Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 8 минути , Mistress of Germs каза:

Намерих си кратер! Аз съм герой.

Паднах в шахта на тротоара в Бали, беше много тъмно, видях я, но не видях един камък, на който се хлъзнах и полетях, преди около час.

Сега ме болят ребрата и имам гадна рана на крака, но не плаках изобщо, когато паднах. Е, малко само. Или не толкоз малко. Ревах, крещях, пищях в тотална тъмнина, стоейки до гърди в шахтата, 10 минути поне, ама никой не ме отрази, освен хлебарките. Та се набрах на ръце и изпълзях от канализацията като клоуна То на Стивън Кинг. И отидох да се жаля на @master_of_germs и @mary_shery

Останах без ляв чехъл. :((( Не го намерих в тъмното.  Утре ще го спасяваме. (Едит: не, Дани тръгна с челника да го изкопава от шахтата сега, ще ви държа в течение). Хлебарките обаче намериха мен, докато бях шахтисана, и после, докато лежах на тротоара. Утре ще се ваксинирам за Тьетаност. 😄

Така че хвалете се вие, нема лошо, ма таквизи приключения кат' моите трудно ке ги докарате.

 

Олеее! На теб май трябва да ти забранят да се движиш без охрана. Маймуни, кратери... 

Бързо оздравяване!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Mistress of Germs каза:

Намерих си кратер! Аз съм герой.

Паднах в шахта на тротоара в Бали, беше много тъмно, видях я, но не видях един камък, на който се хлъзнах и полетях, преди около час.

Сега ме болят ребрата и имам гадна рана на крака, но не плаках изобщо, когато паднах. Е, малко само. Или не толкоз малко. Ревах, крещях, пищях в тотална тъмнина, стоейки до гърди в шахтата, 10 минути поне, ама никой не ме отрази, освен хлебарките. Та се набрах на ръце и изпълзях от канализацията като клоуна То на Стивън Кинг. И отидох да се жаля на @master_of_germs и @mary_shery

Останах без ляв чехъл. :((( Не го намерих в тъмното.  Утре ще го спасяваме. (Едит: не, Дани тръгна с челника да го изкопава от шахтата сега, ще ви държа в течение). Хлебарките обаче намериха мен, докато бях шахтисана, и после, докато лежах на тротоара. Утре ще се ваксинирам за Тьетаност. 😄

Така че хвалете се вие, нема лошо, ма таквизи приключения кат' моите трудно ке ги докарате.

ПС: Дани го извади Чехльо, леко прокъсани.

 

15803933342115983772404881027772.jpg

Абе, Наде, ще загинеш нейде:((( Ма, какви са тия лоши случки, дето ти се случват😯

Застраховки имате ли?  Добре поне, че се шегуваш.А, дано, няма нищо сериозно!
 

 

преди 2 часа, Tonyco каза:

Да се похваля с юбилея на Боби (Известен тук като "железото" 😂🤣) вчера навърши 10 г. По случай празника събрах след работа приятели, всичките ултрамаратонци (бягащи над 42 км демек) за да направим едни 10 км = на годините му заедно с Боби.  Живот и здраве някой ден ще ни задмине надявам се и ще му дишаме прахта. 😀

20200129_193530.jpg.765b07480ac4b4ec5dda4afad96a65df.jpg

 

Тичането направихме в западен парк, където след бурята вчера сутринта си беше направо погром, доста паднали дървета, като едното беше огромно.

 

IMG-84148a3aa0f03ac24a1b4b0541c623e0-V.jpg.35bf179d986ac2955b675c2b0c06650c.jpg

 

IMG-0a36186c43ba15b454806c73bc493b2f-V.jpg.1a6a6f422e622e9f3b5a4e8ff125f61c.jpg

 

Светулки в парка

 

20200129_210134.jpg.5c2b3324f0c5a7e033272fddc978fc63.jpg

 

Като подаръци получи шапка с непалски мотиви и интересно четиво 

 

20200129_215257.jpg.11a5af60261d1c80b57df641e0687cfc.jpgIMG-e019083acd0c928eea638fd1351b7863-V.jpg.3ef0ff74beaa6e1e474f5336e54cac09.jpg

 

Подготвих и една кратка ретроспекция за изминалите 10 г. качена в стравата, отваря се без регистрация на, който му е интересно. 😀

 

Ретроспекция Боби на 10 години

Честит РД на Боби!

Да е живо и здраво детенцето, с много късмет, с много успех, във всичко, което започне!
 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Олеее! На теб май трябва да ти забранят да се движиш без охрана. Маймуни, кратери... 

Бързо оздравяване!

Да допълвам ли: пеликани, лебеди, туристически куфари връз краката... Змии, пирони и отравяне със син камък в по-забравени времена. Май не съм разказвал и за случката на една хижа в Балкана, дето се залюля с все сила на една люлка, люлката се счупи и Надя изхвърча назад, баш като в анимационните филми, и се приземи в една купчина камъни. После не се изправи. Подозирам, че в следващите секунди счупих националния рекорд на сто и десет метра с препятствия ( стига да имаше кой да ми ги измери секундите) 😬 Да има с какво да се похваля и аз, де, нали по темата 🤫

Имаме застраховка, но за двайсет долара за ваксина не мисля да се занимавам.

  • Харесвам 3
  • Шок 9
Връзка към коментар
преди 31 минути , master_of_germs каза:

Да допълвам ли: пеликани, лебеди, туристически куфари връз краката... Змии и пирони в по-забравени времена. Май не съм разказвал и за случката на една хижа в Балкана, дето се залюля с все сила на една люлка, люлката се счупи и Надя изхвърча назад, баш като в анимационните филми, и се приземи в една купчина камъни. После не се изправи. Подозирам, че в следващите секунди счупих националния рекорд на сто и десет метра с препятствия ( стига да имаше кой да ми ги измери секундите) 😬 

Звучи много стресиращо... 😞 Дано повече нямате такива случки, докторе. Поздрави на съпругата! 

Връзка към коментар
преди 57 минути , master_of_germs каза:

Да допълвам ли: пеликани, лебеди, туристически куфари връз краката... Змии, пирони и отравяне със син камък в по-забравени времена. Май не съм разказвал и за случката на една хижа в Балкана, дето се залюля с все сила на една люлка, люлката се счупи и Надя изхвърча назад, баш като в анимационните филми, и се приземи в една купчина камъни. После не се изправи. Подозирам, че в следващите секунди счупих националния рекорд на сто и десет метра с препятствия ( стига да имаше кой да ми ги измери секундите) 😬 Да има с какво да се похваля и аз, де, нали по темата 🤫

Имаме застраховка, но за двайсет долара за ваксина не мисля да се занимавам.

Така и така сте в Бали или на Ява вече, намерете някой шаман да му пребае на това момиче! И стига вече с тези инциденти, моля ви се!

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Цвете каза:

Така и така сте в Бали или на Ява вече, намерете някой шаман да му пребае на това момиче! И стига вече с тези инциденти, моля ви се!

И аз така викам! Шаман ли ще е, свещ ли е, поп ли, пеперуда, ама айде вече този лош късмет на Надето да заминава и да се не връща!!! Дано нямате повече такива случки! 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да се похваля и аз. Одобриха ни от томболата на УЕФА  и имаме билети за мача Уелс-Швейцария в Баку. Щастлив съм.

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 10
Връзка към коментар
7 hours ago, Mistress of Germs said:

Намерих си кратер! Аз съм герой.

Паднах в шахта на тротоара в Бали, беше много тъмно, видях я, но не видях един камък, на който се хлъзнах и полетях, преди около час.

Сега ме болят ребрата и имам гадна рана на крака, но не плаках изобщо, когато паднах. Е, малко само. Или не толкоз малко. Ревах, крещях, пищях в тотална тъмнина, стоейки до гърди в шахтата, 10 минути поне, ама никой не ме отрази, освен хлебарките. Та се набрах на ръце и изпълзях от канализацията като клоуна То на Стивън Кинг. И отидох да се жаля на @master_of_germs и @mary_shery

Останах без ляв чехъл. :((( Не го намерих в тъмното.  Утре ще го спасяваме. (Едит: не, Дани тръгна с челника да го изкопава от шахтата сега, ще ви държа в течение). Хлебарките обаче намериха мен, докато бях шахтисана, и после, докато лежах на тротоара. Утре ще се ваксинирам за Тьетаност. 😄

Така че хвалете се вие, нема лошо, ма таквизи приключения кат' моите трудно ке ги докарате.

ПС: Дани го извади Чехльо, леко прокъсани.

 

15803933342115983772404881027772.jpg

A тези цитираните - двамата защо във всички описани проблеми все не присъстват - къде са и ...  какво правят 😉 ?

Връзка към коментар
преди 2 часа, georgebg каза:

A тези цитираните - двамата защо във всички описани проблеми все не присъстват - къде са и ...  какво правят 😉 ?

Е, и ние си имаме кахъри. Аз още от България тръгнах болен и маскиран, тук цяла седмица се сливам с азиатците, носейки маска. След инфекцията си ми остана алергична кашлица, почнаха и по кръчмите даже да ме питат имаме ли коронавируси в България. Аз пък им казвам много да не знаят, щото видиш ли ми форумното име; знам по именно и под микроскоп далеч по-отвратителни гадинки 😎 🦖

 @mary_shery пък си лекува собствените не една и две синини. Понеже си е втълпила, че трябва да се завре под де що има водопад на острова (а то не е като да няма) и обикаля с няколко ката непромокаеми дрехи...

Надя си намери своя кратер, остава с Мариела да хвърлим чоп, кой от двамата да падне довечера в сините пламъци на Иджен, и кой - в киселинното езеро 🌋😆

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 12 часа, Цвете каза:

Така и така сте в Бали или на Ява вече, намерете някой шаман да му пребае на това момиче! И стига вече с тези инциденти, моля ви се!

 

преди 12 часа, luba_rizova каза:

И аз така викам! Шаман ли ще е, свещ ли е, поп ли, пеперуда, ама айде вече този лош късмет на Надето да заминава и да се не връща!!! Дано нямате повече такива случки! 

Чувал съм, че отвара от стрит на прах нокът от гладконос прилеп, смесено с натрошена на ситно черупка от яйце на комодски варан много помага срещу уроки и черна магия! :yes:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 27 минути , Фичо каза:

 

Чувал съм, че отвара от стрит на прах нокът от гладконос прилеп, смесено с натрошена на ситно черупка от яйце на комодски варан много помага срещу уроки и черна магия! :yes:

Стига с тези китайски рецепти, че заради тях затварят Комодо за посещения. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Светославов каза:

Куршун да и се лее, предлагам 🙂

Ако помогне, ще е само като психологическа помощ. Но поне е в духа на българските, а не на азиатските традиции.

Ние се шегуваме, но на момичето никак не му е весело.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 часа, Дани Магелани каза:

Ако помогне, ще е само като психологическа помощ. Но поне е в духа на българските, а не на азиатските традиции.

Ние се шегуваме, но на момичето никак не му е весело.

Абе в момента, в който разбрах, че няма счупено и си получих анти³тетагнусния (!) серум в д-то, ми стана много забавно. По-лоши рани съм имала. Тия дори не попречиха да плувам в рифа.

20200131_150410.jpg

  • Шок 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 30.01.2020 г. в 21:52, Ellena каза:

Честит да е Боби! Да бъде много здрав! Голям сладур, приключенец и ентусиаст. 🎂

Благодаря, на приключенец отива работата 😉😁

На 1.02.2020 г. в 5:29, Mistress of Germs каза:

Абе в момента, в който разбрах, че няма счупено и си получих анти³тетагнусния (!) серум в д-то, ми стана много забавно. По-лоши рани съм имала. Тия дори не попречиха да плувам в рифа.

20200131_150410.jpg

Лоша е раната определено, ще иска внимание и без мокрене. Аз още се боря с една много по-малка, на глезена на кокалчето точно. Четири месеца минаха и не зараства, упорита, ходя на хирург, вика там е слабо кръвоснабдено затова. Някъде октомври паднах с мотора със 70 км/ч и се влачих по асфалта, та ми затисна крака и го остърга точно там. Та следи си раната да не стане като при мен дълга и широка, уж беше една никаква дребна. И без инциденти повече !!! 😃

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

  На 29.11.2019 г. в 13:24, aleksandrina каза:

Направо минаваш в тема "Искам да се похваля" !

Ще се похваля, когато реализирам безпроблемно замисленото 🙂 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

П.П. Казана дума, хвърлен камък 🙂 Безпроблемно си слязох на Хийтроу и шунтирах - без последици - последната отсечка Лондон - Мадрид от големия билет Мадрид - Лондон - Буенос Айрес - Лондон - Мадрид. Надявах се самолета да закъснее - имах 1 час трансфер - и да имам официална причина за изпускането на полета, ама не би. Пристигнахме 1 час по-рано 🙂 Затова просто реших да отида на гише на British Airways и да ги предупредя, че прекъсвам полета си и да не ме чака самолета. Много ми е неудобно, ако това се случи, не се шегувам. Плюс потенциални забавяния, изпускане на слот, разходи. Неприятно...

 

Не знам дали ме разбраха какво им обяснявам, и дали изобщо разбраха за прекъснатия голям билет - аз им връчих само бординг паса на последния полет, и те бяха мега щастливи - след като изразиха съжаление, че няма да летя - защото самолетите са били претъпкани. Явно бурята е направила голям търкал, и много хора са чакали да се качат, а и днес имаше отменени полети. Изтрепаха се да ми благодарят, че ще дам едно място на някого...

 

Сигурно се усмихват хора, които са го правили неведнъж - без да уведомяват когото и да е, но на мен така вече ми е добре. Много интересни билети бяха - да не преразказвам историята. Не знам дали ще повторя, но се забавлявах много. След като всичко свърши добре 🙂 Сега леко нахално си чакам милите за Буенос Айрес - Лондон 😄 

Връзка към коментар
преди 15 часа, Rainy каза:

без да уведомяват когото и да е, но на мен така вече ми е добре.

Правилно! И аз уведомявам. Така е коректно и спрямо компанията, и спрямо останалите пътници.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 20 часа, Rainy каза:

Сега леко нахално си чакам милите за Буенос Айрес - Лондон

 

 

 ......които и получих  🙂 Милите от всички отсечки на големия билет индивидуално са ми начислени. 

 

image.png.2e029293990363560de3d7bcfc264784.png

 

Което ми дава възможност да си поискам Бронзов статут от British Airways. На фона на немалко златни магеланци е скромно постижение, но ще му се радвам, когато го получа. Макар че самата British Airways не е много за радване вече, но май е крайно време да се разделя с илюзията за идеални компании в икономичния сектор. 

 

Всъщност наистина стана за хвалене 🙂 

 

image.png.7d5ddebd1619578a00fd80b7aa564220.png

 

 

Връзка към коментар

Момент, @Rainy, има някаква грешка! Според картинката на връщане от БА до Лондон си получила двойно повече мили, отколкото на отиване! :rtfm:

Всъщност ти не се притеснявай - аз вече им писах на хората, алармирах ги, те обещаха да проверят. :grin: Няма нужда да ми благодариш :tongue:

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 9 часа, Rainy каза:

Всъщност наистина стана за хвалене  

image.png.7d5ddebd1619578a00fd80b7aa564220.png

 

Ами честито, още февруари бронз, до края на годината поне сребро и достъп до салоните.

Нали обичаш да си избираш места - с бронз имаш безплатен избор малко преди чекина.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , neuromancer каза:

Ами честито, още февруари бронз, до края на годината поне сребро и достъп до салоните.

Нали обичаш да си избираш места - с бронз имаш безплатен избор малко преди чекина.

Благодаря! Няма да мога с такива темпове да пътувам, просто имах големи командировки есента 🙂 Сега ги забраниха с Корона вируса 😁

 

Иначе места се избират една седмица по-рано с бронза, но зависи от билета. Със синьото е 24 часа, но пак зависи от билета. С последния билет нямах право, трябваше да си платя (не си платих, помрънках на касата). 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Rainy каза:

Няма да мога с такива темпове да пътувам, просто имах големи командировки есента 🙂 Сега ги забраниха с Корона вируса 😁

Аха, ясно. Събрах 2 и 2.

 

Няколко месеца по-късно.

 

Темата „В момента съм...“

 

@Mary пише: В XXXX, без @Rainy

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 26 минути , Goal & Boss каза:

В XXXX

Това е много интересна дестинация... Никой от магеланското общество още не се е тагвал от там... 

#предидомосед

#предигеоргиматеев

#предиven62

:girl_crazy:

 

  • Смея се 11
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • SFS
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.