Прескочи до съдържание

странни храни (внимание - тема със снимки, не за гнусливите!)


Препоръчани мнения

 Какви странни храни сте опитвали?

Качете снимки, ако имате такива . 
 Засега съм пробвала следните неща, и мога да кажа че дупето на тарантулата е най-вкусно от всичко :) 
Също така уличните тарантули са с доста по-неприятен вкус от тези които можете да си купите в ресторант.
Препоръчвам Bugs Cafe в Siem Reap! 

post-2736-0-50444800-1423195676_thumb.jpg

post-2736-0-54118500-1423195697.jpg

post-2736-0-94647200-1423195710_thumb.jpg

post-2736-0-58096000-1423196028_thumb.jpg

post-2736-0-22411300-1423196317.jpg

post-2736-0-29403400-1423196601_thumb.jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Много добро, дано тазу година открия нещо подобно в Китай. В Сиам Реп много търсих и нищо, явно не съм имал късмет.

Иначе съм ял Huhu Grups и скакалец в Нова Зеландия и Mopani Worms в Зимбабве.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ох,леле е браво на вас! Бих яла такива красоти наистина само в Сървайвър, от няма и къде. От посочените горе се прежалвам за змиорките и мъфина, ама без декорацията. Червеи и тарантули, тц. Ош, а какво е Хуху Гупс?

Та, шапки ви свалям за смелостта!

Връзка към коментар

Аз не мога да превъзмогна себе си и не опитвам нищо...доста съм консервативна по отношение на храната и почва да ми се гади само при мисълта за нещо подобно. Мога да снимам, мога да погледна от любопитство и до там. В това се включват всички гадини, жабешки крайници, дреболии от всякакъв вид, както и морски дарове...дори и не добре изглеждаща храна.

В Азия си имах малко проблем с това, но какво да правиш, това е по-силно от мен. :) 

 

А вие дерзайте, ние ще гледаме. :) :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

О, жабите са отвратителни. Не стига че изглеждат доста гнусно , а и са с ужасен вкус. за разлика от тарантулите  и останалите буболечки, които по някакви странни причини на мен ми изглеждат вкусни ; (повече ме е гнус от суровите меса които виждам по пазарите ) . Онзи ден ядох някаква супа с телешко, от която почти не повърнах, защото имаше кости а месото беше не достатъчно добре сготвено. Така че...И аз съм доста гнуслива, но само в определени случаи...

Аз не мога да превъзмогна себе си и не опитвам нищо...доста съм консервативна по отношение на храната и почва да ми се гади само при мисълта за нещо подобно. Мога да снимам, мога да погледна от любопитство и до там. В това се включват всички гадини, жабешки крайници, дреболии от всякакъв вид, както и морски дарове...дори и не добре изглеждаща храна.

В Азия си имах малко проблем с това, но какво да правиш, това е по-силно от мен. :)

 

А вие дерзайте, ние ще гледаме. :) :)

Връзка към коментар

Стига бе! Аз пък обожавам точно панирани жабешки бутчета! Навремето вуйчо ми ходеше да лови, после се прибираше и ги панираше, ставаха супер пухкави  и хрупкави, с червено пиперче и мерудийки, ядяли сме с кофи. Страхотна вкусотия! Но от години, години не съм яла, то просто вече жаби, където имаше, няма и явно няма откъде да се хванат и кой да продава. Не съм яла купешки обаче, може и да не са толкова вкусни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ох,леле е браво на вас! Бих яла такива красоти наистина само в Сървайвър, от няма и къде. От посочените горе се прежалвам за змиорките и мъфина, ама без декорацията. Червеи и тарантули, тц. Ош, а какво е Хуху Гупс?

Та, шапки ви свалям за смелостта!

Хуху групс е местен специалитет на маорите:

post-64-0-20343400-1423210387_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А какъв вкус имат? Бях чел, че всякакви такива буболечки са толкова пържени и осолени, че не усещаш сърцевината, едва ли не са като солени пуканки. Може ли да ги сравниш с някаква конвенционална храна на вкус? :)

Връзка към коментар

Наистина е много любопитно какви неща се хапват по света. Нали обсъждахме нещо подобно в друга тема. На мен също ми е много интересно, не винаги опитвам, но любопитно надзъртам ;)

Ето нещо за пиене:

post-1504-0-41607900-1423210746_thumb.jpg

post-1504-0-77518300-1423210762_thumb.jpg

post-1504-0-61797000-1423210780_thumb.jpg

И за ядене:

Рибата, която ловят в Меконг. Вкусна, особено така приготвена:

post-1504-0-50560100-1423210830_thumb.jpg

Пролетни рулца:

post-1504-0-20422400-1423210956_thumb.jpg

Змия:

post-1504-0-23953500-1423211008_thumb.jpg

Някакви хвъркати:

post-1504-0-69570000-1423211071_thumb.jpg

На много места из Азия всичко се яде, на нас може и да ни изглежда неядивно, но вкусове-различни.

Ето и красиво аранжирана храна в Сайгонски  ресторант:

post-1504-0-53178300-1423211225_thumb.jpg

post-1504-0-97228800-1423211316_thumb.jpg

post-1504-0-50589100-1423211336_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Тарантули от Romdeng ресторант в Пном Пен - единственият класен ресторант в града (освен ако няма нещо съвсем ново) където ги предлагат. Другите места са пазарите или някой да ти сготви. 

 

Камбоджанска жаба в Khmer Family ресторанта на Pub street в Сием Рип. Такова мога да ям с тонове денонощно. Не само бутчетата - всичко е вкусно.

post-2200-0-48308200-1423211907_thumb.jpg

post-2200-0-94396000-1423211922_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

А какъв вкус имат? Бях чел, че всякакви такива буболечки са толкова пържени и осолени, че не усещаш сърцевината, едва ли не са като солени пуканки. Може ли да ги сравниш с някаква конвенционална храна на вкус? :)

пръжки :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вие сте железни :) , аз  даже и шкембе чорба и пача не мога да хапна :biggrin:

 

В Сардиния пък правят и ядат едно сирене, наречено "казу марзу", или  "формаджио кон и верми" вид Пекорино с червейчета - ларви на мухи. :wacko::blink:

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Вие сте железни :) , аз  даже и шкембе чорба и пача не мога да хапна :biggrin:

И аз съм като тебе, Фичо... направо гладна ще си остана само като гледам горните снимки. :huh:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз съм със слаб стомах и дори само с гледане не понасям такива екзотики. Любопитството ми пък е по-силно, нямаше как да не погледна в темата. В този ред на мисли само снимам, но не ям. За следващото ми ходене до Швеция имам поставена цел- снимка със sorströmming. Това е разложена херинга в консерви. По реакциите на неопитвалите я изглежда да е доста по-гадна от исландската акула, която често бива нарича "разложена". Тази херинга по-разложено изглежда на външен вид (снимка Wikipedia):

 

 

Surstr%C3%B6mming.jpg

Редактирано от Сю_
Връзка към коментар
MarianaG,

тази тема ми идва точно на време :)

Не знам дали ще се прежаля да опитам някои неща, но ще имам в предвид experience-а ти от личен опит кое е вкусно и кое не. Благодаря :) 

Връзка към коментар

А аз гледайки снимките ям пред компютъра. Като се замислих - нищо чак толкова извратено не съм яла все още. 

Но насекомо едва ли бих опитала, хлебарките и въобще членестоногите са ми среднощния кошмар  :wacko:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като се замисля има и по-гадни неща.

Един приятел си поръчал таратор в едно заведение в у наше село,донесли му газиран таратор.Върнал го,донесли му втори път газиран.Той пак го върнал.Донесли му трети път пак газиран с думите-"Готвачът опита млякото-нищо му няма".Той си представи как готвачът опитва млякото и после със същата лъжица му сипва.е,не му е било ден да яде таратор.Макар че,за да се вкисне едно мляко,то трябва да е истинско.Другото седи с месеци в хладилника и не се "газирва".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега  бих пробвала и крокодилско, но когато попаднах на него не се реших и сега съжалявам.

Скакалците ми харесаха, а ето и  змийското меню - в тази тема има още доста примери :) 

 

http://magelanci.com/topic/468-кулинарен-туризъм-или-какво-да-ядем-по-света/?p=33343

 

А! а жабоците и във Виетнам, и в далечното време на Пловдивското ми пребиваване бяха деликатес..любим! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О, жабите са отвратителни. Не стига че изглеждат доста гнусно , а и са с ужасен вкус. за разлика от тарантулите  и останалите буболечки...И аз съм доста гнуслива, но само в определени случаи...

 

Чакай малко. Значи жабите са отвратителни, ама тарантулите са секси...обаче си гнуслива.

 

Че то едно животно ако е красиво, как да му теглиш ножа, сърце не ти дава. Виж прасето - и то се мъчи, горкото. Овцата и тя има един захлупен вид, макар че не всички овце за ядливи, някои са "отровни".

 

Насекомите са доста хранителни и някой ден могат да станат храна на бъдещето. Обаче .... изпитвам съжаление за хората, които са привикнали към тях.

 

Обаче морските пъдпъдъци ако са майсторски приготвени, нямат равни!

Връзка към коментар

Жабите чак се чудя, че някои ги броят за странна храна. Има доста риби, които не изглеждат по-добре от жабите, но никой не казва, че не яде риби, понеже са противни на вид.

2007091121592.jpg

Тази се яде из Европа, даже в Метро имаше един път. Месото е много фино, костите са като на акула-хрущялни. Не знам дали не е по-противна от жаба на вид.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.