Прескочи до съдържание

Затягане на режима за визи с Русия


Препоръчани мнения

Отварям нова тема, понеже информацията е прясна. captain_oveur не знае къде да пуска и кое е важно и кое не, но това е отделен въпрос :)

 

Връзка на руски: http://www.gazeta.ru/social/2015/01/26/6387673.shtml

 

До колкото виждам, за изваждане на виза ще се изисква подробен план на пътуването. Това беше факт и преди, който не се следеше особено стриктно. Сега...май ще се следи. Притеснителното в статията е колко спокойно обясняват как големия туристически поток, който върви с агенциите нямало да пострада, а жертвите ще са единици ненормалници, които пътуват неорганизирано...

 

Хубаво ще е някой, който има опит от днес нататък да сподели, а всички други, които им предстои да вадят визи (но нейм се сещам, може би има и други) да са нащрек.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

http://grani.ru/Politics/Russia/m.237219.html

 

 

http://publication.pravo.gov.ru/Document/View/0001201501150014?index=0&rangeSize=1&back=False

 

Според мен ще превърнат анкетния лист в инструмент за натиск върху неудобни гости. С обвинение в неспазване на набелязания маршрут.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен ще превърнат анкетния лист в инструмент за натиск върху неудобни гости. С обвинение в неспазване на набелязания маршрут.

Тъпо е. В анкетата е написано "предполагаем маршрут" - населени места. Ако не си някой безцелно шляещ се и имаш готов маршрут, не виждам какъв е проблемът. 

 

Съдейки по статистическите данни на ФМС, страната е посетена от около 14 млн туристи, което е пълен абсурд.

Цифрата е почти двойна, което значи само едно: законът за регистрацията по местопребиваване не се спазва.

 

Лично аз обаче няма да си купя нито самолетни, нито жп билети преди да получа виза.  

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Мисля, че затягането е сериозно и плана за пътуване определено се следи. Съвсем наскоро един италиански колега имаше ходене до Русия. Изпусна си първоначалния полет и по неволя се качи на друг по-късен полет, като новия му маршрут беше малко по-различен. При пристигане на летището в Русия директно го арестуваха! Преседя 24 часа в някакъв градски арест, като през цялото време са го разпитвали "защо пристигна в Русия с друг полет?". Все едно е някой западен шпионин.

 

Руснаците яко ги гони параноята в момента.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Щом е така, просто няма да ходя.

 

Тъпо е да имаш купени билети и нощувки, а пък да има голяма вероятност да не ти дадат виза.

 

До есента има още време, ще видим как функционира на практика затягането и тогава ще му мисля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, 

как е най-евтино да се извади туристическа виза за Русия?Запазил съм хотел, който съдейства за издаването на руска виза безплатно, но доколкото разбрах няма как да си извадя виза без да ползвам туристическа агенция.

Връзка към мнение

Здравейте, 

как е най-евтино да се извади туристическа виза за Русия?Запазил съм хотел, който съдейства за издаването на руска виза безплатно, но доколкото разбрах няма как да си извадя виза без да ползвам туристическа агенция.

 

Не мисля, че има промяна в правилата в това отношение, т.е. с документа издаван от хотела съвсем спокойно можеш да си кандидатстваш за виза без да е необходимо да се занимаваш с никакви агенции. До колкото си спомням, новината в тази тема коментираше, че просто ще почнат по-стриктно да следят дали наистина ще спиш в този хотел или го ползваш само заради разрешителното. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

искам да ви попитам следното:
предстой ми пътуване до Русия (частна виза с покана), но живея в Гърция, от руското посолство ми казаха, че може да имам проблем, тъй като кандидатствам от 3та страна (аз съм с БГ и Италиански паспорт, но нямам гръцки документи за постоянно пребиваване)... Някой имал ли е такъв опит?

Иначе, да внеса нова инфо за поканите, вече стават по електронен път, братушката, която ви кани я попълва, чака се около 20 дни и ви я изпращат по електронен път, по този начин процедурата се съкращава с периода за физическото пристигане + таксите за куриери и пощи.

Иначе в поканата, наистина стрикно се споменават всички места на посещение, които за мен ще са Москва, Нижний Новгорог и Барнаул + адресите.

Ако имате някаква инфо, споделете, ще съм благодарен.

Редактирано от georgi_kolev7
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

как е най-евтино да се извади туристическа виза за Русия?Запазил съм хотел, който съдейства за издаването на руска виза безплатно, но доколкото разбрах няма как да си извадя виза без да ползвам туристическа агенция.

Ако все още те интересува, най-евтино и сигурно е с покана от Русия.

 

След това, може да си направиш резервация в някой хотел, повечето имат и предлагат услуга за документи за виза, в някои хотели може да засплатиш макс 20 Евро, на някои е безплатно. Ако го правиш така, те ще ти пратят документите, ти си правиш застраховка (10тина евро в зависимост от периода), снимки + паспорт и директно в посолството за БГ таксата мисля, че беше около 70 лв, но не съм сигурен. Но в този случай не ти трябва агенция.

 

Личен опит: с агенция в София съм си правил, оставяш паспорт и снимки и те оправят всичко, ако се интересуваш, пиши ще изнамеря името на агенцията.

 

Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

искам да ви попитам следното:

предстой ми пътуване до Русия (частна виза с покана), но живея в Гърция, от руското посолство ми казаха, че може да имам проблем, тъй като кандидатствам от 3та страна (аз съм с БГ и Италиански паспорт, но нямам гръцки документи за постоянно пребиваване)... Някой имал ли е такъв опит?

 

Вадил съм две визи (една транзитна и една туристическа) в Холандия, като български гражданин, без да имам холандски паспорт и без никакъв проблем. Но беше преди 3-4 години, а от тогава доста вода изтече. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 

 

предстои ми скоро пътуване до Москва и желая да бъда там по принцип повече от 30 дни.( но съм готов ако трябва да отначало да си направя туристическа виза)

 

въпроса ми е виза с покана(частна ли се води) да направя или туристическа? И за виза с покана , трябва ли ми хотел също или върши работа адреса на който лицето, което ме кани - живее? Георги Колев пише , че поканата се прави електронно, някой знае ли от кой адрес се прави , на руските инстанции?

 

И също може да напишете име на фирма , която съдейства с изваждането на документи

Връзка към мнение

Здравейте, 

 

предстои ми скоро пътуване до Москва и желая да бъда там по принцип повече от 30 дни.( но съм готов ако трябва да отначало да си направя туристическа виза)

 

въпроса ми е виза с покана(частна ли се води) да направя или туристическа? И за виза с покана , трябва ли ми хотел също или върши работа адреса на който лицето, което ме кани - живее? Георги Колев пише , че поканата се прави електронно, някой знае ли от кой адрес се прави , на руските инстанции?

 

И също може да напишете име на фирма , която съдейства с изваждането на документи

 

След като смяташ да стоиш повече, може би е добра идея да проучиш бизнес визите. До колкото се бях интересувал разликата между бизнес и туристическа е като цяло формална и, че първата е по-скъпичка, но пък позволява по-дълъг престой. Поканата е малко по-различна, но може всяка руска фирма туроператор да помогне. 

 

Иначе частната виза е коректния начин да го направиш, но пък за това четох че буквално ще му разкатаят фамилията на човека, който те кани от опашки и чакане. Мисля, че нужда от покана няма, след като му извадят разрешително или както там го наричат на него, че те кани и т.н. 

 

За фирма тук не можем да ти помогнем, действай с гугъл. 

Връзка към мнение

След като смяташ да стоиш повече, може би е добра идея да проучиш бизнес визите. До колкото се бях интересувал разликата между бизнес и туристическа е като цяло формална и, че първата е по-скъпичка, но пък позволява по-дълъг престой. Поканата е малко по-различна, но може всяка руска фирма туроператор да помогне. 

 

Иначе частната виза е коректния начин да го направиш, но пък за това четох че буквално ще му разкатаят фамилията на човека, който те кани от опашки и чакане. Мисля, че нужда от покана няма, след като му извадят разрешително или както там го наричат на него, че те кани и т.н. 

 

За фирма тук не можем да ти помогнем, действай с гугъл. 

благодаря, ще проверя и бизнес вариантите

ако някой има повече инфо за поканите как електронно се правят , да споделя. Благодаря

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

благодаря, ще проверя и бизнес вариантите

ако някой има повече инфо за поканите как електронно се правят , да споделя. Благодаря

 

Здравей,

аз в момента си бия главата вече цял месец с тази виза. Електронната покана става много бързо, получаваш я на мейла си за има-няма седмица, но от там започват мъките с посолства и визови центрове.

 

При мен е малко по-различно, защото не живея в България и за да кандидатствам за виза от тук (Атина) ми търсят документ за постоянно пребиваване, които гърците упорито отказват да ми издадат...

 

Също до колкото разбрах след като вече тези визови центрове съществуват, заявленията за визите трябва да се пускат през тях, за което естествено те събират такса... Напрактика, аз имам поканата, застраховката,визовата анкета и всички останали документи, които те само ще вземат и отнесат при консула, но ето ти 30 евро екстра...

 

Иначе с тази електронна покана е голяма песен, става лесно и много бързо. 

 

Успех!

Редактирано от georgi_kolev7
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поканата от приемащата страна за бизнес виза електронно ли се праща от там вече?

 

Преди бяха едни приглашения с печати, заверки и се чакаше бая...

 

А защо не подадеш в посолството/центъра в София?

Връзка към мнение

Поканата от приемащата страна за бизнес виза електронно ли се праща от там вече?

 

Преди бяха едни приглашения с печати, заверки и се чакаше бая...

 

А защо не подадеш в посолството/центъра в София?

Не знам как стоят нещата за бизнес визите, аз се опитвам да си извадя частна, а не мога през София, защото на поканата ми пише, че ще бъде извадена от Атина...

 

Дано в понеделник да си извадя (ако им се работи на гърците) документа и веднага пускам за виза, да видим дали ще стане :D

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Имам малко притеснение, днес си взех паспорта от посолството с положената в него виза, но с голямо щастие установих, че името ми на кирилица е изписано "Георгий", на латиница по-долу в кода "Georgiq", попитах служителката, но ти ми каза, че не смята, че е проблем, на вас случвало ли ви се е нещо подобно и знаете ли какво вих могъл да направя?

П.С. На предишни визи на кирилица ми изписват името както си ми е в паспорта...

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Имам малко притеснение, днес си взех паспорта от посолството с положената в него виза, но с голямо щастие установих, че името ми на кирилица е изписано "Георгий", на латиница по-долу в кода "Georgiq", попитах служителката, но ти ми каза, че не смята, че е проблем, на вас случвало ли ви се е нещо подобно и знаете ли какво вих могъл да направя?

 

П.С. На предишни визи на кирилица ми изписват името както си ми е в паспорта...

 

Може да стане бюрократичен проблем. Трябваше на място да върнеш паспорта и да направят корекция, сега не знам дали е възможно. Аз със сигурност бих натиснал повече или евентуално на някаква бланка от посолството да напишат, че не е проблем...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен абсолютно не е никакъв проблем и не е нужно да се трепери за такива глупости. 

 

Това долу на визата е кодификация на името от кирилица, тъй че си е нормално да е различно от варианта на латиница. Примерно моето беше изписано с някакви странни цифрички. Евентуално изписването на името на кирилица може да е някаква грешка (което сиииииилно ме съмнява - според мен си е някакъв техен си стандарт на изписване на руски), но не вярвам също да е какъвто и да било проблем, доколкото другите сравнителни данни (име на латиница, номер на паспорт, рожденна дата) съвпадат. 

 

Да ме извинява Основателя, но това с изискването на допълнителна бланка е голяма смехория. Самият акт на полагане на визата в паспорта от оторизиран орган (а.к.а. посолство) не е ли достатъчно солидно доказателство за валидността на издавания документ, че да са необходими допълнителни потвърждения на хвърчащи листчета?!?  :unsure:

Връзка към мнение

Да ме извинява Основателя, но това с изискването на допълнителна бланка е голяма смехория. Самият акт на полагане на визата в паспорта от оторизиран орган (а.к.а. посолство) не е ли достатъчно солидно доказателство за валидността на издавания документ, че да са необходими допълнителни потвърждения на хвърчащи листчета?!?  :unsure:

 

Ами могат да решат, че визата е издадена на друго лице, а е трансферирана по някакъв начин в тоя паспорт, за това според мен е важно да съвпадат. Другите данни може и да съвпадат, но администрацията често си работи по един роботизиран начин и за тях сбъркана половин буква може да е равносилно на тотално различно име. Да сбъркаш името в самолетния билет с 1 буква иди дойди, повечето компании влизат в положение, ама да ти е сбъркано името във визата е все едно да ти е сбъркано в паспорта, по-официален документ от това здраве му кажи.

 

Както и да е, лично мнение изказах, казвам че в конкретния случай аз бих се презастраховал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.