Прескочи до съдържание

Любимо смартфон приложение по време на пътуване?


Препоръчани мнения

Ми хайде да пораздвижим секцията с малко свободна тема. Кое е любимото и неоценимо приложение, което ви помага по време на пътуване? Независимо дали е за iOS, Android или Windows Phone.

 

Аз лично не мога без GPS навигация. До степен, когато да не мога да хвана сигнал, когато ми трябва леко да се побърквам. Използвам iGo, но общо взето всички навигации вършат еднаква работа, въпрос на лични предпочитания е да им свикнеш с интерфейса. Без да броим новата на iPhone де, там положението е критично зле :) Маркирам си предварително координатите на заведения или атракции, които искам да посетя и работата заспива.

 

Ако ходя в голям град винаги гледам да си намеря приложения и за градския транспорт. Ориентирането в метрото в Ню Йорк и в Пекин беше несравнимо по-лесно спрямо големите хартиени карти, които ако ги поизмачкаш малко стават нечетливи. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То почти за навсякъде май има интересни приложения. Mall в Дубай да искаш да посетиш и за това app има.

GPS-а си е задължителен. Освен Igo, Navigon е интересен. Като ми е зле тайландския, таксито с него се оправяше :)

Може би в духа на "помогнете на небългароговорящите", няма да е лошо един app и за туристическа София (и не само) да опитаме тук да съставим :)

Редактирано от cck
Връзка към мнение

Ми то ако се прави лесно такъв апп, да съставим, не е като 1+1. Мисля си някой ден как ще има и англоговоряща секция във форума, точно да помагаме на чужденци, ама има време, няма как да ни откриват :)

 

Да не се отплесвам с оф-топик. Иначе това с многото апове си е проблем, защото всичките се предоставят като връх на сладоледа, а докато не ги инсталираш няма как да разбереш...а някой от тях са и платени. Тръгнеш да четеш ревюта, често ситуацията е като от този комикс:

 

tornadoguard.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ползвал досега приложение за смартфона ми/ Android/  в истинския смисъл на думата. Пробвах IGo в Рим, но не ми допадна. Имах прилиложение за must see в Барселона, но заради скъп нет/ в роуминг/ не го ползвах. Сега си сглобявам карта със must see за Париж на www.stay.com  която би трябвало да работи offline/според сайта/ и да не ми черпи нет на място. Картата се качва на смартфона още в БГ и се ползва в offline режим на място. Дано да върши работа! :D

Редактирано от Ivan Todorov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Почти винаги пътувам с лаптоп и честно казано нямам нужда от смартфон приложения. Все пак имам инсталирано приложението на Booking.com и един Exchange калкулатор. За жалост CheckMyTrip нямат версия за андроид телефони, но го имам инсталиран на телефона на жена ми. Дотук съм с подобни приложения от гледна точка на пътувания...

Връзка към мнение

 За жалост CheckMyTrip нямат версия за андроид телефони, но го имам инсталиран на телефона на жена ми. Дотук съм с подобни приложения от гледна точка на пътувания...

 

А за какво ти е необходим Checkmytrip? Има един Flighttrack, който на теория трябва да следи за закъснения, да те информирам при смяна на гейтове и подобни за предстоящ полет. На практика не съм го ползвал активно...

Връзка към мнение

Почти винаги пътувам с лаптоп и честно казано нямам нужда от смартфон приложения. Все пак имам инсталирано приложението на Booking.com и един Exchange калкулатор. За жалост CheckMyTrip нямат версия за андроид телефони, но го имам инсталиран на телефона на жена ми. Дотук съм с подобни приложения от гледна точка на пътувания...

 

Има го за Андроид, както и за почти всички. http://ideas.amadeus.com/Ideas/templates/amadeusMobile/index.php

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amadeus.cmt.client.android&hl=bg

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ползвам арр на Kayak то ми дава инфо за всичко: за гейт, за закъснения и т.н. Също си ползвам активно Flightradar Pro. Но имам инсталирани и ги използвам от време на време тези: Airport Distance; FlightAware; Skyscanner; On The Fly (Matrix); Air France; Wizzair; Barcelona Trip; 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Не за път , a просто с познавателна цел намирам за страхотни приложенията на Fotopedia и TRVL в Арр Store .

Невероятни фото пътешествия из най- вълнуващите кътчета на света.

Връзка към мнение

Ползвам много често за пътувания до големи градове офлайн приложенията на Tripadvisor.

 

https://play.google.com/store/search?q=tripadvisor&c=apps

 

Удобството е че имам на телефона си цялата база данни на сайта, само че офлайн. Отделно можеш да си направиш фаворит, както и има GPS функция , която показва накъде да вървиш до съответната забележителност, ресторант, хотел и т.н.

 

Другото приложение, което ползвам редовно е Kayak...

 

От навигациите имам пълната версия на Sygic исъм много доволен. Купих я след като пробвах може би всички останали, без Том Том (няма я за Андроид)

 

Sent from my GT-P7300 using Tapatalk HD

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
Ок, Flightradar24 е популярен уебсайт чието мобилно приложение не би ви заинтригувало много, но новата функционалност Augmented Reality (разширена реалност) наистина изглежда впечатляващо. За момента е налична само в платената версия на приложението и май поддържа само Айфон, но ето за какво иде реч:

 

2r62qo6.jpg


 

А именно.. идентифицира летящите самолети над вас като само трябва да насочите телефона към небето.

 

Редактирано от vladon
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

Ок, Flightradar24 е популярен уебсайт чието мобилно приложение не би ви заинтригувало много, но новата функционалност Augmented Reality (разширена реалност) наистина изглежда впечатляващо. За момента е налична само в платената версия на приложението и май поддържа само Айфон, но ето за какво иде реч:
 
2r62qo6.jpg
 
А именно.. идентифицира летящите самолети над вас като само трябва да насочите телефона към небето.
 

 

 

Ще го пробвам, ако има за андроид. Имаше такива приложения, но никога не са ми работили добре да уцелват точния самолет. Аз със Star Chart със звездите имам големи ядове, какво остава за самолети...

Връзка към мнение

Една реклама на Бритиш еъруейс има, с това приложение работи. Поне в Западна Европа трябва да работи, ако не другаде.

Връзка към мнение

Налично е приложението за Андройд, но функцията АR показва грешни летящи обекти на закрито.

Редактирано от Георги
премахната връзка към нелегално съдържание
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ще пусна подробна тема тия дни за офлайн и онлайн навигациите като цяло, доста тествах и се интересувах покрай балканската обиколка. Само да възстановя малко сън. Но извода ми е - съвсем безплатно няма, а на тоя етап трябва да влачим поне 3 навигации в телефоните - гугъл мапс, нещо базирано на open street map и някое от комерсиалните приложения. Евентуално Nokia Maps за Windows Phone, но с тях не съм добре запознат. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един от родните ни мобилни оператори , вече предлага срещу 5,90 лева на ден , Интернет в рамките на " разумното потребление " 500 МВ и неограничени разговори когато сме в роуминг в ЕС. Мисля, че цената вече е далеч по-приемлива за да си ползваме смартфоните свободно в Европа. Разбира се излезеш ли от ЕС ситуацията с интернета става непоносима.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Един от родните ни мобилни оператори , вече предлага срещу 5,90 лева на ден , Интернет в рамките на " разумното потребление " 500 МВ и неограничени разговори когато сме в роуминг в ЕС. Мисля, че цената вече е далеч по-приемлива за да си ползваме смартфоните свободно в Европа. Разбира се излезеш ли от ЕС ситуацията с интернета става непоносима.

Това го обсъдихме в контекста на отпадащия роуминг.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

това не знам дали е споменавано това приложение и не съм го разглеждал какво точно представлява, но понеже попаднах на него...:

Вашите пътнически права

Връзка към мнение

това не знам дали е споменавано това приложение и не съм го разглеждал какво точно представлява, но понеже попаднах на него...:

 

Вашите пътнически права

 

Т.е. да си носим на телефона това, което авиокомпаниите са длъжни да ни предоставят като текст на летището? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.