Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Е, не така с лошо де, какво да кажем ние с гайдите ;) дето сме също един вид администратори

 

Ами да не си отварям устата ;)  :wild:

 

Но пък, евалла, че си се справила с Близу-то, че и аз от кое време съм им вдигнала мерника.

Еее, ама ти, нали си от онези, дето си гледат работата добре. ;) ;) ;)Покрай такива само пролетяваааам и не ги закачам. ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз да се похваля :)

На 23.01 летим за Занзибар с уреден хотел и трансфер..

Та похвалата е, че днес ми се обаждат и ми казват, че съм спечелил видеокамера от една промоция, която бях забравил, че дори съм участвал. Бях взел бутилка уиски с някаква томбола и играх наистина, но я бях отписал и позабравил. 

Днес ми се обадиха и ми казаха, че печеля тази камера и до 5 работни дни ще е при мен. Точно преди почивката :)

capture-20170116-174709k3VO5he.png

  • Харесвам 40
Връзка към коментар

Идвам да се похваля, че нацелих страхотен апартамент в центъра на Виченца.На две крачки от Палатина-та, за 70 евро на вечер.От AirBnb. Това ми е вторият опит с този сайт, след Ница - и в двата случая случих и на лукс, и на място, и на готини хазяйки, че и на добра цена :)))

Отделно, има гараж, понеже сме с кола, се разбрахме със собственичката за 10 евро на ден.

Та общо става 80 с гаража.

Ще наснимам утре - в чисто нова сграда е, много е хубаво, има хол, кухня, спалня и голяма баня. С парно, на две крачки и от Театро Греко.

Собственичката, много готина млада дама, много бърза комуникация,много експедитивна и услужлива.С една дума - сладурка.:)

Като се прибера, ще дам линк, че от телефона не става.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 26
Връзка към коментар

Искам да се похваля, че днес се катерих и разчистих двуметровите ледени висулки, които са се образували на моя блок - понеже живея на последен етаж. За съжаление точно над входната врата са много на високо и са недостъпни за мен и с триметров прът със секач и съответно звъннах на 112, където подадох сигнал, че има опасни висулки - от там ми отговориха, че не могат да чистят сгради, които не са обществени, но ще предадат в общината сигнал, за да бъде сложено поне някакво обезопасяване с ленти на опасния участък. Просто като ги гледам тези огромни ледове и как сутринта всичко капеше, направо изтръпнах какво може да се случи.

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Искам да се похваля, че днес се катерих и разчистих двуметровите ледени висулки, които са се образували на моя блок - понеже живея на последен етаж. За съжаление точно над входната врата са много на високо и са недостъпни за мен и с триметров прът със секач и съответно звъннах на 112, където подадох сигнал, че има опасни висулки - от там ми отговориха, че не могат да чистят сгради, които не са обществени, но ще предадат в общината сигнал, за да бъде сложено поне някакво обезопасяване с ленти на опасния участък. Просто като ги гледам тези огромни ледове и как сутринта всичко капеше, направо изтръпнах какво може да се случи.

Пробвай да се обадиш директно на Гражданска защита, те са доста услужливи за такива неща. Пожарната също. Преди време една колежка беше счупила термометър от старите, с живак, и го беше разляла в хола на килима. Обадила се на Гражданска защита и хората веднага дошли, посипали с нещо, май със сяра, после с някаква специална прахосмукачка изчистили всичко.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Няма да повярвате какво ми се случи вчера - капакът за тенджера, който купих за резервен (и треперих дали ще ми го вземат на секюрити чек-а - описано в съседната тема), влезе в употреба. Купих го заради една тенджера със стъклен капак, защото много ме беше страх, че ще се счупи. И вчера го счупихме. Мъжът ми каза, че съм говорила с Бога и затова съм купила втори капак, но метален и нечуплив :lol:

 

За който не е чупил такива стъклени капаци - отаза се, че е от safety glass и стана на малки безопасни парченца, като автомобилните стъкла.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искам да се похваля, че днес се катерих и разчистих двуметровите ледени висулки, които са се образували на моя блок - понеже живея на последен етаж. За съжаление точно над входната врата са много на високо и са недостъпни за мен и с триметров прът със секач и съответно звъннах на 112, където подадох сигнал, че има опасни висулки - от там ми отговориха, че не могат да чистят сгради, които не са обществени, но ще предадат в общината сигнал, за да бъде сложено поне някакво обезопасяване с ленти на опасния участък. Просто като ги гледам тези огромни ледове и как сутринта всичко капеше, направо изтръпнах какво може да се случи.

Браво на теб, че в същата ситуация, след звънене на 112,на пожарна и община, дойдоха едни, дето опънаха една джувка, под поне 20 килограмовите висулки.:(((

Добре че, мъж ми е ужасно настойчив,та пратиха една вишка от общината, че ги разтроши.:))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да се похваля, че заради конкуренцията между Wizz и Ryan , снощи се прибрах в мразовита София и си бих рекорда за най-евтин билет Барселона - София - 9,90 евро на човек  :) Да живее конкуренцията ! :)

Редактирано от Mary
Корекция на цената
  • Харесвам 31
Връзка към коментар

Преди време имах едни върнати пари от билет за Райън, за полет, който не беше летен все още, но след около седмица пак си ги взеха.

 

Сега отново ми се случи нещо подобно, но никой не си ги взима както предния път.

Този път стана с две покупки на чекиран багаж в последсвие, два дни преди полета. Полетите минаха на 02.01 и на 4.01 ми върнаха парите за куфарите. Полетите бяха с Райън и норвежците.

За сега никой не взима нищо, та май този път ще си остане така.

Плщано е с една и съща дебитна чужда карта и трите пъти, явно става нещо с нея.

Връзка към коментар

Не мога да не се похваля просто! 

 

1. Взех по живи, по здрави Mary от Heathrow и пийвам уникална домашна ракия, подарък от съпруга й  :wub:

 

2. Намерих в пощата новата си кредитна Visa от Barclays - и  двете се опулихме като за световно  :blink: 

 

За хората, които не са прочели краткия ми репортаж в една неприятна тема, Вчера Barclays ме потърсиха за оторизация на преводи, които са стопирали за подозрителност - и наистина не бях ги правила. Блокираха ги веднага, както и блокираха  картата. Обещаха нова до 5 дни. И грейна сериозен проблем - с какво ще си платим колата под наем в Куба... Имам AMEX - която не е валидна там. Обясних ясно проблема, банката заложи спешна доставка. Всъщност, те искаха да ми доставят кредитната карта на летището в Хавана - тук загубих говор и картина  :blink:, но после с неудобствво обясниха, че Visa  не правят такива услуги в Куба... Казаха, че има вероятност картата да бъде доставена днес, но... няма 100% гаранция. Днес на обяд я нямаше. В 17.30 беше в  пощенската кутия. Щом и Mary беше впечатлена...

 

Млъквам да се хваля, отивам да сервирам вечеря и да ви кажем наздраве и двете!  :)

Връзка към коментар

Не мога да не се похваля просто! 

 

1. Взех по живи, по здрави Mary от Heathrow и пийвам уникална домашна ракия, подарък от съпруга й  :wub:

 

2. Намерих в пощата новата си кредитна Visa от Barclays - и  двете се опулихме като за световно  :blink:

 

За хората, които не са прочели краткия ми репортаж в една неприятна тема, Вчера Barclays ме потърсиха за оторизация на преводи, които са стопирали за подозрителност - и наистина не бях ги правила. Блокираха ги веднага, както и блокираха  картата. Обещаха нова до 5 дни. И грейна сериозен проблем - с какво ще си платим колата под наем в Куба... Имам AMEX - която не е валидна там. Обясних ясно проблема, банката заложи спешна доставка. Всъщност, те искаха да ми доставят кредитната карта на летището в Хавана - тук загубих говор и картина  :blink:, но после с неудобствво обясниха, че Visa  не правят такива услуги в Куба... Казаха, че има вероятност картата да бъде доставена днес, но... няма 100% гаранция. Днес на обяд я нямаше. В 17.30 беше в  пощенската кутия. Щом и Mary беше впечатлена...

 

Млъквам да се хваля, отивам да сервирам вечеря и да ви кажем наздраве и двете!  :)

Не се учудвам... Както писах в темата за Revolute, поръчах я след 21;30 БГ врреме, което и в UK си е извън работните часове, въпреки всичко още на следващия ден до обяд картата беше иизпратена и на 6-ия ден на обяд пощальонът влезе в офиса и ми я донесе... Та не се учудвам, че английска банка ти е доставила картата в Лондон на следващия ден :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не се учудвам... Както писах в темата за Revolute, поръчах я след 21;30 БГ врреме, което и в UK си е извън работните часове, въпреки всичко още на следващия ден до обяд картата беше иизпратена и на 6-ия ден на обяд пощальонът влезе в офиса и ми я донесе... Та не се учудвам, че английска банка ти е доставила картата в Лондон на следващия ден :)

 

Току получих "любовно писмо" от любимата Барклис. Винаги са били коректен бизнес и личен партньор, но в този случай, да прочетеш: Не се притеснявайте от Брекзит, бизнесът при нас лети както обикновено - директно ми прозвуча като неуспешен "демидж контрол" да се спре бясното изтегляне на пари от сметките. Мен лично, Брекзит не ме бърка, но такива писма са неприятни за цялата икономика.

 

Браво иначе за високия професионализъм. Друго от тях не съм й очаквал!

Поздрави от Кот д'Воар,

Павзо

Редактирано от PAVZO
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Въпреки катарците успяхме да стигнем до Чанг Рай.Първият полет София-Доха три часа закъснение,вторият Доха-Банкок три часа и половина закъснение.В Доха ми стана ясно,че си изпускаме полета Банкок-Чанг Рай.Купих нови билети за 150евра за по-късен полет.Почти го изпуснахме и него.Добре,че ги пораздвижих катарците на борда.Докараха супервайзора на полета.Даде ни приорити пасове и ни изкара през първа класа.Това ни спаси,защото бяхме от първите на имигрейшъна.Добре,че имахме визи.Ако трябваше да вадим VOA всичко отиваше по дяволите.

Сега отиваме на трип по река Кок.Довечера на бира със Здравко и Ангел.

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Искам и аз да се похваля :

Вчера 29.01 се прибирах от Берлин към София. В RE7, с който се придвижвах от града към летището ми се случи най-милото нещо в последно време: 

тъкмо подминахме Александърплац и телевизионната кула започна да се отдалечава все повече и повече. Както си седях мирно и спокойно във влака изведнъж ми текнаха сълзи (твърде съм емоционална, когато става въпрос за Берлин и почти всеки път като си тръгвам от там ми е много тежко, вчера за първи път от много време пътувах сама и затова емоцийте ми малко пощуряха). Срещу мен седеща една млада жена, която веднага ме попита дали съм добре. Аз и се усмихнах и и казах че благодаря, всичко е наред, добре съм и се заех със задачата да си ровя в телефона и да се разсейвам за да спра сълзите. 5 минути по-късно жената ми подаде сгъната бележка на която пишеше: "Не плачи, защото и аз ще заплача :-) шега. Ако имаш нужда от нещо, кажи ми."

Стана ми толкова мило, разбира се веднага ми се оправи настроението  :lol:  но така и не можах да и благодаря, защото стигнахме до летището и тя се втурна към терминала.

Затова обичам Берлин - досега хората, които съм срещала там са били винаги мили и готови да помогнат, дори и да не те познават. 

post-3143-0-14458200-1485772463_thumb.jpg

  • Харесвам 42
Връзка към коментар

Преди време публикувах бъг на Trip.bg http://magelanci.com/topic/8102-%D0%B1%D1%8A%D0%B3-%D0%B2-tripbg/ . Да се похваля, че билетите не са анулирани." Детето Дроньо" току що излетя за Бали да кара сърф за един месец/ естествено с дрона/, ще има снимки :)

А ние се готвим за Тайланд от 08.02.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Колко му трябва на човек?!?

attachicon.gifIMG_1198.JPG

Ма, да ти имам чадърчето!Наздраве!:))

Преди време публикувах бъг на Trip.bg http://magelanci.com/topic/8102-бъг-в-tripbg/ . Да се похваля, че билетите не са анулирани." Детето Дроньо" току що излетя за Бали да кара сърф за един месец/ естествено с дрона/, ще има снимки :)

А ние се готвим за Тайланд от 08.02.

Еее, браво!Очакваме не снимки, ами много хубави снимки!:)

 

 

Аз идвам да се допохваля от победата си над Близу/временна, разбира се, че договорът е за година и половина/.Ходих вчера да платя за февруари и платих само къде 6 лева, щото ми приспаднаха от януарското скубане.:))

Утре ще пиша благодарствено уведомително писмо.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.