Прескочи до съдържание

Roger Waters - The Wall


Препоръчани мнения

Ами, честно да си призная, нямам идея дали концертите на които аз обикновено ходя ще бъдат интересни за аудиторията, защото слушам малко по-особена музика, но ще разказвам при повод...

 

Я да видим какво предстои в личния ми календар:

 

18.05.2013 - We Will Rock You

24.05.2013 - Led Zeppelin Tribute Band

27.05.2013 - Riverside

29.06.2013 - MUSE

25.08.2013 - Roger Waters

30.08.2013 - Roger Waters

28.09.2013 - Alan Parsons Project

05.10.2013 - Peter Gabriel

01.11.2013 - Foreigner

 

Чакам да обявят датите на още две събития, които са в програмата ми за тази година, а може да има и още...

 

В тази връзка, независимо дали ви харесва музиката на Pink Floyd или в частност албумът "The Wall", съветвам всеки да посети този спектакъл на 30.08.2013 г. на ст. "Васил Левски", защото подобно нещо със сигурност не сте виждали и скоро няма кой друг да направи...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

В тази връзка, независимо дали ви харесва музиката на Pink Floyd или в частност албумът "The Wall", съветвам всеки да посети този спектакъл на 30.08.2013 г. на ст. "Васил Левски", защото подобно нещо със сигурност не сте виждали и скоро няма кой друг да направи...

 

С две ръце се подписвам. Бил съм два пъти и от сега треперя за края на Август. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също го гледах в Милано преди две години, но имай предвид, че сега стената е два пъти по-голяма и всичко е много по-различно. Само с една дата ли ще се задоволиш? Аз след дълго мислене реших да започна с Будапеща, което пък предопредели и дестинацията на ежегодната ни семейна почивка. Така Roger Waters ни накара да обиколим Унгария, Словакия, Чехия и Полша през лятото на 2013 г... ;)

Връзка към коментар

Аз също го гледах в Милано преди две години, но имай предвид, че сега стената е два пъти по-голяма и всичко е много по-различно. Само с една дата ли ще се задоволиш? Аз след дълго мислене реших да започна с Будапеща, което пък предопредели и дестинацията на ежегодната ни семейна почивка. Така Roger Waters ни накара да обиколим Унгария, Словакия, Чехия и Полша през лятото на 2013 г... ;)

 

Да, знам че сега е стадионната версия, аз и за това се зарибих още повече :) Притеснява ме леко, че слънцето май няма да е напълно залязло по това време.

 

Иначе има го още два пъти в е Холандия, но чисто финансово не мога да си го позволя повече. Ще дойда само за софийската дата и така. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако правилно съм те разбрала: http://www.ticketpro.bg/jnp/music/976269-roger-waters-the-wall.html

 

Бих искал да добавя, че за мен най-добрите места са долу на тревата, но не сектора точно пред сцената, а този зад него. Шоуто е с грандиозни размери и човек трябва малко да се "дръпне" за да може да го види както трябва. Мислете го като да гледаш филм на първи ред в киното и малко по-назад. Същото и за секторите със седалки, от страни със сигурнсот няма да е добра видимостта. Не знам дали Duke ще ме подкрепи, лично мнение изказвам. 

 

Но Нейм, дори да не си фенка на музиката, ако няма финансов проблем горещо го препоръчвам на абсолютно всеки, който дори не е слушал една песен на Флойд през живота си. Малко запознаване с фабулата в албума, че се потрисам някой журналист като почне да пише за берлинската стена и готово. Бях започнал мини превод и коментари песен по песен да пращам на сестра ми да я зарибявам, може да ги пускам и тук :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, знам че сега е стадионната версия, аз и за това се зарибих още повече :) Притеснява ме леко, че слънцето май няма да е напълно залязло по това време.

 

 

Едно от първите неща, които направих беше да проверя кога точно залязва слънцето на 30.08.2013 г. Направи го и ти, за да се успокоиш. Интересно, но шоуто в Будапеща започва по програма в 19:45 ч. Като имаме предвид часовата разлика, нещата и там са предварително изчислени до секунда. Има си хас, баш Родж да не изпипа представянето на проекта на живота си до съвършенство... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Едно от първите неща, които направих беше да проверя кога точно залязва слънцето на 30.08.2013 г. Направи го и ти, за да се успокоиш. Интересно, но шоуто в Будапеща започва по програма в 19:45 ч. Като имаме предвид часовата разлика, нещата и там са предварително изчислени до секунда. Има си хас, баш Родж да не изпипа представянето на проекта на живота си до съвършенство... ;)

 

Е да де, ма то май не става напълно тъмно...малко параноята ме гони :) Когато бях на Dark Side of the Moon, тук в Холандия си почна на притъмняло, то няма и как иначе, след като лятото се стъмва в 11 :) Дано, че началото е доста ударно и си трябва да е на тъмно :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дайте малко подробности за Пинк Флойд в Бг, че мъжът ми се е засилил да ходи и иска да му купя билет. Аз, разбира се, няма да го придружа!

 

Група с име Пинк Флойд официално не съществува след смъртта на Ричърд Райт. Тук става дума за проект на Роджър Уотърс, който се базира на албума на Пинк Флойд "Стената", който пък албум се базира изцяло на идеи, музика, лирика и концепция на самия Роджър Уотърс. В албума звучи музика изсвирена от Пинк Флойд, тоест, изсвирена от господата Уотърс, Гилмор и Мейсън, докато господин Райт по онова време имаше статут на гост музикант. Говорим за един тежък период в развитието на Вселената, както аз лично наричам Пинк Флойд. В този смисъл, уведоми съпругът си, че може да посети концерт на Роджър Уотърс, който представя на сцена спектакъл под името "Стената", който се базира на първоначалните версии на концертното представяне в периода 1980/81 г., едноименният филм на Алън Паркър с визуализации на Джерард Скарф, както и нови технологични изненади. Мъжът ти няма да скучае, убеден съм в същото и по отношение на теб, стига да се навиеш да присъстваш...

 

http://www.youtube.com/watch?v=eTHYvprDuaE

Връзка към коментар

Група с име Пинк Флойд официално не съществува след смъртта на Ричърд Райт. Тук става дума за проект на Роджър Уотърс, който се базира на албума на Пинк Флойд "Стената", който пък албум се базира изцяло на идеи, музика, лирика и концепция на самия Роджър Уотърс. В албума звучи музика изсвирена от Пинк Флойд, тоест, изсвирена от господата Уотърс, Гилмор и Мейсън, докато господин Райт по онова време имаше статут на гост музикант. Говорим за един тежък период в развитието на Вселената, както аз лично наричам Пинк Флойд. В този смисъл, уведоми съпругът си, че може да посети концерт на Роджър Уотърс, който представя на сцена спектакъл под името "Стената", който се базира на първоначалните версии на концертното представяне в периода 1980/81 г., едноименният филм на Алън Паркър с визуализации на Джерард Скарф, както и нови технологични изненади. Мъжът ти няма да скучае, убеден съм в същото и по отношение на теб, стига да се навиеш да присъстваш...

 

http://www.youtube.com/watch?v=eTHYvprDuaE

 

Педантичен към детайлите :)

 

Само да отбележа, че клипчето е гигантски спойлер. На който мисли да ходи на концерта искрено му препоръчвам да не го гледа! На сестра ми съм и забранил, да си слуша албума колкото иска пъти, да гледа филма колкото иска пъти, но клипчета от ютюб да не отваря :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съгласен съм, може би действително трябваше да отбележа, че това е сериозен спойлер, но пък ако някой не знае за какво иде реч, няма как да му обясниш "цветно" и е по-добре да погледа малко и да реши за себе си... ;)

Връзка към коментар

Айде, помагайте, де!

Спрямо сцената кои са най-добрите сектори! Цената достатъчен ориентир ли е или все пак има някакви тънкости?  

 

Може пък и да се навия да го придружа...

Връзка към коментар

Айде, помагайте, де!

Спрямо сцената кои са най-добрите сектори! Цената достатъчен ориентир ли е или все пак има някакви тънкости?  

 

Може пък и да се навия да го придружа...

 

терен, 100лв, т.е. не сектора, който е най пред сцената, а този зад него. Това според мен, както написах.

Връзка към коментар

^ ^

 

Ако нямаш опит или пък не обичаш да стоиш права докато около теб разни такива като мен пеят, танцуват и крещят по време на целия концерт, горещо ти препоръчвам места в сектор "В", в средата. В никакъв случай в сектор "А", защото козирката на националния стадион връща звук ужасно и става пълно мазало. Ако обаче решиш да се насладиш пълноценно на този шедьовър, препоръчвам места от категория "Front Of Stage", с идеята да застанеш в края на зоната, в средата, пред пулта. Това е мястото с най-добра видимост и най-добър звук не само за този концерт, но особено и конкретно за това представление...

Връзка към коментар

терен, 100лв, т.е. не сектора, който е най пред сцената, а този зад него. Това според мен, както написах.

 

Така рискуваш да останеш без добра видимост, защото двата "ръкава" около пулта се запълват сравнително бързо, а и както и да го погледнеш се явяват странични спрямо сцената... ;)

Връзка към коментар

Така рискуваш да останеш без добра видимост, защото двата "ръкава" около пулта се запълват сравнително бързо, а и както и да го погледнеш се явяват странични спрямо сцената... ;)

 

Ами да, логиката е че с билетите от 150лв никой няма да те спре да си останеш в тези от 100, така че ако искаш на място да прецениш тези пред сцената е най-добре. Но аз нямам против и да съм по-назад, предишните два пъти единия път бях на оградата почти, а втория път на 10-20м от нея :) Имам освен това и подозрения, че Front of Stage няма да стига чак до пулта, но да видим...те нали големината на секторите я определят по броя продадени билети, едва ли ще оставят половината стадион рехав в предната част?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Роджър Уотърс и аз го имам в личния календар, ако остане време и пари, мисля и Рамщайн през юли да посетя :)

Duke, кефиш ме, егати професионалните коментари, дето пускаш! И аз мислех да си взимам на терен 2 билети, сега вече съм сигурен:) А Питър Гейбриъл къде ще има концерт?

Връзка към коментар

Ами да, логиката е че с билетите от 150лв никой няма да те спре да си останеш в тези от 100, така че ако искаш на място да прецениш тези пред сцената е най-добре. Но аз нямам против и да съм по-назад, предишните два пъти единия път бях на оградата почти, а втория път на 10-20м от нея :) Имам освен това и подозрения, че Front of Stage няма да стига чак до пулта, но да видим...те нали големината на секторите я определят по броя продадени билети, едва ли ще оставят половината стадион рехав в предната част?

По Вашата логика обаче няма ли да е по-добре терен 3 с билети по 65 лв., или даже седнали по 95 лв? Питам само :P

Връзка към коментар

По Вашата логика обаче няма ли да е по-добре терен 3 с билети по 65 лв., или даже седнали по 95 лв? Питам само :P

 

Ами вече става прекалено назад. А седнали не, не мога да гледам така рок концерт. The Who правят турне в момента, другия месец са тук, имах желание да ги гледам, ама дори на терена столчета и места и сядане...къв е тоя рок/пънк концерт не знам...В комбинация с това, че предните редове бяха разпродадени и цените бяха височки реших да го пропусна, може и да съм малко примадона в случая :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Роджър Уотърс и аз го имам в личния календар, ако остане време и пари, мисля и Рамщайн през юли да посетя :)

Duke, кефиш ме, егати професионалните коментари, дето пускаш! И аз мислех да си взимам на терен 2 билети, сега вече съм сигурен :) А Питър Гейбриъл къде ще има концерт?

 

Препоръчвам да отделиш пари за Родж, защото немците може и да ги видиш друг път, но този спектакъл няма как да се повтори... ;)

 

Благодаря за оценката! Как да кажа, музиката е нещо повече от хоби при мен. Навремето имах и собствено авторско радио предаване в едно от първите частни радиа в България, "FM+". Темата е дълга, да не отегчавам с допълнителен егоцентризъм, че и без това страдам от такъв по отношение на музиката...

 

Питър ще го гледам в Загреб, представя целият албум So по случай двадесет и пет годишнината от издаването му, както и част от останалите си хитове...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.