Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Преди 1 час, pamela каза:

Алекс, току-що вдигна и моето кръвно с тези промени за Лисабон.

Преди време Боби ми подпали фитила, сега и ти.

Проблемът е, че и ние летим до Лисабон, но през юли. Кацаме на летището, имаме 3 ч. престой и летим за Порто, които билети отдавна купих.

 Обаче при смяна на часа на полета всички планове отиват на кино.

Засега нашият полет е с непроменен час, но става много подозрително - всички около него се сменят, само той е като някакво оазисче. По-точно полетите във вторник за цялото лято са сутрешни, но дали няма да ги променят и тях скоро?

За да съм по темата, оплаквам се, че ще съм на тръни в следващите два месеца и половина.

Само два месеца :). След това за такива промени Уиз ще ти дължат обезщетение и едва ли ще ги правят.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Значи, от скромния ми опит с Лисабон - не се ядосвай, Лисабон е прекрасно място за размотаване и почивка. Всичко е на много приемливи цени, включително такситата. Да не говорим, че летището си е направо в града.

Отделно, ако държиш да пристигнеш в по-ранен час, погледни австрийците. Техните услуги са скъпички, но се пристига в много човешко време в Лисабон.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

Защо? 

И аз това се зачудих... По-скоро са два, тъй като в последните 14 дни вече се дължи обезщетение по директива 261.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Rainy каза:

Защо? 

 

преди 3 минути , chandni каза:

И аз това се зачудих... По-скоро са два, тъй като в последните 14 дни вече се дължи обезщетение по директива 261.

 

Да, два месеца са! Моя техническа грешка;), породена от вършенето на сто неща + мятане по едно око в магеланци.:lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Lyubina каза:

Значи, от скромния ми опит с Лисабон - не се ядосвай, Лисабон е прекрасно място за размотаване и почивка. Всичко е на много приемливи цени, включително такситата. Да не говорим, че летището си е направо в града.

Отделно, ако държиш да пристигнеш в по-ранен час, погледни австрийците. Техните услуги са скъпички, но се пристига в много човешко време в Лисабон.

 

 

Ние няма да сме за първи път в Лисабон, освен това, ще стоим на връщане седмица там. Въпросът е, че полетът беше много ранен и щяхме да летим за Мадейра още същия ден. Някой във форума преди време се оплака, че са сменили часовете за някой полет, вече не помня за къде.

И аз се помотвах с останалите билети, с вътрешното очакване за изненади.

И така си и стана.

Ама, резервации съм направила, сега ще ги откажа, ще направя нови. От един подобен случай, никога не плащам вече хотел предварително.

Х Истината е,  че много съм бясна, като ми развалят планчето.:ireful:

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Истината е,  че много съм бясна, като ми развалят планчето.:ireful:

Много си приличаме в това... :) Истината е, че после всичко се забравя, но перфекционизмът е болест и не прощава... 

Връзка към коментар

Не бях стъпвал на толкова гнусно и мръсно летище като CDG, няма боклуци чак, но вонята навсякъде е жестока, през 30 мин да се миеш ръцете тече черна вода.

 

Включително има живеещи клошари около бързите пътеки и се усетиха от над 50м, чудех се какво става докато не ги видях.

Навън където са автобусите и гарата е  воня на пикня и отново наслоена мръсотия. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , Alexander каза:

Не бях стъпвал на толкова гнусно и мръсно летище като CDG, няма боклуци чак, но вонята навсякъде е жестока, през 30 мин да се миеш ръцете тече черна вода.

 

Включително има живеещи клошари около бързите пътеки и се усетиха от над 50м, чудех се какво става докато не ги видях.

Навън където са автобусите и гарата е  воня на пикня и отново наслоена мръсотия. 

 

Чувал съм ,че е голямо летище и само, затова бих искал да го видя.

Връзка към коментар
преди 16 часа, Alexander каза:

Не бях стъпвал на толкова гнусно и мръсно летище като CDG, няма боклуци чак, но вонята навсякъде е жестока, през 30 мин да се миеш ръцете тече черна вода.

 

Включително има живеещи клошари около бързите пътеки и се усетиха от над 50м, чудех се какво става докато не ги видях.

Навън където са автобусите и гарата е  воня на пикня и отново наслоена мръсотия. 

 

Че летището е доста мърляво - спор няма. Но донякъде си жертва на факта, че се връщаш от Япония. Като слезеш от самолета навсякъде ти се въжда мръсно и хората - намусени и неприветливи. До три дни отминава.:) Миналата година и @Roje се оплакваше колко е гаден Мадрид.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 часа, dimitrov6 каза:

Чувал съм ,че е голямо летище и само, затова бих искал да го видя.

Всъщност е най-голямото в Европа.

Трансферирането на него винаги уникално и запомнящо се изживяване - всеки път различно :lol:

  • Браво 1
Връзка към коментар
На 4/7/2018 в 6:34, dimitrov6 каза:

Чувал съм ,че е голямо летище и само, затова бих искал да го видя.

Ти си мазохист :biggrin:

 

На 4/7/2018 в 6:04, Alexander каза:

Не бях стъпвал на толкова гнусно и мръсно летище като CDG...

 Само веднъж съм стъпвала и бях потресена. За мръсотията не знам, но толкова зле организирано летище не съм виждала в живота си. Пълна изродщина... 

 

преди 8 часа, samuraika каза:

Че летището е доста мърляво - спор няма. Но донякъде си жертва на факта, че се връщаш от Япония. 

@samuraika, така ми се е приходило в Япония... Усещам се как зловредно ти завиждам, че живееш там, както и на цялото магеланско войнство, което се изсипа там :) 

Връзка към коментар

За мен е трудно да си представя, че някой може доброволно да се цели в трансфери през CDG... Тотално объркано летище, неучтиви служители и по-бавен граничен контрол дори от този в София.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, samuraika каза:

Че летището е доста мърляво - спор няма. Но донякъде си жертва на факта, че се връщаш от Япония. Като слезеш от самолета навсякъде ти се въжда мръсно и хората - намусени и неприветливи. До три дни отминава.:) Миналата година и @Roje се оплакваше колко е гаден Мадрид.

И това го има, но на отиване минах пак през него и пак ми се видя така, просто седях много малко, а втория път повече. Т4 в Мадрид е едно от най-хубавите летища в Европа, не е по-зле от Нарита за мен.

В Париж се стигна до парадокса, че в тоалетните мирише по-добре отколкото извън тях!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 4/7/2018 в 8:34, dimitrov6 каза:

Чувал съм ,че е голямо летище и само, затова бих искал да го видя.

Още един глас за абсолютното избягване на това летище , освен ако не е крайно наложително.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Оооо, това летище и Ер Франс съм ги отписала отдавна. И самолетите им са мърляви, и стюардесите нелюбезни, за летището да не говорим.

Избягвам и Катарците, но по друга причина -там всичко останало си е наред.

 

Аз пък дойдох да се оплача от друго.

Тия дни стана въпрос за новия секретен код, който въвежда Дайнърс, за плащанията в Интернет.

Този код го има от известно време в Пиреос. Днес купувам едни билети, въвеждам данните и чакам секретния код. Не идва. Пак правя всичко отначало, пак няма. На третия опит изписа съобщение, че картата е блокирана и да ида на автомат на Борика, че да си сменя пина, че да се от блокирала. Как ли не бих се юрнала.

Обадих се на спешния телефон, след  десетина минути чакане, я отблокираха. Пак опитвам да плащам, пак няма код. Пак звъня, разгеле - по някое време пристигна.

И само да бях в чужбина, и да ми трябва нещо спешно. Как щеше да стане, не е ясно.

Може с тия кодове да има повече сигурност , но няма да е за клиента. А за банките.

Имайте си едно на ум, особено , извън Европа.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И аз да се оплача, от Близу, и от интернета им. От известно време ту го има, ту го няма. В началото на седмицата звънях 4 пъти, рестартирахме всичко, което можахме, след рестарт се оправя и след 10 минути пак го няма. Накрая ме записаха за техник. Дойде момчето, но не улучи момента, когато го нямаше, написа в протокола, че пробата е показала, че няма нищо и си замина. И след него същата работа. Рестартирах устройството, оправи се за 10 минути пак, обадих се, отново ме записаха за техник, утре ще дойде, но как да стане така, че да улучи момента, още повече, че проблема е предимно вечер след 19,00 часа?

Връзка към коментар
преди 2 часа, slujitel каза:

И аз да се оплача, от Близу, и от интернета им. От известно време ту го има, ту го няма. В началото на седмицата звънях 4 пъти, рестартирахме всичко, което можахме, след рестарт се оправя и след 10 минути пак го няма. Накрая ме записаха за техник. Дойде момчето, но не улучи момента, когато го нямаше, написа в протокола, че пробата е показала, че няма нищо и си замина. И след него същата работа. Рестартирах устройството, оправи се за 10 минути пак, обадих се, отново ме записаха за техник, утре ще дойде, но как да стане така, че да улучи момента, още повече, че проблема е предимно вечер след 19,00 часа?

Имах подобен проблем и накрая се оказа, че трябва да си купя нов рутер. И това след две уговорки с техници,които така и не установиха нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, CarpeDiem каза:

Имах подобен проблем и накрая се оказа, че трябва да си купя нов рутер. И това след две уговорки с техници,които така и не установиха нищо.

А аз вързах още един рутер след техния прецакания и се оправи.

Връзка към коментар
преди 7 часа, CarpeDiem каза:

Имах подобен проблем и накрая се оказа, че трябва да си купя нов рутер. И това след две уговорки с техници,които така и не установиха нищо.

Имам рутер, нов е, все казваха, че е от рутера, смених го, и устройството ги накарах да сменят. Сега и през рутера и без него все едно и също. Лошото е, че е на моменти, и то предимно вечер след 19.00, и като дойдат всичко си е наред. Излиза, че ги викам за нищо.

Връзка към коментар
На 8.04.2018 г. в 22:07, tch каза:

Heatrow е най-голямото по обслужени пътници.

Аз говоря за голямо като ... големина (площ), отделно има огромна карго зона.

От гледна точка на летище като летище CDG си заслужава да се види, както иска @dimitrov6. Едно големината - има сигурно 20-на линии автобусни линии, който се движат из територията на летището (и под него), и то без да броим шатълите. 

Решението с по две двойки паралелни писти (до 120 самолетодвжижения на час) също е впечатляващо (тук с малко го бие AMS, но все пак Схипхол е с 6 писти). Интересно е и отделянето на зона за "трансферни" хотели, автоматичните влакчета, автоматите за бординг и т.н

Интересно е и в доста други аспекти, които са в сферата на авиолюбителите.

 

Колкото до трансфера - ами много зависи откъде и с кой. Ако си с AF или някой  от останалите в SkyTeam нещата минават доста гладко (2E/F/ и 2G за малките самолети на AF). Отделно, че и Шенген пресолява малко трансферната манджа. Виж ако от 2B трябва да идеш на 1 е доста досадно.

По мое мнение между Барахас и Роаси (еднакви като площ) на мадридското трансфера е доста по-неприятен с това безкрайно ходене.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искам да се оплача от БГ Пощи.... направо не мога да си намеря място от яд... Вече 3 седмици не мога да се разбера с тях, да си получа пакета който е в тъпия им клон....

Първия път като отидох пакета беше там, отказаха да ми го дадат, понеже си бях забравила л.к. (макар че се е случвало да ми дадат препоръчана пратка срещу друга карта, на която има снимка и име, този път бяха криви). Няколко дни по-късно отидох с л.к и ми казаха, че няма пакет на мое име. След това отидох с проследяващия номет и започнаха да се лутат като мохи без глави и отново не го намериха....

:angry::angry::angry:

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.