Прескочи до съдържание

Ръкопляскате ли?


Препоръчани мнения

Aз не ръкоплясках, но след тази седмица на катастрофи, ще започна вече

Без да претендирам за голям стаж ще кажа, че май не съм ръкопляскал само веднъж. Не само аз, никой не пляска, че след удара в земята сетивата ни блокираха за миг и след още един последва рязко спиране при което разбрах защо стюардесите все казват багажа да е под а не на седалката. Всичко излетя някъде напред и горкия ми съсед едва ли е събрал всичките си вещи след това.

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

В момента(последните 10 години) ръкопляскат само българи и мисля (рядко) италианци. 90те и началото на 00 години се ръкопляскаше на "световно" ниво. Все пак модата в БГ по-късно идва. Интересното е и че има дестинации по които българите ръкопляската, по други не. Фичо, много интересна статия, явно и вярна, защото от Лондон българите много ръкопляскат, но пък от Мюнхен не. 

 

А преди 5 години в чартъра за Анталия се ръкопляскаше и на излитане и на кацане, явно радвали са се хората, че отиват на почивка. 

 

 

Категорично не ръкопляскам. 

Връзка към коментар

Последните години никой не ръкопляска в полетите, с които летя. Аз обичам да се забавлявам, още повече със сигурност, предвид направленията,  повечето хора отиват на почивка като мен. Огледам се и наоколо едни сериозни и съсредоточени хора, все едно на погребение отиват. Започна да ръкопяскам и някои започват да се усмихват и ръкопляскат и те. Създава се една весела атмосфера и let the party begin! :)

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Интересна тема. Аз не ръкопляскам, защото ми се вижда малко пресилено и безсмислено. Когато чух хората да пляскат първия път бях в леко недоумение, не знаех да се смея ли, да съм сериозна ли.. дали не се шегуват.. :)

Не виждам смисъла от това и затова не го правя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ръкопляскал съм няколко пъти при кацане в лоши условия.

 

Най-кофти беше при cross-wind landing на JFK с A380 - много дъжд и много як вятър. Искам да ви кажа, че като кацнахме и успяхме да намалим скоростта гробната тишина от последните 5-10 минути беше прекратена с огромни аплодисменти - сигурен съм, че и горе в бизнес класата са пляскали :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отскоро.

И мисля че е добре да се ръкопляска -  това е един от малкото начини, с които можем да изразим оценката си за усилията на екипажа.

 

Не разбирам подобна позиция! Може би ще прозвучи твърде арогантно, но не съм забелязал в края на работния ден в кабинета ми ръкопляскащи хора...

 

За сметка на това никога не пропускам възможност с усмивка да благодаря за работата и едновременно с това да пожелая приятен ден/нощ на екипажа при напускане на самолета...

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

В Източна Европа се ръкопляска в самолетите от както се появиха НТА и много хора, които преди това не са летяли, почнаха да летят! В повечето случаи това е признак на голяма радост, че не са загинали по време на пътуването и благодарност към капитана, че е направил “сръхчовешкото“ успешно да прелети с една голяма метална кутия ;)

 

Преди ерата на НТА със самолет пътуваха основно редовни пътници, които не изразяваха големи емоции след кацанато на самолета, защото за тях това бе рутина, като возенето в автобус или кола.

Връзка към коментар

В Източна Европа се ръкопляска в самолетите от както се появиха НТА и много хора, които преди това не са летяли, почнаха да летят! В повечето случаи това е признак на голяма радост, че не са загинали по време на пътуването и благодарност към капитана, че е направил “сръхчовешкото“ успешно да прелети с една голяма метална кутия ;)

 

Преди ерата на НТА със самолет пътуваха основно редовни пътници, които не изразяваха големи емоции след кацанато на самолета, защото за тях това бе рутина, като возенето в автобус или кола.

Пътувам самостоятелно със самолет от далечната 1981 г., а преди това с родителите си. Тогава се ръкопляскаше ВИНАГИ, без изключения! Точно от ерата на НТА тези емоции станаха рядкост.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напоследък не само ръкопляскаме, и викаме "Ураааааааааа! Кацнаме!" :biggrin: При лошо кацане се оплакваме на капитаните "можеше и по-добре", стига да е отворена вратата. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Пътувам самостоятелно със самолет от далечната 1981 г., а преди това с родителите си. Тогава се ръкопляскаше ВИНАГИ, без изключения! Точно от ерата на НТА тези емоции станаха рядкост.

 

И аз горе долу от тогава пътувам редовно, но нямам никакви спомени някой да е ръкопляскал по нормална редовна линия.

Единственото изключение може би бяха чартърите, но аз с чартъри рядко съм пътувал.

 

Първите 5-6 години когато навлязоха НТА в България обаче може би нямаше полет някой да не ръкопляска, като за щастие последно време му мина модата.

Връзка към коментар

И аз горе долу от тогава пътувам редовно, но нямам никакви спомени някой да е ръкопляскал по нормална редовна линия.

Единственото изключение може би бяха чартърите, но аз с чартъри рядко съм пътувал.

 

Първите 5-6 години когато навлязоха НТА в България обаче може би нямаше полет някой да не ръкопляска, като за щастие последно време му мина модата.

 

Да, точно за "нормална редовна линия" става въпрос. Бургас - София. Откъде ти тогава възможност за международен полет! Нямах татко - партиен секретар :)

 

А, между другото, преди няколко дни при полет от Истанбул до София с Търкиш, след може би най-голямата турболенция, която съм преживявал досега, имаше такива бурни и продължителни аплодисменти след кацането, че за малко и аз да се включа спонтанно :O

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Източна Европа се ръкопляска в самолетите от както се появиха НТА и много хора, които преди това не са летяли, почнаха да летят! В повечето случаи това е признак на голяма радост, че не са загинали по време на пътуването и благодарност към капитана, че е направил “сръхчовешкото“ успешно да прелети с една голяма метална кутия ;)

 

Преди ерата на НТА със самолет пътуваха основно редовни пътници, които не изразяваха големи емоции след кацанато на самолета, защото за тях това бе рутина, като возенето в автобус или кола.

 

 

Пътувам самостоятелно със самолет от далечната 1981 г., а преди това с родителите си. Тогава се ръкопляскаше ВИНАГИ, без изключения! Точно от ерата на НТА тези емоции станаха рядкост.

 

Потвърждавам думите на Петкан. Първото ръкопляскане, на което присъствах, беше през 2000 г. полет София - Москва с руски самолет. Българите винаги са ръкопляскали - без значение от авиокомпанията. Само преди дни присъствах на ръкопляскане от италианци с полет Лондон - Бари - вече нискитарифен. :) 

Връзка към коментар

Да, точно за "нормална редовна линия" става въпрос. Бургас - София. Откъде ти тогава възможност за международен полет! Нямах татко - партиен секретар :)

 

А, между другото, преди няколко дни при полет от Истанбул до София с Търкиш, след може би най-голямата турболенция, която съм преживявал досега, имаше такива бурни и продължителни аплодисменти след кацането, че за малко и аз да се включа спонтанно :O

 

Баща партиен секретар и аз нямах, но имах баба унгарка и редовно пътувах до Будапеща. По тези полети нямаше никакво ръкопляскане.

 

Вътрешни полети до колкото си спомням само два пъти съм летял, но и за тях нямам спомени за ръкопляскания. Възможно е все пак да е имало, защото с тях хората летяха масово. Имам спомени за 80-те години, че не всеки кръгъл час или нещо подобно имаше самолет за Бургас и Варна.

 

При силна турболенция е ясно, че има ръкопляскания. Аз коментирах само напълно безпроблемните полети.

Връзка към коментар

Не разбирам подобна позиция! Може би ще прозвучи твърде арогантно, но не съм забелязал в края на работния ден в кабинета ми ръкопляскащи хора...

 

Е, на адвокат да пляска човек е малко ... извратено.  :biggrin:

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Както част от колегите тук, аз никога не пляскам. Дали има пляскащи или не аз винаги отстоявам позицията си :D Уважението е хубаво нещо, но ако никога не кацне самолетът , ще се оплачат ли пасажерите, или ще се заканят никога повече да не пляскат ? :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.