Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Офф, да се оплача, тия wizzair ме дразнят много :(

Следя си аз едни билети от София до Дубай за определени дати през февруари 2017 ... но вече от около 6 месеца някъде ги проверявам и все цени около 360лв. На последната промоция бяха паднали до 280лв, ама аз си мисля - има време, ще чакам още... И днес отварям и какво да видя - цената станала 804лв.

Ейййй направо ме убиха, че аз за тези пари ще ида доста по-далеко от Дубай...... :sorry:

 

Дори Tarom, Aeroflot, Qatar Airways, Turkish airlines... имат по-евтини цени....

Редактирано от Nati
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Питането на Фичо за трансфер в Санторини е отделено в нова тема: http://magelanci.com/topic/7578-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80-%D0%B2-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

Връзка към коментар

Купих от румбо билет с Маестро с намаление и чак на другия ден се сетих, че имам код за 20 еврово допълнително намаление, който ми важи до края на годината. Много ме хвана яд, че го забравих..Щях да летя от Тенерифе до Берлин за 4 евро..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Купих от румбо билет с Маестро с намаление и чак на другия ден се сетих, че имам код за 20 еврово допълнително намаление, който ми важи до края на годината. Много ме хвана яд, че го забравих..Щях да летя от Тенерифе до Берлин за 4 евро..

Недей се ядосва,другия път, като туриш и кода, може пък, те да имат да ти дават.:))

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Недей се ядосва,другия път, като туриш и кода, може пък, те да имат да ти дават. :))

Не ми върнаха! :)

Днес се наложи да купя отиване и връщане, като връщането няма да го използвам, за да ми приеме кода. Отделно ми намали за Маестро и накрая вместо да ми върнат 4 евро ресто, те даже ме накараха да платя 1 евро...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не ми върнаха! :)

Днес се наложи да купя отиване и връщане, като връщането няма да го използвам, за да ми приеме кода. Отделно ми намали за Маестро и накрая вместо да ми върнат 4 евро ресто, те даже ме накараха да платя 1 евро...

Както вика Алековият герой:"...Все гутен морген и все пари искат...":)

Продължава да си е така.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Няма причина да се оплаквам, но да си кажа.

В Солун градският транспорт продължава да стачкува. Такситата в понеделник от центъра до летище 18 евро, нощес от летище 29 евро. Май таксиджиите са платили да я има стачката. На Санторини трансфер 20 евро за двама в една посока.

А самолетът ми Солун-Санторини-Солун е 38 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Леко си се минала за трансфера на Санторини - на нас ни предложиха по 7 евро на човек, но на фона на цените по заведенията в Ия така и така не би забелязала разликата. Успокоението е да си кажеш: "При тези цени в Гърция мога да съм доволна, че поне полетите са евтини," и автоматично отиваш в темата с хвалбите. :)

Връзка към коментар

Пуснали са невероятно евтини билети Берлин-Букурещ (5 евро) и Берлин-Тимишоара (3 евро) за октомври/ноември. Понеже вероятно ще ходя от Полша (вече съм полски участник) на проект в Румъния, но чакам да бъда одобрен на 100 %, следя цените. Днес ми хрумна: така и така, билетът е 5 евро, а най-вероятно ще бъда одобрен- купувам го! И така, стигам до плащането и... "плащането не може да бъде осъществено". Някой сръчен румънец явно ме беше преварил... Билетът вече струва 23 евро, което си е поне 4.5 пъти повече! Ужас!

 

А билетът до Тимишоара май още си стои, но датата е неудобна...

Връзка към коментар

Така е. Всяко едно нещо струва цената, която си готов да платиш. Очарована съм от Санторини и си струва всяко похарчено евро!

А защо пиша тук? За да информирам за ситуацията с градския транспорт в Солун от 17.09 до днес, от която се оплакват и туристи и местни.

За да се види контраста в цените на различните транспортни услуги. При наличие и липса на конкуренция и алтернативи.

И още нещо. За пореден път гърците показват на всички, че когато отстояват правата си, не се съобразяват с никого и нищо. Видяхме го не веднъж. Не зная дали е за похвала или за оплакване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Докато ги чакаш , си запази алтернатива тук -там. 

Фактите сочат , че техните кодове с най-големи отстъпки са в периодите когато акциите им на борсата са се сринали /или са си ги сринали / , а в момента са на 17 месечен връх /за последните 3 месеца направиха близо 70% ръст/ , така , че ако индийците нещо не се заиграят пак с борсата и с акциите си, може и да не пуснат кодове с кой знае какви отстъпки, както е и в момента. Все по рядко ми излизат с най добра цена , все по ограничен избор на хотели,и в много от случаите ми искат незабавно плащане и без право на промени.  Разбира се когато ги улуча пък , си е голям удар :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Какъв точно идиот трябва да си за да си режеш дървата с моторна резачка от 08.00 в неделен ден насред града ???

Ако гневен съсед му пусне един куршум от балкона хич няма да жаля за такива.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И аз да се оплача. От Галахотелс. Имам анулирана резервация с безплатна отмяна. Направил съм досега 6 оплаквания. Не ми връщат парите. Отговарят по един и същи начин, до 2-3 дни щял съм да ги получа. Още нищо няма. Какво да предприема? Оплакванията са след спазения срок от 21 работни дни предвидени за връщане. Просрочването е повече от месец след това.

Редактирано от Kamen
Връзка към коментар

И аз да се оплача. От Галахотелс. Имам анулирана резервация с безплатна отмяна. Направил съм досега 6 оплаквания. Не ми връщат парите. Отговарят по един и същи начин, до 2-3 дни щял съм да ги получа. Още нищо няма. Какво да предприема? Оплакванията са след спазения срок от 21 работни дни предвидени за връщане. Просрочването е повече от месец след това.

 

Оспорване на транзакцията по кредитната карта в банката. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз да се оплача. От Галахотелс. Имам анулирана резервация с безплатна отмяна. Направил съм досега 6 оплаквания. Не ми връщат парите. Отговарят по един и същи начин, до 2-3 дни щял съм да ги получа. Още нищо няма. Какво да предприема? Оплакванията са след спазения срок от 21 работни дни предвидени за връщане. Просрочването е повече от месец след това.

Аз имам същия проблем. Как да се формулира оспорването?  Благодаря.

Edit: туко що проверих сметката  си - върнали са ги (от 23.08 е канселацията)

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

" Как да се формулира оспорването?  "

 

Не мога да твърдя за абсолютно всички банки, но повечето имат нарочен Формуляр за попълване, за съжаление в някои не е онлайн, но на място, в офис на банката, става бързо.

Връзка към коментар

И за мен ми се случва за първи път и нямам никакъв опит.

 

Няма нищо сложно. Принтирай си кореспонденцията, както и резервацията и прекратяването и отиди в банката. Там ги представяш, обясняваш случая и те си знаят какво да правят. Ако трябва да попълваш нещо ще го направиш с тяхна помощ. Аз съм оспорвала в ПИБ и направих точно това. След това ме държаха в течение по имейла, като накрая ми се обадиха да ми кажат, че сумата е възстановена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

Аз имам подобна драма.През букинг резервирах хотел в Милано чак за 14 януари,безплатната анулация е до 8.януари.Видях че са ми блокирали парите,а и намерих по добра оферта.Банката каза 45 дни могат да ги държат блокирани

Редактирано от Branko
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.