Прескочи до съдържание

Turkish Airlines - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Bilqz каза:

След като извъртях всички версии на Momondo (десктоп) + Skyscanner (десктоп) за мултисити единствено през https://www.budgetair.nl/ (декстоп) намирам опция да се намали с 50 евраки. 
Някой да е засичал някакви други възможности за смъкване на multicity разлини от budgetair?

засега ticket.no дават най-добра

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Масово престоят в Инстанбул за смяна на полета е малко над 1 час, което е почти невъзможно да прекачиш. Другата опция вече е по около 20 часа престой...

Търкиш поемат ли отговорност, ако изпуснеш свръзката и какви са им процедурите?

Връзка към коментар
преди 49 минути , jorocontrola каза:

До западното крайбрежие от София са под 500€ -SFO и LAX, което е отлично.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Някой дали е срещал следния сценарий:

Три възможни полета SOF -> IST.
На първия, който е най-ранен има опция/обозначение, че може да се ползва TourIstanbul - ОК
На втората опция, която е с по-късен час на излитане изглежда няма опция за TourIstanbul. Но според политиката им трябва да се осигури free accomodation (>12h layover).
Тънкия момент е че има и нощен полет, който е с layover <12h (посл. скрийн). В тази ситуацията чуденето е следното: 
For example, if passengers are provided with 2 different options for London - Dubai travel, as a flight with 6-hour connection time and a flight with 12-hour connection time, the passenger who has selected the flight with 12-hour connection time will not benefit from this service even if the 6-hour option is full.

В случая дали ще се направят на интересни за free accomodation? Някой дали се е озовавал в тази ситуация?

image.png.6b2276fe982317d38bcb477924597869.png

 

 

image.png.23304a2d47df0d27a11dae2afcf70abb.png

Връзка към коментар
преди 19 минути , lio каза:

Масово престоят в Инстанбул за смяна на полета е малко над 1 час, което е почти невъзможно да прекачиш. Другата опция вече е по около 20 часа престой...

Търкиш поемат ли отговорност, ако изпуснеш свръзката и какви са им процедурите?

Обикновено ги донаместват часовете, но това не значи, че ще е окей за всички.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , lio каза:

Масово престоят в Инстанбул за смяна на полета е малко над 1 час, което е почти невъзможно да прекачиш. Другата опция вече е по около 20 часа престой...

Търкиш поемат ли отговорност, ако изпуснеш свръзката и какви са им процедурите?

Ако си на един билет, качват те на следващия възможен полет. Ако се налага, настаняват те в хотел. Ама кога е следващата възможност, трудно е да се каже. Може още на същия ден, може на следващия, може и след два. Ако ситуацията е на отиване, може да ти замине началото на ваканцията. Ева ева така изтърваха полета за Виетнам и ги качиха чак след два дни. 
Ако попаднеш на читав служител, който иска да ти помогне, може и да те прерутират с друга авиокомпания, но това е при много голямо желания от тяхна страна. Не ги знам защо изобщо предлагат такъв престой, като само таксирането им е поне 20 мин и много често полетите от София ги разтоварват с автобус. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jenbel каза:

Какво значи това, че променят кампанията в движение ли?! Май за първи път виждам такова нещо.

Примерно за Филипини, които ги няма в този списък си има промо.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Изключително скучна промоция лично за мен. Взех за спорта Делхи с перфектни 2-3 часови връзки в Истанбул и оттам ще повъртя 2 седмици из нови места в Индия. Норвежкият каяк свали €65 и цената падна под €350, като за без Дайнърс е идеално.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 14 минути , Bilqz каза:

Някой дали е срещал следния сценарий:

Три възможни полета SOF -> IST.
На първия, който е най-ранен има опция/обозначение, че може да се ползва TourIstanbul - ОК
На втората опция, която е с по-късен час на излитане изглежда няма опция за TourIstanbul. Но според политиката им трябва да се осигури free accomodation (>12h layover).
Тънкия момент е че има и нощен полет, който е с layover <12h (посл. скрийн). В тази ситуацията чуденето е следното: 
For example, if passengers are provided with 2 different options for London - Dubai travel, as a flight with 6-hour connection time and a flight with 12-hour connection time, the passenger who has selected the flight with 12-hour connection time will not benefit from this service even if the 6-hour option is full.

В случая дали ще се направят на интересни за free accomodation? Някой дали се е озовавал в тази ситуация?

image.png.23304a2d47df0d27a11dae2afcf70abb.png

Няма да ви настанят безплатно. Миналата година бяхме по същия маршрут. Със сутрешния полет можеш да хванеш поне туровете.

Ние бяхме със следобедния полет и нито турове можехме да хванем (за последните трябва да си в 18 ч. на гишето) , нито спане ни се полагаше заради вечерния полет от София... Уплътнихме времето с нощна разходка из Истанбул и висене в салона, но си беше тегаво. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
8 minutes ago, venceremos said:

Няма да ви настанят безплатно. Миналата година бяхме по същия маршрут. Със сутрешния полет можеш да хванеш поне туровете.

Ние бяхме със следобедния полет и нито турове можехме да хванем (за последните трябва да си в 18 ч. на гишето) , нито спане ни се полагаше заради вечерния полет от София... Уплътнихме времето с нощна разходка из Истанбул и висене в салона, но си беше тегаво. 

Даам, така и предполагах.
Изглежда ще се жертва още един ден отпуска

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Bilqz каза:

Даам, така и предполагах.
Изглежда ще се жертва още един ден отпуска

Според мен ще ви настанят в хотел, защото престоят е над 8 часа /ако се запази така/. Няма никаква опция за по-кратък престой.

Връзка към коментар
преди 5 минути , vl_stamboliev каза:

Според мен ще ви настанят в хотел, защото престоят е над 8 часа /ако се запази така/. Няма никаква опция за по-кратък престой.

Това не е така. Хотел предлагат при престой над 12ч. за икономична класа и над 9ч. за бизнес.

 

Great Accommodation For Connecting Flights | Turkish Airlines ®

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За мен промоцията не е лошо, тъй като се бях прицелил във Филипините. Да, от други европейски страни има и по 400-450 евро, но обикновенно за период само до 2-3 месеца напред, което за по-дълга почивка не винаги мога да планувам. Купуването за 8-9 месеца напред има предимство за намиране на хубави хотели на значително по-добра цена. 

Не на последно място, много зависи, какъв тип пътуване ще прави човек. Ако съм решил да пътувам с повечко багаж (за фенове на различни видове спорт), опцията билет от друга държава и полет до там с low cost винаги излиза по-скъп и по несигурен.

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mamas каза:

Колко време е достатъчно за прекачване на турското летище? Час и пет минути ОК ли е? Гледам полетите до Дубай, най ме устройва този, но ми се струва малко времено за прекачване.

Ако не закъснее първият полет, стигат. Летях от София до Коломбо в края на март с един час разлика между двата полета и дори не бяхме на ръкав, а с автобус и даже чакахме да почне бординга.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Взехме Сейшелите за втората половина на януари за 565 евро 🙂 Няма много дати само с турците (само през Истанбул) за януари и февруари, излизат повече с две прекачвания на отиване през Етиопия или с катарците.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Multicity:
 

Sofia - Bogotá - 26.02
Panama - Sofia - 11.03

2x500 eur - не успях да намеря някакви примамливи намаления за мултисити и затова директно през TH

Докато Сф-Богота-Сф може да се намали причлино с 75 eur през kayak.no (десктоп)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Bilqz каза:

Multicity:
 

Sofia - Bogotá - 26.02
Panama - Sofia - 11.03

2x500 eur - не успях да намеря някакви примамливи намаления за мултисити и затова директно през TH

Докато Сф-Богота-Сф може да се намали причлино с 75 eur през kayak.no (десктоп)

Точно през Kayak.no гледам и ми дава 5400 крони, което си е 466Е, така намалява само 30-тина. Аз ли нещо бъркам?

Връзка към коментар
преди 12 минути , Bilqz каза:

Multicity:
 

Sofia - Bogotá - 26.02
Panama - Sofia - 11.03

2x500 eur - не успях да намеря някакви примамливи намаления за мултисити и затова директно през TH

Докато Сф-Богота-Сф може да се намали причлино с 75 eur през kayak.no (десктоп)

Същите полети взех и аз, но малко по-ранни дати - дирекно през Търкиш за по-сигурно, че вероятно ще пипнат часовете до февруари и после може да има разправии с посредници. 500 евро си е супер за удобни полети от София.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Bilqz каза:

Multicity:
 

Sofia - Bogotá - 26.02
Panama - Sofia - 11.03

2x500 eur - не успях да намеря някакви примамливи намаления за мултисити и затова директно през TH

Докато Сф-Богота-Сф може да се намали причлино с 75 eur през kayak.no (десктоп)

А Богота - Панама намират ли се полети на сносни цени?

Връзка към коментар
преди 38 минути , vladko73 каза:

Взехме Сейшелите за втората половина на януари за 565 евро 🙂 Няма много дати само с турците (само през Истанбул) за януари и февруари, излизат повече с две прекачвания на отиване през Етиопия или с катарците.

А видя ли, че януари е от най-дъждовните месеци ?

Връзка към коментар

Въпреки, че датата ми на тръгване не е в промоцията, но на връщане е, взех билети за NY 21.12.2024-03.01.2025 за 620€ на калпак - що годе се ядва. Сега ровя как да наглася една Хавана ама под 750€ не мога да добутам (соф-панама-соф 470€ с турците и после wingo до Havana). Иначе Хавана изобщо ч няма в промоциите и цените са безумни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
47 minutes ago, Oshko said:

Точно през Kayak.no гледам и ми дава 5400 крони, което си е 466Е, така намалява само 30-тина. Аз ли нещо бъркам?

Последно като гледах беше 4970 kr

Най-вероятно е кеширало..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , MayaS каза:

Въпреки, че датата ми на тръгване не е в промоцията, но на връщане е, взех билети за NY 21.12.2024-03.01.2025 за 620€ на калпак - що годе се ядва. Сега ровя как да наглася една Хавана ама под 750€ не мога да добутам (соф-панама-соф 470€ с турците и после wingo до Havana). Иначе Хавана изобщо ч няма в промоциите и цените са безумни.

За коя дестинация?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.