Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Red horse e може би най-добрата бира във Филипините, макар и доста силна. Основният им продукт San Miguel за мен е от ранга на бозите Corona и Heineken, за които сигурно са измислени вицовете тип "конят Ви е здрав". 

 

Предвид че огромната част от биропиещите туристи там са американци и се наливат с нещото наречено San Miguel light (съжалявам, това е доста далече от представите ми да го нарека "бира"), като си поръчвах red horse бармaните започваха да ме гледат с респект и обикновено следваха въпросите "колко пъти си идвал на Филипините?" или "тук ли живееш?" 🤣

rh.jpg

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 8
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , Фил каза:

DSC09139.JPG.c7d6c1d0104e7dc07c3af032b56e7deb.JPG

(и да се обърне внимание на ключодържателя! :grin: )

Надявам се, стая №203 е намек само за част от магеланци т.е. за магеланките. :wink: :laugh:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

И за да не съм съвсем офтопик:

Ето ви две холандски бири:

 

P1130742.JPG.cd2b273c715a753adf6631083bc88d5e.JPG

 

Синът ми и жена ми си ги поръчаха, но знам какви са на вкус - горчиви (като всяка бира).

За мен бяха двата вида коли в края на снимката. :laugh:

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , ven62 каза:

... стая №203 :laugh:

Стая 503, недей да ми правиш сечено като даваш грешен номер на момичетата! :angry2:

  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

Стая 503, недей да ми правиш сечено като даваш грешен номер на момичетата! :angry2:

Ха, и аз видях 203. Човекът от 203 сигурно се е чудил какъв е този луд късмет, който го е сполетял 😜

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 18 минути , zon каза:

Ха, и аз видях 203. Човекът от 203 сигурно се е чудил какъв е този луд късмет, който го е сполетял 😜

Абе много трябва да се внимава с тия хотелски ключове, ама за да не сме повече офтопик, ще го пусна в хумор-темата - цък :grin:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 16.08.2018 г. в 16:17, T.E.Lawrence каза:

Red horse e може би най-добрата бира във Филипините, макар и доста силна. Основният им продукт San Miguel за мен е от ранга на бозите Corona и Heineken, за които сигурно са измислени вицовете тип "конят Ви е здрав". 

 

Предвид че огромната част от биропиещите туристи там са американци и се наливат с нещото наречено San Miguel light (съжалявам, това е доста далече от представите ми да го нарека "бира"), като си поръчвах red horse бармaните започваха да ме гледат с респект и обикновено следваха въпросите "колко пъти си идвал на Филипините?" или "тук ли живееш?" 🤣

rh.jpg

Въпрос на вкус е. При мен е точно обратното - харесвам San Miguel Light (или както му казват местните SanMigLight), а Red Horse не е моята бира. Съотношението в консумацията на SanMigLight и Red Horse от местните e същата, както и от туристите. Като познавам местния манталитет (който го познавам доста дълбоко), местните едно показват пред чужденеца, а зад гърба му могат да наговорят страшни простотии. Вероятно са изразили някакъв респект защото Red Horse се поръчва много по рядко от SanMigLight и са имали повод да завържат разговор с който да изкрънкат някой бакшиш. 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Shlosera каза:

Като познавам местния манталитет (който го познавам доста дълбоко), местните едно показват пред чужденеца, а зад гърба му могат да наговорят страшни простотии. Вероятно са изразили някакъв респект защото Red Horse се поръчва много по рядко от SanMigLight и са имали повод да завържат разговор с който да изкрънкат някой бакшиш. 

Това е така ако се държиш като белия колониалист в стил "всички туземци са ми длъжни". Тогава са царе на четкане на самочувствието, ако е доходно. В случай че се отнасяш приятелски и покажеш, че не си наивен, те са три пъти по-сърдечни  и гостоприемни, а дори най-големите измамници започват да те гледат с респект и прекратяват глупостите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак там почетно явяване като гост прави Съюзникът отвъд Атлантика (и Пасифика) с неустоим червен тролей

 

IMG_20180818_215935.jpg.672d48c3f361015d6b582f568c3c8d9c.jpg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 20.08.2018 г. в 15:11, aleksandrina каза:

нещо-си-МЕНТЕ

Русото бриансонско нещо-си-менте, опитано в Ла-Шапел-ан-Валгодмар, е по-добро от кехлибареното - в Гап. Особено след 6 часов алпийски преход

 

IMG_20180821_164728.jpg.c0954fc6499a22a3b3f1e99bc16a6af3.jpg

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Тайничко надникнах в хладилника на заведението, където бяхме снощи и открих, че имало продължение на моята ЕРА с още различни видове на любимата Primator, по ред на изпиването им:

IMG_20180821_204755.jpg.c45ccc0d432e07661ca0bf8b25d2a167.jpgIMG_20180821_214608.jpg.ac1876705e31c18fb62d252979650548.jpg

IMG_20180821_232920.jpg.7f88ae2c2da2b9f114ca66268a418708.jpg

А и пиво за изпиване и опитване там има бол... 

IMG_20180821_204935.thumb.jpg.a4f28c6122be666c526ac7d5a4bfd5ff.jpg

 

ПС. Не и не! Не искам да  повярвам, че русото може да е по-добро от кехлибареното... 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Цитати за бирата:

 

„Този, който е изобретил бирата, е бил мъдър човек.“ – древногръцкия философ и математик Платон, ученик на Сократ.

„Бирата ви кара да се чувствате по начина, по който заслужавате да се чувствате без бира." – австралийският писател и поет Хенри Лоусън, познат като най-добрият автор на кратки разкази в страната си.

“Правителство, което повиши цената на бирата, неминуемо пада от власт.“ – прословутият чешки писател Ярослав ХашекНай-известната му творба е сатиричният роман „Приключенията на добрия войник Швейк през Световната война“

„Бира. Най-страхотната напитка в света!“ – холивудската легенда Джак Никълсън, без необходимост от специално представяне. 

„Бирата е доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.“ – Бенджамин Франклин,един от бащите-основатели наСАЩ, американски политик, общественик, учен, издател, дипломат, изобретател.

„Ако бирата се консумира умерено, успокоявахарактера, повдига духа и спомага за доброто здраве.“ – Томас Джеферсън, третият президент и един от бащите основатели на САЩ.

„Малко бира понякога може да се окаже божествено лекарство.“ – Парацелз,  швейцарски лекар, учен, алхимик, астролог, философ.

“Бирата винаги ще има неспорна роля в храненето на индивида. Тя може да се счита за неизменна част от семейството на хранителните продукти.“ – писателят Брус Карлтън, авторът на „Вечната амбър“.

„Дай ми жена, която наистина обича бирата и аз ще завладея света." - Кайзер Вилхелм,последният германски кайзер и крал на Прусия, управлявал Германската империя от 15 юни 1888 до 9 ноември 1918 г. 

„Дайте на народа ми изобилие от бира, добра бира, евтина бира и никога няма да има революция.“  - кралица Виктория, управлявала  Обединеното кралство Великобритания и Ирландия прези 18 век.

„Устата на един напълно щастлив човек е пълна с бира." - древна египетска мъдрост, незнаен автор, допълнил още, че „пивото се консумира с удоволствие и мярка“.

"В живота има много други хубави неща, освен бирата, но тя прави всички тези неща още по-добри.“ – Стивън Морис, английски музикант, свирил в групите „Джой Дивижън“ и „Ню Ордър“.

„Бирата… ненадминат и величествен алкохол.“ - Юлий Цезар, без необходимост от представяне, но с образователна цел за новото поколение -  римски пълководец, политически лидер и писател, и една от най-влиятелните личности в световната история, Цезар изиграва важна роля в трансформацията на Римската република в принципат.

 „Човешкият интелект дължи своето превъзходство над това на животните до голяма степен на стимула, който бирата е дала на въображението.“ - Самюел Бътлър, английски писател-сатирик, известен най-вече със своите романи, който е казал също, че “В крайна сметка всички философии са абсурдни, но някои са по-абсурдни от останалите“.

„Какво ли са си мислили? Та това е извънземен апокалипсис! Бързо, хващайте бирата!“ – цитат от поредицата „Петата вълна“ от Рик Янси, автор на научна фантастика.

„Човек, който сее лъжи за бирата, прави врагове.“ – писателят на романи на ужаса Стивън Кингс цитат от книгата му „Гробище за домашни любимци“. Умишлено се предпазваме от детайлно представяне.

 

https://www.edna.bg/plateni-publikacii/naj-interesnite-citati-za-bira-4654523

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.