Прескочи до съдържание

Turkish Airlines - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Bilqz каза:

Да де, в таблицата е цената в двете посоки. Като влезнеш вътре е цената в едната посока Сф-Джакарта - 472E, като добавиш и връщането става 1000Е, т.е. че има грешка/разминаване между таблицата и детайлната форма,  нали така? 

И за други дестинации стана така. Явно още не са изчистили напълно детайлите по промоцията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Tesh каза:

И за други дестинации стана така. Явно още не са изчистили напълно детайлите по промоцията.

Така става когато всъщност промоционалния клас тарифа U се изчерпи или я спрат от продажба. И остава тарифа L, която не е промоционална.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Промоцията е в сила от вчера в полунощ, половината неща изкупени, едва сега получих имейл от THY  в 14.18 ч.

Цените в западноафрикански франк ... велико! И има европейски дестинации, очевидно за Сенегалци, Бенинци, Кот Д'Ивоарци и т.н. промоцията е друга, но е пак от 21 май до 4 юни. А защо ме информират мен за това, е друг въпрос. Но не ме информират за промоцията от/до София и Варна

 

image.png.846aa0ae62d60b22eb26ccb25a980bac.png

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар

На тези държави:

image.png.40508c0f03c530440a6e1da23c51cb1e.png

Интересното е, че никога не получавам имейли за промоции, при условие, че всеки път слагам чавка, че искам да  ми пращат промоционални съобщения и новини. Научавам от форуми и от съобщения от приятели. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 минути , Hakkâri Spor каза:

Интересното е, че никога не получавам имейли за промоции, при условие, че всеки път слагам чавка, че искам да  ми пращат промоционални съобщения и новини. Научавам от форуми и от съобщения от приятели. 

Интересно, че ние, които винаги премахваме чавката за изпращане на промоционални съобщения и новини, обикновено получаваме подобни и често се налага отново да оправяме настройките... 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
3 hours ago, era123 said:

офф/

Така е. Някой имал ли е полет, на който са 8 (осем) човека в самолета. Щото аз съм имал: Доха - София с катарите.

Август 2019г. Чак не можах да повярвам като отидох на изхода. 4 пъти проверих да няма смяна.

/

 

Иначе за САЩ може би отсечката ИСТ-ЛАХ(СФР) се е изкупила, затова цените са се вдигнали. Едва ли точно от БГ летят всички.

Точно така! Промоцията е за голяма част от Европа и наред с българите , на сергията са сигурно 35 млн. поляци , прибалтийските лилипути дори не ги отчитам , но още десетки милиони европейци са кандидати за места в дългите полети от Истанбул.Колко човека летят на късите полети от Варна или София нямат значение.

 

А ония предковидни времена няма да се върнат , аз от три дълги полета поне на един се наспивах доволно сам на ред.Вече втора година всички дълги  полети са пълни до дупка. Това не е било никога преди 2020 г.

Някога айде да не бяха 4 човека , но от София летяха 20-30 до Букурещ и там румънците пълнеха машината до Доха.Бяха в много пъти повече от българите.

 

10 hours ago, Lindt said:

Щях да казвам, че ни е за пръв път, ама и за Иран взимахме през сайта. Мултисити е доста неблагодарна работа през посредник. 

Но неочаквано за мен плащането мина пак с игра на нервички 30 минути, а не гладко, както очаквах. 

Честито между другото за добрия избор.За тази дестинация наистина оптимална цена от София.Това означава ли че на Коледа ще пускаш снимки само в кулинарната тема , както си му е редът ? 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , stanimir каза:

....

Честито между другото за добрия избор.За тази дестинация наистина оптимална цена от София.Това означава ли че на Коледа ще пускаш снимки само в кулинарната тема , както си му е редът ? 

 

Благодаря 🙂 И аз си я харесвам. Иначе другата оферта според мен е Богота, но кой знае защо хората пак се зазяпват по Панама 😄

 

Ами надявам се, че ще се намери някое сияние или цветно градче за 2-3 дни. Ако не, ще се държа послушно, че да ме поканят на магеланско парти. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
10 minutes ago, Lindt said:

 

Благодаря 🙂 И аз си я харесвам. Иначе другата оферта според мен е Богота, но кой знае защо хората пак се зазяпват по Панама 😄

 

Ами надявам се, че ще се намери някое сияние или цветно градче за 2-3 дни. Ако не, ще се държа послушно, че да ме поканят на магеланско парти. 

Аз пробвах да резервирам отиване Богота връщане от Панама.При плащането даде няма такива цени.Втори път пробвах излезе надпис че напускането трябва да е на същият билет.Третият път направо отхвърли плащането.Летя редовно с тях и никога не съм имал проблем с плащането преди.Може и да е за добро.Не са ми точно в листата тези страни.Ще изчакам да свърши тая лудница и ще си резервирам на спокойствие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , swimmer каза:

Аз пробвах да резервирам отиване Богота връщане от Панама.При плащането даде няма такива цени.Втори път пробвах излезе надпис че напускането трябва да е на същият билет.Третият път направо отхвърли плащането.Летя редовно с тях и никога не съм имал проблем с плащането преди.Може и да е за добро.Не са ми точно в листата тези страни.Ще изчакам да свърши тая лудница и ще си резервирам на спокойствие.

И ние вчера имахме проблем да платим. Но през Гугълпей мина. 

Връзка към коментар
15 minutes ago, matse1 said:

Е това се казва джакпот който за съжаление не успях да използвам,смених за двама и вече не ми дава подобна цена 😞

Screenshot_2024-05-22-17-52-27-254_com.android.chrome.jpg

Ако случайно минеше, после имаше да се чудиш как да си вземеш парите от Go To Gate, ако анулират билета  ...не са от най-лесните.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Ако случайно минеше, после имаше да се чудиш как да си вземеш парите от Go To Gate, ако анулират билета  ...не са от най-лесните.

Значи , всяко зло за добро.,но го имаше и my trip

Screenshot_2024-05-22-17-56-57-846_com.android.chrome.jpg

  • Шок 1
Връзка към коментар

Да се похваля с една Панама (ще я съчетаем с Коста Рика) и приключихме. Не за друго, ама за да не нарушаваме традицията от последните години да вземаме от промоцията една дестинация в Централна Америка 🙂 Доста се чудих дали да не повторим Колумбия, но живот и здраве догодина...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 час, stanimir каза:

Ако случайно минеше, после имаше да се чудиш как да си вземеш парите от Go To Gate, ако анулират билета  ...не са от най-лесните.

Потвърждавам. Трудна комуникация със съпорта.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
52 minutes ago, logist13 said:

Да се похваля с една Панама (ще я съчетаем с Коста Рика) и приключихме. Не за друго, ама за да не нарушаваме традицията от последните години да вземаме от промоцията една дестинация в Централна Америка 🙂 Доста се чудих дали да не повторим Колумбия, но живот и здраве догодина...

Гледайте и мултисити соф-ист-пан-санх-ист-соф. 

Преди цената беше същата като до Панама Сити. 

По-смислен маршрут се прави така. 

1 hour ago, matse1 said:

Значи , всяко зло за добро.,но го имаше и my trip

Screenshot_2024-05-22-17-56-57-846_com.android.chrome.jpg

Това е златна цена. Купуваш с КК и си взимаш парите от банката при неиздаване на билети. Банките много ги обичат такива търговци. Случвало се е КК да ми върнат парите 40 дни след покупка (показвам мейлите с търговеца) и след още 4-5м търговеца отново ми ги връща. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, matse1 said:

Е това се казва джакпот който за съжаление не успях да използвам,смених за двама и вече не ми дава подобна цена 😞

Screenshot_2024-05-22-17-52-27-254_com.android.chrome.jpg

Баф, турците верно ли дават 40кг чекиран багаж включен в цената?

Искам да видя как се носи 40 кила куфар/раница. 🙂

Връзка към коментар

Аз лично освен Найроби на 427,Делхи на 407 и Мумбай на 430 друго промоционално не виждам. Евентуално Панама или Богота на 500. Явно трябва да свиквам с новите реалности на промоциите..... Ако съм пропуснал някоя топла страна за под 500е, моля пишете. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 34 минути , era123 каза:

Баф, турците верно ли дават 40кг чекиран багаж включен в цената?

Искам да видя как се носи 40 кила куфар/раница. 🙂

Позволеният багаж е различен в зависимост от дестинацията. До някои дестинации е позволен 1 чекиран куфар, до други 2. Има калкулатор на сайта им, от където можеш да получиш най-точна информация. За Кения дават 2х23 кг чекиран, 1 ръчен до 8 кг + 1 personal item. Никъде не става дума за 40 кг раница/куфар. 

 

P.S. Сега проверих, че до Ханой наистина го дават 40 кг, но едва ли някой ще тръгне да носи златни кюлчета в куфара, че да тежи 40 кг. По-скоро се има предвид, че няма ограничение колко да са куфарите, а общото тегло на чекирания багаж.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , ivan69 каза:

Аз лично освен Найроби на 427,Делхи на 407 и Мумбай на 430 друго промоционално не виждам. Евентуално Панама или Богота на 500. Явно трябва да свиквам с новите реалности на промоциите..... Ако съм пропуснал някоя топла страна за под 500е, моля пишете. 

Това за съжаление са реалностите специално за нашия пазар. От други държави имаше доста по-атрактивни цени. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
24 minutes ago, logist13 said:

Това за съжаление са реалностите специално за нашия пазар. От други държави имаше доста по-атрактивни цени. 

Абе не е баш така. От Единбург нямаше почти нищо. Отделно, че стават само за Азия. За ЮАм едно че са по 1000+ Е о+в и че са по 30на ч.

Връзка към коментар

Това е постковид реакция.Поръчаха се страшно много самолети последните 2 години и нещата скоро ще се обърнат.В много региони нещата не вървят на добре.Пътувах март месец до Гуаякил и самолета беше почти празен поради размириците там.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 21.05.2024 г. в 11:03, DaBo каза:

Ако си на един билет, качват те на следващия възможен полет. Ако се налага, настаняват те в хотел. Ама кога е следващата възможност, трудно е да се каже. Може още на същия ден, може на следващия, може и след два. Ако ситуацията е на отиване, може да ти замине началото на ваканцията. Ева ева така изтърваха полета за Виетнам и ги качиха чак след два дни. 
Ако попаднеш на читав служител, който иска да ти помогне, може и да те прерутират с друга авиокомпания, но това е при много голямо желания от тяхна страна. Не ги знам защо изобщо предлагат такъв престой, като само таксирането им е поне 20 мин и много често полетите от София ги разтоварват с автобус. 

Точно така 🙂 Прекарахме 2 нощувки в 5 звезден хотел, осигурени трансфери и хранене 3 пъти на ден 🙂 И едни хубави молове наоколо, едни сладкарнички 😄 Ама с такова настроение бяхме, така се забавлявахме от цялата ситуация 😄 

След това Търкиш ни платиха полета, даже и остана горница 😄 Единственият проблем беше, че чекираният багаж не беше с нас, но вече знаем - бельо, тениска за спане и базова козметика в раничката 🙂 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 9 часа, logist13 каза:

Така става когато всъщност промоционалния клас тарифа U се изчерпи или я спрат от продажба. И остава тарифа L, която не е промоционална.

☝️ това

 

Не са изкупени билетите , учудвам се от подобни твърдения и то от хора-стожери във форума …😉

 

При всяко промо на всяка а/к се създава промо fare bucket с лимит от 4-8 места ( в общият случай ) .Свършват местата в “бакета” и автоматично се зареждат на цените на следващият такъв ..

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

За Югоизточна Азия дават 40 кг. багаж, но единичната бройка не може да е повече от 32 кг. Може да чекираш 2х20, 2х15 и 1х10 и т.н. 


@Eva eva, всичко е добре, когато свършва добре. Но ако имаш предплатени организирани мероприятия, екскурзии и т.н, ако разполагаш с малко дни или имаш последващи полети, да ти отидат два дни в град, който колкото и да е хубав, не е цел на пътуването, не е добре. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.