Прескочи до съдържание

о. Корфу


tsvetinka

Препоръчани мнения

А какво е положението с боклука на острова? В трипадвайзър доста коментари има, че е мръсно и боклука не се извозва. Скоро някой да е ходил и впечатления?

Връзка към мнение
На 13.06.2019 г. в 18:59, VASILEV каза:

А какво е положението с боклука на острова? В трипадвайзър доста коментари има, че е мръсно и боклука не се извозва. Скоро някой да е ходил и впечатления?

Има го тоя момент. Боклука се извозва, но рядко. Но това се разбира само кофите за боклук, не е като да има боклук разпилян навсякъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, Обмислям една last minute оферта за другата седмица на о-в Корфу и се колебая м/у два хотела - Oasis ( https://www.corfuoasis.com/en ) в района на Perama и  Golden Sands ( https://corfugoldensands.com/) - в Agios Georgios близо до Issos beach

Кой смятате е на по-добро място?Аз клоня към втория , защото Issos beach ми изглежда хубав пясъчен плаж, но от друга страна първия е по-близо до Керкира и от там ще може да се ходи на повече места. Ще бъдем без кола там и в момента разглеждах сайта на автобусния им оператор, че няма много опции за придвижване. В ренталкарс цените са скандални и единствената ми надежда ще е на място да намерим нещо по-евтино за да може да обикаляме из острова. В най-лошия сценарии предполагам от Керкира може да хванем лодка към някой готин плаж или друг остров? Някой има ли представа в какви граници варират цените.

По плажовете на Корфу каква е политиката за чадъри и шезлонги? Консумация или се плащат?

Връзка към мнение
18 minutes ago, Jorro said:

Здравейте, Обмислям една last minute оферта за другата седмица на о-в Корфу и се колебая м/у два хотела - Oasis ( https://www.corfuoasis.com/en ) и  Golden Sands ( https://corfugoldensands.com/) . 

Кой смятате е на по-добро място?Аз клоня към втория , защото наблизо има хубав пясъчен плаж, но от друга страна първия е по-близо до Керкира и от там ще може да се ходи на повече места. Ще бъдем без кола там и в момента разглеждах сайта на автобусния им оператор, че няма много опции за придвижване. В ренталкарс цените са скандални и единствената ми надежда ще е на място да намерим нещо по-евтино за да може да обикаляме из острова. В най-лошия сценарии предполагам от Керкира може да хванем лодка към някой готин плаж или друг остров? Някой има ли представа в какви граници варират цените.

По плажовете на Корфу каква е политиката за чадъри и шезлонги? Консумация или се плащат?

Аз ще ходя м. Септември, доста четох за Корфу и по мое мнение без кола ще си е мъка. Повечето хубави плажове  пясъчни (Issos beach; Halikounes beach) и по каменисти Rovina beach и т.н. са на западното крайбрежие, та ако сте без кола вероятно Оазис ще е по удобен. Ако сте с кола то тогава няма да има значение. Kато идея с лодка (фери)  от Керкира може да отидете  до островите Paxos и Antipaxos. Страхотни плажове. Поздрави, весело изкарване и да споделите после.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Обмисляме пасещение до столицата Керкира за ден. Ще тръгнеме от Игуменица с ферибот и без кола. Ако някой може да ме ориентира как да стигнем до стария град и други места за разглеждане, ще бъда много благодарна. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Миналата седмица  прекарах на Корфу.  Цената за ферибот на място на Лефкими лайнс беше 39 евро за посока за 2 възрастни и автомобил, докато на Керкира лайнс беше 80 евро.  Ако искате да ядете наистина прясна риба, посетете Букари и Paxinos в Benitses. Корфу има много красиви плажове, но на мен ми хареса най-много Халикунас. Спокоен, чиста вода и чист пясък. 7 евро за 2 шезлонга и чадър. Всички се наслаждават без да пречат на околните. Достъп с кола до плажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едрата прясна риба е в зависимост от късмета Ви. В Паксинос отидохме късно и взехме последните порции дребна риба, аншуа и сардина. Едрата беше свършила. В Букари ядохме Фагри. В Букари собственикът сам си вади рибата всеки ден. Всички други я купуват. За това и от няколко места на острова ни посъветваха да отидем в Букари.  В Беницес всяка сутрин разиграват томбола с по 1 евро. И някой от прекупвачите печели лонда с различни морски дарове. Ако имате къде да я приготвите , може и Вие да участвате. В Alonaki bay taverna до Халикунас бийч също ядохме Фагри и също беше прясна, но тиквичките бяха  ужасни. Лимончелото беше с ракия, а комарите кръвожадни. В менюто прясната голяма риба е с отделна цена на кг, но е добре да поискате да си я изберете лично, което по принцип е прието, иначе може да получите ципура или лаврак на цената на ред снапер. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Като новобранец се осмелявам да напиша или по-скоро да попитам за нещо.През Август сме 1 седмица на Корфу.7 души сме и си наехме къща за престоя.Горе-долу след много четене програмата ни е почти ясна.Та питането ми е за района на Палеокастрица.Има страхотни плажове и пещери достъпни само по море.Мислим да си наемем моторница за деня и да обикаляме-цените са около 150 до 200 евро в зависимост от фирмата.Някой ползвал ли е наемане на моторница там и може ли да препоръча конкретна фирма?

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 22.04.2019 г. в 14:05, Zaro каза:

Да дръпна темата - търся място на Корфу, за предпочитане на западния бряг, като съм се насочил в района на Палеокастрица, където да има кръчмета покрай морето, където човек да може да дръпне два тигела. Не искам да сме съвсем в нищото, на половин час пеша не е проблем, въпросът е, че съм враг на карането на кола вечер, щото традицията повелява да се пие узо. Парга много ми вдигна летвата на предпочитанията, а на Корфу не виждам такова място. Що се отнася до плажовете, предпочитам чакълести с по-прозрачна вода и по-малко пясък в колата. Не е проблем, ако се пътува всеки ден до различен плаж.

 

Гледам района на Палеокастрица, Лиападес, Лаконес. Други места с подобни ТТ данни има ли?

Много ми допаднаха твоите приоритети:) и ние сме така, ако има нещо като Парга би било идеално. Къде бяхте вие и кое градче препоръчваш?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Oshko каза:

Много ми допаднаха твоите приоритети:) и ние сме така, ако има нещо като Парга би било идеално. Къде бяхте вие и кое градче препоръчваш?

Не стигнахме до там 2019 г. Малко Пелопонес и Лефкада. Като Парга друго няма наблизо. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Oshko каза:

Много ми допаднаха твоите приоритети:) и ние сме така, ако има нещо като Парга би било идеално. Къде бяхте вие и кое градче препоръчваш?

Нещо подобно венецианско е самият град Керкира (Корфу), ако ще си на острова. Иначе спането може би в Палеокастрица, както Заро е посъветвал.

Ако пъщ ще правиш разходки по самото крайбрежие, пак следвайки неговите съвети съм бил в Сивота - препоръчвам с две ръце, а от там до Парга с автомобил е лесно.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой успявал ли е да букне билети за автобус между Керкира и Сидари онлайн? Притесняваме, че последният автобус за деня, който може да вземем е в 17:00ч в неделя. Има ли риск да е пълен и да няма билети на място?

Ако някой е пътувал с обществен транспорт на Корфу - спазва ли се разписанието или има риск от закъснения? Да рискуваме ли последната нощувка да е в Сидари и от там сутринта по-ранен автобус или по-добре в Керкира?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

букнала ли си вече в Сидари или защо го избра? там най- не ни хареса, и като обстановка /мислено и правено главно за ниска класа англичани/,  и като плаж - блатисто дъно и мътна вода, едва изкарахме час и нещо, и супер лесно се озоваваш в Албания по мобилна линия

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , antea каза:

букнала ли си вече в Сидари или защо го избра? там най- не ни хареса, и като обстановка /мислено и правено главно за ниска класа англичани/,  и като плаж - блатисто дъно и мътна вода, едва изкарахме час и нещо, и супер лесно се озоваваш в Албания по мобилна линия

Ами харесаха ни плажовете наблизо, изглежда комуникативно място, цените ми се сториха нормални. Отзивите бяха добри. А какво би препоръчала като позициониране?

Връзка към мнение

с обществен транспорт ми е трудно да преценя, така че всъщност ако по тази линия като свързаност ви устройва мястото - защо пък не

 

ние бяхме във вила по хълмовете, които са между Исос, Дасия и Брамбати и вечер ходехме до Керкира, около 20-30 минути с кола, та минавахме покрай първите две и се виждаха много автобусчета от обществения транспорт, така че това ми създаде впечатление, че е що-годе организиран добре транспортът поне до столицата

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Сидари плажовете са отвратителни. Глинести. Може би по-встрани са по-хубави, нямам представа. Касиопи е мястото, ако предпочитате скали, а за пясък може би Айос Стефанос... но в Палеокастрица има плажове за всеки вкус на съвсем малки разстояния един от друг. И чисти.

Ползвал съм обществен транспорт от Беницес до града Керкира и оттам до Палеокастрица и обратно всичко в един ден. Не съм запазвал нищо предварително. Разписанията се спазваха.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В Палеокастрица местата за настаняване са поизчерпани. А и много разпръснато ми се вижда, макар и много красиво. Касиопи го гледах през гугъл, като че ли е твърде скалисто. Не знам защо ми допадна Сидари. Четох че е глинесто, но пък има дълга пясъчна ивица, подходяща за разходки и тези образувания, като ръкавчета, които влизат в морето също са чаровни. Общо взето плановете не са чак толкова много да щъкаме, че е жега и предпочитам всичко да е на удобно разстояние. Още не съм резервирала, ще се почудим още малко. Благодаря за отговорите! 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се чудя къде да ни е спането,значи казвате,че Палеокастрица е ОК? А някой спал ли е надолу на острова има едно АГИОС ГЕОРГИОС?Било с дълъг пясъчен плаж?

Въобще като цяло нямам представа къде е най-добре да отседнем за седмица.Да има плаж наблизо.Билетите са купени.Давайте идеи?

Връзка към мнение
На 30.06.2021 г. в 19:40, antea каза:

букнала ли си вече в Сидари или защо го избра? там най- не ни хареса, и като обстановка /мислено и правено главно за ниска класа англичани/,  и като плаж - блатисто дъно и мътна вода, едва изкарахме час и нещо, и супер лесно се озоваваш в Албания по мобилна линия

На Корфу е  добре да си изберете мобилния оператар вие, а не да е на автоматичен режим. И от старата крепост на Керкира се лови албанския сигнал, предполатам и от много други места. На Палеокастрица посетете манастира, гледките са прекрасни

 Водата е по-студена от другите плажове, самият плаж не ми допадна, но разходките с лодка си заслужават.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

като цяло ние не бяхме особено впечатлени от плажовете на Корфу, имахме си един наблизо, който ни устройваше, но не е нещо фамозно, в Палеокастрица видяхме скритите плажове откъм лодката, с която правихме разходка, но не си е работа всеки ден да го правиш това с лодката и да си вързан с точен час на тръгване от плажа

 

всъщност най-много ни допадна плаж точно в края на соленото езеро Корисион, което само по себе си е феномен и ни беше интересно да го видим, там имаше и простор, и много пясък, но водата пък беше осезаемо по-студена от тази страна - не че не ставаше идеално за къпане в жегата, точно преди три години на този ден сме били там, просто сравнявам със североизточната част, където и плажната ивица е тясна и с камъчета

 

общо-взето към 4 следобяд все ни теглеше да се приберем във вилата, която супер препоръчвам, и там си довършвахме плажа до вечерта, това място, заедно с Керкира, най-много повлия на страхотното усещане, което ни остана от острова

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хубавите плажове на Корфу са на западната страна, но там обикновено духа и водата е по- студена.  На източната водата е топла,  а морето  -  тихо и чисто. Аз не успях да го усетя като гръцки остров и двата пъти, когато бях там. Керкира е прекрасна, музеят на азиатското изкуство има интересни експонати. Задължително е да се посети старата крепост, гледките си заслужава да се видят. Трипът до Пакси и Анти Пакси също си струва. Транспортът  е редовен, но си е най- добре с кола. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@antea и двете твои снимки са от Перуладес, нали?

20180704_110939.jpg

 

20180704_111417.jpg

 

Видях, че сте правили разходка с лодка около пещерите на Палеокастрица, конкретно Blue eye cave. Заслужава ли си?

 

А някой качвал ли се е по магрешката пътека до Лаконес? Стръмно ли е?

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение

много ни хареса там, да - за пещерата, това е при разходката с лодка от Палеокастрица🙂 и рибки, и синьо

 

Перуладес е на друго място, малко след Сидари, стига си се по нормален път, имам снимки и от там постнати, но не са тези двете, от Перуладес са 4 и 5 снимка от поста, където си ги видяла

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи тези две снимки, заедно с рибките и синьото са от една и съща разходка с лодка около Палеокастрица? 🙂

И ти оставят време за плаж или не е задължително?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.