Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2015


Георги

Препоръчани мнения

Не си прочела добре. 1 км. може би е ширината на острова , но в никакъв случай на White beach . 50 метра може и да има на някой места ...

Иначе наистина съвсем не е закътано малко плажче.

 

 Звучеше притеснително, но достоверно като плаж в Ню Джърси или нещо такова :blush:  Пишеше 6 км дължина и 1 км ширина. Понеже е от енциклопедия, може да са се изгубили в превода, и да са пишели за острова. Подлог беше плажът :P Вчера вечерта и ние мигахме тъпо на тези размери и ги запомних. Ако толкова е островът, не звучи плашещо.  

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Сега погледнах, общо взето сезона на Перхентиан е между юни и октомври. Това, което мен ме отказа е, че втората половина на октомври повечето хотели затваряли и при лошо време можело дори да не пътуват лодките от и до Куала Бесут. Сега не ми се рови пак, но когато гледах имаше хотели на съвсем прилични цени.

По принцип и аз отначало бях отписала Боракай като много туристическо място, но ми се искаше последните дни да си мързелуваме някъде и първоначално се бях ориентирала към съседния остров Карабао като по-спокоен, но след това реших да е все пак Боракай. White beach не е и моят плаж, но гледам, че има и няколко по-малки плажа, така че мисля, че ще ми допадне :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да , 6 на 1 км. е целият остров  :)

 

Зани имай предвид  ,че до малките зактътани плажове от страната на White Beach имат достъп само гостите на Шангри Ла и останалите хотели ( частни са) . Иначе по края на White Beach e  спокойно и не е пренаселено. В средата обаче си е лудница , а след 17.30 става един огромен ресторант с безброй цвърчащи барбекюта и прочие ;)

Връзка към мнение

Четох в другата тема за проблема ти, но честно казано ме притеснява факта, че ако ни променят някой полет няма да се свържат директно с нас или ако се наложи някаква промяна ще трябва друг да се занимава с това...

Мисля, че ако по време на резервацията въведа вашите данни за контакт (телефон и имейл) всички следващи ъпдейти ще идват на тях. Не ми е проблем и да се занимавам с промени. Ако все пак решите, драснете едно съобщение  :)

Връзка към мнение

Мисля, че ако по време на резервацията въведа вашите данни за контакт (телефон и имейл) всички следващи ъпдейти ще идват на тях. Не ми е проблем и да се занимавам с промени. Ако все пак решите, драснете едно съобщение  :)

Ок :)

 

 

Да , 6 на 1 км. е целият остров  :)

 

Зани имай предвид  ,че до малките зактътани плажове от страната на White Beach имат достъп само гостите на Шангри Ла и останалите хотели ( частни са) . Иначе по края на White Beach e  спокойно и не е пренаселено. В средата обаче си е лудница , а след 17.30 става един огромен ресторант с безброй цвърчащи барбекюта и прочие ;)

Стенк, ти колко време беше на Боракай и само на White Beach ли беше? Аз имах предвид плажовете от другата страна на острова - Ilig Iligan и Lapuz Lapuz. Абе все ще се намери някъде място за нашето семейство :) !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Шест дни. От другата страна е доста бурно и затова е рай за кайт сърфинг. Може да зависи от сезона де :)

То островът е завидно малък и го кръстосвах пеш по крайбрежието от край до край.

Аз бях до station 2 . Там е най-голямата лудница , но пък е близо до мола и многото заведения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Tambisaan Beach is great for snorkeling. Of all the beaches in Boracay, Tambisaan has by far the most marine life. Just walk across the beach and when you’re around one third along the beach walk into the water, that’s were all the marine life is.

 

Гледай да се възползваш  ;)  Не знам какво правите на плаж, но съм съвсем сигурна, че и гледането на рибки ще ви хареса :good: .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И аз да се включа в инвазията :) Ако се засичаме с някого по някои места да разменяме контакти - the more the merrier!

 

19 септември - Дубай

20, 21 септември  - Манила

22-26 септември - Сидни

27 септ- 2 окт - Палауан

3-4 окт - Дубай

 

Сега запознатите ако предложите и някакъв примерен маршрут за Палауан ще е супер :) Падат се 6 дни без малко. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Следвам ви по петите! 

Здравейте и благодаря на всички за споделеното! Научих много полезна информация, събрах линкове и си помагам на организацията с вашия опит. Искам да наблегна, че сте дори по-полезни от личните ми познати филипинци (един колега от работата и 3 колежки от курса), които ме вдъхновиха за там, а сега ми дават съвети от типа "Дишай въздух."

Ние с мъжа ми ще сме на Филипините януари/февруари 2016 за 3 седмици. Полетът ни е до Себу, но както и на колежките преди мен, не ни се стои в града. Макар и след 22ч полети до там, мисля веднага да хванем ферибот до Бохол и да отседнем в Панглао (района на Алона бийч). Непременно искаме да видим Шоколадовите хълмове и "чудовищата" с големите очи, да идем до Върджин айлънд и да се помотаме по плажовете около седмица.

Останалото време мислим да го посветим на Палауан, като постоим в Пуерто Принцеса, Сабанг и най-вече Ел Нидо. Програмата е доста лежерна, като за начинаещи. Искаме повече релакс и по-малко препускане от място на място, мъжа ми даже не искаше да правим вътрешни полети. Все пак програмата е възможно да претърпи много промени, разузнаването започна едва след като резервирах билетите преди 3 дни и засега това е резултата от него :)  

Как са рифовете в района? Гледах клипове само от загинали :( Има ли живи и леснодостъпни?

Редактирано от Sunny dreams
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Върнахме се и Зани ме подсети да разкажа нещо. По принцип вече има доста информация за Филипините, за това ще се опитам да напиша без да се повтарям много. 

Кацнахме в Манила около полунощ и имахме да убиваме 3-4 часа, спазарихме се с едно такси да ни разведе из града и без това не бяхме отделили време за столицата в програмата. Доволен съм от това решение, няма много какво да се види, зависи си все пак кой какво обича, но като цяло ние не си падаме по градовете. Интересно беше, че в 2 през нощта все едно никой не спеше, един си боядисва нещо на тротоара, след него някой си продава, на следващата маса 5 човека се събрали на лаф, не може човек да разбере обедно време ли е или по средата на нощта. Видяхме няколко църкви, Intramuros, огромният затворен мол, бизнес квартала - бедна страна, но има повече високи сгради, отколкото в София.

post-64-0-84877700-1434654823_thumb.jpg

post-64-0-48505200-1434654830_thumb.jpg

След това минахме транзит през Цебу, с цел китовите акули в Ослоб:

post-64-0-95810900-1434654974_thumb.jpg

Да не забравя да кажа, че това за ниският сезон за пореден път се убеждавам, че е голяма глупост по тропиците- или имаш късмет, или нямаш, не трябвало да се ходи Юни...валя ни по едно време в Ел Нидо и това беше лошото време.

След акулите- малко Боракай. Който казва, че това не били автентичени Филипини, хич не съм съгласен. Аз си го представях като Слънчев бряг, а се оказа че има една линия малки хотели, гледащи към плажа и ако излезнеш от обратната страна на хотела наоколо си е като навсякъде във Филипините- триколки, шумотевица, мизерийка, екзотика.

post-64-0-99360400-1434655135_thumb.jpg

post-64-0-05778800-1434655147_thumb.jpg

Дойде ред на Ел Нидо

post-64-0-21167900-1434655743_thumb.jpg

за мое съжаление не летяхме точно на това, но пък за първи пък имам boarding pass от дърво

post-64-0-35072600-1434655413_thumb.jpg

спахме почти като Робинзон Крузо -  няма прозорци, няма мрези против комари, няма прилична баня, но пък има Красота!

post-64-0-62834300-1434656355_thumb.jpg

post-64-0-74688700-1434655425_thumb.jpg

Направихме тур А

post-64-0-62119400-1434655600_thumb.jpg

Самото градче е доста малко и тук някъде за пръв път ми дойде в повече жегата, иначе много обичам топло. Тръгнахме да търсим прохлада, обаче не открихме нито един климатик, а и вентилатор, защото нямаше ток и се наложи да разчитам на приридата, а тя не пожела да ни прати никакъв ветрец.

post-64-0-67809500-1434655752_thumb.jpg

Да не забравя да спомена, че триколките хич не са евтини, или мен не ме бива в пазарлъка, не че са скъпи, но такситата в София са по-евтини, и в Китай също.

И накрая завършихме на остров Апулит, много красиво местенце, сравнимо с Малдивите и Френска Полинезия.

post-64-0-66323500-1434655909_thumb.jpg

post-64-0-59666900-1434655918_thumb.jpg

post-64-0-40613600-1434655931_thumb.jpg

post-64-0-31578100-1434655944_thumb.jpg

post-64-0-97693900-1434656020_thumb.jpg

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 42
  • Браво 1
Връзка към мнение

Чудесно, само  пък относно триколките нещо не ми се връзва. Повече от 1-2-3 лв не сме плащали, независимо от разстоянието. :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер :)  ! А по колко дни имахте на Себу, Боракай и Ел Нидо? И също така има ли възможност, ако се пристигне сутринта в Ел Нидо веднага да се включиш в някой тур или трябва от предишния ден да го резервираш?

Връзка към мнение

Супер :)  ! А по колко дни имахте на Себу, Боракай и Ел Нидо? И също така има ли възможност, ако се пристигне сутринта в Ел Нидо веднага да се включиш в някой тур или трябва от предишния ден да го резервираш?

1 ден Цебу, 3 Боракай и 2 Ел Нидо и 3 Апулит. Вероятно можеш да се включиш в тук, но ние си го резервирахме предварително по интернет, там по-добре ми се отдава пазарлъка - private tour само за нас 4-мата за 5300php, вкл. и шнорхелите и всичко.

Някъде назад в темата Оги беше споменал, че сигурно ще е много трудно да се включиш в тур за същият ден, може и да е прав, аз заради това си букнах предварително.

Чудесно, само  пък относно триколките нещо не ми се връзва. Повече от 1-2-3 лв не сме плащали, независимо от разстоянието. :rolleyes:

Ами и аз така бях чел, обаче от порта на Боракай до хотела на станция 1 ни взеха 150php, което си е 6-7 лева, после до Шангри-ла дори беше повече, ходихме там на вечеря с точки. После от Ел Нидо летището до хотела в далечният край на Коронг-коронг мисля 350php, то верно, че не е и много малко разстоянието, пътува се 15-20 минути. Просто имах очакване, че ще са по-евтини.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Върнахме се 

Супер са снимките! На мен ми остават 10 дни и тръгвам натам, направо не ми се вярва колко бързо дойде това време  :)  Ще кацна в Манила, където само сменям самолета и продължавам към Боракай. На връщане ще прекарам една вечер в столицата. Понеже доста се рових в нета и прочетох доста неща за Манила, повечето не толкова хубави, исках да те питам как стои въпроса със сигурността там (джебчии, измамници, опасни места в града)? Другото, което ме интересуваше е дали сте взимали предпазни мерки срещу комарите там (могат да причинят малария) и тем подобни вредители или някакви специални медикаменти? Мерси предварително :)  

Връзка към мнение

За сигурността не знам много повече от теб, разхождахме се все пак с 2 деца в 2 часа през нощта, но все около таксито, което бяхме наели. Няках чувство за несигурност, но това си е измамно субективно усещане. А вероятно и шофьорът е подбирал къде да ни спре.

За маларията е доста спорен въпросът, има само на Palawan, доколкото четох доста малко случаи и предимно в южната част. Ние не взимахме никакви мерки. За сравнение в Африка си взимахме Маларон. Просто така преценихме.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Това за времето и аз все се мъча да го обяснявам - имаш ли си късмет, сезона не е толкова от значение.

А снимките от този остров Апулит са страхотни и веднага го включвам в плановете за следващото ни посещение там :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1 ден Цебу, 3 Боракай и 2 Ел Нидо и 3 Апулит. Вероятно можеш да се включиш в тук, но ние си го резервирахме предварително по интернет, там по-добре ми се отдава пазарлъка - private tour само за нас 4-мата за 5300php, вкл. и шнорхелите и всичко.

Някъде назад в темата Оги беше споменал, че сигурно ще е много трудно да се включиш в тур за същият ден, може и да е прав, аз заради това си букнах предварително.

Ами и аз така бях чел, обаче от порта на Боракай до хотела на станция 1 ни взеха 150php, което си е 6-7 лева, после до Шангри-ла дори беше повече, ходихме там на вечеря с точки. После от Ел Нидо летището до хотела в далечният край на Коронг-коронг мисля 350php, то верно, че не е и много малко разстоянието, пътува се 15-20 минути. Просто имах очакване, че ще са по-евтини.

Уау, страхотни снимки. Радвам се, че сте си изкарали страхотно. В Апулит в тези къщички във водата ли спахте? Скъпо ли е настаняването там?

Връзка към мнение

Уау, страхотни снимки. Радвам се, че сте си изкарали страхотно. В Апулит в тези къщички във водата ли спахте? Скъпо ли е настаняването там?

Скъпо е, такива къщички навсякъде са скъпи, най-добра цена излезна през Дертур, около 300 евро на ден за двама с храната, в цената също влизат и разни дневни екскурзийки до съседни острови, каяци, сърф, катерене, обикаляне на пещери и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оги, от програмата ти се вижда , че не си ходил до П.Принцеса да си вадиш разрешително за реката, а си го извадил от Сабанг и си посетил реката на същия ден, това дали все още е осъществимо или ходенето до П.Принцеса предварително е неизбежно?

13.12 (събота) – Bacuit Archipelago – Tour A+B, Corong Corong Beach хотел - El Nido

14.12 (неделя) – Bacuit Archipelago – Tour C + Beach хотел -El Nido

15.12 (понеделник) Рано сутринта бусче до Сабанг (6ч). следобяд посещение на

подземната река Пуерто Принцеса и други забележителности около

Сабанг – конопи тур, трек в джунглата... хотел – Сабанг

    1. (вторник) Сутринта автобус до Пуерто Принцеса

Връзка към мнение

Оги, от програмата ти се вижда , че не си ходил до П.Принцеса да си вадиш разрешително за реката, а си го извадил от Сабанг и си посетил реката на същия ден, това дали все още е осъществимо или ходенето до П.Принцеса предварително е неизбежно?

Доколкото си спомням, сестра му беше извадила предварително разрешителните от Пуерто Принцеса. В тази тема, на последните страници е разказа за пътуването.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доколкото си спомням, сестра му беше извадила предварително разрешителните от Пуерто Принцеса. В тази тема, на последните страници е разказа за пътуването.

ахааа, сега разбрах :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здрасти! Според мен цената е ОК, аз платих горе-долу толкова, като по-голямата част се пада на билета на Wizz. В момента пиша от Манила, където вали здраво и духа силен вятър. Относно Боракай, бих препоръчал да си вземете хотел на White Beach, ако искате да сте "в купона". Имайте предвид обаче, че е пълно с туристи (дори и сега извън сезона) и местни, които постоянно ти предлагат нещо. Тук са и всички ресторантчета, барове и т.нар. мол. Ако искате да лежите на плажа необезпокоявани, вземете си хотел на Bulabog beach - няма почти никой, с изключение на малко туристи и местни лодкари. От Bulabog до White beach може да се стигне пеша. Не е далече, но се минава през страшно мизерни места. Аз лично там не съм се чувствал застрашен, но има едно особено чувство докато минаваш оттам. Стъмва се рано, около 18.30 и уличното осветление почти липсва. Виж, в Манила вече ми изглежда по-опасно за сам човек да се разхожда по улиците. Аз съм в Ермита, срещу Американското посолство, иначе има и по-лоши места. Основният проблем е, че веднага те познават, че не си местен и започват да ти предлагат какво ли не :-D Местните обаче (тези с които аз общувах) са супер готини, усмихнати и любезни хора. Ще пиша отделно за това пътуване, ако имаш още въпроси, давай :-)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.