Прескочи до съдържание

о. Корфу


tsvetinka

Препоръчани мнения

Нас от Игуменица за Лефкими си ни взе реалната цена /на 27 август пътувахме/ с Агиа Триада. А от Керкира за Игуменица /на 3 септември/ ни направиха 50% отстъпка с Агиа Ирини, което беше просто супер.

Връзка към мнение
Преди 1 час, ivelina666 каза:

Нас от Игуменица за Лефкими си ни взе реалната цена /на 27 август пътувахме/ с Агиа Триада. А от Керкира за Игуменица /на 3 септември/ ни направиха 50% отстъпка с Агиа Ирини, което беше просто супер.

Каква е "реалната" цена. Моля те, сподели цифри. Пътувал съм с автобус и затова, че влизам във ферибота ме задължиха да купя билет от 15 евро от Игуменица до Корфутаун. Важеше за всички пътници разбира се. От Лефкими сме пътували трима с автомобил за 25 евро до Игуменица. Пътувал съм с ферибот от Бари с автомобил и двама пътника със стоп в Корфу до Игуменица за 70 евро ...

Връзка към мнение

Реалната цена за линията Игуменица-Лефкими е тази, написана в сайта https://www.lefkimmilines.gr/home/en - за кола 26,20 евро, а за пътник 7,10 евро. Сега даже имат 30% отстъпка за купуване онлайн.

А за Игуменица-Керкира е 40 евро за кола и 11 евро за пътник. 

А вече на място явно си правят отстъпки според това колко е запълнен ферибота и колко рано си отишъл.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ivelina666 каза:

Реалната цена за линията Игуменица-Лефкими е тази, написана в сайта https://www.lefkimmilines.gr/home/en - за кола 26,20 евро, а за пътник 7,10 евро. Сега даже имат 30% отстъпка за купуване онлайн.

А за Игуменица-Керкира е 40 евро за кола и 11 евро за пътник. 

А вече на място явно си правят отстъпки според това колко е запълнен ферибота и колко рано си отишъл.

Според мене има поне още две фариботни линии, които отиват до острова. Също - на Корфу спират фериботите от/до Бари, чиите цени варират в големи граници. Убеден съм, че си струва, който има информация да я споделя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, фериботните линии до острова са няколко, като във всеки час е определена компания.

А до Бари и Бриндизи фериботите тръгват там, където свършва магистралата, по която идваме, по в началото на Игуменица.

Тоест първо е пристанището за Италия и след него за Корфу.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
преди 2 часа, Alexander каза:

Някой да е наемал кола под наем от Корфу?

Не срещнах такава информация, май всеки ходи с МПС от България до там.

Здравей,

аз си наех кола за септември месец, ето от тази фирма Cosmos Cars Corfu. Има добри коментари, а и веднага ми тговориха и потвърдиха резервацията, цената също е добра :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ферибота.

Миналото лято (август) позлвахме ферибота до о. Корфу (Игуменица - Керкира). Корабите до Корфу и обратно минават много на често, затова че предварителна резервация не е необходима. Цената за автомобил с трима пасажери бе около 130 евро в двете посоки. За връщането ни връчиха нещо като открит лист, чрез който можехме да хванем пътя на обратно в произволен ден и час. Единственото, което се искаше от нас бе на касите в Керкира да представим разписката, въз онсова на която ни издадоха и билет. 

Фериботът до Лефкими е по-евтин, но минава много на рядко. Ние бяхме на пристанището в Игуменица около 18:00. Купихме билет за Керкира и след 15 минути бяхме на ферибота. За Лефкими ферибота тръгваше чак в 21:30.

Според мен част от фериботите до Италия спират на Корфу, но само за да вземат коли от там. Мисля, че не е възможно да се качите на ферибот за Италия и да ви свалят на Корфу. Не случайно и двете пристанища са разделени. В смисъл фериботите за Италия са си отделно. Няма да ги сбъркате - огромни са.

Движението и горивото.

Имайте предвид, че придвижването из Корфу е бавно, много бавно. Особено ако сте в пиков сезон. Пътищата са планински, завоите много, колите също, а ако стигнете автобус или камион става страшно. Натискането няма никакъв смисъл. Изпреварваш колоната и след няма и минута настигаш следващата и така постоянно. За всеки 50 км. път си сложете около час, особено ако пътят ви е към или от Керкира.

Горивото на острова също е много скъпо. Бензинът минава 3 лв., газта гони двойка. Нафтата не я помня.

Плажовете.

Корфу е голям остров и предлага всякакви видове плажове. Имате възможност за кайт, за сърф, за плуване, за гмуркане, за лежане.... Много от плажовете са плитки и са много подходящи за деца - вървиш по петдесет и повече метра, докато стигнеш дълбокото. Морската флора и фауна е изключителна. Никъде не съм виждал толкова голямо разнообразие от рибки.

Дори и в пика на сезона островът не е претрупан от туристи. Разбира се, все пак зависи къде се намирате. Необятната гмеж на БГ Черноморието или Халкидики обаче определено я няма.

Забележителностите.

Главният град Керкира е страхотен. Спокойно може да се объркате, че сте някъде в Сицилия. В района на Палеокастрица и Касиопи има крепости. Между Ахавари и Касиопи се намира най-старото селище на острова Перитея, но не е нещо особено. Като цяло извън Керкира островът не впечатлява с исторически, археологически или друг тип забележителности. 

Цените.

Корфу е скъп остров. Почиват доста италианци. Сидари е център на английската общност на острова. Вариантите ви да минете евтино са крайно ограничени. Без да подценявам Корфу, ви съветвам да помислите дали Южна Италия или Сицилия например, не си заслужават повече.

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

привет от Корфу! 🙂 островът е просто прекрасен, зелен, със страхотни гледки от още по-страховити завои, старата част на Керкира е просто прелестна, а плажове има разкошни и всякакви за различен вкус

ще пиша повече като се върнем, сега само да предупредя ако някой ще пътува из северната част, че прекалено лесно се озоваваш в Албания, поне по мобилна линия - преди малко установихме, че за кратките минути, в които изведнъж телефоните ни минаха с един час назад и получихме "приветствените" смс с цените за роуминг към Водафон Албания, сме изгорели с по 20 евро, та да си имате едно на ум и каквото може да се забрани навреме

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

да споделя и нашия поглед върху Корфу, покрай който си взехме и ежегодната доза южноиталианска атмосфера, и най-вероятно още дълго ще сънувам бугенвилиите, розовеещата охра на къщите със зелени капаци, маслинено-зелените хълмове и убийствения изумрудено-син цвят на морето - една абсолютно сбъдната мечта от детството ми откакто за пръв път зачетох Джералд Даръл

 

логистиката е лесна, и поне до средата на юли цените на фериботите до Лефкими са просто соц - на отиваме бяхме с Lefkimmi Lines - 5 евро за кола и 5 за пътник, на връщане с Менекратис - 5 евро кола, 2,50 евро - за пътник - което е минимум 4 пъти по-ниско от линиите до Керкира, а разстоянието между двата града е 50 км по суша

 

разходихме се с лодка из живописния залив на Палеокастрица, поздравихме монасите в манастира й, отдадохме почит на скритото във височините селце Пелекас, бях за малко принцеса в двореца Ахилион, плажувахме сред дюни откъм морската страна на езерото Корисион, плувахме под варовикови отвесни скали край Перуладес, вечеряхме по класически площадчета с патинирали сгради, паркирани веспи, увиснало пране и ята прилепи отгоре с всякакви форми на местното Sofrito под звуците на канцонети, сърцераздирателни бавни гръцки песни и вечния хор на цикадите - какво повече му трябва на човек, за да е щастлив до следващия път ❤️

 

 

 

 

20180630_134124.jpg

20180630_142414.jpg

20180701_102605.jpg

20180702_123906.jpg

20180702_124022.jpg

20180703_131316.jpg

20180703_142237.jpg

20180703_193732.jpg

20180704_104146.jpg

20180704_110153.jpg

20180704_110740.jpg

20180704_110924.jpg

20180704_110939.jpg

20180704_111000.jpg

20180704_111352.jpg

20180704_111417.jpg

20180704_113837.jpg

20180704_114404.jpg

20180704_114607.jpg

20180704_115324.jpg

20180704_133734.jpg

20180704_134003.jpg

20180704_135819.jpg

20180704_141135.jpg

20180704_151012.jpg

20180704_153603.jpg

20180704_153649.jpg

20180705_105343.jpg

20180705_105449.jpg

20180705_105843.jpg

20180705_112015.jpg

20180705_131511.jpg

20180705_133607.jpg

20180705_200051.jpg

20180705_200305.jpg

20180705_200341.jpg

20180705_200925.jpg

20180705_201256.jpg

20180705_201434.jpg

20180705_201548.jpg

20180705_202207.jpg

20180705_202754.jpg

20180705_203215.jpg

20180705_203600.jpg

20180705_204217.jpg

20180705_204539.jpg

20180705_205045.jpg

20180706_144625.jpg

  • Харесвам 43
  • Браво 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 18.07.2018 г. в 9:47, gery_2431 каза:

А снимките от къде са?

Е па от Корфу!!! От къде да са???😉

 

Има няколко снимки от ферито.

Онзи плаж със страхотните скали мисля, че е Chomi beach близо до Палеокастрица.

После има снимки от някакво селце, които може да са от доста места.

Следва цяла поредица от Керкира - Ахилеона (двореца на Сиси), Старият град, Венецианската крепост.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Radnev каза:

Е па от Корфу!!! От къде да са???😉

 

Има няколко снимки от ферито.

Онзи плаж със страхотните скали мисля, че е Chomi beach близо до Палеокастрица.

После има снимки от някакво селце, които може да са от доста места.

Следва цяла поредица от Керкира - Ахилеона (двореца на Сиси), Старият град, Венецианската крепост.

То е ясно, че са от Корфу. Но за човек, който не е ходил и обмисля пътуване на там, му е интересно конкретните места, на които са направени. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 6.08.2018 г. в 15:39, gery_2431 каза:

То е ясно, че са от Корфу. Но за човек, който не е ходил и обмисля пътуване на там, му е интересно конкретните места, на които са направени. 

Явно не всеки разбира от майтап. 🤔

И понеже съм луд по спама, нека отново се повторя - Chomi Beach; традиционно гръцко селце с италиански привкус, има ги доста, нормално с оглед историческата съдба на острова. Няколко снимки от ферито и доста от Керкира - Стария град, Ахилеона и Венецианската крепост.

Снимките са страхотни между другото. Поздравления за фотографката.👌

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 часа, Radnev каза:

Явно не всеки разбира от майтап. 🤔

И понеже съм луд по спама, нека отново се повторя - Chomi Beach; традиционно гръцко селце с италиански привкус, има ги доста, нормално с оглед историческата съдба на острова. Няколко снимки от ферито и доста от Керкира - Стария град, Ахилеона и Венецианската крепост.

Снимките са страхотни между другото. Поздравления за фотографката.👌

Не че не разбирам от майтап, ама ... по форумите съм се нагледала на какви ли не ситуации.
П.П. мерси за подробното описание на местата, мерси и на antea, тя също но на лични ми описа от къде са снимките 😀 .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , gery_2431 каза:

Не че не разбирам от майтап, ама ... по форумите съм се нагледала на какви ли не ситуации.
...

Ние тука сме с конкурс. :wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още конкурсни задачи:

  • Освен в Кèркира (дето четох из нетя, че има), другаде да сте срещали рибен пазар? Разбрах вече, че месото е на първо място на тоя остров, ма "рибата си е риба" и "шпека си е шпек".
  • По кръчмите: попадали ли сте на ресторанти-капани без меню/цени или нещо подобно? И после "ауу, ма то туй мноо скъпо бе, тия ше ги..." (пак прочетено из нетя в разни трипадвайзъри май беше...)
Връзка към мнение
преди 19 минути , JazzMaster каза:

Още конкурсни задачи:

  • Освен в Кèркира (дето четох из нетя, че има), другаде да сте срещали рибен пазар? Разбрах вече, че месото е на първо място на тоя остров, ма "рибата си е риба" и "шпека си е шпек".

Търси пристан или място от където масово тръгват лодки - договаряш се и купуваш. 

Ние успяхме да купим риба меч и лефер. Споменаваха, че излизали зарган и лаврак.

Всъщност специфичното място и равномерна температура на водата предполага голямо рибно разнообразие.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение

Чудесно, обаче доколкото съм запознат това става сутрин рано, когато си пия кафето, и както ще съм позициониран, няма да ми се получи. (Аууу, лефер, лоши хора сте вий 😜 )

Редактирано от JazzMaster
Връзка към мнение
преди 15 минути , JazzMaster каза:

Чудесно, обаче доколкото съм запознат това става сутрин рано, когато си пия кафето, и както ще съм позициониран, няма да ми се получи.

Има хубава българска поговорка кой яде риба, но пак има вариант - намирате магазинчета от типа минисупер и молите те да ви доставят риба. Слагат си процент, но е възможност, защото те знаят кой ходи на риболов и какво може да донесе. Най-скъпия вариант - отивате в ресторант, който предлага риба, но смятайте порцията по 15 - 20 евро и нагоре ако е нещо по-специфично. Иначе плато от морски дарове е около 20-40 евро  в зависимост от съдържанието , но те от къде са дошли е със сигурност неясно.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Да дръпна темата - търся място на Корфу, за предпочитане на западния бряг, като съм се насочил в района на Палеокастрица, където да има кръчмета покрай морето, където човек да може да дръпне два тигела. Не искам да сме съвсем в нищото, на половин час пеша не е проблем, въпросът е, че съм враг на карането на кола вечер, щото традицията повелява да се пие узо. Парга много ми вдигна летвата на предпочитанията, а на Корфу не виждам такова място. Що се отнася до плажовете, предпочитам чакълести с по-прозрачна вода и по-малко пясък в колата. Не е проблем, ако се пътува всеки ден до различен плаж.

 

Гледам района на Палеокастрица, Лиападес, Лаконес. Други места с подобни ТТ данни има ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Zaro каза:

Да дръпна темата - търся място на Корфу, за предпочитане на западния бряг, като съм се насочил в района на Палеокастрица, където да има кръчмета покрай морето, където човек да може да дръпне два тигела. Не искам да сме съвсем в нищото, на половин час пеша не е проблем, въпросът е, че съм враг на карането на кола вечер, щото традицията повелява да се пие узо. Парга много ми вдигна летвата на предпочитанията, а на Корфу не виждам такова място. Що се отнася до плажовете, предпочитам чакълести с по-прозрачна вода и по-малко пясък в колата. Не е проблем, ако се пътува всеки ден до различен плаж.

 

Гледам района на Палеокастрица, Лиападес, Лаконес. Други места с подобни ТТ данни има ли?

Хвърли един поглед на Касиопи (Kassiopi). Отговаря на изискванията, с изключение, че не е на "западния бряг".

На мен лично Касиопи повече ми допадна от Палеокастрица. 

Палеокастрица ми се стори прекалено пръсната. Красива е, но най-вече гледана от високите планински склонове над нея. Когато си долу определено не можеш да я усетиш така.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.