Прескочи до съдържание

Ръкопляскате ли?


Препоръчани мнения

И от харесванията на някои постове се вижда - Аз никога не ръкопляскам.

И бакшиши почти никога не давам по същата причина (не на пилота :) , имам предвид келнери, таксиджии, ... ). Когато някой си върши нормално работата - не бива да очаква нещо повече от нормално признание за това - усмивка, добро отношение, любезност, позитивност.

Напълно съм съгласен с Duke - в края на работния ми ден никой не ми дава бакшиш. Защо за хората с професии около 1% трябва да правим изключение?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Напълно съм съгласен с Duke - в края на работния ми ден никой не ми дава бакшиш. Защо за хората с професии около 1% трябва да правим изключение?

 

Не разбирам подобна позиция! Може би ще прозвучи твърде арогантно, но не съм забелязал в края на работния ден в кабинета ми ръкопляскащи хора...

 

Ама като отидете на концерт или театър ръкоплещите, нали  :P

 

(и аз по принцип не ракопляскам при кацане, освен при сложна обстановка - турболенция и пр.)

Връзка към коментар

Ама като отидете на концерт или театър ръкоплещите, нали  :P

 

 

 

Е, това е друго! С лека ръка приравни емоциите, които предизвиква изкуството към упражняване на дейност по превозване на хора и товари от една точка до друга. На таксиджията ръкопляскаш, оставяш бакшиш или се чудиш дали не те е прекарал в сметката? :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ама като отидете на концерт или театър ръкоплещите, нали  :P

 

 

 

Четеш ми мислите. Пуснах поста и се замислих точно за театъра - Да, на театър ръкопляскам, но на кино не. Да кажем, щото ги няма актьорите в салона.

Ще взема да спра да ръкопляскам и в театъра, ама съвсем темерут ще стана. :)

Признавам, хвана ме на тясно. :blush:

И все пак, в самолет няма да ръкопляскам, нито пък на тъщата, щото е сготвила, когато и ходя на гости. :)

Всичко по default, не подлежи на допълнителни адмирации.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ама като отидете на концерт или театър ръкоплещите, нали  :P

 

 

Не само в театъра, а при всяка обстановка, където видя изключително постижение ръкопляскам. Когато гледам спортно събитие и спортистът направи нещо изключително също ръкопляскам и т.н. Важното в случая да оцениш постижението като изключително!

 

За много хора летенето с една ламаринена кутия във въздуха е изключително събитие и постижение, но мен един рутинен полет не може да ме впечетли толкова, че да ръкопляскам. Нищо изключително няма в това постижение, което да не може да се повтори от хиляди други хора!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

(и аз по принцип не ракопляскам при кацане, освен при сложна обстановка - турболенция и пр.)

 

Аз при турболенция се държа за подлакътниците, а в много специални случаи - повръщам :P

 

При излитане, кацане, рулиране, сервиране не ръкопляскам, а на таксиметрите им заявявам, че Бакшиш е град в Китай и аз съм бил там :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, според една дама, български пилот на България еър, ръкопляскането е  нещо като музика за ушите на пилотите....

 

http://www.jenatadnes.com/hora/rositsa-ivanova-up-in-the-air/?utm_content=buffer5aaf9&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=trinitix

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Привет, според една дама, български пилот на България еър, ръкопляскането е  нещо като музика за ушите на пилотите....

 

http://www.jenatadnes.com/hora/rositsa-ivanova-up-in-the-air/?utm_content=buffer5aaf9&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=trinitix

 

И за мен ще е музика за ушите всеки ден в 17:30 всички в службата да се строят в коридора и бурно да ми ръкопляскат, ако има и кратки възгласи на възхита - още по-добре...   :)

 

Дали ако им дам тази идея - няма да извикат психиатър :)

 

p.s. прочетох интервюто, разбрах че го кара тоя самолет, ама дали го паркира?! :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.