Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Никой не си избира децата; дали ще е ревливо/кротко бебе или буйно/кротко дете. Родителската намеса действа до определена степен.

 

Съвет за дълги полети, когато на борда има ревящи бебета: тапи за уши + слушалки с лека приспивна музика :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз веднага давам пример с Air Asia.Вече имат quite zone, цял салон, където не настаняват деца.

В последните три полета с тях ми направи впечатление, сега ме подсетихте.През тази зона не се минава, пасажерите там си ползват отделни тоалетни, през цялото време са отделени с перденца от останалата част на самолета. Следващия път ще купувам билети за там.Обяснявам защо.Роман мога да напиша. :)

На единия полет имаше цяла индийска родА,с няколко малки дечица.Едното - на видима възраст 3-4 годинки, беше такъв терминатор, че подлуди целия салон+екипажа, където бяхме ние.Имахме места на авариен, като се тръшна в краката ни и заквича, че не му дават да си играе с ръчката на вратата.Майка му и вероятно баба му, нищичко не направиха, за да го озаптят.Стояха и гледаха.Стигна се до конфликт не, ами скандал с другите пътници. А детенцето от инат квича, ама точно квича, числом и словом цели 5 часа, безспирно.Напразни останаха всички надежди, че ще се измори и ще заспи.

Мил е права - точно на АК е работата да се справят с такива ситуации. Веднъж пътувахме с Малейша и имахме места на 1 ред.Сложиха там едно бебе, което се оказа между нас. За наше удобство ни преместиха на други места extra leg room, за да не ни притеснява.

Сетих се, че има и хотели, в които не настаняват деца - в някои от 5 звездните на Мелия,например.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Нямам определено мнение по въпроса,защото съм от двете страни.Е,децата ми са вече големи,но са били малки и със сигурност са причинили дискомфорт на някой.Винаги са ме дразнили лигави деца даже и в обикновения живот.Преди два месеца на полета от Малага до София имаше една лига на пет-шест години,която ме подлуди.Когато мога,сядам до пътеката,заради собствените си размери.Полетът беше вечерен и съм задрямал.Та въпросното момче мина на спринт покрай мен и така ми изкрещя в ухото,че скочих уплашен.Сигурно направи 30-40 спринта от край до край на самолета.Никой не направи забележка.Задрямал съм отново и ръката ми се провесила към пътеката.Та това дете като мина и се трясна в ръката ми,падна и се просна по гръб и млъкна.Аз отново подскочих и реших,че си е ударило сериозно главата в нещо.Полежа няколко секунди,скочи и си продължи тренировката.

А на полета от Тел Авив до Истанбул с Търкиш преместиха едно семейство от първия ред,за да настанят двойка руснаци.Мъжът беше мъртво пиян.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Въпросите с децата, спускането на облегалките, заемането на багажниците и т.н. са от вечните теми, които само си се дъвчат и нямат верен отговор. Всеки си гледа неговата гледна точка и не може да се съгласи, че има хора, които мислят по-различно от него и, за които неговото решение не е подходящо. 

 

Голяма част от неприятната слава асоциирана с бг-мама идва точно от това, че много хора там предпочитат да дават непоискан акъл на други как да си гледат децата, което е неприемливо нито в реалния живот, нито онлайн. Нека не превръщаме тази тема в нещо такова. 

 

Точно така - това е от "политическите" теми, които разумните хора избягват, а реалистите знаят, че проблемът ще се реши с обсъждане, а не със заобикаляне. При спазване на съответния тон...  Да се замитат проблемите не е решение.

 

Си мисля, че ако всеки мисли за другия, проблем би се намерил. Родителите биха търсили опции за по-малък афект върху пътниците, а последните биха стъпили в техните обувки как се гледа дете, ако са забравили. Не трябва да се забравя, че възпитанието на децата зависи от възпитанието на родителите, а то не е еднакво. Затова преди всичко авиокомпаниите трябва да мислят, но... явно нямат готово решение, приемливо за всички.

 

Аз не пътувам с деца. Никога не бих си позволила акъл дори на познати хора, а какво остава на непознати. Стремя се да съм - и съм - толерантна, но и аз съм се усещала - да го кажем учтиво - силно дискомфортно, когато децата по никакъв начин не са ограничавани. Това често се случва. Външният човек е с вързани ръце. И забележка не може да направи. Единствено събира негатив - мълчалив. Отделно знае, че ако го сподели, почти сто процента ще бъде нападнат - хората са чувствителни на тема деца. А наистина всички имат права.

 

Надявам се някога този проблем да намери решение, защото не е малък...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Чудех се дали да взема отношение. Имам три деца, вече големи. Никога те съм позволявала да пречат на някого. Където и да е. В автобус, на улицата, в магазин - така съм възпитана и възпитавам. Всичко зависи от родителя. Напоследък цари разбирането, че детето трябва да бъде оставено да прави каквото иска, а ние да му се усмихваме умилително. Точно защото имам богат родителски опит, винаги се чудя на хора, помъкнали бебета из градовете на Европа в най- голямата жега, спящи в кенгуру примерно. За кого е удоволствие това? Ако се прави пътуване, съобразено с детето - добре.
Всеки има право да прави каквото иска, но да не нарушава правото на други да пътуват спокойно. За това за сега отклонявам желанието на 5 годишният ми внук да го кача на самолет. Мнооого е щур и 10 минути трудно издържа на едно място.
Та така....

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Нямам деца все още, не съм родител, но нямам проблем с чуждите деца, непознати, познати, роднини. Всичко е точно. Аз също искам да имам деца като му дойде времето и прочие. Изобщо с децата съм ок, НО след снощния ми полет направо не можах да се позная, като слязох на летището.

 

А бе, аз такова да попитам. Има хора без деца. На тях понякога им пречат чуждите. Някой дават акъли, други не. Не всички разбират какво е да имаш дете, когато нямаш.

 

Обаче, няма пораснал човек, който да не е бил дете. И да е късал нервите на всички наоколо. Но тогава всичко е шест, много важно, че си олял някого със сок, бутнал чаша или си дръпнал покривката на масата, докато дърпаш котката за опашката, а тя дере детето на домакините, което пищи, а майка му в това време вижда как яденето в печката започва да пуши, а бащата псува, щото неговият отбор си е вкарал автогол. Безценно!

 

Много кекави хора се навъдиха. До това води липсата на проблеми.

 

Сега не ти ли звучи малко абсурдно да предлагаш на непознати да оставят собственото си дете при баба, дядо, стринка, чичо и т.н., за да не създават дискомфорт на теб и останалите пътници в самолета/влака/автобуса? Нашето неудобство не бива да ни кара да мислим, че можем да решаваме вместо други. Дано е станало ясно какво имам предвид. Да, родител съм. И да, докато всички около нас оставяха децата си при баба и дядо, ние отгледахме нашето сами, като го водехме навсякъде с нас...

 

По-добре не може да бъде казано!

Не просто е абсурдно, ами е абсурдно егоистично. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Първите осем месеца синът ми има 12 полета, два от тях по 14 часа. За щастие на пътниците, пътували с нас, да е плакал общо за всичкото време във въздуха 2 минути. Предстоят ни още два полета около Коледа, но няма как да го оставя на баба и дядо, защото точно при тях ще ходим на гости. А и не искам,той е мое дете и се чувства най-спокоен и добре, когато е с родителите си. Взимаме го и го носим с нас навсякъде, включително и в раница (по-здравословния вариант на кенгуру) за да разглеждаме градове, плажове и планини , и в студ,и на слънце,и на дъжд. Правим го защото това е нашият стил на живот и това ни прави щастливи. Не мисля, че трябва да сложим пауза на животът, който сме имали, само защото имаме нов член на семейството.

 

Моят най-кошмарен полет бе от Лондон до Ню Йорк с огромна група тинейджъри, които не можеха дори да седят на едно място от вълнение, че пътуват за Голямата ябълка. Групичка от 4-5 се смееха и разговаряха много шумно целия полет зад мен. Тогава реших бъдещи пътувания да си нося тапи за уши.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Аз съм пътувала като дете.

Децата ми и те пътуват от малки, но а познайте дали има шанс да пречат на околните! :)

 

С изключение на съвсем малките бебета, всичко друго опира до възпитание на детето!

 

А избора дали да пътуваш с дете е изключително в ръцете на родителите.

 

Няма нищо по-хубаво от това, да запознаеш детето ти със света!

 

И въпреки това, разбирам и хората, които се дразнят от присъствието на деца в самолета.

Най-вероятно мнението им ще се промени, когато станат част от ... пътуване със собствено дете! :)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

И аз се чудих дали да взема отношение по темата, защото сме хора разни, с разни мнения и възгледи за възпитанието. Който от нас каквото и да каже, няма да повлияе на останалите.

Но в същото време не съм свикнала да мълча, така че ще си кажа.

Напълно съм съгласна с горенаписаните мнения, че в голяма степен ситуацията може да бъде решена от възпитанието. Възпитанието, което получаваме в семейството. Ако всеки родител положи усилия да обясни на децата си кое е правилно, кое е добро и което е по-важното не само да го казва, но и да го показва. Ежедневно.

Вярно е, че децата не си приличат, но от опит знам, че почти няма дете над 2 години, което да не може да бъде успокоено и убедено да стои спокойно за известно време. Сигурно има изключения, но съм убедена, че това е правилото.

И това го пиша както в ролята си на родител, който осъзнава, че вместо да стои спокойно и да се наслаждава на почивката си, трябва винаги да е нащрек. Но в същото време знае, че и останалите имат право да се наслаждават на почивката си и не трябва моите деца да им пречат.

Разбира се, в случая и авиокомпаниите трябва да вземат мерки за решаването на проблема. Било като обособят определени сектори за родители деца, било като въведат строги правила, с налагане на санкции, ако щете.

Между другото, преди време говорих с един англичанин и той се оплакваше от сходни проблеми с деца в самолетите, които пречат на останалите. Та той пръв каза тази идея с налагане санкции на родителите, ако децата им нарушават реда в самолета.

Знам, че това е в някаква степен политически въпрос, но смятам, че трябва преди всичко да се спазва принципа, че всеки е свободен да прави всичко, стига да не пречи на другите да правят същото.

Ясно е, че монетата има две страни, но също така знам, че колкото и да е толерантен човек, все някога нервите му не издържат. Тоест трябва да се намери решение. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е, то освен децата има и други хора, които ни причиняват дискомфорт по време на пътуване (некъпани, заемащи повече от една седалка...) - на всички такива ли да го забраним?

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Което ми напомни за едно пътуване с куче в самолет. Уж бяха му дали някаква таблетка, но над два часа квича жално хайванчето. Колкото и да опитваше стопанката му и да гледаше строго стюардесата, нищо не помогна.

Връзка към коментар

Смятам,обаче, че авиокомпаниите трябва да търсят решение на този въпрос.

 

Работят по въпроса. Наскоро четох за поредната авиокомпания - май беше филипинска - която въвежда „тихи зони“ (разбирай - без деца) в самолетите си.

 

Аз съм родител на двама момци. Попътували сме с тях, и къси, и по-дълги полети. Като цяло не сме имали проблеми, тоест - околните не са имали с нас. Вероятно сме извадили късмет (и сме му помогнали малко - например качваме децата в самолета леко недоспали, така че да нямат сили за щуротии).

И аз като авиокомпаниите правя разлика между деца и бебета. На ревящи бебета може да се каже, че не реагирам. Наясно съм, че ако някое бебе надуе гайдата, не винаги е лесно да бъде успокоено. Например бебето от мнението на Георги Василев - ами че то ако е имало и най-невинно запушване на нослето или някаква форма на синузит например, при пониженото налягане горе нищо чудно, че е оревало орталъка! А на земята се е кротнало. Ама как да му се сърди човек, или на майка му и на баща му. Та те със сигурност са били хората, които са се чувствали най-зле от цялата тая история!

Виж, за по-порасналите деца не съм такъв арабия. 4-5-6-годишни, които са с акъла си и се поддават на контрол - няма оправдание, ако беснеят из самолета. Хайде, ако е за кратко, да си затвори човек очите, но през целия полет... Фал на родителите.

 

И понеже така и така сме захванали темата, да ви кажа случай с обратен знак отпреди месец. Кацаме на Т1 към 22 часа и се качваме на автобуса, за да ни откара към терминала. Някакви каки и лели вече са се качили преди нас и някоя от тях е благоволила да паркира на една от малкото седалки не какво да е, а ръчния си багаж. За разкош най-отгоре бяха курдисали чадър, поставен така, че шипът му (да, пълноразмерен чадър, не сгъваем) да сочи навътре, към хората. Жена ми беше с малкия на ръце (към 14 кила, изморен след цял ден препускане из Лондон и полет след това, отказващ да бъде носен от мен). След нас се качи и още едно семейство с малко дете на ръце. Ония фитки така и не им текна през главите, че някак много нелепо са заели седалката, а хора с деца в ръцете стоят прави.

Тъпа работа... :(

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Бях убеден накъде ще завие темата. Моля, модератор да обособи последните мнения в нова тема:

 

"Моето изключително добре възпитано дете и чуждите невъзпитани деца!"

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Бях убеден накъде ще завие темата. Моля, модератор да обособи последните мнения в нова тема:

 

"Моето изключително добре възпитано дете и чуждите невъзпитани деца!"

Много точно казано! В най-добрите традиции на бг-мамма....

 

Децата са малки хора, граждани със съответните неизменни права да пътуват, да ходят по ресторанти, да се возят в градския транспорт и т.н. Докато не се обособи конституционно ограничение за тяхното право на придвижване и поява на обществени места никойн не е длъжен да прави нищо по въпроса - нито АК, нито община, нито който и да било. Точно колкото родителите могат да решат да не пътуват с детето си , толкова и свръхчуствителните индивиди могат да изберат първа класа.

 

По темата - дразнят ме ревящи бебета, дебели пътници, свръхнапарфюнирани кифли (5 часа полет до такова чудо е :bad: ), хъркащи, свръхобщителни и какви ли още не. Сигурно и аз дразня някого нейде - броя го квит :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Това евро ако не спре свободното падане, ще има една екскурзия в Азия на цената на две.  :mad:

 

Не се надявай. Долар - евро се очаква догодина.

Разбира се, може да се окаже погрешна прогноза, но много зависи от това накъде ще хване рошавият след 20 януари...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе, те паритет  и за тая година очакваха. :) Няма да издържат дълго на такъв висок долар - дълг, износ, всичко им скапва.

 

Револют картата поне е на старите лимити до 5ти февруари, в краен случай ще тегля от там да огранича демиджа. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както казах в съседната тема, ще се оплаквам. От Меркурий, от края на годината, от работата, от лудите в кварталите, .... всичко върви наопаки.

Откраднаха ми чистачките, всички възможни крушки (или лампи, не знам ;) ) у дома изгарят и не мога/не можем да ги сменим вече седмица - за фурната не мога да открия оторизиран сервиз (то това стана вече май месец), една луминисцентна лампа - тръбата й не ще да излезе от гнездата/или шлицове ли са или не знам какво, телевизорът (м...а му и на него) отказа, нищо че е на 3 години (и да, вече е без гаранция), а от вчера и лаптопа ми нещо се е бъгнал, и за него трябва да търся доктор.... изобщо ...Меркурий е виновен, да знаете. ;)

Връзка към коментар

Да се оплача, че вместо да пътувам към София за среща с едни хубави хора, ще трябва да вися на работа до 19:00. И още до края на годината ми остават 12 дни отпуск, от които да ползвам най-много един. Другите уж обещаха да ги платят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И още до края на годината ми остават 12 дни отпуск, от които да ползвам най-много един. Другите уж обещаха да ги платят.

 

А защо не заявиш на работодателя си, че прехвърляш неизползваните дни от отпуска си за догодина. Ако са от тази година, ще можеш да ги ползваш до 30.06.2017 г. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Идвам да се оплача от патиците в Еконт. Оказа се, че Магеланският ми Коледен подарък е пристигнал още преди стотина денЯ и не са ме уведомили. :blush: Мешахме си капите по телефона преди малко и дето вика Бате Бойко - "след малко отивам нататък и ще видят"...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Идвам да се оплача от патиците в Еконт. Оказа се, че Магеланският ми Коледен подарък е пристигнал още преди стотина денЯ и не са ме уведомили. :blush: Мешахме си капите по телефона преди малко и дето вика Бате Бойко - "след малко отивам нататък и ще видят"...

"Такъв е материала" - пак цитат от класика ББ

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Идвам да се оплача от патиците в Еконт. Оказа се, че Магеланският ми Коледен подарък е пристигнал още преди стотина денЯ и не са ме уведомили. :blush: Мешахме си капите по телефона преди малко и дето вика Бате Бойко - "след малко отивам нататък и ще видят"...

и може да се опитат да ти таксуват  97 дни магазия   :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

и може да се опитат да ти таксуват  97 дни магазия   :P

Да,да, ще ми таксуват☺Ти не ме знаеш, ква съм фурия, кат съм ядосана.:(Навиках ги едно хубаво, уплаших ги, че Дядо Коледа ще ги пропусне тая година.Щото и той, като тях разчитал на автоматичното оповестяване, което е пропуснало да съобщи за техните желания.

Както не е съобщило на мен, че имам пратка.Ама те - некви две нови отнесени госпо'йци ме гледаха, все едно говоря на китайски.

Важното е, че ми намериха пакета и сега УтивЪм да се хваля в другата тема.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.