Прескочи до съдържание

о. Корфу


tsvetinka

Препоръчани мнения

Подобно на другата тема и тук става въпрос за мартенската почивка, но с определена цел - о.Корфу. Вярвам, че много от вас са ходили и въпросите може да са банални, но се надявам на помощ.

На първи време разумно ли е наведнъж да се вземе пътя до там (тръгваме от Пловдив) или по-удачния вариант е на 27.02 да се приспи вечерта някъде близо до границата и на 28 да се продължи. Виждам, че разстоянието се взима за около 8-9 часа, като време не ни притеснява, но не знам какъв е пътя до там, колко се чака за ферибота...

Другото е настаняването и разбира се какво да не пропуснем  ;)  да видим на острова. Ако имате някое изпробвано хотелче или къща за гости ще се радвам ако споделите :)

 

Връзка към мнение

И за по-малко време ще успеете да го вземете разстоянието. От Промахонас до  Игуменица е само магистрала.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Препоръчвам Nikos & Vivi Studios в Perivoli.

В южната част на острова е, на тихо и спокойно място. Гледа към хълмче с маслинови горички, наблизо има голям пясъчен плаж.

Има къде да си паркираш колата.

Никос и Виви знаят няколко думи на английски. Ама се разбирахме, много позитивни хора са.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
cck, благодаря за инфото за Левкими, както и за пътеписите :)

 

miroslava, хотела в букинг ми дава, че нямат свободни стаи. Явно хората вече са се ориентирали към добрите места за настаняване ^_^

Сега, като поразрових малко повече за острова, намерих, че там също се организира карнавал. Някой от вас бил ли е? Кога е и какво точно представлява?  
Връзка към мнение

Да няма някаква грешка с датите? Корфу в началото на март.... :huh:

Ако е така, нормално е букинг или който и да е друг подобен сайт да ти дава, че няма свободни места. Те хотелите просто не работят по това време. Освен в главният град на острова - Керкира, едва ли другаде ще намерите някакво настаняване. Все пак е зима, а и освен в него да се поразходите, друго не виждам какво може да правите.

 

Редактирано от Petkan
Връзка към мнение

Да няма някаква грешка с датите? Корфу в началото на март.... :huh:

Ако е така, нормално е букинг или който и да е друг подобен сайт да ти дава, че няма свободни места. Те хотелите просто не работят по това време. Освен в главният град на острова - Керкира, едва ли другаде ще намерите някакво настаняване. Все пак е зима, а и освен в него да се поразходите, друго не виждам какво може да правите.

За разходка, да, нямам предвид да ходим на плаж. Мислиш, че ще е твърде студено ли, дори и за разходка?

Връзка към мнение

Ако можеш, посети Корфу през пролетта или лятото, така няма да видиш чара му. Идеално време за посещение са месеците май, юни и септември. Тогава целият е зелен и пъстър, а цветът на морето невероятно син. Магистралата до Игуменица е много хубава, няма никакъв проблем да се вземе за един ден целия път. Фериботите до Лефкими са по-евтини и пътуват  с около час по-малко, в сравнение с тези до Керкира. За плаж няма да става определено, за разходка - стига да не вали, е добре. Къпала съм се на Корфу на 6 май, но определено си е доста студена водата тогава и само аз плувах в морето и още един-двама руснаци!:)  За мен извън сезона си е най-добре да си вземеш хотел в столицата.  Извън по-големите  /относително казано/ градове там, си е пустош и мъртвило извън сезона. Корфу определено трябва да се посети през лятото, за да се оцени по достойнство. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз смятам, че извън сезона остров Корфу не е прелюбопитна дестинация, нека така да се изразя.

За посещения препоръчвам двореца Ахилион и манастира на Палеокастрица(бяха споменати по-горе в пътеписите). За който не е привърженик на такива места – гледката от малката крепост ще компенсира другите усещания. Заливът пък е живописен с множеството си пещери, до които се стига с лодки и да, много интересно преживяване е обхождането на крайбрежието с лодка с прозрачно дъно. Водата е чиста и на няколко метра дълбочина се броят камъчетата.

Плажът на Agios Georgios е с достатъчно дълга и широка пясъчна ивица за любителите на плажуването. Морето – прекрасно. Като цяло става за семейства с малки деца, но си е диво и скучничко за по-големите...няма атракции наоколо. В началото на м.май морето определено не става все още за къпане. Автомобил(собствен или нает) – на всяка цена.

В главния град Керкира църквата Св.Спиридон (покровител на острова) е задължителна. За съжаление не е позволено снимането вътре.

Ферибота от Игуменица стига до град Керкира за 1 час и 50 мин.

Редактирано от Zara
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря за мненията, определено ми се поизясниха нещата. Явно ще обмисляме друг вариант.

И все пак да попитам пак за този карнавал, който се прави февруари на острова. Някой ходил ли е, представлява ли интерес или само пореден трик за провличане на туристи?

Връзка към мнение

Много благодаря за мненията, определено ми се поизясниха нещата. Явно ще обмисляме друг вариант.

И все пак да попитам пак за този карнавал, който се прави февруари на острова. Някой ходил ли е, представлява ли интерес или само пореден трик за провличане на туристи?

Карнавалите в Гърция са си местни и на гърците не им пука за никакви туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За разходка, да, нямам предвид да ходим на плаж. Мислиш, че ще е твърде студено ли, дори и за разходка?

Ами дано не прозвуча грубо, но смятам, че нямате работа там по това време, пък било то и само за разходка. Температурите едва ли ще са с повече от 3-4 градуса от тези в България. Дори един Созопол би бил по-привлекателен през зимата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами дано не прозвуча грубо, но смятам, че нямате работа там по това време, пък било то и само за разходка. Температурите едва ли ще са с повече от 3-4 градуса от тези в България. Дори един Созопол би бил по-привлекателен през зимата.

 

Интересно, гледах температурите вчера. Беше 19 градуса.

Нормалните за февруари са мин 5 -  макс 15

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

В главния град Керкира църквата Св.Спиридон (покровител на острова) е задължителна. За съжаление не е позволено снимането вътре.

 

Постоянно се сещах за сцената там от "Моето семейство и други животни" на Даръл, където Марго целуваше краката на светията и ме напушваше смях и не можах да я оценя подобаващо сериозно :-)

 

В сезона, ако сте с деца особено може да се посети и парка Акваленд.

 

За карнавала съм чела и съм гледала снимки, но не съм го посещавала. Мисля, че ще е интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Била съм по време на карнавала в Корфу преди няколко години, тогава се падаше началото на март и си беше доста хладно.

Венецианците пренесли обичая за карнавал....по улиците е украсено, има различни мероприятия, сцени, шествия, артисти. Най-голямото събитие е Парада на площад Листон. Хората се преобличат в различни костюми, танцуват....забавляват се. Последната вечер /доколкото помня/ посрещат всички с типични местни ястия, приготвени от "Майстори" на пристанището...

 

Иначе за разходка по това време - двореца Ахилион, полуостров Канони /Мишия остров-гледка/, Св. Спиридон, Палеокастрица, Панагия-манастир

 

П.П. Така съм се смяла с историите на Джералд Даръл ......мерси Бръмбар, че ми я припомни ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

3 пъти сме били по Великден !Уникален обичай !3 -те год. в http://www.corfumaris.gr/ !Супер НЕ скъпо плажно хотелче !Имам много инфо за целия остров !Обиколили сме го целия !Аз го пътувам само с нощен преход и сутрин около 7,00ч фери за Лефкими ;) Никога не сме имали проблем по пътя!Препоръчвам го !Освен обичая с хвърлянето на глинените съдове може да се видят още манастира в Палеокастрица,Канала на любовта в Сидари и фабриката Мавроматис за преработка на кум коат !

Редактирано от ivoz
Връзка към мнение

3 пъти сме били по Великден !Уникален обичай !3 -те год. в http://www.corfumaris.gr/ !Супер НЕ скъпо плажно хотелче !Имам много инфо за целия остров !Обиколили сме го целия !Аз го пътувам само с нощен преход и сутрин около 7,00ч фери за Лефкими ;) Никога не сме имали проблем по пътя!Препоръчвам го !Освен обичая с хвърлянето на глинените съдове може да се видят още манастира в Палеокастрица,Канала на любовта в Сидари и фабриката Мавроматис за преработка на кум коат !

 

Ама вместо да казваш "имам много инфо", направо почвай и пиши :)

Връзка към мнение

тъй като днес си резервирах поредната лятна ваканция на остров Корфу, реших да споделя малко снимки от минали години :)

 

Аз лично предпочитам северната част на острова (селцата около Сидари), любимият ми плаж е Arillas

 

Панорамни снимки от високо: 

 

 

290588_4049072783380_1842682968_o.jpg

 

 

169585_4049077863507_48085029_o.jpg

 

 

622551_4049065703203_1196192573_o.jpg

 

 

202812_4049070623326_2048975081_o.jpg

 

 

1237431_10201198520183274_627707594_o.jp

 

 

1147673_10201198525983419_998375479_o.jp

 

 

 

 

 

 

892596_10201198549584009_904695248_o.jpg

 

 

1149335_10201198580384779_1624622755_o.j

 

 

 

За който иска да намери заведението с панорамната гледка: 

 

 

290640_4049062263117_1482292768_o.jpg1149727_10201198587024945_1196442212_o.j259240_4049076063462_1539495777_o.jpg

 

 

 

 

Малко снимки от любимия ми плаж на острова - Arillas. Много ми харесва водата - топла, плитка и синя и това, че плажът е пясъчен, но в скалите има глина (даже се води лечебна) и се смесва с песъчинките и съответно те не хвърчат и не се завират навсякъде. Освен това е много приятно за дълги разходки - краката ти не затъват и не се нагрява толкова много от слънцето. 

 

478415_4049088623776_700064596_o.jpg861254_10201198486142423_595058269_o.jpg

 

 

 

 

Малко снимки от град Сидари. Както вече писаха и по-горе, лятото е пълно с англичани. 

 

336782_4049120264567_136522787_o.jpg333920_4049121104588_392357046_o.jpg621041_4049131024836_1405167989_o.jpg

 

 

 

Малко снимки от град Керкира - сталицата на острова. Доста колоритно място и приятно за разходки. Не съм ходила на плажовете в региона.

 

622598_4049133544899_1003153511_o.jpg191921_4049145945209_1897384331_o.jpg

 

 

 

Захода за летището е много интересен, летището се намира на ивица във водата. Има доста евтини полети от Европа, затова обикновено комбинирам пътуването до Корфу с някоя друга дестинация. 

 

210706_4049135464947_632267770_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Може ли, да се купи двупосочен билет на касата на пристанището в Игуменица ?Някъде четох ,че отстъпката  е 20%.

Редактирано от ttelena
Връзка към мнение

Може би е писано на доста места във форума, но да отбележа профилактично и тук нещо важно за всички блажено разпускащи по бреговете, което ще им спести много неприятности и дори пари - аква обувки срещу морски таралежи!!! Настъпването на такъв красавец боли ужасно повече от седмица, а отделно 120 евро беше ваденето на бодил барабар с антибиотика.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още един въпрос от мен :Къде се заверяват двупосочните билети на връщане?На самия ферибот или на касата на пристанището?На 23.09 пътувам за острова и очаквам Вашите впечатления и съвети !

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.