Прескочи до съдържание

На море в Италия - 2015г.


Христиан

Препоръчани мнения

В подкрепа на гореказаното ог колегата Ламора, Лидо ди Йезоло е идеално за едно италианско сефте, като лятото по Адриатика не е прекалено горещо. Наличие предимно на австрийски и немски туристки и туристи с бели чорапки.

 

Наблизо е Венеция, почти няма жена, която да устои на Венеция.

 

Хотелите и плажната ивица изглеждат ето така:

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички за мненията, но ще си ги запазя за в бъдеще.

Възползвахме се от офертата, която macf1an публикува и запазихме в Лефкада, Гърция. :) 

А и четох http://magelanci.com/topic/3818-%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BA%D0%B5%D1%84%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2014/ това и директно си се насочих към Гърция.  -_-

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, и аз да се вкюча с въпрос за море. Реших тази година да пробваме Южна Италия.

Харесах си едни плажове до Porto Cesareo . Ще се радвам ако някой е бил в района да даде информация и съвети.

И дали вече някой е пробвал авиокомпанията с директните полети София-Катаня, защото са пуснали и до Бари? И защо така отказахте човека?

Редактирано от Stela
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, и аз да се вкюча с въпрос за море. Реших тази година да пробваме Южна Италия.

Харесах си едни плажове до Porto Cesareo . Ще се радвам ако някой е бил в района да даде информация и съвети.

И дали вече някой е пробвал авиокомпанията с директните полети София-Катаня, защото са пуснали и до Бари? И защо така отказахте човека?

 

Здравейте,

 

Нова съм във форума, но като всички вас много обичам да пътувам. За тази година съм се насочила към море в Южна Италия и ми се иска да стигна до Бари с директен полет. Не успявам никъде обаче да открия кои са тези авиокомпании, за които Stela говори. Някой знае ли?

Връзка към мнение

Авиокомпанията, която лети директно от София до Катания е Mistral Air. Същите ще пуснат сезонна линия от София до Бари от 30 май, съдейки по информация в блога на Esky: http://blog.esky.bg/2014/12/%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bc-%d0%b4%d0%b8%d1%80%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%bd%d0%be-%d0%b4%d0%be-%d0%b1%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b7-2015-%d0%b3/

 

Относно директните полети до Катания, миналата година ги бях проверявала и нямаше свободни места, защото, както по-късно разбрах, тур оператори ги изкупуват за целия летен сезон. Затова, ако сте забелязали, организираните 7-дневни почивки в Сицилия се предлагат в БГ от пролетта до есента всяка седмица.  

Редактирано от Little wingels
Връзка към мнение

 Калабрия е новата и на мода плажна дестинация на Италия, но там си заслужават повече гледките, отколкото плажовете /има и невероятни изключения/. Морето има такава чистота, каквато не можеш да видиш на север. Доста е скалисто и дълбоко. Според моите виждания, обаче морето е леко хладно, но август може и да става. Ценово дестинацията си заслужава. Храната е приказна и можете да опитате истинска моцарела, която като е прясна и я разрежеш леко потича мляко. На север няма такава. 

Къде в Калабрия си била на море? 

 

Аз още миналата година си направих план за ваканция в Тропеа, който още не съм осъществила по разни причини, но не съм се отказала. Нарочно избрах крайбрежието на Тиренско море, а не Адриатическото. Така нареченият Бряг на боговете, La Costa degli Dei http://www.lacostabella.it/, заслужено си носи името. Не бих казала, че плажовете там са по-лоши от гледките! :) Може би най-чистото море в цяла Италия е там.

Освен това Калабрия е по-евтина дестинация в сравнение с по-северни части на Италия, но това важи за цяла Южна Италия. И храната на юг е по-автентична и по-вкусна като че ли...

 

Била съм в Сицилия, и там е чудно за ваканция, има разкошни плажове. И сезонът е дълъг, била съм на плаж на 1 октомври в Мондело (до Палермо) - фантастично беше и почти празно, сезонът е свършил за италианците.

 

Аз обаче не бих рискувала отиване в Южна Италия през август. По моите стандарти август е адска жега там. Да не се забравя и факта, че август е отпускарския месец за западноевропейците и е лудница навсякъде по ваканционните места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Къде в Калабрия си била на море? 

В Калабрия направихме обиколка на тиренското крайбрежие и Еолийските острови. Не съм ходила специално на море. Отседнахме на 10 км. от Тропеа, защото извън градчето цените падат, а когато си с кола не е проблем. За чистотата на морето в Калабрия съм напълно съгласна с теб. Има хубави пясъчни плажове, но бързо става дълбоко и за мен водата беше леко студена въпреки, че беше септември.

В цяла Южна Италия храната е добра, а там и доста евтина.

Харесаха ми много Тропеа и Пицо. Освен тях малко по на север е и Диаменте, което се води за северната перла на Калабрия. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Little wingels, благодаря! Междувременно се разрових във форума и открих информацията за Mistral air. Вече запазих билети за Бари и в края на юни, живот и здраве, сме там!

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, и аз да се включа за Италия. Наумили сме си да опитаме Таормина. Както и да го смятаме с самолет е най-добре от колкото с кола-ферибот и тн. Съгласни ли сте? Нещо което не намирам инфо е за скутерите. Каква книжка се иска за скутер там? В Гърция например и с М (сегашното АМ демек най-ниското до 50 кубика) дават и 125 кубикови. но някой има ли опит с Италия и процедурата кеш ли става или го правят като с колите - кредитна карта/ блокират дадена сума и т.н.? Тъп въпрос ама ми е важно да знам.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Имам молба към магеланците, които са посещавали Пулия. Моля ви, дайте идеи къде точно да отседнем по Йонийското крайбрежие (къде са най-хубавите плажове) и евентуално сайт, от където да резервираме? Пробвах традиционните сайтове - booking, tripadvisor и т.н., но ако знаете някой местен сайт, моля споделете. Района е невероятно красив, но да се ориентираш и да запазиш квартира се оказа доста трудно.

Връзка към мнение

Надявам се е излишно да споменавам :

 

www.rivadiugento.it

Мястото е страхотно, но за съжаление мобилните им къщички, които са единствените, които биха ме устроили, вече не се предлагат...

Връзка към мнение

Мястото е известно като "малдивите на италия" и след 20 дни ще е препълнено и почти недостъпно.
Но ако напишеш riva di ugento  в гугъл, ще ти извади богат подобни предложения.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.