Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 8 минути , примкаря каза:

Май месец правим 10 години откак сме се бракували, много ли е, малко ли е не знам :lol: И тримата сме много комуникативни и адаптивни, службицата е senior dental officer - старши зъболекар ;)

Жалко. Напий се, друго не мога да кажа.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз ще пия на сБирката едно и зарад Примкаря. Добруджанска солидарност.  Че и аз бях отчетливо порицан вкъщи заради желанието да се включа в празничната open jaw промоция, лансирана днес от Костов. 

И за да съм съвсем в темата - протече ми бойлерът. Демек идвам на сБирката гладен, трезвен и некъпан :no2:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 30 минути , Polina каза:

Е, той примкаря не живее в Бг по спомен... Или ти си търсиш компания за утре вечер? ;)

Аз вече съм си намерил за after-party! Вярвам, че се сещаш кого :)

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар

@примкаря, според мен пък сте взели правилното решение. Звучи екзотично и примамливо, но този фактор според мен ще се изпари в първите две седмици, максимум месец на престоя. След това оставаш две години затворник на малък остров буквално по средата на нищото.

 

На мен все ми е в главата един документален филм, който гледах за хората работещи на Антарктида през зимата, когато слънцето не изгрява с месеци. Твоята авантюра ми звучи по горе-долу подобен начин - пак така интересно и екзотично. И макар и на доста от хората във филма да им допадаше животът на отшелник, много от тях показваха каква страхотна емоционална, а не само физическа издръжливост се изисква. Говорим за обикновените хора там - продавачите в лафката, шофьорите, а не научните работници, които сигурно са изцяло вглъбени и движени от проектите си. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

@примкаря, според мен пък сте взели правилното решение.

И според мен, хич не си струва да се съжалява за пропусната възможност. Всеки си има предпочитания, но май е по-добре по-голям град, където има повече възможности за другите членове на семейството така, че да не скучаят докато те няма през деня. Семейството отнася най-много такова местене откъм социален живот, защото работещият член на семейството изгражда някакви контакти с колеги и клиенти. Малък град пак става, но поне да е с висок процент експати, които по дифолт са в твоето положение и също търсят социални контакти и контактите са лесни.

 

Като гледам, с 0.2 полета на ден, не е и най-добрия хъб за ходене до други места. Не, че някой ме пита, ама аз примерно бих приел 2 години в Сингапур (примерно) веднага, и от тая база да обиколя половин свят с местните лоу-кост авиокомпании, пълно е с експати, и английският е официален език. :)

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз мисля,че в случая жената е по - трезво мислеща. Две години хич не са малко време, на забутано място, идването да Бг - не толкова лесно. Децата лесно се приспособяват, но и повече страдат от големите промени. А пък раздяла за две години изобщо не е вариант. Минали сме и през това. Друго си е, като семейството си е заедно. Опитът ми сочи, че няма нищо по-хубаво .

Освен това, ще цитирам онова клише, според което, “човек не знае какво печели, когато губи”, дето също -изпитано е вярно.

Така че, приключвай с рИкията и с мърморенето, нищо не е станало, кой знае какво.;)

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Може ли, юристите във форума да коментират това:

 

НК - Чл. 216. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който унищожи или повреди противозаконно чужда движима или недвижима вещ, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или глоба от сто до триста лева.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) Ако са причинени значителни вреди или са настъпили други тежки последици или ако деянието е извършено от лице по чл. 142, ал. 2, точки 6 и 8, или ако деянието е свързано с унищожаване или повреждане на елементи от далекосъобщителната мрежа, наказанието е лишаване от свобода до десет години, като съдът може да постанови и лишаване от права по чл. 37, ал. 1, т. 6 и 7.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако деянието по ал. 1, 2, 3 и 5 е извършено по непредпазливост, наказанието е лишаване от свобода до две години или глоба от сто до триста лева.
НК - Чл. 218в. (Нов - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Наказателното преследване се възбужда по тъжба на пострадалия в следните случаи:
1. за престъпления по чл. 216, ал. 4 и 6 и чл. 217, ал. 1 и 2, когато предмет на престъплението е частно имущество;


НК - Чл. 334. (1) Който причини наводнение и с това изложи на опасност живота или имота на другиго, се наказва с лишаване от свобода от три до дванадесет години.
(2) Ако в този случай са последвали значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години, а ако е последвала смърт за някого, когато деецът не е искал и не е допускал това, наказанието е лишаване от свобода от десет до петнадесет години.
НК - Чл. 335. (1) Който причини наводнение по непредпазливост и с това изложи на опасност живота или имота на другиго, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(2) Ако е последвала смърт или значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до пет години.

 

Връзка към коментар
преди 22 часа, T.E.Lawrence каза:

Добре бе, може ли след толкова години безпроблемно трупане на точки с катарците, имам непризнат сектор, само един от четирите. Все едно съм се изпарил по средата на полета  и съм се върнал пак. Нито qmiles, нито qpoints. За резервация на award ticket ми трябват 35 000, аз имам 34 999. От българския офис отговориха веднага, че не могат да помогнат и ми дадоха контакт за проблема, не са отговорили вече трети ден. Промоцията свършва скоро не знам какъв билет да букна да си запазя статуса. :mad: 

Тук сагата най-после приключи успешно. Отговориха след четири дни, добавиха ми ръчно точките и получих извинение за забавянето. :) 

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към коментар
На 3/12/2018 в 9:28, AlexandraKo каза:

Уф, :( идвам да се оплаквам и да питам.

В приемната ми  има теч от съседа отгоре. Къща е, каратаван, имам окачен таван и от ноември го чакам да направи нещо. Таванът се мокри, сменям през два дни панели и вече ми писна.

Имам си застраховка на имота и повече няма да чакам, ще ги викам, пък те да се разправят с него.

Направих заявка да дойдат от ВиК с термокамера, за да определят къде е проблемът.

Въпросът ми е - някой ползвал ли е такава услуга?

 

Вече някой е ползвал.:)Хитричко е с тая камерка, който се е сетил, да го измисли.

Оказа се, че от при мен, по тавана не може да се определи. Качиха се у съседа горе и там с точност са определили, къде е проблемът. Не е спукана тръба, ами някаква връзка по трасето тече. Аз не бях там, но хората ми обясниха, че вече и горе е влажна половината стена. За услугата платих 110 лева.

Сега чакам вещото лице от застрахователната компания.

После ще дам отчет и за това.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 17 часа, AlexandraKo каза:

Може ли, юристите във форума да коментират това:

 

НК - Чл. 216. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който унищожи или повреди противозаконно чужда движима или недвижима вещ, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или глоба от сто до триста лева.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) Ако са причинени значителни вреди или са настъпили други тежки последици или ако деянието е извършено от лице по чл. 142, ал. 2, точки 6 и 8, или ако деянието е свързано с унищожаване или повреждане на елементи от далекосъобщителната мрежа, наказанието е лишаване от свобода до десет години, като съдът може да постанови и лишаване от права по чл. 37, ал. 1, т. 6 и 7.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако деянието по ал. 1, 2, 3 и 5 е извършено по непредпазливост, наказанието е лишаване от свобода до две години или глоба от сто до триста лева.
НК - Чл. 218в. (Нов - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Наказателното преследване се възбужда по тъжба на пострадалия в следните случаи:
1. за престъпления по чл. 216, ал. 4 и 6 и чл. 217, ал. 1 и 2, когато предмет на престъплението е частно имущество;


НК - Чл. 334. (1) Който причини наводнение и с това изложи на опасност живота или имота на другиго, се наказва с лишаване от свобода от три до дванадесет години.
(2) Ако в този случай са последвали значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години, а ако е последвала смърт за някого, когато деецът не е искал и не е допускал това, наказанието е лишаване от свобода от десет до петнадесет години.
НК - Чл. 335. (1) Който причини наводнение по непредпазливост и с това изложи на опасност живота или имота на другиго, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(2) Ако е последвала смърт или значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до пет години.

 

 Оххххх, как да отговоря, не знам. Две години учене на наказателно и наказателнопроцесуално право, ами не може с две-три изречения да е отговорът. Но, все пак, ще отговоря така: преди време питам познат стоматолог: ама, как така ще ми извадиш непоникнал мъдрец? Аз съм на стола, а той се смее и ми отговаря:  Е, аз сега ако ти кажа, ще ми вземеш професията:) Много са дълги отговорите на въпроса ти, @AlexandraKo, по-конкретно го кажи:)))

Връзка към коментар
преди 17 часа, AlexandraKo каза:

Може ли, юристите във форума да коментират това:

 

НК - Чл. 216. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който унищожи или повреди противозаконно чужда движима или недвижима вещ, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или глоба от сто до триста лева.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) Ако са причинени значителни вреди или са настъпили други тежки последици или ако деянието е извършено от лице по чл. 142, ал. 2, точки 6 и 8, или ако деянието е свързано с унищожаване или повреждане на елементи от далекосъобщителната мрежа, наказанието е лишаване от свобода до десет години, като съдът може да постанови и лишаване от права по чл. 37, ал. 1, т. 6 и 7.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако деянието по ал. 1, 2, 3 и 5 е извършено по непредпазливост, наказанието е лишаване от свобода до две години или глоба от сто до триста лева.
НК - Чл. 218в. (Нов - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Наказателното преследване се възбужда по тъжба на пострадалия в следните случаи:
1. за престъпления по чл. 216, ал. 4 и 6 и чл. 217, ал. 1 и 2, когато предмет на престъплението е частно имущество;


НК - Чл. 334. (1) Който причини наводнение и с това изложи на опасност живота или имота на другиго, се наказва с лишаване от свобода от три до дванадесет години.
(2) Ако в този случай са последвали значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години, а ако е последвала смърт за някого, когато деецът не е искал и не е допускал това, наказанието е лишаване от свобода от десет до петнадесет години.
НК - Чл. 335. (1) Който причини наводнение по непредпазливост и с това изложи на опасност живота или имота на другиго, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(2) Ако е последвала смърт или значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до пет години.

 

Абе, с две думи не си помисляй за наказателен процес.

Връзка към коментар

Аз "причиняване на наводнение" си го представям като да прекъсне язовирна стена или нещо от тоя мащаб, а не да направи теч в банята

ПП

Не съм юрист

Връзка към коментар
преди 7 часа, Емика каза:

 Оххххх, как да отговоря, не знам. Две години учене на наказателно и наказателнопроцесуално право, ами не може с две-три изречения да е отговорът. Но, все пак, ще отговоря така: преди време питам познат стоматолог: ама, как така ще ми извадиш непоникнал мъдрец? Аз съм на стола, а той се смее и ми отговаря:  Е, аз сега ако ти кажа, ще ми вземеш професията:) Много са дълги отговорите на въпроса ти, @AlexandraKo, по-конкретно го кажи:)))

Питам във връзка с моя си теч.Нали се оплаках, дето съседът отгоре ми съсипа приемната и красивата библотека от естествено дърво. И го чакам от сума ти време да направи нещо. Идва, гледа, цъка и се чуди. А то си капе и сме само аз и той.

Вчера обследваха с термокамера. Аз не се качих с екипа, но нали аз платих, та дадоха фактура и протокол и обясниха, че точно са локализирали - тече от зазидана връзка и при него половината стена е подгизнала. Та се чудеха и те, на кое се чуди, ами, не взема мерки.

Тия дни, като нищо, мога да го заваря с все кухня в моята чакалня. Между него и мен няма плоча, кара таван е, дето, вече е изгнил и достатъчно напоен с вода. Къщата е стара. На времето, когато аз купих моята част, навсякъде направих плоча, но горе няма.

Ще чакам още малко, да видя дали ще започне ремонт и , ако не - ще тръгвам да се жалвам в Община, Пожарна и т.н.

Не аз, де, ще се разправя семейният адвокат.

преди 6 часа, eloena каза:

Абе, с две думи не си помисляй за наказателен процес.

Ако всичко друго не работи, какво да правя?

 

А, да кажа и за зстрахователите.

Дойде вчера и вещото лице, много приятен млад човек, огледа, снима, направи протокол .

След около 20 дни ще преведат парите по БС. 

Но да кажа по ред, ако на някого му притрябва.

Имам застраховка на имота в Булстрад. Тя е едногодишна, подновява се така, че да не прекъсва. Застрахователният ми агент има грижата да ме подсеща. Те има едни стандартни бланки за щета, има по една към полицата. Попълних една, трябва копие от самата полица и на хартия от банката документ за БС. Това ми го прати личният банкер, разпечатай го и го приложих.

След като подадох в Булстрад тези неща, на другия ден ми се обади вещото лице, та се разбрахме, кога ми е удобно да дойде. 

Поговорих си с него,като си мислех, че застрахователите после се занимават с виновния за щетата. Много рових в нета, четох за т.нар, “регресен иск”. Човекът рече, че няма такова нещо. Плащат ми на мен, каквото преценят и толкова.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар

@AlexandraKo, не съм юрист,  нашия адвокат заведе дело с правно основание: чл. 45, ал.1, вр. с чл. 51 от Закона за задълженията и договорите

 

Пазя си всички документи, ако искаш да ти изпратя нещо, но съм сигурна, че юристите няма да се радват, някой да им подсказва как да си свършат работата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , Lyubina каза:

нашия адвокат заведе дело с правно основание: чл. 45, ал.1, вр. с чл. 51 от Закона за задълженията и договорите

И аз считам, че това е по-уместния вариант, като адвокат наложило му се да води няколко дела напоследък по 216 НК. По 216 НК ти нямаш водеща роля и има риск въобще да не ти образуват делото. Освен това наказателните състави присъждат по-малки обезщетения на гржданския ищец.

Наказателен процес обаче има и една положителна страна, която аз съм ползвала успешно. Някакси като те извикат в полицията да те разпитат, ти действа много мотивиращо да си отстраниш проблема :) Така или иначе едната възможност не изключва другата, така че е въпрос на преценка съобразно обстоятелствата и целите, които искаме да се постигнат.

п.с Защо все ви влекат наказателни състави в битовите отношения? :)

Редактирано от Vyara
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Както го описваш(АлександраКо), този теч пряко касае конструкцията на сградата. Така че задължително сигнал до общината по надлежния ред. Според мен. 

Връзка към коментар
Цитат

Както го описваш(АлександраКо), този теч пряко касае конструкцията на сградата. Така че задължително сигнал до общината по надлежния ред. Според мен. 

Аз като писах жалба до общината (при условие, че цялата плоча, след 9 години теч беше мокра и по думите на майсторите - "прогнила"), получих отговор след 9 месеца, като в отговора, съвсем бланкетно ми написаха: "Обърнете се към управителя на етажната собственост..." и цитираха името на стария домоуправител, който не беше такъв поне от 3 години. Ако и тяхната община е като нашата.....:banghead:

Връзка към коментар

Около нас съседи подадоха сигнал за неправомерна промяна на канализация и от общината реагираха много бързо, акт и задължиха виновния да възстанови трасето. Имаше и последваща проверка. 

Но може би си права, че на места...

Пък и сигналът да е  с копия/е до ... (институции, медия/и)

Чест и прави на АлександраКо, че по човешки се опитва да реши проблема, ама за тази работа трябва да имаш човек насреща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Lyubina каза:

@AlexandraKo, не съм юрист,  нашия адвокат заведе дело с правно основание: чл. 45, ал.1, вр. с чл. 51 от Закона за задълженията и договорите

 

Пазя си всички документи, ако искаш да ти изпратя нещо, но съм сигурна, че юристите няма да се радват, някой да им подсказва как да си свършат работата.

Много ти благодаря, ти си права, че адвокатът си знае работата.

 

преди 5 часа, Vyara каза:

И аз считам, че това е по-уместния вариант, като адвокат наложило му се да води няколко дела напоследък по 216 НК. По 216 НК ти нямаш водеща роля и има риск въобще да не ти образуват делото. Освен това наказателните състави присъждат по-малки обезщетения на гржданския ищец.

Наказателен процес обаче има и една положителна страна, която аз съм ползвала успешно. Някакси като те извикат в полицията да те разпитат, ти действа много мотивиращо да си отстраниш проблема :) Така или иначе едната възможност не изключва другата, така че е въпрос на преценка съобразно обстоятелствата и целите, които искаме да се постигнат.

п.с Защо все ви влекат наказателни състави в битовите отношения? :)

Благодаря ти за мнението! Ако трябва да бъда точна, никакви дела не ме влекат. Това го преписах от някакъв правен форум. Адвокат го беше цитирал по повод като моя.

Освен това, тук изобщо не става въпрос за пари. Обяснила съм, че съм съгласна всичко да платя, само, да се реши проблема. Чакам от ноември. Ама вече ми се изчерпа търпението. Освен това, съседът имаше претенция преди време, че от кабинета ми, на тях им миришело на дезинфектант. Сега, като всичко е в мухъл и мирише на , да не казвам какво, сигурно повече му харесва.

Абе, нали знаете, има си ги едни криви хора, дето ако си нямаш вземане-даване с тях, най-добре.А тези са от хората, дето са изпокарани с цялата махала, щото тука са само къщи и всички се знаем.

В тази сграда, по нотариален акт, притежавам стоматологичен кабинет с всички необходими документи, регистрации, разрешителни, от преди 22 години. Той е собственик на горния етаж от скоро.

Преди над мен имаше други съседи, с тях нямаше никакви проблеми. Този дойде преди две-три години, започнаха се едни безконечни ремонти, които не ми пречат, живея на друго място. Под единия ми прозорец сложиха огромен климатик, никой не ме пита, може ли, не може ли. На двора, който ни е общ, си правят, каквото си искат. Не се разправям по никакъв повод, на мен нищо не ми пречи, само , мир да има.

Сега ще почакам още месец, толкова срок съм си дала. Ако отстрани проблема, да може да изсъхне и ще ремонтирам и аз.

Ако не прави нищо, ще започна с жалбите.

Най-искрено се надявам да се реши тоя проблем с добро. Само за протокола - не са бедни, напротив.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 18 минути , Lyubina каза:

Разказваш ми моята история, само времетраенето все още е различно. Стискам палци, да се справиш!

А, дано!

Ама, тук е малко различно, че няма плоча между двата етажа, само гредоред. Освен, по някое време да се сдобием с общ мезонет, ако стане дупка в гредореда.:lol:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Жената! Милото! ... ме предаде! Язък, че и празнуваме именния ден на св. Пантелеймон... Тъмън сглобих план с финансовите разчети за Южна Америка да го представя по надлежния ред и... изненада!

След дългогодишен отпор съпротивата рухна... кандисах за ремонт... тотален :blackeye:

Баннал съм се от всички сайтове за билети и промоции щото 'къвто ми е слаб ангела... даже тук рядко влизам, колкото да се облажа за малко само...

Навъртях една европейска екскурзия като километри по всичко що е Баум... Хоум... Мастер...100/1000/10000 бани... и т.н. и т.н.

Бюджета за Перу и Боливия отидЕ, бидЕ утилизиран, следва закопаването му... А още дори и не сме почнали :blackeye: ... абе, тия бани и кухни златни бе! А колко още има... ( къде е човечето с мокрите кърпи на главата ?? )

В края на седмицата почва рутенето...

  • Харесвам 1
  • Шок 4
  • Смея се 2
  • Замислям се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.