, защото не съм особено в час: резервирала съм хотели в Тайланд и Мианмар през Агода. Цените им са в долари и не мърдат - току що проверих. Съвети? Благодаря :) 

Връзка към мнение

Интересно... Да попитам, защото не съм особено в час: резервирала съм хотели в Тайланд и Мианмар през Агода. Цените им са в долари и не мърдат - току що проверих. Съвети? Благодаря :)

Агода работят с основна валута долари. Ще има разлики ако плащаш в други валути. :) Аз току що ребукнах хотел поради друга причина и определено се усеща разликата. :)

Връзка към мнение

Агода работят с основна валута долари. Ще има разлики ако плащаш в други валути. :) Аз току що ребукнах хотел поради друга причина и определено се усеща разликата. :)

 

Затова попитах как да направя врътката :) Аз плащам в GBP реално - освен ако не правя някоя простотия от незнание, освен да завъртя и да видя едно ре-букване...

Връзка към мнение

Затова попитах как да направя врътката :) Аз плащам в GBP реално - освен ако не правя някоя простотия от незнание, освен да завъртя и да видя едно ре-букване...

Избирай валутата на хотела, винаги излиза по-евтино.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имаш опция в каква валута да вижаш цената, ако всеки път я оставяш да е долари, ще виждаш една и съща цена, но реално при резервация от сметката ще ти теглят различни суми според курса на деня. Ако избереш да е паунди или друга валута различна от долари, тогава и преди плащането ще виждаш различни цени.  Принципно за агода най-добрият вариант за плащане са доларите (сметка в долари най-добре), защото курсът на превалутиране им е дърварски. ( Освен твоята банка ако не реже глави по този параграф, провери колко ти удържат).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви! Завъртях валутата в бати, но цената е почти една и съща (сравнимо с предишната ми резервация - не съм я развалила). Не знам дали чрез Агода ще има големи промени, но ще следя :)

Връзка към мнение

Благодаря ви! Завъртях валутата в бати, но цената е почти една и съща (сравнимо с предишната ми резервация - не съм я развалила). Не знам дали чрез Агода ще има големи промени, но ще следя :)

Ами тайландските пари също са свързани с долара, така че при падането му и те са паднали като стойност обърнати в европейска валута, но не и като равностойност в долари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.