Прескочи до съдържание

Отменен полет, моля помагайте


Препоръчани мнения

Имате право да откажете полетите или да приемете някакви други, които компанията ще ви предложи (до същата дестинация с други дати или друга компания). Само че по принцип трябва да контактувате с тур. агенция, т.е. всичките сайтове. Пробвайте да се обадите на Иберия да видите дали ще стане, или чакайте да ви се обадят

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте!

Ние сме група от 14 човека, които ще пътуваме през месец декември до Южна Африка. Днес авиокомпанията с която ни бяха полетите отмениха част от тях, а именно Истанбул - Мадрид. Остава валидна отсечката Мадрид - Йоханесбург. Някой попадал ли е в подобна на нашата ситуация, и знаете ли какви евентуално са ни правата. 

Самолетните билети са купувани от различни сайтове - Paravion, Bravofly, Gotogate и са за полети на Иберия.

 

До декември време бол, а след като дългия полет е ОК предполагам става просто въпрос за пренареждане на разписанието...едва ли ще прекратят Истанбул - Мадрид въобще. Мисълта ми е, че най-вероятно ще имате възможност за смяна на първия полет и всичко ще е ок, поизчакайте малко наистина те да се свържат с вас с варианти, които ще предложат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Ние сме група от 14 човека, които ще пътуваме през месец декември до Южна Африка. Днес авиокомпанията с която ни бяха полетите отмениха част от тях, а именно Истанбул - Мадрид. Остава валидна отсечката Мадрид - Йоханесбург. Някой попадал ли е в подобна на нашата ситуация, и знаете ли какви евентуално са ни правата. 

Самолетните билети са купувани от различни сайтове - Paravion, Bravofly, Gotogate и са за полети на Иберия.

1. Получавате си парите обратно и търсите други варианти или

2. Премаршрутирате се на същите или много близки дати по същото трасе (без минаването през Мадрид), но с друга авиокомпания. Най-вероятно ще ви предложат Истанбул-Лондон-Йоханесбург с British Airways... което си е оферта ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Получавате си парите обратно и търсите други варианти или

2. Премаршрутирате се на същите или много близки дати по същото трасе (без минаването през Мадрид), но с друга авиокомпания. Най-вероятно ще ви предложат Истанбул-Лондон-Йоханесбург с British Airways... което си е оферта ;)

А дали ще трябва да доплащаме, ако ни предложат друг вариант? Все пак ние купихме билетите си за по 450 евро, а сега за Нова година цените са значително по-високи. Още повече става въпрос за 14 човека.

И дали е възможно да се анулира само част от билета Истанбул - Мадрид, а частта Мадрид Йоханесбург да остане?

От сайтовете, от които закупихме билетите ме увериха, че търсят решение и скоро ще ме уведомят. От Иберия все още мълчат. 

Хубавото е, че наистина имаме доста време.

Благодаря на всички за успокоението и помощта :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А дали ще трябва да доплащаме, ако ни предложат друг вариант? Все пак ние купихме билетите си за по 450 евро, а сега за Нова година цените са значително по-високи. Още повече става въпрос за 14 човека.

И дали е възможно да се анулира само част от билета Истанбул - Мадрид, а частта Мадрид Йоханесбург да остане?

От сайтовете, от които закупихме билетите ме увериха, че търсят решение и скоро ще ме уведомят. От Иберия все още мълчат. 

Хубавото е, че наистина имаме доста време.

Благодаря на всички за успокоението и помощта :)

 

Ако е на подобни дати няма да ви карат да доплащате, това че цените междувременно са скочили не влияе в този случай. Но всичко е въпрос на договорка, не се притеснявайте да поискате каквото ви харесва - включително полети от София, други от Истанбул, от Букурещ, ако ви е по-удобно и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Ние сме група от 14 човека, които ще пътуваме през месец декември до Южна Африка. Днес авиокомпанията с която ни бяха полетите отмениха част от тях, а именно Истанбул - Мадрид. Остава валидна отсечката Мадрид - Йоханесбург. Някой попадал ли е в подобна на нашата ситуация, и знаете ли какви евентуално са ни правата. 

Самолетните билети са купувани от различни сайтове - Paravion, Bravofly, Gotogate и са за полети на Иберия.

И аз съм в подобна ситуация.        

 През август имам полет за Мадрид. Ибериа ми канселра полета от Истанбул  до Мадрид.  Има полети до Мадрид-Севила и Мадрдид -ГК. Писах им маил. За сега се ослушвам. А при вас какво е положението?  

Връзка към мнение

 

И аз съм в подобна ситуация.        

 През август имам полет за Мадрид. Ибериа ми канселра полета от Истанбул  до Мадрид.  Има полети до Мадрид-Севила и Мадрдид -ГК. Писах им маил. За сега се ослушвам. А при вас какво е положението?  

 

Засега отговора от bravofly и paravion е, че ще проучат ситуацията и да очаквам информация. От Иберия нямам отговор. Ще изчакам няколко дни и след това приятелката ми, която живее в Мадрид ще се свърже с тях по телефона. Когато имам някакъв резултат ще пиша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Засега отговора от bravofly и paravion е, че ще проучат ситуацията и да очаквам информация. От Иберия нямам отговор. Ще изчакам няколко дни и след това приятелката ми, която живее в Мадрид ще се свърже с тях по телефона. Когато имам някакъв резултат ще пиша.

+34 91 3894357

Това е телефона чрез който се свързах. Вместо Истанбул - Мадрид,   Истанбул -Лондон - Мадрид.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!  Вчера мъжът ми трябваше да пътува от София до Рига през Франкфурт, с Луфтханза.  Качили ги на самолета в София, но след известно време ги свалили и им казали, че има повреда и полетът няма да може да се състои поне в близките няколко часа.  Премаршрутирали ги, след дълги перипетии мъжът ми е летял за Рига през Истанбул, с друга авиокомпания, и пристигна в Рига с над 5 часа закъснение.  Може ли да претендира за някаква компенсация и къде/как?  Благодаря ви!

Връзка към мнение

Благодаря!  А къде по-точно в Луфтханза?

 

Ето това е връзката с обща информация: http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/cmn/generalinfo?nodeid=2161511&l=en

 

А за подаване на оплакване може от ето тази форма: https://www.lufthansa.com/de/en/Feedback

 

Предполагам точната категория е flight disruptions.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.