Прескочи до съдържание

Дортмунд


ruwenzogy

Препоръчани мнения

  • 8 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Някакви идеи къде да се убият няколко нощни часа в Дортмунд и околностите през клинчарските месеци? Нещо "24/7" около летището или в краен случай из града?  

Връзка към мнение

Някакви идеи къде да се убият няколко нощни часа в Дортмунд и околностите през клинчарските месеци? Нещо "24/7" около летището или в краен случай из града?  

 

Ако си пропуснал Westfalenstadion (Signal-Iduna Park), в което се съмнявам :) виж розариума:

Rosarium (Deutsches Rosarium VDR), Westfalenpark - An der Buschmühle 3

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В крайна сметка единственото денонощно заведение, което открих, е макдоналдса до жп гарата. Този до летището работи до 01:00 в делнични дни и до 03:00 срещу събота и неделя. Летището е затворено до 03:30. 

 

п.п. cck, друго ми беше питането, но несъмнено и твоето предложение ще намери приложение за светлата част на деня. Благодаря :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В крайна сметка единственото денонощно заведение, което открих, е макдоналдса до жп гарата. Този до летището работи до 01:00 в делнични дни и до 03:00 срещу събота и неделя. Летището е затворено до 03:30. 

 

След една победа на Дортмунд,отидохме с bardon27 в ето това заведение:

https://www.google.com/maps/place/Rock+Cafe/@51.5167601,7.4663017,19.08z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x639261e87ac133d!8m2!3d51.51657!4d7.4670801?hl=bg

 

Събират се доста фенове а и купона е на макс.Мисля,че работи до 02:00 след полунощ а в почивните дни и до по-късно.Ние си пиехме там до около 03:30.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя, че от началото на годината има малка промяна в трансферите от/до летището в Дортмунд. Отсечката от летището до Аплербек вече се оперира от автобусна линия №490 с крайна спирка Аплербек. По-същественото е, че в обратна посока (от Аплербек за летището) спирката е на успоредната улица - като се слезе от метрото, се тръгва в обратната посока и се свива вляво покрай една кичозна къща в Гауди стил и точно след 20 метра се намира въпросната спирка. 

 

п.п. Преди време нямаше ли идея да се направи една обобщена тема за летищата?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, 

Обмисляме пътуване до Германия през Декември. Идеята ни е да летим до Дортмунд и оттам три дена в Мюнстер( Münster). Полета ни на връщане е в 9,25am. 

Чуденката ни е как точно ще се справим с пътуването от Мюнстер до Дортмунд рано сутринта. Видях, че има влак който тръгва от Мюнстер в 6.00ч. и пристига в 6,30ч. Оттам колко е пътя до летището, гледам тия airbuses, че са на 1 ч. .... какви други опции имаме?  Ще съм благодарна на всякаква информация. Също така дали Мюнстер е добър избор с цел Коледен пазар, снимки и тн.... Благодаря! 🙂 

Връзка към мнение
преди 17 часа, YoTT каза:

Чуденката ни е как точно ще се справим с пътуването от Мюнстер до Дортмунд рано сутринта. Видях, че има влак който тръгва от Мюнстер в 6.00ч. и пристига в 6,30ч. Оттам колко е пътя до летището, гледам тия airbuses, че са на 1 ч. .... какви други опции имаме?  Ще съм благодарна на всякаква информация. Също така дали Мюнстер е добър избор с цел Коледен пазар, снимки и тн.... Благодаря! 🙂 

Влакове от Мюнстер до Дортмунд има още от 04:40 сутринта.Ако се притеснявате,че може да си изпуснете полета хванете влак по-рано от този в 06:00,но тук е мястото да попитам,защо ще ходите до Дортмунд и след това ще се връщате до летището?

Хванете си влак по отсечката Мюнстер-Хам-Дортмунд с RE7/регионален влак/и слезте на Holzwickede/подчертавам през Хам/.От там до летището е километър и половина и разстоянието се взима за 20 минути ходене пеш.Така цялото упражнение излиза един час общо без въобще да се съобразявате с автобусите а и няма да плащате за разходката.Проверете този вариант и ако ви харесва го направете.Летището на Дортмунд е много малко и компактно.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Определено подкрепям тази идея. Неведнъж съм го правила, много е лесно ориентирането, почти само направо се върви и се стига летището. Освен това можете да времето до тази гара регионален влак, а не стрела, с което ще се спестят пари. Точно с тия влак в 6 съм пътувала и мисля, че е перфектен. Ходене до летището - 20 Мин при бърз ход без багаж, 30 Мин, ако имате багаж или някой по-бавен в групата.

Мюнстер е страхотно малко градче, което е хубаво по всяко време на годината, но моя приятелка, която живее там, казва, че коледните базари му придават уникален чар. Още не съм ходила точно тогава, но го обмислям.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 часа, YoTT каза:

Здравейте, 

Обмисляме пътуване до Германия през Декември. Идеята ни е да летим до Дортмунд и оттам три дена в Мюнстер( Münster). Полета ни на връщане е в 9,25am. 

Чуденката ни е как точно ще се справим с пътуването от Мюнстер до Дортмунд рано сутринта. Видях, че има влак който тръгва от Мюнстер в 6.00ч. и пристига в 6,30ч. Оттам колко е пътя до летището, гледам тия airbuses, че са на 1 ч. .... какви други опции имаме?  Ще съм благодарна на всякаква информация. Също така дали Мюнстер е добър избор с цел Коледен пазар, снимки и тн.... Благодаря! 🙂 

А били ли сте вече на коледните базари в Дюселдорф и Кьолн?

Защото те са по-хубави от тези в Мюнстер според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Коледният базар в Дортмунд е един от най-големите, а елхата е величествена. Има какво да се прави 1 ден в Дортмунд. Казвам го с цел да обмислите посл. нощувка в Дортмунд.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Кьолн базарите са страхотни, на мен лично ми харесват дори малко повече отколкото в Берлин. Има поне на 5 места в града и са много тематични и красиви.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А някой да има идея от Енсхеде / Холандия / как да се хване сутрешния полет от Дортмунд? Влаковете тръгват след 6ч., летището го затварят през нощта. В Енсхеде / област Твенте / има 2 университета и доста българи учат там. Вчера синът ми пак ме пита за вариант за хващане на ранен полет до България.

Връзка към мнение
преди 1 час, lesy каза:

А някой да има идея от Енсхеде / Холандия / как да се хване сутрешния полет от Дортмунд? Влаковете тръгват след 6ч., летището го затварят през нощта. В Енсхеде / област Твенте / има 2 университета и доста българи учат там. Вчера синът ми пак ме пита за вариант за хващане на ранен полет до България.

Има една опция, но тия 4 часа в Гронау са малко неприятни на пръв поглед. В Мюнстер 50 Мин рано сутрин не са никак зле за малка разходка или да си вземе нещо за хапване човек, гарата я обновиха наскоро. Ето това са влаковете:

 

08F6AB03-155D-4424-8E84-8A124A4BFC09.thumb.png.395823f56138f15afc75327827afa1b6.png

 

Имаше и по-ранни, но с 5 часа престой в Мюнстер или 4 часа в Хам посред нощ. Аз може да обичам нощни разходки, но ако си с багаж и си уморен, не е много оферта.

 

Има и един по-късен вариант, но пристига на гарата в 8:18, което значи на летището към 8:40. Това ми се вижда много късно спрямо полета на уиз и особено ако някой от влаковете закъснее, което ми се е случвало по тази линия, но в обратната посока.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако единствената ви цел са коледните базари - този в Нюрнберг е най-красив, а виенските - най-близки. Коледният базар в Дюселдорф (в алт щат) е страшна бутаница - ако отидете събота и неделея или вечер, тълпата просто ви носи през пазара. В Кьолн площадите са по-големи и е една идея по-спокойно сякаш.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички за информацията!  Спряла съм се на Мюнстер, защото по принцип предпочитам по-малки, спокойни и романтични градчета 😊. Коледния базар е бонус 🙂  Досега не съм ходила в Германия по това време на годината и предполагам всеки базар ще ми хареса 🙂 . Идеята ни е за директен полет с Уизз от Варна и опциите са ни Дортмунд и Меминген. Във Виена, Мюнхен, Залцбург , Инсбрук, съм обикаляла пролетно време,  затова сега се спрях на Дортмунд. Едно пътуване до Нюрнберг  трагично ми се провали, затова и го избягвам. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз живея в Мюнстер и с удоволствие бих ви насочила с информация за каквото ви интересува.

Стигането до летището на Дортмунд е изключително лесно, единственото некомфортно в цялото пътуване е ранното ставане и придвижване заради ранният полет. 

За мен лично, винаги е терсене да се прибирам до България през Дортмунд, защото нощта е безсънна, а придвижването, макар и лесно, ми се струва дълго заради съчетанието на возене с влаk и ходене пеша.

За ваше спокойствие, бих препоръчала да хванете по-ранен влак от 6.30ч. Някой по-горе спомена, че започват около 4.30ч сутринта. Не, че няма да имате време, а защото всичко се случва. Гарата е Holzwickede, която отстои на около 2,5км. от летището, основно в права линия. Нормален ход 20-25мин. до летището, само направо по главната улица. Цената на билета - регионален, е 17,40евро и стига за 40мин. до гарата.

 

Мюнстер е излючително красив и с атмосфера малък град, със сбит старинен център. Има красива архитектура, а от края на декември, освен базарите, целият център е украсен с лампички и вечерните разходки са много приятни. Не съм била на много коледни базари и не мога да сравня, но предполагам, че навсякъде атмосферата е сходна. Уютно е, хората се веселят и пият греяно вино по цяла вечер, въпреки студа. Германците не са големи пиячи, но glühwein-a го ценят и дори те също пълнят заведенията по базарите.🙂  А градът ежегодно приема около 100хил. туристи, доколкото са ми казвали, през декември, специално заради базарите. Като цяло, коледните къщички са разпръснати из уличките и по няколко главни улици в центъра, но посещението на града си заслужава не само заради тях. Но с ръка на сърце, бих препоръчала посещение на Мюнстер през лятно или есенно време, заради зеленината в града, която в момента го е превърнала в пъстра приказка 🙂

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 9.11.2018 г. в 21:54, Eva eva каза:

Здравейте! Много полезна тема. Някой, случайно, знае ли от къде можем да си купим билети за мач на Борусия?

@krasen_denev да обясни как беше действал той. Някъде го беше описвал. 

Връзка към мнение
На 9.11.2018 г. в 21:54, Eva eva каза:

Здравейте! Много полезна тема. Някой, случайно, знае ли от къде можем да си купим билети за мач на Борусия?

Ето оттук: https://www.eventimsports.de/ols/bvb/

 

Връзка към мнение
На 9.11.2018 г. в 21:54, Eva eva каза:

Здравейте! Много полезна тема. Някой, случайно, знае ли от къде можем да си купим билети за мач на Борусия?

Здравей! Много е важно за колко човека трябва да закупиш билети? Виждам,че става въпрос за няколко човека,но между 2 и 20 има огромна разлика. Ето ти напътствията дадени на мене от @Hayasko,отнасящи се за закупуване на билети от официалният сайт на Борусия Дортмунд.

 

 

Най-сигурно и най-евтино е от сайта на отбора http://www.bvb.de, аз оттам си купих онлайн. Значи на самия сайт има информация кога започва продажбата на билети за съответния мач. Да те предупредя, че за всеки мач има 2 такива дати - едната е за организирани фенове на отбора /такива с членски карти/, за тях продажбата започва 3 или 4 дена по-рано. Втората дата е за всички останали, т.е. такива като мен и теб :) Значи гледаш втората дата /не вярвам да си с членска карта :) /. Продажбата онлайн започва винаги в 8.30 часа немско време, т.е. 9.30 българско. Проблемът е само един, но с малко търпение и постоянство може да се преодолее: значи на съответната дата сядаш на компа, влизаш в сайта, отиваш в online ticket shop /сайтът го има на немски и английски, но за съжаление самият ticket shop е само на немски/, избираш съответната среща и чакаш да стане 9.28-9.29 часа. Най-късно в 9.29 /най-късно!!!/ започваш непрекъснато да кликаш да влезеш в тикет-шопа, докато успееш да влезеш. Повтарям, непрекъснато кликаш и се опитваш да влезеш, това е много важно, няма да се отказваш! Около 9.30-9.32 ticket shop-a вече е активен, но веднага блокира, защото наведнъж влизат много потребители. Но ти продължаваш да кликаш и да опитваш, без да спираш! Непрекъснато ти излиза едно съобщение, че сайтът в момента е претоварен или нещо от сорта, но ти продължаваш да кликаш. При мен успях да вляза около 9.37-9.38 часа, влезеш ли веднъж, първата работа е да се насочиш веднага към някой сектор и веднага да резервираш бройката билети, която ти е необходима /мисля, че 4 максимум за Бундеслигата и 2 за ШЛ/. Моят съвет е предварително да огледаш схемата на стадиона и цените, за да може веднага като влезеш да се насочиш към съответния сектор и да резервираш билетите. Броят на свободните билети намалява буквално за секунди, затова е много важно веднага да резервираш, без да се чудиш и разглеждаш. При мен за около 4-5 секунди свободните билети от около 2500 станаха към 300 :) Успях да си взема билети на 10 ред отгоре надолу, но въпреки това се виждаше перфектно, макар и отдалече. Струваха по 36.50 евро бройката, плаща се с кредитна карта, за живеещи извън Германия няма опция да ти изпратят билета предварително по пощата или нещо подобно, единствената опция е вземане на билетите от самия стадион 2 часа преди мача. Аз нали съм българче - недоверчиво и съмнително, затова след като платих билетите онлайн, се обадих на един кол-център на Борусия да проверя дали всичко с резервацията е ок :) Една леля провери в системата и ме успокои, че плащането е ок и билетите ме чакат :P Самите билети се взимат най-рано 2 часа преди мача от една каса пред стадиона срещу лична карта или паспорт /името трябва да е същото като името, посочено при резервацията/. Трябва да си разпечаташ потвърждението, което получаваш при резервацията. Щях да забравя, трябва да си направиш акаунт в сайта на Борусия, елементарно е, после оттам може да следиш какво става с билета ти. Преди да започнеш резервацията, влез в акаунта, за да не губиш после време!

Да обобщим стъпките:

- правиш си акаунт в сайта, влизаш в него

- най-късно в 9.29 часа трябва да си в сайта и да започваш да кликаш върху onlie ticket shop http://www.bvb.de/Tickets/Ticketshop, докато успееш да влезеш в него

- веднага щом влезеш резервираш билети /излизат ти свободните билети по трибуни, най-добре се насочи към тази, за която в момента има най-много свободни билети. Стадионът е направен така, че отвсякъде се вижда перфектно. 

Това е, ако нещо не е ясно, питай, ще ти отговоря с удоволствие. Аз около 1 месец се подготвях за самото купуване на билетите и мога да ти кажа, че това е най-сигурният начин. Принципно за някои по-тъпи мачове, напр. срещу Аугсбург или нещо от сорта билети може да се намерят и впоследствие, но не е сигурно и непрекъснато трябва да проверяваш в тикет-шопа. Не си мисли, че ако е зима и е студено, стадионът ще е полупразен. Борусия в Дортмунд е нещо като религия и всеки мач е събитие за града. Стадионът винаги е фул, независимо с кого играят.

 

 

 Аз не успях да закупя билети от сайта,но това не пречи ти да опиташ.Аз както и ти купувах за повече от един човек а това означаваше,че трябва да се действа  супер бързо и организирано/бонус е да знаеш перфектно немски,а аз не знаех/ за да можеш да закупиш повече от едно място едно до друго от сайта. Билетите свършиха буквално за секунди и аз успях да взема само едно място ,в последствие се отказах от него и преминах на вариант втори-закупуване на билети от немския е-bay.Там взех участие в търг,който спечелих и така се сдобих с ценните хартийки.Вярно на почти двойна цена но кефа цена няма.

Ако имаш въпроси питай смело!

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ясно! Благодаря много за указанията 🙂 Сега май има само в сектора на врага и някакви разхвърляне единични билети, но ще следя за други мачове 🙂   Само не мога да се ориентирам къде са посочени часовете, в които започва продажбата на билети, но ще се ориентирам ... някак  🙂 

 

image.png.0b921965fa317d0314a45525a986566e.png

Редактирано от Eva eva
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.