Прескочи до съдържание

странни храни (внимание - тема със снимки, не за гнусливите!)


Препоръчани мнения

Друго странно нещо е това чудо.

CocinaEnero034.JPG

 

Някакви странни братовчеди на мидите е, яде се варено, но е доста гадно на вид. Отдолу върви с парче скала понеже са захванати много силно. По средата това кафявото е едно меко, прилича на мокър плат като се хване, а най-отгоре пак е твърдо. Къса се "плата" и се яде мекотелото от вътре. Ядох за да знам, че съм ял 1-2 пъти. На всичкото отгоре е много скъпо, понеже го ловят трудно, вирее на скалисти места със силен прибой.

Хахаха, и ние пробвахме това чудо в Сеговия. Наши приятели испанци ни препоръчаха един ресторант с морска храна и ни посъветваха да вземем това. Поръчахме си го и зачакахме да го донесат. Сервираха ни го поставено и завито в кърпа. След като го оставиха на масата, келнерът откри въпросното нещо - персебeс. Аз като го видях така се шокирах от вида му и от поръчката, която съм направила, че инстинктивно отново го завих с кърпата, за да не го гледам. Моята реакция явно предизвика усмивките на всички в ресторанта и управителят дойде да ни покаже как се яде. В интерес на истината не е лошо, вкусът му е на варена мида, но определено видът му не ми понасяше. Тогава си обещах да не поръчвам неща, които не познавам, тъй като въпросното нещо си беше и доста скъпо.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Сервираха ни го поставено и завито в кърпа. След като го оставиха на масата, келнерът откри въпросното нещо - персебос. Аз като го видях така се шокирах от вида му и от поръчката, която съм направила, че инстинктивно отново го завих с кърпата, за да не го гледам...

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Връзка към коментар

Как се казва?

Аз често наглеждам тази снимка - копитата ми действат на апетита и се надявам да смъкна някое килце, гледайки ги  :)

CocinaEnero034.JPG

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Аз често наглеждам тази снимка - копитата ми действат на апетита и се надявам да смъкна някое килце, гледайки ги  :)

Чакай да видиш още нещо, съвсем ще изтънееш ;) ;) ;)

post-1504-0-69794500-1425309423_thumb.jpg

Голям деликатес било, чоплят го като семки :blink:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

След дълго канене, реших да пробвам морски таралеж. Като го купувах един италианец ми обясни колко е хубави и как се яде, та се престраших с един брой.

Таралежа се пробива с лъжицата и му се изисква лимон, като с това се приключва подготовката за ядене.

Основната част вътре  е течна и има вкус на студена рибена супа, но с по-силен аромат.

От по-твърдите неща не пробвах, а имаше и едни с пясък..

Не е гнусно, но не бих повторил.

dd.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Surströmming е ферментирала около шест месеца осолена херинга. Шведски деликатес, който се определя като едно от най-отвратителните на мирис, когато се отвори консервата. Легенди се носят, че уж отворена на закрито консерва, довела до извикване на пожарна от съседи със съмнения за изтичане на газ :-) В интернет могат да се открият филмчета с предизвикателства за ядене на surströmming. Аз се ограничих само със снимка в магазина, където даже имаше избор от 4-5 вида.

 

post-2019-0-97098200-1454233046_thumb.jpg

 

post-2019-0-32910200-1454233067_thumb.jpg

 

Пренасянето на консервите в самолет е забранено :-)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодарение на този пост, опитах тарантулата във въпросното Bugs Cafe, на шишче със зеленчуци. Даже докато се мотах из ресторантчето, намерих рекламка, че при поръчка на друго "ястие", получаваш тарантулата безплатна. Та тази е free:

post-1179-0-35903100-1454236041_thumb.jpg

 

Пробвах крокодилското отново в Bugs Cafe - шишчетата изглеждат много прилично, вкусът им е страхотен.

post-1179-0-66249700-1454236146_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
На 31.01.2016 г. в 13:22, T.E.Lawrence каза:

Другия път опитай крокодилско по френски пак там, с бяло вино и мед е рецептата.

🤩

Croc.jpg.b48180d1656921dfb18409db99457f3d.jpg

и пак там...

Bugs.jpg.6da38d8f32cadd5fb3cb74466d8326be.jpg

...и малко Thai street food 

1.jpg.59c9d2193fde4b79aaa73934c8f0c0d1.jpg

 

2.jpg.d5d2d132ed2a8e90884e3c59505eee1c.jpg

 

3.jpg.474be448723fe7156f3eacbec05e7bea.jpg

 

4.jpg.058660ee54fdc624dd714648a2363d41.jpg

 

5.jpg.04558a8ac911e9edc3628bf83f077a3a.jpg

 

6.jpg.c8be3efb772822e21c6319598f638a21.jpg

 

7.jpg.45053525278641448672c989cefe7cfd.jpg

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
На 31.01.2016 г. в 13:22, T.E.Lawrence каза:

Другия път опитай крокодилско по френски пак там, с бяло вино и мед е рецептата. В топ 5 от най-вкусните неща, които съм ял. :)

Точно там го опитахме. Беше жилаво и не беше вкусно. Явно от дядо крокодил.

Доядохме си в KFC.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Дани Магелани каза:

Точно там го опитахме. Беше жилаво и не беше вкусно. Явно от дядо крокодил.

Доядохме си в KFC.

А от кой вид ядохте - шишчетата като снимката на Яничка или със соса като снимката на chandni? И двете са от бъгскафето. Имах предвид точно със соса "по френски". Крокодилското е сухо и като се предлага печено на шишчета и бургери не струва, но сготвено правилно е вълшебно.

Връзка към коментар
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

А от кой вид ядохте - шишчетата като снимката на Яничка или със соса като снимката на chandni? И двете са от бъгскафето. Имах предвид точно със соса "по френски". Крокодилското е сухо и като се предлага печено на шишчета и бургери не струва, но сготвено правилно е вълшебно.

Само шишчета ни предложиха.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

А от кой вид ядохте - шишчетата като снимката на Яничка или със соса като снимката на chandni? И двете са от бъгскафето. Имах предвид точно със соса "по френски". Крокодилското е сухо и като се предлага печено на шишчета и бургери не струва, но сготвено правилно е вълшебно.

Вълшебно :blush: Много зависи явно от рецепторите... Ама беше сочно и ароматно, де. Не че го изядохме :grin:

Връзка към коментар

Я, не съм се разписвала в тази тема 🙂

Буболечки и паяци, не съм сигурна, че ще мога да опитам.

Но някои от споменаваните в темата - крокодилско, кенгурско съм опитвала. Изключително вкусни бяха. В Нюрнберг имаше панаир/фестивал и различните нации представяха традиционните си ястия.

Лявата чиния е с кенгурско в палмов сос, дясната - крокодилско в кокосово-шафранен сос. Гарнитурата към двете е еднаква - ориз, зеле, боб

 

20150731_174358.thumb.jpg.a66bf8366919b92edfa65aa542ef58d5.jpg

 

Охльови с масло и зелени провансалски подправки от пазара в Кан. Продават ги като полуфабрикат, т.е. охльовът е предварително обработен, върнат в черупката и "затапен" със студеното масло с подправките. На място може да ги запекат във фурна и за 5 мин. имате деликатес, от който може да си изядете пръстите.

 

20180429_125529-1.jpg.c91d8458d6cc5aca32aa696779901abb.jpg

 

Жабешки бутчета продават на пазара до нас, естествено когато им е сезона. Панирани са ммммммм...

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Ей, че интересна тема. Сега попадам на нея 🙂 

Много обичам да ям всякакви гнусотии. Яла съм жабешки бутчета, змиорк - и мънички и голяма, охлюви, свински бузи и уши, опашка от бик. Май това е. Определено би ми било интересно в Bugs cafe. Ето една паеля, която сготвих скоро. Следващата снимка е на опашката от бик /от Мадрид/ и сандвич със змьорки /от Толедо/. 

 

 

69_800x600.jpg

DSC06377_800x600.jpg

DSC06528_800x600.jpg

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

@Eva eva, сандвича най-долу не е със змиорки.

 

Яла си gulas, което е продукт от различни видове смлени риби, нишесте, мазнини, белтък и т.н. нещо като нашите рулца от раци, в които няма и помен от раци.

 

Испанските малки бебета се казват Angulas и са от змиорките-(anguila). Gulas-ите, които си яла  само имитират на вид  angulas-те. Освен с името  gulas им казват и фалшиви angulas.

 

Не се стряскай, не са те излъгали, ядат ги доста тези gulas и има различни рецепти с тях, за разлика от angulas-ите, които могат да се намерят на много малко места, като цените в магазините започват от около 600 евро/кг и стигат до 1000 евро/кг.😫 

На вид си приличат много, но разликата е както между стъкълце и диамант. Един сандвич със змиорки-angulas би струвал 50-100-на евро

 

 

Евтиния вариант

26714_xl.jpg.f4d2a4efffbd7b8a202ef00b71631ab7.jpg

 

Скъпия оригинал-angulas, това е увеличено, иначе са по-дребни, писах, че всяка тежи около 1 грам.

angulas-1.jpg.9d0fa7a2bc058a402753a494f7793842.jpg

 

И обща снимка на двете.

1452351335_Sin-ttulo3.png.52844d23ec4b1d8aa8de4c1ad3f1fec4.png

  

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Аз съм като бебе, всичко си бутам в устата и опитвам (за храна става дума де). И в Камбоджа скорпионът дори ми хареса много, ама не съобразих, че съм алергичен към хитин и имах леки проблеми.

Обааачее това, което никога повече няма да хапна е ферментиралата акула в Исландия. Купихме си малко от един магазин. Отворихме я на един паркинг - еми то мирише на урина. Ама я опитах де - еми както миришеше, такъв и вкус имаше. Ужас, много гадно нещо.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.