Прескочи до съдържание

Майско из Ваниловите острови Мавриций и Реюнион


macf1an

Препоръчани мнения

Пак ще се мотам по плажчета и джунгли :sungum:

 

Възползвах се от приличната промоция на Еър Франс, даваща достъп до целия Индийски океан, от София, за под 700 евро. Не е супер удар, но дестинацията е леко ограничена откъм избор, а тази цена, пасваща идеално на отпуската ми, е в рамките на заслужаващото си.

Отделно, почти 200те евро за полета между Мавриций и Реюнион още ми се свидят жестоко, ама с плуване ще видя зор..

 

Това, че ме напъдихте да ходя да генерирам мат'рял  за нови разкази, също помогна :)

 

Ето и маршрутчето, малко скромничко на вид:

 

map.gif

 

Надявам се на идеи за установяване плана за атака: къде-какво-кога-колко.

Имаме няколко души, ходили и на двете места, че даже и поживели там - смятам, че информацията ще е полезна на всички.

 

П.П. Тази цена е валидна до 22ри Януари!

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 35
Връзка към коментар

Аз съм много доволна, че в обозримо бъдеще ще има пътешественически разказ, написан с много хумор и увлекателен за четене. За Реюнион конкретно съм чувала и виждала на снимки прекрасни неща :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А браво...надявам се на островни среднощни кушии. :lol: :lol: :lol:

Пък може да намериш някой/я с частна яхта да те закара...да не взимаш полет...

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Супер е промоцийката :) и май месец там не е много горещо, леко ветровито, но става за плаж :) Питай за Реюнион нещо конкретно. Ето какво съм писал за там, предполагам си чел. Вземи си връхни дрехи все пак за планината и вечерно време. Съветвам да наемеш кола (има оферти за 20 евро на ден). Пътищата са чисто нови и хубави, някои особено живописни. 

http://magelanci.com/topic/3337-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D1%8E%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D0%BD/

http://magelanci.com/patepisi/article/139-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D1%8E%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D0%BD-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D1%8F/

За Мавриций не мога да помогна много. Порт Луи е мръсен. Имат голям пазар и малък център. Иначе курорти с 5 звездни комплекси. По-хубави плажове от Реюнион (по-ситен пясък). Препоръчват излизане с катамаран (Ile aux Cerfs), аз не съм го правил. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пак ще се мотам по плажчета и джунгли :sungum:

 

Браво, ай честито! :)

 

Отделно, почти 200те евро за полета между Мавриций и Реюнион още ми се свидят жестоко, ама с плуване ще видя зор..

 

Добре де, ти за Uber-канутата не си ли чувал :rolleyes:

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ех, не прочетохте ли предния път, че такива каки на канута (ва'а) в Бора Бора няма :) Освен ако не си ги доведеш...

 

Иначе, не съм тръгнал още да запазвам спане, но на пръв поглед - хотелите в Мавриций са много евтини, и доста прилични .. говорим 40-50 долара, на плажа ..

 

Калояне, като безусловен гуру на френските задморски територии, за най-далечната точка от Европейския съюз първо дай съвет колко време да отделя. За момента смятам 5 дни/5 нощи на Мавриций и 5 дни/4 нощи на Реюнион.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Зависи какво искаш: тип приключения и силни усещания или по-скоро мързелуване, тип походи и планини или по-скоро плажове, тип история, архитектура и местно население или по-скоро природа; по-скоро луск или по-скоро етапни хотели...

Говориш ли френски? За разлика от Мавриций, където френския и английския са официални заедно с креолския, в Реюнион извън туристическите центрове е много трудно да се намерят англоговорящи. 

Позволявам си да ти дам сайта на една агенция, от която би могъл да се вдъхновиш имат много различни тематични оферти като цъкнеш на картинката ти излиза карта (наеми кола, не разчитай на местния транспорт). http://www.evaneos.com/reunion/

В Реюнион карат добре и вляво, а в Мавриций карат зле и вдясно. Мога да ти дам някои адреси също - ако ми кажеш категория или бюджет. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами, моят стил е адаптивен, но по-скоро гледки, морски дейности, и тук-там нещо екстремно.

 

Френски не "говоря", по-скоро го пелтеча :) В Гваделупа и Полинезия се оправих с него, а на Реюнион .. представях си го по-лингвистично, някак .. :)

 

Не ми се връзва колата с дейностите: целодневни екскурзии всеки ден. Ако знаеш накъде да ме насочиш за справки - ще съм благодарен.

 

За настаняването - комбинация между "близко до летището, защото по 40 евро за такси на посока няма да давам", да е плажно и да е социално :) Двуцифрените суми са за предпочитане, с закуска.

 

Предполагам яденето е същото дране като в Париж, Пойнте-а-питре и Таити... а не си го описвал много в писанията си. Идеи, съвети, впечатления?

 

Отворен съм за предложения и за Мавриций, от запознатите :)

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

До летището няма плаж. Най-близкият е около 50 км западно. Ако не наемеш кола ще пропуснеш според мен. 

Ето малко инфо на английски за двата острова: http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293826-i10415-k6325229-Reunion_vs_Mauritius-Reunion_Island.html

Като пристигнеш сутринта хвани рейса до автобусната гара в Сен Дени (5 евро май беше). От там автобус до Западния бряг - слез в Сен Жил или Ла Салин (4 евро), там има хотели с басейни и барове по-курортно и туристическо е. Там са и плажовете. 

Може би ден - два. Ако си планинар - Майдо и Мафат от Сен Пол. Ако не си - плаж, сърф и водни спортове (гмуркане). На 10 км по-надолу в Сен Лю се спусни с парапланер уникално е и гледките са красиви. 

Не препоръчвам Питон де Неж или вулкана за толкова кратко време. Остани 3 дни на западния бряг и един ден на южния според мен с база около Сен Пиер - Гранд Анс.

Ако те мързи да катериш планините най-добре вземи хеликоптер или ULM: 



Май беше около 200 евро за един час. Скъпо но който го е правил не се е оплакал - казват че си струва. Да се пропусне вътрешността би било жалко. 

На връщане преди полета за Мавриций може да си струва да се отделят няколко часа на центъра на Сен Дени. Не е кой знае какво, но лично аз имам особени чувства към този град и ми е сантиментален. 

Иначе Хелбур и Силаос са много китни планински креолски градчета, но не вярвам да остане време. Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

http://www.routard.com/forum_message/2596226/ile_maurice_ou_reunion.htm Дискусия на френски сравняваща двата острова... С гугъл транслейт би трябвало да стане или с автоматичен преводач от браузър. Напълно съм съгласен с повечето мнения. 

https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/africa/Seychelles/mauritius-and-or-reunion-and-or-seychelles-4d553e19-506b-4f22-9fe9-7fabb95a6e38?page=1

И малко по-кофти дискисия но с полезна информация все пак... http://www.africaguide.com/forums/read.php?11,8760
 

Лично според мен 5 дни активен туризъм в Реюнион и 5 дни почивка на плажа в Мавриций са чудесна комбинация :) 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малиии, страшна красота ... ама 320 евро за 1 час пише .. :O  Нещо по социалните програми ще трябва да измислим :)

 

Според теб, екскурзиите на място или предварително ?

 

Иначе, почнах с авио-зулумите. След като от Еър Франс гордо ми обявиха, че не предлагат меню без лактоза, аз ги вкарах в шах като си поръчах кашер меню на отиване, а халал на връщане. Ей така, да се чешат по главата :)

  • Харесвам 12
  • Смея се 1
Връзка към коментар

 

Ако те мързи да катериш планините най-добре вземи хеликоптер или ULM: 

 

Май беше около 200 евро за един час. Скъпо но който го е правил не се е оплакал - казват че си струва. Да се пропусне вътрешността би било жалко. 

 

Е това филмче ме уби.  Точно така си представям Реюниън.  Дали ако си платя за хеликоптер ще видя всички тези красоти...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Мисля че на място е най-добре. Отиди в Оffice de Tourisme, а може и на черно да спазариш нещо по-евтино. Не ползвай такси, не си струва. 

320 евро е най-скъпия полет има и по-евтини:

http://www.corail-helicopteres.com/fr/nos-prestations/vols-touristiques.html

Другия вариант е с УЛМ (ултралек моторен самолет) около 150 евро средно. 





http://www.felixulm.com/nos-circuits/
http://www.alphaulm.fr/circuits#circuit/6
  Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Видях ги УЛМ-тата и жиро-тата, от 50 до 200 Евро, и прекарваш 2 часа горе. Определно е по-оферта, само дето има 15 "оператора", летят от къде ли не, и си трябва планиране. Има и прилични уроци по летене, за по 40-60 евро, които ми хванаха окото. Току виж се върна с авио-книжка ;)

 

Ясно, ще се рови в трипадвайзъра..

 

И дискусиите видях, общо взето се припокриват нещата с моите очаквания. Плажен комерс на Мавриций, планински рай на Реюнион. Съотношението на времето между двата острова май ще го запазя.

 

Ориентировъчно, еднодневен хайк, с транспорт, колко върви?

 

Булката няма ли туристически бизнес, да ходим да налеем малко пари в сем. бюджет :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

За Мавриций - ето едно хотелче в твоята ценова категория - La Mariposa се казва:

post-64-0-04972300-1421777693_thumb.jpg

Може да плуваш с делфини, имат си много в Tamarin Bay:

post-64-0-79818400-1421777693_thumb.jpg

Това островче ми хареса най-много от целият Мавриций, лагуната е тип ходиш половин час и все е до колене- много обичам:

post-64-0-20635600-1421777694_thumb.jpg

Символът на Мавриций, има го по всички картички:

post-64-0-23715600-1421777908_thumb.jpg

И може и нещо подводно да пробваш, но морския живот не е като във Фиджи или Полинезия:

post-64-0-54370800-1421777694_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Много благодаря, ще го проуча!

Засега от цените в Мавриций съм доволен, ама да искат 150 евро за снимки по време на скок с парашут, който струва 300 евро, ще ме извиняват!

 

Аз и Калоян питах, но и за Мавриций важи същото - екскурзиите на място или предварително?

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как ги измисляш тези маршрути, цар си! А аз се чудя през май къде да заведа мъжа ми за няколко дни, че имаме  един  повод! 

Нали знаеш, че имаш фен клуб и ще те следим и четем с у- д- о - в-о- л-с-т-в-и-е!  :good:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 аз ги вкарах в шах като си поръчах кашер меню на отиване, а халал на връщане.

Стига, бе! Това е супер идея - и аз ще го пробвам някой път! :lol:

 

 

А, и още нещо! Виж да не си си протрил подметките от толкова "разходки"! ;)

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ориентировъчно, еднодневен хайк, с транспорт, колко върви?

 

Булката няма ли туристически бизнес, да ходим да налеем малко пари в сем. бюджет :)

Еднодневен хайк... зависи как. Ако искаш самостоятелен гид може да ти излезне скъпо. 

 

Има организирани групи към които често можеш да се присъединиш безплатно. Най-лесно из активностите в Каучсърфинг например се организират разни походи и хайкове (а дори и да няма нещо ако пуснеш обява със сигурност ще излязат двама-трима или повече туристи и местни, които да се включат доброволно, особено ако се пада уикенд), Също On va sortir много хора организират какви ли не дейности, измежду които походи, към които всеки може да се включи. Плюсът е, че имаш контакти с местни, а не само туристически, за които да плащаш... http://la-reunion.urbeez.com/vue_sortie_all.php

 

Но това не е за всеки, има по-срамежливи хора... така някоя агенция трябва да намериш според мен. Честно казано не знам как става, понеже като живееш там, а не си на ваканция тези неща се организират различно. Но ми се струва странно да плащам за компания на поход. Природата е за всеки. Ако не пътуваш сам би трябвало един хартиен гид и карта да са ти достатъчни, ако си сам - присламчи се към група. Реюнионци са много горди с острова си и с радост биха показали тайните му на туристи. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И за двата острова подходът ми е еднакъв - местна фирма/агенция, която организира еднодневни екскурзии, било то в морето, било в планината, било където другаде може..

 

Взимат ме, задължително в група, правим-струваме, хранят ни, правим-струваме, връщат ме.  И така - всеки ден, на различно място.

 

Иначе, готин сайт. Ще следя дали има някаква масовка по мое време.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.