Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Alexander каза:

След първия закъснял полет днес  и изтърван втори, сега втория ми полет е с отново  1 час закъснение поради технически проблем.

Дойде техник при пилотите уж да сменя някаква част. Не е ясно ще се лети и кога..

във Виена съм, полет с австрийсците.

Не ти е било време да летиш. Нямаше ли някакви знаци преди това:biggrin:

 

Редактирано от Емика
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, tch каза:

Техникът, който е влязъл при пилотите е държал чук и тел

Даваха миналата седмица летището в Дубай по NatGeo.

Там единия техник изтърва едно болтче в двигателя и 3-4 часа се опитваха да го извадят по подобен начин с една тел... :)

Редактирано от vinidj
  • Шок 1
Връзка към коментар

 Няма спиране с проблемите ми с този полет!

След като стигнахме до Цюрих след пренасочване и дертове днес се оказа, че ако вляза в резервацията, не ми излиза връщането  към София. 

 

Последва звънене в офис на Austrian  в София, на цена 6лв/Мин.

След обяснение на проблема ми и чакане за проверка, ме питаха защо не съм летял вчера отсечката Виена-Цюрих !!!

 

Обяснявам, че съм бил пренасочен и т.н., последва още чакане 1-2 Мин и  чудо всичко е оправено.

 

Явно няма кой да актуализира системата и за тях аз не бях летял втория полет и ми бяха анулирали връщането.

Добре, че е служебно, че отидоха 50лв за разговора..

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В 2.30 през нощта у нас идваха полицаи - по сигнал, че на терасата е забелязан мъж с нож :blink:

Е как през нощта на 5-ти етаж са го видели този нож, не знам...

Да, но на междуетажието открили торби с инструменти :blink:

Не знам дали скоро ще спим...

  • Шок 13
Връзка към коментар

Днес си почиствах старите дисаги за следващото пътуване и освен дежурния чифт мръсни чорапи намерих една забравена филия хляб от последния път в Швейцария (ноември м.г.). И познайте какво - НЕ се беше развалила, не миришеше на лошо, даже на нищо не миришеше, не беше се втърдила дори, а гълъбите не я разпознаха като храна... :blink: Винаги съм знаел, че западняците ядат пластмаса (не че вече изоставаме кой знае колко от тях), ама това мина и най-смелите ми представи....

  • Шок 7
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 13 минути , Meidj каза:

Днес си почиствах старите дисаги за следващото пътуване и освен дежурния чифт мръсни чорапи намерих една забравена филия хляб от последния път в Швейцария (ноември м.г.). И познайте какво - НЕ се беше развалила, не миришеше на лошо, даже на нищо не миришеше, не беше се втърдила дори, а гълъбите не я разпознаха като храна... :blink: Винаги съм знаел, че западняците ядат пластмаса (не че вече изоставаме кой знае колко от тях), ама това мина и най-смелите ми представи....

Аз си пазя една бутилка БИО прясно мляко в хладилника ( отваряно е ) , което беше със срок на годност до 15.12.2017.

Още на мирис и консистенция не дава признаци на развалено.

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Замислям се 5
Връзка към коментар

Уф, :( идвам да се оплаквам и да питам.

В приемната ми  има теч от съседа отгоре. Къща е, каратаван, имам окачен таван и от ноември го чакам да направи нещо. Таванът се мокри, сменям през два дни панели и вече ми писна.

Имам си застраховка на имота и повече няма да чакам, ще ги викам, пък те да се разправят с него.

Направих заявка да дойдат от ВиК с термокамера, за да определят къде е проблемът.

Въпросът ми е - някой ползвал ли е такава услуга?

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Уф, :( идвам да се оплаквам и да питам.

В приемната ми  има теч от съседа отгоре. Къща е, каратаван, имам окачен таван и от ноември го чакам да направи нещо. Таванът се мокри, сменям през два дни панели и вече ми писна.

Имам си застраховка на имота и повече няма да чакам, ще ги викам, пък те да се разправят с него.

Направих заявка да дойдат от ВиК с термокамера, за да определят къде е проблемът.

Въпросът ми е - някой ползвал ли е такава услуга?

 

Да, аз ползвах преди няколко месеца. Услугата беше от друга фирма, не от ВиК, но свършиха чудесна работа. Ако имаш някакви по-конкретни въпроси съм насреща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , П.Кръстев каза:

Да, аз ползвах преди няколко месеца. Услугата беше от друга фирма, не от ВиК, но свършиха чудесна работа. Ако имаш някакви по-конкретни въпроси съм насреща.

О, много ти благодаря! Трябва ли да се свалят паната на окачения таван или си може и през тях? Тоест - има ли някакво максимално допустимо разстояние?

При теб какъв беше проблемът?

Връзка към коментар
преди 23 минути , AlexandraKo каза:

Уф, :( идвам да се оплаквам и да питам.

В приемната ми  има теч от съседа отгоре. Къща е, каратаван, имам окачен таван и от ноември го чакам да направи нещо. Таванът се мокри, сменям през два дни панели и вече ми писна.

Имам си застраховка на имота и повече няма да чакам, ще ги викам, пък те да се разправят с него.

Направих заявка да дойдат от ВиК с термокамера, за да определят къде е проблемът.

Въпросът ми е - някой ползвал ли е такава услуга?

 

И аз съм ползвала такава услуга. Откриха проблема, обаче не останах доволна от самата услуга. Като част от нея беше даването на снимков материал, който така и не получих. В последствие се наложи да обяснявам на майстора къде е и той на доверие да приеме нещата. Ползвах частна фирма и въпреки, че им звънях няколко пъти за снимките, така и не ми ги изпратиха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

О, много ти благодаря! Трябва ли да се свалят паната на окачения таван или си може и през тях? Тоест - има ли някакво максимално допустимо разстояние?

При теб какъв беше проблемът?

При мен проблемът беше в помещение, където правим ремонт (тоалетна). Имаше теч от едно място в ъгъла на тавана. Оказа се, че е конденз от стените, защото цялата тоалетна беше шпаклована съвсем скоро и влагата не е имала къде да отиде. С човекът от фирмата се качвахме и на горния етаж при съседката, като засне и нейните помещение и не открихме никакъв проблем. После малко се забави със снимките, но предполагам защото заснемането беше точно преди Коледа.

 

Относно твоя случай - мисля, че ще трябва да се свалят панелите, но най-добре да се обадиш и да ги питаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , П.Кръстев каза:

При мен проблемът беше в помещение, където правим ремонт (тоалетна). Имаше теч от едно място в ъгъла на тавана. Оказа се, че е конденз от стените, защото цялата тоалетна беше шпаклована съвсем скоро и влагата не е имала къде да отиде. С човекът от фирмата се качвахме и на горния етаж при съседката, като засне и нейните помещение и не открихме никакъв проблем. После малко се забави със снимките, но предполагам защото заснемането беше точно преди Коледа.

 

Относно твоя случай - мисля, че ще трябва да се свалят панелите, но най-добре да се обадиш и да ги питаш.

Благодаря ти! Ако трябва, ще се свалят. Ей сега го викнах и съседа, да бъде тука, че да се качат и при него. Дано стане ясно, че вече ми омръзна.:(

Като се установи, ще викна и застрахователите. Много се депресирам от подобни неща. Свикнала съм - като се яви проблем, веднага да се решава. А така, като не зависи само от мен, няма какво да направя.

Връзка към коментар

И аз ги виках преди години, всичко направиха хората, дадоха и протокол.

Но файда йок. Съдихме се дори със съседите, защото близо 10 години не пожелаха да се мръднат. Като стартира делото, направиха ремонт. Две години сухо и сега пак тече. Вече не знам на къде ... А не мога да се махна от жилището, нямам друго.

На кой Господ да се моля да спре този тормоз, вече не знам. Какво могат да направят застрахователите, имам застраховка но ми казват - като имате проблем, попълнете протокол и ще ви възстановим щетите. Е, какво ще ми възстановяват, то това е перманентно, аз не мога да направя ремонт читав.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , Lyubina каза:

И аз ги виках преди години, всичко направиха хората, дадоха и протокол.

Но файда йок. Съдихме се дори със съседите, защото близо 10 години не пожелаха да се мръднат. Като стартира делото, направиха ремонт. Две години сухо и сега пак тече. Вече не знам на къде ... А не мога да се махна от жилището, нямам друго.

На кой Господ да се моля да спре този тормоз, вече не знам. Какво могат да направят застрахователите, имам застраховка но ми казват - като имате проблем, попълнете протокол и ще ви възстановим щетите. Е, какво ще ми възстановяват, то това е перманентно, аз не мога да направя ремонт читав.

Ми нали застрахователите имат т.нар. "регресен иск"- търсят си парите от виновния.Разчитам те да го накарат да си ремонтира.

Връзка към коментар

Дали ще проработи, че че нещо не им вярвам. Не пречи, разбира се, да опитам. Но щом заплахата от съд толкова ги стрес на, а един застраховател какво ли може да направи. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Lyubina каза:

Дали ще проработи, че че нещо не им вярвам. Не пречи, разбира се, да опитам. Но щом заплахата от съд толкова ги стрес на, а един застраховател какво ли може да направи. 

Почакай малко и ще ти кажа дали работи. Но като чета из нета по този въпрос, всички казват, че след намесата на застрахователите, виновните се стряскат и оправят теча.

Съвсем скоро ще кажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Боби каза:

Кражба от КК на 1200 канадски долара с трансакция нощес. И нека сагата с Дайнърс започне сега :rtfm:

Въх, Боби, не думай! Това с Дайнърса ли се случва?:blink:

Че и голяма сума. А разбра ли, къде е направена транзакцията?

Че на мен, като ми точиха на два пъти една КК, веднага ми казваха къде е направена.

Първия път бяхме в Сицилия, а транзакцията - от Германия.

Втория път- на Малдивите, транзакцията - в Полша.

И двата пъти, не бях пазарувала нищо дълго време в нета с тази карта, само самолетни билети от сайта на Раян.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 19 минути , Боби каза:

Кражба от КК на 1200 канадски долара с трансакция нощес. И нека сагата с Дайнърс започне сега :rtfm:

Олее! Обади ли се на денонощният телефон, за да я спрат?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.