Прескочи до съдържание

Turkish Airlines - периодични промоции


Препоръчани мнения

Разбира се че става въпрос за изчерпване на промо местата в най-ниската тарифа , то ако можеха да си напълнят самолетите в рамките на два дни за 10 месеца напред вече наистина щеше да стане кланица с пътуванията.

58 minutes ago, DaBo said:

 

@Eva eva, всичко е добре, когато свършва добре. Но ако имаш предплатени организирани мероприятия, екскурзии и т.н, ако разполагаш с малко дни или имаш последващи полети, да ти отидат два дни в град, който колкото и да е хубав, не е цел на пътуването, не е добре. 

Точно , особено и ако е в някоя скъпа държава от типа на Малдиви , Сейшели и т.н. тия 600€ далеч няма да оправдаят провалената почивка , но за повечето турски дестинации от София ще е ок.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Между другото, имам спомен от миналия септември, че промоцията тогава беше разделена - първо пуснаха такава за западна Европа, след това пуснаха и за нас.
 

Сега промоцията е за всички, та е очаквано, предполагам, по-бързо да свърши евтината тарифа в сравнение с преди.

 

Нямам спомен, обаче, по-старите промоции как са били.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

След много чудене - Филипини или Шри Ланка накрая взехме за Шри Ланка през ноември за 600 евро на човек. Не е голяма оферта, ама все пак е по-добре отколкото с празни ръце /паспорти/.

Сега започвам да чета и да глася програмата, че Шри Ланката ми е малко мътна все още. Макар, че има доста време...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 10 часа, stanislavpp каза:

☝️ това

 

Не са изкупени билетите , учудвам се от подобни твърдения и то от хора-стожери във форума …😉

 

При всяко промо на всяка а/к се създава промо fare bucket с лимит от 4-8 места ( в общият случай ) .Свършват местата в “бакета” и автоматично се зареждат на цените на следващият такъв ..

Е, хайде сега, мисля доста ясно си пише, че е изкупена тарифа U. Ако само с тази тарифа турците си пълнеха самолетите, отдавна да са фалирали. Иначе моите наблюдения по техните тарифи: най-добри цени има когато промоционално пускат тарифа U. Когато се изчерпи съм виждал да минават през тарифи W, P, които като цена са с 20-30, 50 евро повече на отсечка. А понякога директно отскача на тарифа L, V, които вече не са толкова промоционални и са с 100 и повече евра по-високи на отсечка. Имат много тарифи, с разни изключения, отстъпки и т.н.:

Turkish Airlines | Program Partners | M&S | Turkish Airlines ®

Fare Rules Guide | Essential Information | Turkish Airlines ®

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
2 hours ago, logist13 said:

Е, хайде сега, мисля доста ясно си пише, че е изкупена тарифа U. Ако само с тази тарифа турците си пълнеха самолетите, отдавна да са фалирали. Иначе моите наблюдения по техните тарифи: най-добри цени има когато промоционално пускат тарифа U. Когато се изчерпи съм виждал да минават през тарифи W, P, които като цена са с 20-30, 50 евро повече на отсечка. А понякога директно отскача на тарифа L, V, които вече не са толкова промоционални и са с 100 и повече евра по-високи на отсечка. Имат много тарифи, с разни изключения, отстъпки и т.н.:

Turkish Airlines | Program Partners | M&S | Turkish Airlines ®

Fare Rules Guide | Essential Information | Turkish Airlines ®

 

Тарифа АБВГЗЮЯ.. и тн. Много задълбахте 2-3та във форума, за който това е обсесия (работа?) 🙂 хахахах.

Всички тука знаят, че има Х места за Х цена, чак от тарифи няма нужда. 

Факта си остава: промото е дървено с много малки изключения. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, Адриан ХН каза:

След много чудене - Филипини или Шри Ланка накрая взехме за Шри Ланка през ноември за 600 евро на човек. Не е голяма оферта, ама все пак е по-добре отколкото с празни ръце /паспорти/.

Сега започвам да чета и да глася програмата, че Шри Ланката ми е малко мътна все още. Макар, че има доста време...

Непременно идете до Еlla (с влак за чужденците е голяма атракция) и вижте 9 Arches Bridge

В момента, era123 каза:

Факта си остава: промото е дървено с много малки изключения. 

И това е вярно. Аз докато се колебая между Бишкек и Душанбе.... замотах се и цената за Душанбе скочи със 150 евро 😄 Та в крайна сметка взех да Киргизстан.  (Таджикистан тамън да остане за следващата година)

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Голямо чудене падна от вчера и смених концепцията, промоция няма, но-взех най ниската предлагана цена до Ханой за началото на Март 2025. Край приключвам с гледане на самолетни билети.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 16 минути , era123 каза:

Тарифа АБВГЗЮЯ.. и тн. Много задълбахте 2-3та във форума, за който това е обсесия (работа?) 🙂 хахахах.

Всички тука знаят, че има Х места за Х цена, чак от тарифи няма нужда. 

Факта си остава: промото е дървено с много малки изключения. 

Промото може да е дървено, но удобството да летиш от София не можеш да намериш на по-ниска цена, така че добре, че поне това го има.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 2 часа, logist13 каза:

Е, хайде сега, мисля доста ясно си пише, че е изкупена тарифа U. Ако само с тази тарифа турците си пълнеха самолетите, отдавна да са фалирали. Иначе моите наблюдения по техните тарифи: най-добри цени има когато промоционално пускат тарифа U. Когато се изчерпи съм виждал да минават през тарифи W, P, които като цена са с 20-30, 50 евро повече на отсечка. А понякога директно отскача на тарифа L, V, които вече не са толкова промоционални и са с 100 и повече евра по-високи на отсечка. Имат много тарифи, с разни изключения, отстъпки и т.н.:

Turkish Airlines | Program Partners | M&S | Turkish Airlines ®

Fare Rules Guide | Essential Information | Turkish Airlines ®

 

Точно това стана при мен във вторник сутринта. Купих двупосочни билети до Сингапур за края на февруари - нач. на март 2025г. В процеса на резервация загубих малко време, докато съгласувам точните дати с мъжа ми и като стигнах до края системата ме информира, че тарифа U на полетите, които съм избрала вече нe e налична и това ще бъде отразено в интерфейса след малко. Започнах резервацията отначало и купих моите полети вече на тарифа W, като разликата беше 15 евро на отсечка отгоре. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, Myraya каза:

 Чудя се за 30евро дали да рискувам.

Не, разбира се.  Купете си от официалния сайт, чиста работа.  За да спестите 30 евро, после като нещо стане, може да имате загуби по-големи от тази сума+останалите неприятности, като ви се обърка логистиката, хотелските резервации, отпуската и т.н.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Някой случайно са е мернал евтини Малдиви за февруари/ март 2025. Катарците имат за 822 Е, та всичко под е "евтино" :).

Сърдита съм на мъжа ми, че отказа Панама (с опция Коста Рика), но и сърдита не можах да го убедя,  та се връщаме пак на Малдиви.

Връзка към коментар
преди 34 минути , bibi каза:

Някой случайно са е мернал евтини Малдиви за февруари/ март 2025. Катарците имат за 822 Е, та всичко под е "евтино" :).

Сърдита съм на мъжа ми, че отказа Панама (с опция Коста Рика), но и сърдита не можах да го убедя,  та се връщаме пак на Малдиви.

Тъй като следя Малдивите  непрекъснато, мога да кажа, че в момента няма добри цени. И Катар и Търкиш са подобни и високи. Ние последните години ходим точно март и билетите купувам от септемврийското промо на турците. Последно бяха по 600евро.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 40 минути , bibi каза:

Някой случайно са е мернал евтини Малдиви за февруари/ март 2025. Катарците имат за 822 Е, та всичко под е "евтино" :).

Сърдита съм на мъжа ми, че отказа Панама (с опция Коста Рика), но и сърдита не можах да го убедя,  та се връщаме пак на Малдиви.

Имаш опция с Уиз през Абу Даби с нощувка в Абу Даби.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Дани Магелани каза:

Имаш опция с Уиз през Абу Даби с нощувка в Абу Даби.

Мне. Не ми се поемат рискове с лилавите, а и в групата има човек с намалена подвижност. ( не ми се ще да го разкарваме из Дубай / Абу Даби за нощувка там.)

преди 42 минути , swimmer каза:

И аз го мислех ама билетите от Панама до Коста Рика са си цифра.Пък на Панама какво да и гледам.То дай като е евтино да ходя насила дето не ми се ходи.

Ние се целим в плажна дестинация, а Бокас дел Торо ми е отдавнашна мечта.

Връзка към коментар
10 minutes ago, Kamen said:

Запис на мултисити

Варна - Мумбай

Делхи -Варна за 397е директно от сайта, плащане кеш + мили, цената падна с още  70е за 10 000 мили. Тотал 726е за двама.

Индия излиза почти винаги много евтино. Не само с турците. Чак странно, да не би ромите да дотират нещо?!

Все едно - това си е супер цена за една малка обиколка в Бхарат.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За мен промоцията си е супер! Да летя директно от Варна си ми е безценно, няма излишни разходи и време да се мотая до други градове или държави, само и само да счупя 100 евро, които така или иначе ще ги изхарча 🙂 И да, имаше добри цени, стига да не гледате точно определена дестинация и да не сте се чудили 4 дена какво и дали да се купи. В случая цената си беше страхотна за дестинацията за която си мислех, но ако не беше добре за там света е пред нас имаше и други места на добри цени 🙂 Туй то

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
38 minutes ago, zvezda9001 said:

За мен промоцията си е супер! Да летя директно от Варна си ми е безценно, няма излишни разходи и време да се мотая до други градове или държави, само и само да счупя 100 евро, които така или иначе ще ги изхарча 🙂 И да, имаше добри цени, стига да не гледате точно определена дестинация и да не сте се чудили 4 дена какво и дали да се купи. В случая цената си беше страхотна за дестинацията за която си мислех, но ако не беше добре за там света е пред нас имаше и други места на добри цени 🙂 Туй то

От друга страна пък да гониш само цена без дестинацията да ти е на сърце е също толкова глупаво.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, swimmer каза:

От друга страна пък да гониш само цена без дестинацията да ти е на сърце е също толкова глупаво.

Напротив просто имам много дестинации на сърце не съм се фокусирала само върху една 🙂 и никога не бих купила билет до дестинация до която не ми се ходи само заради цената, така че отпада твърдението 🙂

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Logist13, има значение, да. Но аз съм излитал и сутрин с 2 часа закъснение (към 11.30, вместо 9.30) и не съм си изпускал връзката заради дълъг трансфер. Вечер пък съм излитал навреме (за Ташкент, имам спомен) и си бях тамън за нощния полет. Случаи всякакви.

 

Колкото до промото: добри са цените до Узбекистан и Киргизстан и доста неизгодни до Азербайджан и Грузия.  Цените до Баку от 469 евро са доста високи за “промоция”. В същото време върви промоция на Азал (азербайджанските линии) и двупосочният от София е 169 евро, намалението е с  50%, писах в съответната тема подробности.

Грузия също е с брутални цени (Тбилиси и Батуми). А Таджикистан още в първия ден скочи от 459 на 599 евро

Връзка към коментар

София - Найроби, Кения - София за 402 евро двупосочно https://travelfree.info/flights-sofia-kenya/ 

 

Варна или София - Богота, Колумбия - Варна или София за 462 двупосочно https://www.flynous.com/turkish-airlines-cheap-flights-balkans-colombia/#google_vignette и https://www.secretflying.com/posts/varna-or-sofia-bulgaria-to-bogota-colombia-from-only-e466-roundtrip/ 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, darinamarinova каза:

София - Найроби, Кения - София за 402 евро двупосочно https://travelfree.info/flights-sofia-kenya/ 

 

Варна или София - Богота, Колумбия - Варна или София за 462 двупосочно https://www.flynous.com/turkish-airlines-cheap-flights-balkans-colombia/#google_vignette и https://www.secretflying.com/posts/varna-or-sofia-bulgaria-to-bogota-colombia-from-only-e466-roundtrip/ 

Аз се чудя дали само Богота да взема или с Панама да съчетая 🤔. За Панама колко дни оптимално да предвидя евентуално?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.