Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

 

Aйде сегa, Сърбия не е чужбинa ;) Никъде другaде плескaвиците нямaт същия прекрaсен вкус. Тaзи годинa си ходил в чужбинa сaмо веднъж, догодинa ще сa повече пътувaниятa.

 

 

И аз искам да се оплача. Тази година така се стекоха обстоятелствата, че не съм пътувал никъде извън България (ходих до Сърбия, но вече не го броя за пътуване в чужбина).

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Aйде сегa, Сърбия не е чужбинa ;) Никъде другaде плескaвиците нямaт същия прекрaсен вкус. Тaзи годинa си ходил в чужбинa сaмо веднъж, догодинa ще сa повече пътувaниятa.

Да бе и това ти го казва човек който заминава след няколко дни на коледни базари в Германия :) :)

Развали ми се фотоапарата :( Не му работи дисплея. Май бях до тук със снимките от това пътуване...

Ти снимай,навремето апаратите само лента имаха :) :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Може и да ви прозвучи като виц, но ми откраднаха задната чистачка на моята скромна кола ... :( и се присетих за Тодор Колев:

 

Как ще ги стигнем американците

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз никога не съм се замисляла и заглеждала по тези елементи на колата, освен ако не трябва да ги почистя или да почистя с тях :)

И изведнъж, вчера, тръгвайки на някъде установявам че нещо  липсва по екстериора на автомобила   :lol:  :lol:  :lol:  

 

Много забавна ситуация, ако я погледнеш от един различен ъгъл.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз никога не съм се замисляла и заглеждала по тези елементи на колата, освен ако не трябва да ги почистя или да почистя с тях :)

И изведнъж, вчера, тръгвайки на някъде установявам че нещо  липсва по екстериора на автомобила   :lol:  :lol:  :lol:  

 

Много забавна ситуация, ако я погледнеш от един различен ъгъл.

Абе, сигурно вятърът я е отнесъл ;) ;) От стотина години не бях чувала за откраднати чистачки. :blink: :blink:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе, сигурно вятърът я е отнесъл ;) ;) От стотина години не бях чувала за откраднати чистачки. :blink: :blink:

На мен два пъти ми откраднаха антенката тази пролет! Все още се случват такива неща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз никога не съм се замисляла и заглеждала по тези елементи на колата, освен ако не трябва да ги почистя или да почистя с тях :)

И изведнъж, вчера, тръгвайки на някъде установявам че нещо  липсва по екстериора на автомобила   :lol:  :lol:  :lol:  

 

Много забавна ситуация, ако я погледнеш от един различен ъгъл.

 

Аз преди 20-на години имах подобен случай, но доста по-брутален.

 

Тръгвам сутринта за работа, излизам от входа, паля колата и потеглям ... след 10-20 секунди усещам, че нещо не е съвсем нормално - духа ми в лицето... и осъзнах, че са ми откраднали предното стъкло. :lol:

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Абе, сигурно вятърът я е отнесъл ;) ;) От стотина години не бях чувала за откраднати чистачки. :blink: :blink:

 

Има колеги ,които нямат чистачки и се спасяват по този начин при дъжд. Валеше ли навън или някой е харесал нещо в колата, започвайки екстериорно? :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ох, въпросният автомобил е толкова античен, че да се чудиш какво може да харесат в/по него. :lol:  :lol:  :lol:

 

Единственото хубаво е, че върви без да ми създава проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудех се дали да си замълча или да се оплача.......та ето и резултата :D Първо ще издигна "защитата" и после ще си кажа....:)

 

Нямам деца все още, не съм родител, но нямам проблем с чуждите деца, непознати, познати, роднини. Всичко е точно. Аз също искам да имам деца като му дойде времето и прочие. Изобщо с децата съм ок, НО след снощния ми полет направо не можах да се позная, като слязох на летището. Мислите, които ми минаха и прочие. Имаше бебе, не само 1 и няколко малки дечица на полета. Беше АД, ама ад. На едното бебе глават чак му беше посиняла от рев, не спря през целия полет, нищо не помогна, играчи, храна, смяна на пелени, танци, челни стойки, стюардеси, пътници......НИЩО! Другото бебе беше "заразено" от настроението на първото, но него успяха да разсеят. Другите деца бяха на около 3-4 годинки и уж бяха спокойни, но и те се тръшкаха и само дето не искаха да им се отвори прозореца да виждат по-хубаво. Някакъв ужас беше. Главата ме цепеше и питах седящите около мен за медикаменти някакви. Не съм фен на драмата, за това и подчерттавам, че съм много търпелива, съпричастна и влизаща в положение натура. Естествено и мислите, които ми минаваха докато се случваше всичко това бяха крайно негативни, но ето тази сутрин на бистра кратуна  (полета беше късен) се замислих. Според мен в по-голяма част от случаите бебе в самолета не е ок. Веднага казвам защо: не може да си каже какво му е, това което ние усещаме като налягане и прочие, то го усеща в пъти повече, не сме сигурни това ли е причината за рева...никаква идея. Може би това, че не съм родител не е пробудило в мен някои инстинкти, но каквото и да е, този кански рев трябваше да има причина, а хората си споделиха, че на отиване не имало проблеми, не му растат зъби, яло е, акало е....те самите не знаеха какво е. Малко след кацането, заспа горкото и съм сигурен, че може и още да спи. 3 часа окара в рев със съвсем малки пресекулки, колкото да поеме дъх. Замислих се, че това е 3 часа полет, ами ако беше 5, ами 10......благодарих на Господ, че не беше по-дълъг. Стигнах до границта на търпението и приемствеността. В края на крайщата имаше няколко човека, които сериозно им казаха, че с бебе не е ок да се лети и да си правят хубаво преценката дали бебо или пътя. Двойката с бебето беше много симпатична и казаха, че просто са решили да го вземат с тях....иначе нямало никакъв проблем с бабите и дядовците, даже изобщо, което само провокира в мен да стана и да закрещя, защо по дяволите не са им го дали. Аз, лично мога да кажа, че нямам някакви фобии от летене, но не винаги съм ок на борда, понякога имам леки притеснения и мисли, но нека си признаем, кой няма?!....та по този и повод осъзнах, че това детенце само ме стресира още повече, повярвайте ми всичко ми мина през главата, филма си ми беше пълен, а и имаше и лека турболенция с премигване на лампи. Като слязох от самолета ми беше смешно, но горе хич не ми беше. Към цялото това прибавям момиченце и момченце, които за 5 минути не ги сърташе и само щъкаха и викаха по родителите си. Родителите им бяха от по старата генерация и бяха много читави хора и се опитаха да въдворят ред, но....,децата са си деца. трябва ли да се пътува задължително с деца, особено, ако става въпрос за далечни дестинации? Ако има опция детенце да остане при баба и дядо за няколко дни, защо не? Гледайки цялата картина снощи се замислих какво бих направил аз: Ако трябва да избирам между снощния вариант, ама с моето и нямам опция баба и дядо...оставам си вкъщи. Няма смисъл, мъча него, мъча себе си, мъча останалите. Ако имам опция баба и дядо....мисля е ясно. Разбира се осъзнавам факта, че има и наложителни пътувания и така нататък, не говоря за такива, разбира се, но ето вчера имах късмета да разбера защо тези деца са там, ами бяха там за спорта както се казва, може и със, може и без тях, така че на база снощното преживяване съм на мнение, че ако детенцето е твърде малко по-добре да му се спести целия този стрес и всичко останало. Ще порасне, ще иде, ще види. Реално, ако не разбира какво се случва, ако няма как да му се обясни, еле пък само да не може да си каже....ужас. Онези другите двечки също бяха малки все още. Знаеха какво е да и не, но нямаха представа, че самолета е самолет и какво се случва и, че не е ок. Пак казвам, от търпеливата порода съм. Та няма да разливам повече, просто исках да го споделя. Не соча никого с пръст, нито пък обвинявам някого за това или онова, или как да процедира с детето си, но когато си на път, особено със самолет, наистина трябва да се вземе предвид рисковете от това да пътуваш с мъниче/та. За протокола. Мисля, че от близо 30 полета не съм имал такъв без деца, но за сега личната ми статистика е повече в подкрепа на горе написаното. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Многократно пишеш, че не обвиняваш никого, но в същото време в крайна сметка се оказва точно така. Най-лесно в подобни случаи ще бъде ако спрем да даваме съвети на хора, които не познаваме и които не са потърсили нашите съвети. В крайна сметка не е наша работа защо тези хора са решили да бъдат с детето си при пътуване. Да го напиша още веднъж. Решили са да бъдат със собственото си дете по време на пътуване. Сега не ти ли звучи малко абсурдно да предлагаш на непознати да оставят собственото си дете при баба, дядо, стринка, чичо и т.н., за да не създават дискомфорт на теб и останалите пътници в самолета/влака/автобуса? Нашето неудобство не бива да ни кара да мислим, че можем да решаваме вместо други. Дано е станало ясно какво имам предвид. Да, родител съм. И да, докато всички около нас оставяха децата си при баба и дядо, ние отгледахме нашето сами, като го водехме навсякъде с нас...

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Многократно пишеш, че не обвиняваш никого, но в същото време в крайна сметка се оказва точно така. Най-лесно в подобни случаи ще бъде ако спрем да даваме съвети на хора, които не познаваме и които не са потърсили нашите съвети. В крайна сметка не е наша работа защо тези хора са решили да бъдат с детето си при пътуване. Да го напиша още веднъж. Решили са да бъдат със собственото си дете по време на пътуване. Сега не ти ли звучи малко абсурдно да предлагаш на непознати да оставят собственото си дете при баба, дядо, стринка, чичо и т.н., за да не създават дискомфорт на теб и останалите пътници в самолета/влака/автобуса? Нашето неудобство не бива да ни кара да мислим, че можем да решаваме вместо други. Дано е станало ясно какво имам предвид. Да, родител съм. И да, докато всички около нас оставяха децата си при баба и дядо, ние отгледахме нашето сами, като го водехме навсякъде с нас...

 

Не знам какво да кажа, освен ок, тогава темата е излишна.

Връзка към коментар

И аз имам повод за оплакване - шефовете днес грейнали заявиха, че няма да работим между празниците. Ще ползваме отпуск, ще си починем и ще се презаредим. 1/5 от годишния ми отпуск, който пазя като очите си да отиде, за да си седя вкъщи в месец, който не става за разходка навън дори. По-тъп коледен подарък от работодател не съм имала никога. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз имам повод за оплакване - шефовете днес грейнали заявиха, че няма да работим между празниците. Ще ползваме отпуск, ще си починем и ще се презаредим. 1/5 от годишния ми отпуск, който пазя като очите си да отиде, за да си седя вкъщи в месец, който не става за разходка навън дори. По-тъп коледен подарък от работодател не съм имала никога. 

Аз съм в същата ситуация... Ама, майната му... ще се оправим! Принудителна отпуска... бляк! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам какво да кажа, освен ок, тогава темата е излишна.

 

Целта на моя отговор беше да провокира у теб размисъл от друга гледна точка, а не да те засегне по какъвто и да е било начин... ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 ... Ще порасне, ще иде, ще види. Реално, ако не разбира какво се случва, ако няма как да му се обясни, еле пък само да не може да си каже....ужас. Онези другите двечки също бяха малки все още. Знаеха какво е да и не, но нямаха представа, че самолета е самолет и какво се случва и, че не е ок. ... но когато си на път, особено със самолет, наистина трябва да се вземе предвид рисковете от това да пътуваш с мъниче/та.

Колега, мъкна детето си навсякъде. На 3 години е и има 16 държави зад гърба си. И забелязвам, че колкто повече я развявам по света, толкова по-човек става! А относно рисковете да се пътува със самолет - много повече рискове имам да я закарам до детската градина.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Темата с деца на път е безкрайна. На всеки, който има дете му се е налагало да пътува с него. Дали в самолети или в градския транспорт е без значение. По важно е да ли си си възпитал детето така, че да не пречи на другите. И обяснението, че е дете, то не разбира, за мен не е вярно. Идеално разбират. Още от бебешка възраст. И да, има по-буйни деца. Тогава наистина трябва да се замислим дали да ги водим там, където ще притесняват хората. Все едно да кажете, че операта е подходяща за ревящо бебе. Ами, защо да не го водим, да свиква с класическата музика. И не говоря за превъзходната инициатива на опера за деца. Тя е пригодена за тях и е различно. По-скоро моята теза е, че децата е хубаво да са с родителите си, но родителите трябва да са отговорни за своите деца и тяхното присъствие да не се превръща в кошмар за другите. Поне аз така съм възпитавала детето си.

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Аз също съм ги мъкнал моите на всякъде. Когато едната баба е на 2000 км, а другата на 4000, дори за да стигна до тях пак без самолет не се получава. Дори и да ми бяха под носа помощниците, пак щях да си ги влача. По-малкия брой до като навърши 4 имаше около 30 полета. Пътувал съм няколко пъти служебно (разбирай сам), когато в самолета има ревящи, повръщащи, тичащи и незнам какви още деца, но съм си давал сметка, че всъщност за мен полета е далеч по-конфортен отколкото за техните родители. Последния път едно хлапе от задната седалка след като овърша родителите си, които имаха и ревящо бебе, финишира на средната свободна седалка до мен с моя таблет и за благодарност ме поръси обилно с половин пакет солети. Бях си късметлия, че можеше да е сок, кока кола или вино :) 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

:)

Имаше една тема за брака, сега за децата... ще почна да си водя записки ... :)

Може да са ми от полза за бленуваните бъдещи внуци ...

Направо отваряй тема за внуците-магеланчета.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Напълно разбирам оплакването на Георги. Далеч съм от мисълта да давам акъл кой къде да си оставя детето и дали да пътува с него или не. Всеки сам следва да реши за себе си тази дилема.

Смятам,обаче, че авиокомпаниите трябва да търсят решение на този въпрос. Полетът трябва не само да те превози от точка А до точка Б, но не и да ти причинява допълнителен стрес. На мен също не ми е ок при наличието на врещящо дете няколко часа до мен. Мисля, че следва да се обособят някакви зони за пътуващите с деца, а не да ги разхвърлят из целия салон. На мен ми се е случвало на презокеански полет, когато децата ревяха на смени и не позволяваха да заспиш. Полетът беше 11 ч. и при това нощен.При пристигането си скапан и ужасно изнервен.

Та в случая няма виновни. Родителите имат право да бъдат с децата си, но и пътниците като Георги, мен и други имат право на спокоен полет.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Въпросите с децата, спускането на облегалките, заемането на багажниците и т.н. са от вечните теми, които само си се дъвчат и нямат верен отговор. Всеки си гледа неговата гледна точка и не може да се съгласи, че има хора, които мислят по-различно от него и, за които неговото решение не е подходящо. 

 

Голяма част от неприятната слава асоциирана с бг-мама идва точно от това, че много хора там предпочитат да дават непоискан акъл на други как да си гледат децата, което е неприемливо нито в реалния живот, нито онлайн. Нека не превръщаме тази тема в нещо такова. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.