Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2015


Георги

Препоръчани мнения

Тъкмо днес завърших постването на всичките ми албуми от Филипините  във фейсбук.  Който ще пътува и има желание може да погледа снимки. Така, за вдъхновение, както би казала Лили, само, че тези са мои, а не от интернет пространството.

Може и да се вдъхновите за някои места.

Приятно гледане.

 

https://www.facebook.com/Ogytravelblog

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Прекрасна програма. Всичко необходимо за наличното време.

Сега ще ви пасна и моята, която мина. Мнозина са я чели , но може и някои от новите да са я пропуснали.

Почти същата, като на Тони...

Оги, би ли споделил колко горе-долу излиза това на човек?

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар

Оги, би ли споделил колко горе-долу излиза това на човек?

 

Малко е сложно, да не кажа, че е супер сложно. Защото , първо аз летях до Сеул за 450 евро. После имах полети до Манила отиване и връщане 200 евро. Там , заради тайфуна, имах промени в програмата и стана една какафония.

Знам само колко ми излезе цялото пътуване Ю.Корея - Филипини за един месец с всичко включено (от врата до врата) - аз така си смятам разходите, абсолютно всичко дадено.  Сега нещата стоят по друг начин и мисля, че може да стане най-евтината възможна екскурзия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

50 евро на човек/ден според мен ще са предостатъчни за хубав хотел и прилична храна.

Допълнително за атракциите чийто цени може да се проверят и онлайн.

 

Еднодневна разходка от Себу до Бохол и обратно с всичко включено ( фериботи , микробус цял ден , разходка по реката с лодка и обяд, входове за местата) струваше 75 долара.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Понеже вече трети ден живея с тази оферта и бая обсебих темата с Филипините, се сетих за още две неща, които да предложа и вече спирам, че ме чакат други по-близки и не по-малко интересни пътувания.

За пребиваващите в Манила, които обичат природата, ходи им се , и мразят мръсния и шумен град, предлагам еднодневна самоорганизирана екскурзия до вулкана Таал. Прекрасно е, не е трудно за организиране и си заслужава. Как точно става съм описал в дневника си за Филипините. Другото, което искам да спомена е , че за Палаван за необходими 4 чисти дни, може би 5, като сложите преходите, но зависи и кога са ви полетите. 2 дни за Ел Нидо - първи ден -тур А+В, втори ден - тур С, половин ден за подземната река (иска се предварителна резервация) и един ден за остров Пандан, който е до града Пуерто Принцеса и е най-хубавия, и същевременно евтин шнорхелинг, а и плаж на Палаван.

Това е от мен. Все пак , ако има въпроси на които мога да отговоря - питайте.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Бих посъветвал тези които смятат да пътуват за филипините да посетят и Карамоан източната част на Караминесур .. по възможност ...там се снимат много  филми,заради природните дадености и тв предаването''Сърваивър'' българския сърваивър също беше сниман там, ,но освен това има много диви плажове въпреки филмовата индустрия,и лекото комерсиализиране  и повечето хора разбират англииски,но като цяло Филипите са поне според мен наи -наи приятното място за посещение от цялата югоизточна азия,и хората не са чак толкова фалшификати и си е доста диво особено в провинциите..

Редактирано от Georgi Atanasov
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Права е Lindt с информацията за тайфуните и местата, които удря.

В Себу е супер минимална вероятността за такива, имам приятел, живеещ там. Навътре е острова и защитен.

За Бохол Оги е прав, препоръчан е.

И за мизерия яка също се пригответе:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За туровете в Ел Нидо се чува, че вече са забранени комбинациите от типа А+В, поне официално от общината, на пазарлък дали се правят изключения, нямам представа.

Връзка към коментар

За туровете в Ел Нидо се чува, че вече са забранени комбинациите от типа А+В, поне официално от общината, на пазарлък дали се правят изключения, нямам представа.

 

Не знам къде се чува такова нещо. Аз бях преди  месец и половината лодки правеха точно това.

Връзка към коментар

Не знам къде се чува такова нещо. Аз бях преди  месец и половината лодки правеха точно това.

Четох го някъде по сайтовете, нали съм етап на проучване, но явно не е вярно, едва ли нещо се е променило точно в последният месец.

Връзка към коментар

За туровете в Ел Нидо се чува, че вече са забранени комбинациите от типа А+В, поне официално от общината, на пазарлък дали се правят изключения, нямам представа.

Правят се всякакви комбинации - ние бяхме 8 човека и си запазихме цялата лодка само за нас. За три дни направихме А,Б,Ц и част от Д + други места в района на тези турове. По принцип лодките тръгват около 8:30-9:00 и се прибират към 17:00 часа. Цената на цялата лодка за трите дни ни излезе 24000 песос, т.е. по 1000 на човек на ден. Пои принцип цените на индивидуално запазване са между 1200 и 1400 на тур.

Връзка към коментар

аз имам само 8 дни и мисля да ги разделя между Палаван и Банауе, мислите ли , че е възможно да кацнеш следобяд в Манила и на същия ден излитане за Пуерто Принцеса след 4 часа, не знам дали да рискувам, ама някакси не ми се седи в тази Манила

Редактирано от dealni
Връзка към коментар

Понеже ме набедихте, че си падам по програмите, сега в синтезиран и разбираем вид една примерна програма за Филипините, че моята е  малко неразбираема.

 

Ден 1 - Пристигане в Манила и следобяд разглеждане историческата част Интрамурос   нощувка - Манила

Ден 2 - Самоорганизирана екскурзия до вулкана Таал                                                              нощувка - Манила      

Ден 3 - Полет Манила - Корон   (плаж и залези)                                                                           нощувка - Корон 

Ден 4 - Корон - тур А                                                                                                                        нощувка - Корон

Ден 5 - Корон - тур В                                                                                                                        нощувка - Корон

Ден 6 - Лодка между Корон и Ел Нидо                                                                                          нощувка - Ел нидо

Ден 7 - Ел Нидо - тур А+В                                                                                                                нощувка - Ел нидо

Ден 8 - Ел Нидо - тур С                                                                                                                     нощувка - Ел нидо

Ден 9 - Подземната река (7 чудеса)                                                                                                нощувка - П.Принцеса

Ден 10 - Остров Пандан (шнорхелинг)                                                                                            нощувка - П.Принцеса

Ден 11 - Полет Пуерто Принцеса - Себу  Разглеждане Себу (ист.център+таоисткия храм)   нощувка - Себу

Ден 12 - Плуване с акулите в Ослоб,  следобяд фери до Бохол (остров Панглао)                  нощувка - Алона Бийч

Ден 13 - Тура на остров Бохол                                                                                                         нощувка - Алона Бийч

Ден 14 - тур - обиколка на островите за наблюдение на делфини, костенурки и шнорхел     нощувка - Алона Бийч

Ден 15 - Полет  Себу - Манила - Борокай                                                                                        нощувка - Борокай

Ден 16 - 20 -  Плажовете на Борокай         

 

Тази програма е подходяща за хората с повече време, като например Зани.  Другите могат да изрежат по нещо. Корон и Ел Нидо си приличат, но пък са най-красивите места във Филипините..                                                            

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

аз имам само 8 дни и мисля да ги разделя между Палаван и Банауе, мислите ли , че е възможно да кацнеш следобяд в Манила и на същия ден излитане за Пуерто Принцеса след 4 часа, не знам дали да рискувам, ама някакси не ми се седи в тази Манила

Aз мисля, че може, 4 часа е добре, обикновено Cebu закъсняват около час, час и половина, когато имат закъснения, така че рискът ти е минимален, а оше повече, че рискуват 1000-1500песо за този полет, дори и да го изпуснеш няма да е голяма финансова загуба.

Правят се всякакви комбинации - ние бяхме 8 човека и си запазихме цялата лодка само за нас. За три дни направихме А,Б,Ц и част от Д + други места в района на тези турове. По принцип лодките тръгват около 8:30-9:00 и се прибират към 17:00 часа. Цената на цялата лодка за трите дни ни излезе 24000 песос, т.е. по 1000 на човек на ден. Пои принцип цените на индивидуално запазване са между 1200 и 1400 на тур.

А ти кой тук би избрал, ако имаше време само за един?

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

А ти кой тук би избрал, ако имаше време само за един?

Или само А, или А+Б, но не съм запознат какво точно се вижда от А+Б - ако е комбинация от най-доброто на А и Б може би това е правилния тур.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

21.09-29.09 ,

много ми е далече датата и затова не исках да взимам по-дълги престои, макар че сега ме е яд, защото се оказа , че са крайно недостатъчни за всичко , което искам да видя. Филипини определено си заслужава повече време.

Ти си взела си моите дати..първоначално тях въведох с цел да хвана почивните дни 21.22 септември да нямам проблем с отпуската, но като стигнах до плащане и ме анонсира с червен цвят ,че вече няма места...явно ти по това време си ги букнала :O

 

..наложи се да ги сменя с 2.10-12.10 т.е с Диан ( от списъка ) сме по едно време..

Моят план е :Боракай- Куала лумпур- Сингапур - Нагоя...може да търпи  промяна.. :)

Редактирано от sava
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз имам само 8 дни и мисля да ги разделя между Палаван и Банауе, мислите ли , че е възможно да кацнеш следобяд в Манила и на същия ден излитане за Пуерто Принцеса след 4 часа, не знам дали да рискувам, ама някакси не ми се седи в тази Манила

 

Летището в Манила има 4 -ри Терминала като единият е за вътрешни полети.  Мисля беше 4 -ти.

Полета от Дубай на кой каца ?

Връзка към коментар

Моят план е :Боракай- Куала лумпур- Сингапур - Нагоя...може да търпи  промяна.. :)

Имай предвид, че в Куала Лумпур трансфер летище-град и обратно е час и половина, освен ако не платиш за супер бързия влак /35 минути/, миналата година го пускаха. Но си беше цифра. Там само половин ден ти отива в летище-град-летище. В Сингапур пък начина да се придвижиш бързо е пак такси, но хич не е евтино. При такова пътуване обаче ако наистина мислиш да виждаш тези неща ще се наложи да прежалиш големи суми, за да компенсират времето.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ти си взела си моите дати..първоначално тях въведох с цел да хвана почивните дни 21.22 септември да нямам проблем с отпуската, но като стигнах до плащане и ме анонсира с червен цвят ,че вече няма места...явно ти по това време си ги букнала :O

 

..наложи се да ги сменя с 2.10-12.10 т.е с Диан ( от списъка ) сме по едно време..

Моят план е :Боракай- Куала лумпур- Сингапур - Нагоя...може да търпи  промяна.. :)

 съжалявам, то и моята идея беше точно заради почивните дни :)

 

Летището в Манила има 4 -ри Терминала като единият е за вътрешни полети.  Мисля беше 4 -ти.

Полета от Дубай на кой каца ?

от Дубай каца на терминал 3, ама аз още не мога да го измисля на къде точно да потегля, при всички случаи искам веднага да летя , за да избегна Манила в началото, те вътрешните им полети  на Cebu, Airasia и Pal от един терминал ли тръгват? Големи ли са разстоянията между отделните терминали?

Връзка към коментар

Не , Cebu са на Терминал 3 който е най-новият и голям , а AirAsia летят от 3 и 4 , като международните им са от Терминал 3 , а всички вътрешни от Терминал 4 който се води domestic terminal. Той е и най-отдалечения.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 съжалявам, то и моята идея беше точно заради почивните дни :)

 

от Дубай каца на терминал 3, ама аз още не мога да го измисля на къде точно да потегля, при всички случаи искам веднага да летя , за да избегна Манила в началото, те вътрешните им полети  на Cebu, Airasia и Pal от един терминал ли тръгват? Големи ли са разстоянията между отделните терминали?

Няма проблем..шегувам се..но наистина исках точно тези дати...ще видим за 10 дни сега кое по-напред ще обиколим..

още умувам концепцията..

чудя се дали да бързам от промоционалните полети на Air Asia или да изчакам да ми се избистри.......

има евтини полети до Бали,Ханой,Сингапур..япония...

много стават,

Връзка към коментар

Понеже ме набедихте, че си падам по програмите, сега в синтезиран и разбираем вид една примерна програма за Филипините, че моята е малко неразбираема.

 

Aз нямa дa пътувaм скоро в тaзи посокa, и нямa дa могa дa се възползвaм от прогрaмaтa ти.

Но тук и ще се съглaся, и нямa дa се съглaся с нaписaното от теб..

 

Ти не просто си пaдaш по прогрaмите, ти си им мaйсторът :) Специaлист, и ги прaвиш оптимaлни.

И не сме те нaбедили ние, просто зaщото тaкa ни е дошло. Товa е ясен и виден от всички безспорен фaкт.

Aз лично мисля, че не е дaлеч времето, когaто ще имa електронно издaне нa твоите прогрaми по континенти, региони, държaви. Кaкто и в пълен вид, и съкрaтените им вaриaнти. Кaто зa нaчaло зaщо не си нaпрaвиш еднa твоя личнa темa, където постепенно сa ги публикувaш, когaто имaш време. И нямaш причини, зaрaди които дa не го нaпрaвиш, рaзбирa се. (A зaщо не някой ден и печaтно издaние зa трaдиционaлистите.)

Сигурен съм, че от този форум много хорa сa ти ги чели, дори и без дa имaт нaмерние дa ходят тaм в моментa. A няколко човекa сме ти ги и ползвaли, кaто тенденциятa е зa нaрaствaне нa бройкaтa. Особено при някои тaкивa по-мaсови събития, кaто товa сегa зa Филипините (Aзия).

 

Мaлко офф зa темaтa се получи, aмa нищо : )

Редактирано от wilks
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

В крайна сметка купих билетите Манила - Пуерто Принцеса за деня в който пристигаме, та явно пътуването ще започне от там ☺.Надявам се, че дори да има някакво закъснение полета 5 часа са достатъчни. Иска ми се да почета малко повече за дестинацията и района преди да купувам останалите билети, за да не се ядосвам после, че нещата не стават така както на мен ми се иска ☺ .

Между другото без да искам съм объркала датите на моето пътуване - там сме от 18.10, а не от 16.10.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.