Прескочи до съдържание

дневник Майско из Ваниловите острови Мавриций и Реюнион


macf1an

Препоръчани мнения

Единственото, което намерих, след като разцъках агенциите е това - мини трекове за по няколко дни с нощувки в планински хижи: 

http://www.le-voyage-autrement.com/destinations/ile-reunion/circuits/trek-a-la-carte.php

И много инфо за independant трекове, с раница, палатка и манджа за из път... ако излезе нещо ще свиркам. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другото е това: можеш да направиш запитване към местни агенции. Доста добре е направено. 

http://www.evaneos.com/reunion/expressquote/?source_cta=site_country_itinerariesButton

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще бъде проверено.

 

Иначе, ако има грабнати от гледките в Реюнион, има промо на измекярите от XL: 530 EUR през септември, от Париж:

http://xl.com/vol-Paris-Saint-Denis-xl-CDG-RUN-1

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като съм бил и на двата острова само по три дни едва ли мога да съм по-полезен от Калоян, но да дам и моето мнение. Два коренно различни острова - Мавриций извън ризортите си е циганийка, но на мен това си ми харесва де. Да се посмешиш с местните, а и има доста какво да се види. Храмове, зоологическа градина, природни паркове... Не знам нашият късмет ли беше шибан тогава, но чисто море не видяхме там и за три дни не се потопихме в него. Може и да сме попаднали в период на силно вълнение и морето да е било разбутано, но факт е, че си останахме "сухи". Реюнион - уреден и устроен повече и от самата Франция - нещо хубаво, но и не чак толкова, ако си с идеята да бягаш от цивилизацията. Но пък каква природа има само!!! Преминаваш през няколко географски пояса за по-малко и от час!

Мисля, че това което Калоян ти препоръча, ще е с най-голяма тежест. Аз само ще потвърдя, че перфектното решение е да наемеш кола. За до 40 евро на ден, не повече... и си цар на пътя и пътешествията :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Красиви гледки + неделен шофьор + островни (макар и френски) пътища ... не е моята комбинация това с колата :)

 

За Мавриций съм в голяма дилема .. намерил съм перфектните хотели, обаче са на двата края на острова. Ще ми се да разделя престоя, но така ще загубя половин ден в трансфери, които изобщо не са евтини..

 

Продължавам да събирам мнения за различните части на островите, с оглед и времето, с което разполагам.. не ме щадете :)

 

Кой е топ-френския сайт за хотелски резервации, извън общопопулярните световни такива? Или нещо локално, реюнионско или маврикииско ?

Връзка към мнение

Големите ми мераци да пробвам шнорхелинга около Реюнион бяха рязко попарени, като разбрах за апетита на акулите в района ... :( Май ще се ходи на планина предимно..

 

Намерих и доста приличен сайт, с инфо на английски : http://www.allonslareunion.com/index.cgi

 

Търся информация дали има "споделени" маршрутки до хотелите, от летищата, ама много кът ..

В Мавриций намерих за 20тина долара от-до, където поискаш.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Реюнион карат добре и вляво, а в Мавриций карат зле и вдясно. Мога да ти дам някои адреси също - ако ми кажеш категория или бюджет. 

 

А дали не е обратното - в Реюнион да карат вдясно като във Франция, а в Мавриций - вляво, като в Англия?  ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Май с ирония го казва :) А ти няма ли да споделиш малко опит ?

Връзка към мнение

Май с ирония го казва :) А ти няма ли да споделиш малко опит ?

 

Мисля, че просто е сбъркал. Защото за добре/зле е съвсем точен.

На Реюнион съм си карал спокойно с навиците и по правилата от Европа.

На Мавриций не става - там се кара като в Индия. По усет.

 

От мене присъдата е еднословна: на Реюнион се ходи на каньонинг.

 

Имам и сводчица отпреди незапомнено много години: 

http://domosed.dir.bg/_wm/library/item.php?did=12841&df=8&dflid=3 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодарско, тепърва ще изготвям плана с активностите. За Мавриций какво ще речеш?

Връзка към мнение

За Мавриций какво ще речеш?

 

No comment  :)

На Мавриций не съм голям фен по лични субективни прични, та пасувам.

Връзка към мнение

Май го беше споменавал ..

Е, ако чисто логистически или географски  съвети можеш да дадеш, както и "как да не се разочароваме от Мавриций колкото Домосед", ще се радвам :)

Връзка към мнение
Объркал съм наистина, хем сравнявах с ръце ляво и дясно... чак ме е срам. 
 
Ето официалния сайт на Реюнион, има и английска версия. Можете да резервирате хотели и квартири. http://en.reunion.fr/
 
Относно акулите: има инциденти, най-често със сърфисти. Има и с плувци за съжаление, но изключително рядко, и най-често в забранени плажове. 

Има лагуна където акули няма, има и плажове в океана директно с по-силно вълнение и възможност за акули. Това не спира хората да се къпят понеже се контролират плажовете и затварят ако има сигнал за акули. Не ходете много надълбоко в открит океан все пак. 

post-1318-0-95676600-1422045420_thumb.jpg

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Четох за 5 нападения, за няколко години, но твърдят, че е с тенденция за увеличаване.

Класирали са Реюнион като едно от най-опасните места в света, откъм възможност за нападение :)

Разбира се, има известна доза медиен субективизъм.

 

Аз само да вметна отново, ще ходя сам, няма нужда да "ни" говориш в множествено число :lol:

 

Впрочем, намерих хотел там, с ужасни ревюта, но страшно евтин (на фона на останалите) и близо (предполагам?) до плажа и живота:

 

Domaine Des Mascareignes - 50 Евро на вечер с пети дежуне :)

 

Не обичам големи хотели, ама с оглед местоположението ... ми се струва добра оферта. Съвети?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Domaine Des Mascareignes си баш на акулския плаж Букан Кано. Не знам как е самия хотел но на тази цена не очаквай нищо кой знае колко положително. Аз бих си наел някоя от квартирите по интернет или апартамент/студио в  leboncoin.fr 

или може би за една вечер етапно, защо не. Съветвам да слезеш само на 10-15 км по-наюг в Сен Жил - Ла Салин. Потвърждавам, близо е до плажа.

Връзка към мнение

И аз се целя в Сен Жил, ама там за 50 евро и на кашон под палма няма спане :)

По-горе те бях питал: освен този лебонкон, и официалния сайт на Реюнион, да ровя ли други специфични френски сайтове за резервации, извън световно известните ?

Връзка към мнение
Мисля че няма да намериш нищо различно във френските сайтове. 

 

В le bon coin са по-скоро хора които имат апартамент  и го дават под наем на туристи за х вечери. В reunion.fr има т. нар. maisons d'hôte, където собственик на къща дава под наем стаи с баня и закуска, някои доста луксозни, други - по-народни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясно, ще разгледам. Насоки колко би трябвало да върви нормална, единична стая, със закуска, на комуникативно място в Сен Жил ?

 

С придвижването удрям на камък.

Услуга - "споделен" хотелски транспорт, за под 100 долара, не намерих...

Да се хабя ли още и да почвам да уча линиите на градския?

Връзка към мнение
Средно 40-100€ на вечер според мястото и категорията. Колкото по-близко до плаж, център, туристически обект, толкова по-скъпо. Иначе са недостъпни дори и с градския транспорт. Много зле е уреден и свършва рано, в неделя почти няма, рядък и нередовен е като цяло. 

 

Междуградския транспорт са жълти автобуси A B C D E F G H I К, които обикалят острова. Максимума е 4 евро. Бавни са, спират на всяка спирка. Ако искаш да слезеш, трябва силно да плеснеш с ръце преди твоята спирка, достатъчно рано, за да реагира шофиора. Иначе не спира. 

 

Има и експресни минибуси Сен Дени - Сен Пиер за 8 или 10 евро май, не спират никъде и минават по магистралата - отнема 40 мин само, но трябва рано да си купиш билет, местата са ограничени. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://reve-tropical.allonslareunion.com/
 

Ето това например препоръчвам за 2-3 дни: апартамент за 52€ на вечер в центъра на Сен Жил. :) От там кеф ти плаж, кеф ти реторант, бар, дискотека, аквариум, екскурзии, гмуркане... 
 
И още 2-3 дни във вътрешността например на по-автентично/планинско.  
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://coco-island.allonslareunion.com

 

http://les-porcelaines.allonslareunion.com

 

И особено това! http://hotel-les-bougainvilliers.allonslareunion.com

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз ги бях подкарал в този сайт, ще им обърна повече внимание, благодарско!

Случайно да си срещал хибриден хотел в района? Хотел и хостел в едно?

Иначе, към да се спи на едно място съм се ориентирал, и всеки ден нанякъде по екскурзии.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Има доста хотели-хостели, но все пак с индивидуални стаи. Най-много собственика да си живее на етажа и да дава горния етаж на туристи (а често си е истински хостел с персонал) но рядко е с споделени стаи. Наистина Bougainvilliers изглежда супер и като цена и като положение.
 

Ако спиш и 4-те дни на едно и сащо място ще си много ограничен откъм движение предвид зависимостта ти от автобуси и ще пропуснеш много неща. Ако си авантюрист обаче може да пробваш автостоп, често спират.
 

Тия дни като имам време ще ти направя една - две примерни програми ако искаш, с автобусите, места, какво има за гледане и т.н. Ти ще си избереш и решиш кое да промениш, пропуснеш, според интересите и бюджета ти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много благодаря!

Аз вече го споменах - смятам ежедневно да съм зает с организирани екскурзии, с включен транспорт, а не да се мотая сам. Гледах ги ориентировъчно - на поносими цени са. Една в морето, две в планината, и една с летене ми е плана.

Връзка към мнение

Аз ще споделя някои впечатления за Мавриций, може да ти е полезно. Ходихме семейно с мъжа и детето на мързелива луксозна почивка за 10 дни в края на ноември м.г. Ние избрахме хотел на западния бряг (Флик ен Флак), но битува масово мнението, че най-красивите плажове са на източния (фаворитът е островчето Ile aux Cerfs).

В 3 от дните ходихме на екскурзии: до т.н. "крокодилски" парк La Vanille, където най-голямата атракция е свободен достъп до големите костенурки; в природния парк Casela - фото-сафари, което не е истинско сафари, по-скоро импровизация за деца, но беше приятно, и 1 ден отделихме за посещение на Ботаническата градина и столицата Порт Луи. От всичко посетено на мен лично ми беше най-приятно в Ботаническата градина. За екскурзиите наехме такси (движението е ляво!), имахме късмет с "разтропан" шофьор, живял в Англия, беше добър гид и общителен човек. Средната заплата там е около 400 бг лева, имат нови хубави пътища и инфраструктура, животът на местните по селата е тип "циганийка" заради многото индуси, но на мен ми бяха интересни. Има полицаи начесто, вдъхват сигурност на туристите :) . Като цяло на Мавриций си е цивилизовано и европейски ориентирано.

Обществен транспорт не сме ползвали, но шофьорът ни спомена, че междуградските автобуси са много бавни, спират на много спирки.

За евтино настаняване, знам от познат, че е спал в семеен хотел в Mahebourg, съвсем близо до летището, за 25 евро на нощувка със закуска.  

Цените в ресторантите на хотелите са високи, измислени, но в местните заведения за хранене не е така.

Относно агенциите за организирани екскурзии: не сме ползвали за тази цел, но трансферите летище-хотел-летище ни бяха осигурени от местна агенция Mautourco: http://www.mautourco.com/ - много точни и коректни, доволна съм от тях. Като ходихме по природните паркове, често виждах бусчета, пълни с англичани, на друга местна агенция White Sand Tours : http://www.whitesandtours.com/index.php. На сайта им са подробно описани маршрути и предложения за екскурзии. В нашият хотел имаше един примерен ценоразпис на таксиметрови услуги до всички по-известни места на острова, вкл. колко време отнема отиване-връщане и посещение.   

 

За Реюнион ти завиждам благородно. Нашата първоначална идея също беше да комбинираме Мавриций и Реюнион, но самолетните билети между двата острова струваха 700 евро (за трима), затова се отказахме. Надали ще пътуваме пак до онази част на света.  

На Мавриций се запознахме с едни австралийци, младоженци, те бяха ходили на Мадагаскар и след това дошли на Мавриций за няколко дни релакс. Те ни казаха, че полетът Мавриций - Пърт е много удобен и не е дълъг. Ние с мъжа ми, за съжаление, не сме мислили когато е трябвало, че Австралия е много по-достъпна от Мавриций, отколкото от София :).

 

Иначе, почнах с авио-зулумите. След като от Еър Франс гордо ми обявиха, че не предлагат меню без лактоза, аз ги вкарах в шах като си поръчах кашер меню на отиване, а халал на връщане. Ей така, да се чешат по главата :)

 

Хич няма да ги уплашиш и няма да си единствен, поръчал различна храна  :lol: ! Храната и обслужването на Еър Маришъс са много добри, мернах и специалните менюта. И за децата е помислено, получават различни детски менюта и различни подаръци на отиване и на връщане, нищо не се повтаря.  

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.