Прескочи до съдържание

Любимо смартфон приложение по време на пътуване?


Препоръчани мнения

това не знам дали е споменавано това приложение и не съм го разглеждал какво точно представлява, но понеже попаднах на него...:

 

Вашите пътнически права

Това го имам, но иска интернет. По-лесно е да се копират правата и да се сложат на телефона като doc или pdf файл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знам, че за страните членки на ЕО, поставянето на брошури с правата на пътниците на летищата, е задължително. Друг е въпросът доколко тези брошури са поставени на видно място.

 

Аз такива брошури на софийското летище не съм виждала досега, но още в събота ще потърся там където казва Зани.

На летището в Боа Виста видях такива брошури и то поставени на много видно място.

Връзка към коментар

Помня , чв взех брошурка преди полета на Air Berlin и бяха сложени на няколко видни места.

По ирония на съдбата имахме отвратително няколкочасово закъснение и убиха от раз сляпата ми вяра в германската точност и коректност ;)

Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...
  • 8 месеца по-късно ...

аз когато пътувам винаги ползвам Triposo , съотвено за града, в който съм. Може да се ползва онлайн, като сам можеш да си зададеш маршрут по забележителности, които искаш да посетиш . Лично на мен ми е много удобен и ми върши работа на пътеводител :)

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Малко е по-страничен въпросът ми, ама да си попитам:

Има ли някакъв чалъм (обаче сравнително лесен за изпълнение от лаици като мен :biggrin: ) така че десктопът да симулира, че е мобилно устройство. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко е по-страничен въпросът ми, ама да си попитам:

 

Има ли някакъв чалъм (обаче сравнително лесен за изпълнение от лаици като мен :biggrin: ) така че десктопът да симулира, че е мобилно устройство. 

 

Ха-ха, аз също се чудя дали можем да измислим алтернативен вариант на резервациите през приложение, че ме хващат нервите като почна да разцъквам на телефона...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зависи какво се опитваш да постигнеш. Ако дадеш повече информация, ще го обсъдим.

Най-общо имаш 2 варианта - слагаш плъгин на браузъра, който заблуждава сървъра, че това е браузър на мобилно устройство и съответно сървърът праща мобилната страница.

Ако искаш апликации, които са за телефон на компютъра, опцията е виртуална машина - не е сложно да се пусне :)

Редактирано от akair
Връзка към коментар

Зависи какво се опитваш да постигнеш. Ако дадеш повече информация, ще го обсъдим.

Ами тук в темите често става дума за оферти, които обаче са достижими само през съответните мобилни приложения/мобилни версии на сайтове.

Та се зачудих дали от настолния компютър може с някаква хватка да стане така, че все едно правиш резервацията през мобилно приложение. Не знам дали се изразих разбираемо :rolleyes:

Връзка към коментар

Някои сайтове си имат линк, с който се превключва на мобилната версия. След това вече сайта си работи като мобилен и доколкото съм видял важат оферти и подобни за мобилно устройство (правил съм разни чек-ини през фейсбук, 4square и разни други работи, дето не ги помня вече).

Връзка към коментар

Ето един плъгин за Firefox: https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/go-mobile/

Що се отнася до виртуалната машина, може да опиташ с https://xamarin.com/android-player

Xamarin е безплатен и използва freeware хипервазйърът Virtualbox - сваляш Xamarin и го инсталиаш. Ако няма Virtualbox инсталиран, той ще си го инсталира. Стартираш и си избираш изображението на какъв телефон да се инсталира в Xamarin. После стартираш телефона, логваш се с гугълския акаунт в гугъл стор-а и си сваляш съотвените приложения :).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

имам инсталиран на телфона 3 ГПС-а без да бройм ГуглетоМапс :) всичките работят без нет само на ГПС приемник на телефона но за целтта преди това трябва да са свалени картите необходими за маршрута

Връзка към коментар

Малко е по-страничен въпросът ми, ама да си попитам:

 

Има ли някакъв чалъм (обаче сравнително лесен за изпълнение от лаици като мен :biggrin: ) така че десктопът да симулира, че е мобилно устройство. 

 

Предполагам за десктоп е питането. Там си тествам мобилните дизайни как стоят.

 

Има такова решение, предполагам имате браузъра Хром на Гугъл. Та с него има става така: Ctrl+Shift+I или още нарича се инструмент за програмисти. Там на таба - в горният ляв ъгъл на подпрозорчето има ионка на Сматфон. или команда Ctrl+Shift+M която отваря браузъра с едни метрични линни обточен. Там има Device който да се избере. И хоп някъв екран подходящ за гледане 

Ако не се вижда от раз може да се активира с бутона Settings - на същия таб /за програмисти/ в дясно предпоследното или F1  . Та там на Settings се избира Device демек устройството - което ще си гледате.

Горе вече в големия джам се появяват опциите на устройството в оранжево. Там може портрет или лендскейп да го въртите и пр.

Ако нещо не е ясно ще опитам по-подробно да го разкажа

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

maps.me, HERE, ViaMichelin, Parkopedia, Booking, Airbnb, GreekToll, Tripomatik, Wizz, TripAdvisor. Tова ми е постоянно свалено на екрана, но от време на време ползвам и други. Всико е под Android. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, магеланци!

Чудех се днес, защо да не систематизираме и най-полезните мобилни приложения за пътешественици, които магеланците ползват.
Мисля, че темата ще е полезна за много хора. 

Връзка към коментар

За Андроидския ми телефон:

Google Maps - с предварително свалена офлайн карта за района.

Google Translate - пак с предварително свален офлайн речник за официалния език, на който се говори в държавата + няколко международни езика

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, Георги, извинявай, пропуснал съм тази тема, явно съм бил полузаспал.


Темата ми хрумна докато четях ето тази статия
http://www.momondo.com/inspiration/must-have-travel-apps/

 

LoungeBuddy и Wiffinity ми харесаха от тази статия, но никога не съм ги ползвал. Магеланци, ползвали ли сте тези две приложения LoungeBuddy и Wiffinity?

Връзка към коментар

С Iphone съм:

google maps - това ползвам  най-много не само, за да се ориентирам, но и да търся ресторанти (най-вече)

uber - навсякъде, където мога

wallet - държи ми бордните карти, резервациите в bookings и подобни

trip advisor - да се ориентирам в ресторантите покрай мен

Where chefs eat - пак за ресторантите 

pocket lingo - имам го за някои езици като японски, китайски и арабски, за да ми помага 

Lonely planet - за някои места, но почти не ги ползва вече

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.