Прескочи до съдържание

Най-евтината топла дестинация за коледните и новогодишните празници, е?


Препоръчани мнения

Минаха коледните и новогодишните празници и според моите разбирания е време за избор на............дестинация за следващите коледни и новогодишни празници... :P

 

Този път задачата е следната. Нека да изберем най-евтината топла дестинация за коледните и новогодишни празници. Условието е съвсем просто. Търсим топла дестинация, че да се стоплим поне за седмица в началото на зимата. Определяща е общата цена, което означава, че пътуването може да е скъпо, но същото да се компенсира от евтин престой на място или пък обратното. Давайте предложения в цифри: средна цена на самолетен билет, средна цена на престой в приличен хотел/апартамент, средна цена на престой за един ден и т.н. Опитвам се да оборя логиката, която сочи, че няма такова чудо като "евтина топла дестинация" за прекарване на коледно-новогодишните празници. И съм убеден, че с ваша помощ ще успея... :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Как да няма, има, и то май си имаме едноличен лидер- Дубай, благодарение на Wizz.

(всъщност ако става дума за точно по Коледа и Нова година, Wizz не си поплюват)

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Така. Дубай ми е в плановете. Идеята на тази тема е да не обслужва само моите интереси, а на всички магеланци. Иска ми се да направим нещо като класация на евтините и топли дестинации в посочения период. Помолих и са малко повече конкретика в цифри...

Връзка към коментар

Kaжи също и колко топло е достатъчно, защото Канарските о-ви на два пъти излизат през промоции на Ryan за под 100 евро за самолетен билет за Януари месец, общо за 4-те отсечки без багаж. Там може би е достатъчно топло за плаж, но не и за къпане.

И също, точно за Коледа ли говорим да се прекара на топло или около този период? Ако говорим точно за Коледа ще е трудно, защото тогава цените на билетите варират в големи граници.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще проследя темата с голямо внимание.  Много ми е интересно как точно за зимните празници ще постигнете евтина дестинация Дубай, освен ако не е през тур агенция. Самолетните билети на Уиз бият тавана тогава, хотелите също не са евтини, храната и атракциите също.

 

 

Аз по скоро си мисля за Севиля. Няма плаж, но пък времето ще е супер приятно за разходки. Самолетните билети могат да излязат на човек около 150 евро на човек с багаж. Нощувки - двойна стая 50-60 евро. Храната е според възможностите.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Kaжи също и колко топло е достатъчно, защото Канарските о-ви на два пъти излизат през промоции на Ryan за под 100 евро за самолетен билет за Януари месец, общо за 4-те отсечки без багаж. Там може би е достатъчно топло за плаж, но не и за къпане.

И също, точно за Коледа ли говорим да се прекара на топло или около този период? Ако говорим точно за Коледа ще е трудно, защото тогава цените на билетите варират в големи граници.

 

Конкретно аз винаги пътувам между Коледа и Нова година, но това е мое лично решение и не бих искал да се съобразяваш само с моите желания. Относно топлото. Топло в сравнение с декемврийската мъгла/дъжд/сняг в София, примерно...

Връзка към коментар

Аз лично бих предложила Мароко - в месеците декември,януари и февруари е топличко (температури - пролетни през деня, а вечерта и сутринта - са положителни, достигащи до 6-9 градуса). Adriana беше ходила миналата година февруари месец и сподели в блога си че температурата на въздуха е достигала до 25 градуса (което за мен лично е топло). Екзотика - ами да...палми,камили и океан! :)

Самолетни билети : Ако си купиш билети за декември 2 месеца предварително (с Wizz и RyanAir) - цената е около 300-400лв двупосочен без багаж. За януари - има добри цени около 250-300лв двупосочен!

Спане - конкретно мога да кажа за AirBnb - Може да се намерят апартаменти на прилични цени. (Аз лично си наех такъв,само че за 8 нощувки за 328евро, с две спални, кухня - обурудвана с всичко и хол - в Аурир).

Георги Матеев - сподели че е намерил едно страхотно хотелче - "Almas" в Маракеш .Цените са страхотни - средно около 40-50евро (със вкл закуска и вечеря евентуално).

Цените - сравнително евтино,даже мога да кажа че е евтино! 1лв = 5,55(7) dh (дирхам)

За 40-50 dh навън можеш да си хапнеш цял тажин (с месце) + хляба. Вечеря в ресторант - не мога да кажа как варират цените - но ми казаха че там цените са като за туристи.

Джобни за 1 ден - около 80 - 100dh (14-18лв) +включен транспорт (таксита).

Ами изчислявайте...... Мисля че се връзва добра цена?! :rolleyes::)

Редактирано от ElenaS
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Дюк, мисля, че ти е време за ЮИ Азия.

Избираш си довеждащ полет (търсиш в порядъка 300 - 500 EUR). Пък ако свариш и някоя промоция...

Emirates в момента имат цени 464 IST - Manila - IST, но компании много - Etihad, AirArabia, Aeroflot, Thai и т.н.

Къде: 15 градуса на север или юг от екватора - всичко става, визи за нас има на малко места и са лесни, най-често VOA.

Ако, човек не е бил в региона - друго усещане се придобива за света :)

По Коледа и Нова година обикновено е тридесетина градуса и понеже е туристическа дестинация - къщи, хотели, транспорт и т.н. има за всеки вкус и джоб.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

ЮИ Азия не става за пет дни, а това е първоначалното условие...

 

Мароко също е опция, ама за тези, които не са били в арабския свят преди това и нямат нищо против съпътстващите подобна дестинация "опции"...

 

Май трудна се оказа тази "тема" и като предложения, и като разбиране...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ЮИ Азия не става за пет дни, а това е първоначалното условие...

 

Мароко също е опция, ама за тези, които не са били в арабския свят преди това и нямат нищо против съпътстващите подобна дестинация "опции"...

 

Май трудна се оказа тази "тема" и като предложения, и като разбиране...

Ами за пръв път споменаваш 5 дни ;) . Празниците през 2015 с известни усилия и 3-4 дни отпуск могат да станат 2 седмици.

А не харесваш нискотарифни компании особено + че е зима и прекачването ми се струва рисково, имаш багаж, за пръв път питаш за "евтина" дестинация и въобще тази тема е тотален шок  :P  Повече изглежда като мой въпрос :blush: . 

Предполагам, че ще се появяват идеи постепенно спрямо промоции и грешки, обхващащи този период от годината. И все ще си изберем по нещо. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май трудна се оказа тази "тема" и като предложения, и като разбиране...

 

Трудна е, защото съдържа доста взаимоизключващи се изисквания :) Поне на пръв поглед! По начало е трудно да се стигне евтино до топли дестинации през българската зима, като добавим и коледа/нова година и става съвсем проблем. Но, ако приемем тия две изисквания като даденост и няма мърдане от тях, може и да намерим нещо. Просто "най-евтината топла дестинация по празниците" не е задължително да е евтина по принцип!

 

Мисля си, че посоката в която трябва да се търси е следната:

 

- Голям град: такъв, който да може да поеме новогодишен трафик и пак да има прилични условия на прилични цени за всички. Т.е. да се избягват малки места, които се препълват лесно, като например онова градче с надбягването с бикове в Испания, където по време на гонките леглото в хостел е 250€. Или пък Велинград е подобен пример, но това е друга тема :) Т.е. търсим според мен големи градове.

 

- Такова място, чиито празници са различни от нашите. Ясно е, че нова година си е вече малко или много световен празник, но има държави, които си имат техни си нови години и не обръщат толкова внимание на нашите. Така поне дори да има много прииждащ трафик, поне местните няма да запълват местата.

 

- За топлото ясно. Някъде по на юг от Атина мисля, че е необходимо условие.

 

Така ориентировъчно си мисля с моите размишления, че Банкок е фаворит.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

От самото начало говоря за "коледните и новогодишните празници" и никъде не съм споменавал за допълнителен отпуск. Няма връзка между личното ми отношение към нискотарифните компании и самата тема. Да, вярно е, че в конкретния период всяко едно прекачване попада в графата "рисково", но все пак хората пътуват и в този период. Сега ме замисли, че май наистина темата е "тотален шок" предвид нейното авторство и май оттам тръгва част от неразбирането. Само да напомня, че идеята на тази дискусия не е избор на дестинация конкретно за мен, а мой опит да създадем нещо като "база данни" на топлите и евтини дестинации за посрещане на коледно-новогодишните празници... ;)


Ето, Георги сякаш напипа пулса на темата...

Връзка към коментар

Добре де, т.е. в случая дестинация като например (съвсем хаотично нахвърлям) Филипини,Шри Ланка, Тайланд, ОАЕ и т.н. попада в графата топла, евтина (ако започнеш да гледаш за билети месеци преди Коледните и Новогодишни празници). А и всяка компания пуска малко преди празниците някакви билети с по " -20% off " , промоции "ако купиш билета през април ,пък го позлваш края на годината" , "прИмоции" и т.н.

Връзка към коментар

Не съм следил последните години самолетните билети до Египет след размириците. Май чартърите са ги поотрязали. Допреди няколко години беше топ евтино за море през зимата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В тази връзка - има ли изобщо евтини полети около нова година? някаква статистика кога може да изскочат промоции? Щот и на мен ми се иска да избягам от суетнята и роднините по "светлите" празници  :)

Връзка към коментар

Ако приемем че "топла" дестинация значи дневни температури над 18 градуса през Декември и "евтина" дестинация приемаме такава до която може да се стигне от България с около 500 лв билет отиване и връщане.

 

Тогава списъка ми с относително евтини дестинации ще е: 

1. Кипър 

2. Израел

3. Египет

4 .ОАЕ

5. Оман

6. Канарите

 

По тези критерий отпадат всички градове в Испания, Италия ,Гърция и Тунис защото няма такъв който има средно-дневна максимална температура над 18 градуса през Декември.

Редактирано от niko_88y
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гамбия! Препоръчвам я. Километри плажна ивица, палми и кокос, хубави и стилни хотели, атракции, почивка, вкусна храна и всичко това на много евтини цени. Мирна страна с ниска престъпност (диктатора им ги държи здраво) и приятелски настроени хора. Няма ебола (дано до тогава епидемията изчезне напълно, чета че драстично са намаляли случаите в засегнатите страни). Хигиената е на ниво в хотелите и ресторантите. Наистина препоръчвам за евтина и близка екзотика. 

Виза (може и на пристигане) - 50 евро
Ваксина жълта треска - 30 евро май
Полет (още не са пуснали полетите за декември, но започват от 300-350 евро от Барселона отиване и връщане)
Хотел - от 20 евро на вечер в непретенциозен Гестхауз на плажа до 100-120 евро на вечер в луксозен хотел. Може да извадят и новогодишни пакетни тарифи. 

http://magelanci.com/topic/2353-%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%BE/

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Гамбия! Препоръчвам я. Километри плажна ивица, палми и кокос, хубави и стилни хотели, атракции, почивка, вкусна храна и всичко това на много евтини цени. Мирна страна с ниска престъпност (диктатора им ги държи здраво) и приятелски настроени хора. Няма ебола (дано до тогава епидемията изчезне напълно, чета че драстично са намаляли случаите в засегнатите страни). Хигиената е на ниво в хотелите и ресторантите. Наистина препоръчвам за евтина и близка екзотика. 

 

Виза (може и на пристигане) - 50 евро

Ваксина жълта треска - 30 евро май

Полет (още не са пуснали полетите за декември, но започват от 300-350 евро от Барселона отиване и връщане)

Хотел - от 20 евро на вечер в непретенциозен Гестхауз на плажа до 100-120 евро на вечер в луксозен хотел. Може да извадят и новогодишни пакетни тарифи. 

 

http://magelanci.com/topic/2353-%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%BE/

 

 

Сигурен ли си за визата? Пише, че трябва да получим такава от посолството в Брюксел. Аз все се каня да проуча възможностите, защото излизат изключителни оферти и ти я хвалиш много Гамбия.

Връзка към коментар

Хваля я, чак да я хваля... на мен много ми хареса там, но трябва да се абстрахирате от някои неща все пак - бедност, нахални beachboys (безобидни са). Наистина е хубаво и спокойно място.

Аз за това си изкарах виза от Париж, но на място разбрах, че може и на летището. На връщане от Сенегал се оказа, че визата ми е изтекла и без проблем извадих нова на сухоземната граница. Най-добре е да се провери със самото посолство (обадете им се) и все пак предварително извадена виза си е сигуррност и спокойствие, не зависите от доброто настроение на някой летищен чиновник или административен работник, който я е получил заплата тоя месец, я не е. Няколко човека ми казаха че може Виза при пристигане на летището, аз си я извадих предварително. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В тази връзка - има ли изобщо евтини полети около нова година? някаква статистика кога може да изскочат промоции? Щот и на мен ми се иска да избягам от суетнята и роднините по "светлите" празници  :)

 

Според мен има. В смисъл, няма пряка зависимост между цената на самолетните билети през лятото и около коледно-новогодишните празници. Това го казвам с чиста съвест на редовно пътуващ със самолет през посочените периоди. Истината е, че самолетни билети за този период по правило се купуват възможно най-рано, като най-добрите цени са тези за полети между Коледа и Нова година. Затова и фиксирам период от пет дни за пътуване и то конкретно между празниците. Това последното обаче е мое лично правило, с което по всяка вероятност не всеки от магеланците ще се съгласи, най-малкото защото е логично да прекараш един от двата празника в дестинацията в която се намираш, вместо да пристигаш или да отпътуваш от нея в деня след, или в деня преди събитието...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дюк, мисля, че ти е време за ЮИ Азия.

Избираш си довеждащ полет (търсиш в порядъка 300 - 500 EUR). Пък ако свариш и някоя промоция...

Emirates в момента имат цени 464 IST - Manila - IST, но компании много - Etihad, AirArabia, Aeroflot, Thai и т.н.

Къде: 15 градуса на север или юг от екватора - всичко става, визи за нас има на малко места и са лесни, най-често VOA.

Ако, човек не е бил в региона - друго усещане се придобива за света :)

По Коледа и Нова година обикновено е тридесетина градуса и понеже е туристическа дестинация - къщи, хотели, транспорт и т.н. има за всеки вкус и джоб.

Ако цитираната от теб цена на Emirates я има наистина и включва коледните и новогодишни празници, мисля че е редно да постнеш линк и в темата за оферти на сам. билети. Така няма да се изгуби и ще стане достояние за повече потребители.

 

По темата - Египет /Червено море/. При положение, че арабския свят е по вкуса на пътуващия, а и политическата обстановка се е променила положително дотогава.

Кабо Верде също. Скоро пак срещнах промоции при пиратите за там.

Това го казвам от моя гледна точка, разбира се. И двете дестинации не съм ги посещавал още и са ми в плановете.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако цитираната от теб цена на Emirates я има наистина и включва коледните и новогодишни празници, мисля че е редно да постнеш линк и в темата за оферти на сам. билети. Така няма да се изгуби и ще стане достояние за повече потребители.

 

Ами те цените знаеш са динамични, а аз не планувам чак за следващата нова година. Дюк е по-подреден и последователен :) Погледнах, че има за тези дати. Ето линк.

Не пускам в офертите, защото съфорумците намират далеч по-интересни предложения и предполагам 460 EUR от IST, не е някакво особено попадение.

Иначе на сходна цена взех IST - HKT / CGK - IST. "Тънкостта" или по-скоро субективното ми наблюдение е, че за дати от сорта на 23-24.12 заминаване и 5-12.01 връщане, при OJ билет с компаниите от залива това са постижими нива. Предполагам трафика е през другото време.

 

А относно Египет /Червено море/, гласувам твърдо ЗА. За мен освен класическия Египет с пирамидите, Карнак и т.н. гмуркането в Червено море беше незабравимо събитие и пожелавам на всеки да опита. Всъшност това ме амбицира да ходя на водолазни курсове и изобщо се превърна в желано забавление към всяка плажна дестинация :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.