Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Тъп въпрос - а какво е ПИК?

 

По темата - похвалвам се, че Мармотникът е номиниран за втори път за годишни награди за кулинарни блогове :) (в категорията "Жител на света" ;) )

  • Харесвам 16
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 2 минути , Роца каза:

Тъп въпрос - а какво е ПИК?

 

 

код, с който получаваш достъп до данъчно-осигурителната си сметка - виждаш всичко - договори, осигурителен статус и доход, задължения и плащания, можеш да подаваш различни декларации, изобщо ценно е за хора, които имат някакви отношения с държавата по този повод :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , Роца каза:

 а какво е ПИК?

 

 

Общо взето първобитна работа.  Във Великобритания с един бутон си  сменят доставчика на електроенергия и с друг се е регистрират във всякакви институции. ПИК-овете вършат хубава работа, но получаване им е първобитно.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , Роца каза:

Тъп въпрос - а какво е ПИК?

 

По темата - похвалвам се, че Мармотникът е номиниран за втори път за годишни награди за кулинарни блогове :) (в категорията "Жител на света" ;) )

Аууу, честито! И чакаме след малко да се похвалиш и с наградата!:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Роца каза:

Тъп въпрос - а какво е ПИК?

 

По темата - похвалвам се, че Мармотникът е номиниран за втори път за годишни награди за кулинарни блогове :) (в категорията "Жител на света" ;) )

Успех, @Роца! Отивам да правя Лучена супа :wub:

Връзка към коментар

След отпаднали пътувания по работа по клиенти в Антигуа и Британски вирджински острови (заради ураганите), нещата в офиса започнаха да се пооправят. Започваме с 2 седмици Мексико сити през март, последвани от 10 дни в Буркина Фасо април.  :)  

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 5.03.2018 г. в 23:07, Травеолани каза:

Да се похваля, че си получих календара на Магеланци. Отне два месеца и половина, но по-добре късно отколкото никога :)

8CD59F6F-16F1-47DC-87B7-0D5A4D19DD58.thumb.jpeg.d7702803d7d600116826e912161499ea.jpeg

Е, ти нали не се каниш да отмяташ дните по този календар.;)

Той е хубав спомен и сувенир, освен, дето е повод за фукане, когато има и твоя снимка.:dancing:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

:dancing::rofl:На вниманието на Заро:Предстои много пиене на разноцветни коктейли,  та плета нови шалчета, за да сме в тон.

 

 

D3A2744D-6AF2-442A-A42E-634257C7C834.jpeg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Е, ти нали не се каниш да отмяташ дните по този календар.;)

Той е хубав спомен и сувенир, освен, дето е повод за фукане, когато има и твоя снимка.:dancing:

Ще отмятам ами как! Аз обичам практични сувенири, е имам и още един настолен календар :)

 

Тъкмо днес отбелязах в мсгеланския календар работно пътуване до Торонто в края на май. Целия отдел ще ходим и само аз съм ентусиазирана :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Днес си направих най-хубавия подарък-една седмица в Италия края на април, началото на май. По-скоро Уиз бяха така добри с цените и супер неочаквано се сдобих с билети до Неапол и Бари. Много съм щастлива, защото ще ми  е най-дългото пребиваване в тази така любима за мен държава до сега.  В Неапол бях точно преди една година, но в Бари и околността отдавна исках да отида и все нещо удрях греда. Сега чудесно ще ги съчетая :)

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар

Италия винаги е за хвалба. Скоро си говорехме с приятели, че вече за над 30 италиански пътувания, обикновено 4 дневни, само веднъж съм била за 6 дни не мога и не мога да и се наситя. 

Иначе началото на всяка година си обещавам да не ходя повече от 2 пъти...И тая така беше, а вече за 2018 бях 3...със сигурност имам и едно лятно посещение....Така че си оставам само с обещанията.

Та да се похваля. Понеже в Модена лятото ще имат среща 4 те супер сили във волейбола, там сме!

  • Харесвам 12
  • Браво 5
Връзка към коментар

Получих подаръка си за РД 3 месеца предварително. След толкова време чудене, правене на планове, търсене на подходящи полети и т.н. любимият ми изпълнител най-после ще свири в България (сигурна съм, че поне половината България вече знае) и моето семейство решило да ми направи подарък. Още от първия ден на обявата имам билети за Андре Рийо.

(Това след като изпуснах концерта му в Брююксел, поради други ангажименти)

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

като комбинация от блек фрайдеи, сайбър мъндеи, оподи и джеткости, постигнах краен тотал за самолетни билети за една разходка по случай рождения ми ден през юни по маршрут София-Базел /Колмар/- Порто - Мадрид - София от 50 евро на човек :) ако преди година-две някой ми беше казал, че това е възможно, щях да се усмихна доста ехидно :girlcrazy: обичам го този форум, ей :wub:

  • Харесвам 9
  • Браво 15
Връзка към коментар
Дани Магелани
В момента, antea каза:

като комбинация от блек фрайдеи, сайбър мъндеи, оподи и джеткости, постигнах краен тотал за самолетни билети за една разходка по случай рождения ми ден през юни по маршрут София-Базел /Колмар/- Порто - Мадрид - София от 50 евро на човек :) ако преди година-две някой ми беше казал, че това е възможно, щях да се усмихна доста ехидно :girlcrazy: обичам го този форум, ей :wub:

И ние те обичаме, че даваш идеи!:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Lyubina каза:

 и моето семейство решило да ми направи подарък. Още от първия ден на обявата имам билети за Андре Рийо.

(Това след като изпуснах концерта му в Брююксел, поради други ангажименти)

Честито! :) 
Пък за догодина подаръкът ти да е в комбинация с разходка до Маастрихт, мисля че той всяка година изнася там по няколко концерта. 

преди 18 минути , antea каза:

 една разходка по случай рождения ми ден през юни по маршрут София-Базел /Колмар/- Порто - Мадрид - София от 50 евро на човек :wub:

Ехааа, честито и на теб, много секси маршрут, а и цената е чудна! :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Току-що си получих кредита от booking.com към wizzair. Със седемдесет евро отгоре :biggrin: Дублиране на един кредит от декември, който ми изплатиха през февруари, но междувременно им писах няколко пъти, че го бавят неправомерно и те явно са го пуснали повторно.

Недостигът на персонал при booking и липсата на координация в работата им ми помагат доста напоследък, възползвайте се :)

Връзка към коментар
преди 43 минути , Боби каза:

Току-що си получих кредита от booking.com към wizzair. Със седемдесет евро отгоре :biggrin: Дублиране на един кредит от декември, който ми изплатиха през февруари, но междувременно им писах няколко пъти, че го бавят неправомерно и те явно са го пуснали повторно.

Недостигът на персонал при booking и липсата на координация в работата им ми помагат доста напоследък, възползвайте се :)

А ти на кой писа, на букинг или на Уиз? Че и мен ме мотаят и не знам от кого да започна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 8.03.2018 г. в 21:32, Lyubina каза:

Получих подаръка си за РД 3 месеца предварително. След толкова време чудене, правене на планове, търсене на подходящи полети и т.н. любимият ми изпълнител най-после ще свири в България (сигурна съм, че поне половината България вече знае) и моето семейство решило да ми направи подарък. Още от първия ден на обявата имам билети за Андре Рийо.

(Това след като изпуснах концерта му в Брююксел, поради други ангажименти)

Завижд, завижд, завииижд! Ама мнооооооооого! Ще сме нейде по света, когато са концертите в София.

Ние имахме щастието да го видим в Маастрихт едно лято. Преди две-три години го сварихме и с концерт в Шьонбрун , но не се доредихме.

Аз много харесвам онзи концерт, на който Андре Рийо разказва следната история:

Един ден, секретарят му казва, че го търсят от Америка.Актьор, който написал преди 50 години валс.

Рийо си помислил, че втори Щраус не се е родил, но отишъл на телефона.

Актьорът, написал въпросния валс му споделил, че го е композирал преди 50 години и не го е чувал до сега, защото се притеснявал как ще звучи.

Но като гледал концерт на Андре, решил, е това е човекът, който ще даде живот на неговата композиция.

Актьорът е  Антъни Хопкинс, а валсът е прекрасен.

Понеже пиша от таблет и не мога да дам  линк, когото го интересува, в нета има клипове от концерта. С присъствието на самия сър Антъни.

 

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 9 минути , eloena каза:

А ти на кой писа, на букинг или на Уиз? Че и мен ме мотаят и не знам от кого да започна.

На букинг, почвай ги :)

От менюто за помощ в сайта, понякога ми дава да избирам минала резервация, но когато не ми дава, я цитирам долу в текста и им става ясно за какво пиша без нужда от уточняване.

Връзка към коментар
Георги Матеев
На 3/9/2018 в 10:18, antea каза:

като комбинация от блек фрайдеи, сайбър мъндеи, оподи и джеткости, постигнах краен тотал за самолетни билети за една разходка по случай рождения ми ден през юни по маршрут София-Базел /Колмар/- Порто - Мадрид - София от 50 евро на човек :) ако преди година-две някой ми беше казал, че това е възможно, щях да се усмихна доста ехидно :girlcrazy: обичам го този форум, ей :wub:

Представям си какво ровене и дебнене е паднало за да сглобиш пъзела :lol: Поздравления!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

ами всъщност дебнех по-дълго само Мадрид-София и то точно на Уиз, че е с два часа по-късно от Райънския, и ги следях и двата през google flights /доста удобно за сравнения, показва динамиката на цените в реално време, без да се налага да вися в сайтовете им, факт е че цените се променят понякога по два пъти на ден/, и като стигна поставената за оптимална цена, ги взех и тях - иначе другото стана в рамките на дни - като беше офанзивата на черния петък проверих за моята дата накъде са най-евтините полети на Уиз, бяха до Базел и ги взех безплатни, оттам с azair видях най-евтиното от Базел - беше Порто и съответно същото от Порто - беше Мадрид, които ме устройваха чудесно като места, които не съм виждала, и само ги прекарах през opodo и още някъде, като се смъкнаха наполовина и повече /усреднено по 15 евро на човек всяка отсечка/, и така :)

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Актьорът е  Антъни Хопкинс, а валсът е прекрасен.

Понеже пиша от таблет и не мога да дам  линк, когото го интересува, в нета има клипове от концерта. С присъствието на самия сър Антъни.

 

@AlexandraKo, знам ги всичките му, аз съм луда фенка ;) и толкова много съжалявам, че когато имаше концерти по онези ширини, все нещо друго изскачаше и така и не се доредих. А концертите му в Маастрихт са ми любими. Да не говорим, че Маастрихт беше на 1 хвърлей разстояние от Брюксел, но пусто ... като не става, не става. И от миналата година с приятелки се навиваме да направим едно пътуване до там през юли месец, че има и други екстри (чисто женски) през този месец. Само че мъж ми каза, че повече няма да ми даде колата да се мотаем по женски по Европа с нея .....:lol: и трябваше да правя комбинации самолет-автобус или кола под наем, а моите дружки нещо не си падат по подобни пътувания.

Добре че идва в България.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.