Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 17 минути , zon каза:

La Trappe Tripel Trappist, in Abdij Koningshoeven - Berkel-Enschot (NL)

 

 

La Trappe_1.jpg

La Trappe_2.jpg

La Trappe_3.jpg

La Trappe_4.jpg

La Trappe_5.jpg

La Trappe_6.jpg

La Trappe_7.jpg

Снимките ти са винаги супер стилни и издържани! Все едно са снимани за списание или реклама! :clapping:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, chandni каза:

Снимките ти са винаги супер стилни и издържани! Все едно са снимани за списание или реклама! :clapping:

Абсолютно същото и аз си мисля от доста време, ама все забравях да го напиша  ... 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 10.11.2018 г. в 19:20, bulpa каза:

Не е честно! Не че ни интересува, казала лисицата 😉

Аз пък ще си кажа, 'начи. За който го интересува 😜

 

"Тройно филтрирана" нигерийска бира на ирландска тема

 

946782422_IMG_20181215_1336412.jpg.28d24ddb1671a82ebd4f0cd0ac2f8528.jpg

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , домосед каза:

"Тройно филтрирана" нигерийска бира на ирландска тема

Какви са температурите в момента където си? Топло ми изглежда. Вали ли дъжд или е сух сезон?

Връзка към коментар
преди 6 часа, zon каза:

Какви са температурите в момента където си? Топло ми изглежда. Вали ли дъжд или е сух сезон?

30 градуса плюс/минус. Не вали. Харматан.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
42 minutes ago, домосед said:

30 градуса плюс/минус. Не вали. Харматан.

И в Гана е харматан. Днес даже подухва малко ветрец и е приятно. В момента (21:10 часа) е 29 градуса. Но поне не вали.

20181117_130927_HDR.jpg

Редактирано от iabulka
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, iabulka каза:
преди 17 часа, домосед каза:

Харматан.

И в Гана е харматан

Gulder е нигерийска (уточни той, обзет от местен патриотизъм 😎)

  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
17 minutes ago, домосед said:

Gulder е нигерийска (уточни той, обзет от местен патриотизъм 😎)

Напълно се съгласявам. Но понеже аз я пих в Гана, а и на етикетът пишеше, че е произведена и бутилирана в Гана, пък макар и по лиценз, затова я публикувах. Това обаче не ни пречи да си кажем по едно виртуално "Наздраве" 😀🍻

Capture+_2018-12-16-14-53-15.png

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
On 12/6/2018 at 1:45 PM, Radnev said:

Личната ми колекция от бири, домъкнати от всички краища на Балканския полуостров😁:

IMG_8007.JPG.abbbe6e676772ffc6a9750b4df3e55aa.JPG

 

@Radnev, защо заблуждаваш публиката? Аз бира на снимката не виждам. Само празни кутийки 😉 Можеше да напишеш личната ми колекция от опаковки на бира 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Нито обичам, нито разбирам от бира, но взех една от салона в Бали. В самолета на Scoot  само отпих глътка и стюардесата ми я прибра. Беше твърде горчива за моя вкус и не страдах дълго.

Не знаех, че е забранено да се пие бира в техните самолети.

20181231_145224.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Тони каза:

Във всеки самолет е забранена консумацията на алкохол, който не е закупен на борда. Съобщават го непрекъснато.

Ясно. Значи това е причината. Понеже не пия, не съм го отразила. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

orig.jpg?_=1525181238

 

Цитат

Виетнамски лекари спасиха пациент от алкохолно отравяне, като вляха в стомаха му пет литра бира, съобщи в. "Дейли мейл".

Пациентът - 48-годишен мъж, постъпил в интензивното отделение на болницата в провинция Куангчи в много тежко състояние. Нивото на метанол в кръвта му било 1119 пъти по-високо от нормалното. За да го спасят, лекарите веднага влели в стомаха му три кенчета бира (1 л). Така забавили обработването на метанола от черния дроб. Това им дало достатъчно време, за да пречистят кръвта на пациента с диализа. Лекарите вливали на пациента на всеки час по едно кенче бира. Той дошъл в съзнание след 15-ото.

Бирата съдържа етанол - антидот на метанола. Стомахът и червата продължават да изпускат алкохол в кръвта, дори и човек да е спрял да пие или да е в безсъзнание. Затова за известно време нивото на алкохол в кръвта продължава да се покачва.

Алкохолът е в два варианта - метанол и етанол. Човешкият черен дроб разгражда първо етанола. Метанолът е опасен, защото се окислява до формалдехид, от който се образува мравчена киселина.

Източник

  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.