Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, Биксбит каза:

Точно това ще направя

А знаеш ли дали, ако имаме визи ще искат и 400 Паунда за вход в Синай. 

Връзка към мнение

 

Това е сайтът  за онлайн виза, където се плаща 25 USD такса, като на летище. Не съм го пробвала, но намерих онлайн информация, че това е държавният и няма допълнителни комисионни. 

Веднъж в самолета за Хургада се заприказвахме с едно момче от България, което си беше извадило такава и го видях, че много бързо мина през паспортния контрол. 

Дано ви свърши работа.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 минути , desislavna каза:

 

Това е сайтът  за онлайн виза, където се плаща 25 USD такса, като на летище. Не съм го пробвала, но намерих онлайн информация, че това е държавният и няма допълнителни комисионни. 

Веднъж в самолета за Хургада се заприказвахме с едно момче от България, което си беше извадило такава и го видях, че много бързо мина през паспортния контрол. 

Дано ви свърши работа.

Аз четох, че има и такса административна 30$, но сега ще проверя и ще пиша. 

Връзка към мнение

Наистина е 25$.

Аз не платих, защото online визата трябва да бъде подадена 7 дни преди пътуването, а аз имам 5.

Иначе стигнах до плащането и цената си остана 25&$.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
На 23.02.2020 г. в 11:37, Биксбит каза:

Точно това ще направя

Последно, как е най- добре да се извади виза за Египет, и колко време предварително?

Връзка към мнение
преди 44 минути , muchachote каза:

Последно, как е най- добре да се извади виза за Египет, и колко време предварително?

Ако имаш поне 7 дни е най-добре onlain, доста по-евтино и лесно е. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , muchachote каза:

Последно, как е най- добре да се извади виза за Египет, и колко време предварително?

Ами последно си я бях извадил от тук, от посолството, но настъпи локдауна и пътуването не се осъществи. Май беше готова за седмица срещу $40

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
преди 1 час, muchachote каза:

А някой да е пътувал скоро в Египет? Виза VOA на летището каква цена е? 

 Един приятел ходи преди 3 седмици там, 28 долара, само кеш. Ще използвам да изрекламирам и пътеписа му, има разни полезни практически съвети. https://stranatanasfinksa.blogspot.com

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Не знам дали е коментирано по-горе, но на летището в Кайро ситуацията е следната. Има официален павилион за продажба на стикери на виза на нормалната цена от 25 USD. Павилионът е статичен и се намира в средата на помещението преди паспортен контрол. Освен това на масите от двете страни на павилиона, но малко по-напред, услужливи служители продават същите стикери на виза за 27 USD. Предполагам при тях екстрата е евентуално залепяне от тяхна страна на стикера в паспорта, което не виждам причина да не направя сам и да спестя 2 USD в поредната еднодоларова страна, която посещавам. Както се казва, всеки сам си преценя... 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Същата е ситуацията и на летището в Хургада. 

Последния път преминах на вариант он-лайн виза. За 3 дни стана и ми спести висенето на опашката на гише "банка" за виза. Малко досадно е попълването и не отменя миграционния формуляр, но пак си заслужаваше, особено при среднощно кацане. Трябва да се разпечата. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 10.05.2022 г. в 14:48, desislavna каза:

миграционния формуляр

А този миграционен формуляр има ли откъде да се изтегли, или се взема и попълва на летището.

Връзка към мнение
преди 25 минути , MayaS каза:

А този миграционен формуляр има ли откъде да се изтегли, или се взема и попълва на летището.

Аз съм попълвала само хвърчащи листчета. Малки и неугледни. Turkish преди ги раздаваха в самолета за Египет. Беше удобно – пристигаш готов. На летището или някое ГКПП също има купчини листчета.
Не е кой знае какъв голям ферман. Хубаво е да си имате по един химикал на човек за по-бързо.
 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Имам проблем с онлайн визата. Попълних и подадох за мен и Иво. На Иво му издадоха виза, но моята я отказаха (We are sorry to inform you that your e-Visa request is declined, due to Travel document does not match application's data.) Опитах да попълня отново за мен но казва, че вече имало такава заявка и не мога да продължа. Регистрирах се с друг е-майл адрес и опитах отново и пак същото съобщение, че има такава заявка. Дайте съвет как да процедирам.

Връзка към мнение
преди 11 минути , MayaS каза:

Имам проблем с онлайн визата. Попълних и подадох за мен и Иво. На Иво му издадоха виза, но моята я отказаха (We are sorry to inform you that your e-Visa request is declined, due to Travel document does not match application's data.) Опитах да попълня отново за мен но казва, че вече имало такава заявка и не мога да продължа. Регистрирах се с друг е-майл адрес и опитах отново и пак същото съобщение, че има такава заявка. Дайте съвет как да процедирам.

В посолството им не могат ли да помогнат. Вероятно си струва да опиташ, но вземи и Иво със себе си.

Връзка към мнение
преди 18 минути , MayaS каза:

Имам проблем с онлайн визата. Попълних и подадох за мен и Иво. На Иво му издадоха виза, но моята я отказаха (We are sorry to inform you that your e-Visa request is declined, due to Travel document does not match application's data.) Опитах да попълня отново за мен но казва, че вече имало такава заявка и не мога да продължа. Регистрирах се с друг е-майл адрес и опитах отново и пак същото съобщение, че има такава заявка. Дайте съвет как да процедирам.

Вземи си на летището. Ще стане бързо и без всички тези формалности. И при нас се получи така. Едната получи виза, а за другата така и не успяхме да подадем заявлението, все ни казваше, че вече има регистриран такъв човек. Явно при попълване някаква част се запомня и след това не позволява повторно подаване.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

В посолството им не могат ли да помогнат. Вероятно си струва да опиташ, но вземи и Иво със себе си.

Сега пиша през портала, да видя какво ще кажат. Тъпотията са моите 2 фамилии с тире. Написала съм ги слято в апликацията а май е трябвало със спейс. Не приема специални символи и трябва да е без тирето. Това не е за първи път с това тире. Снощи с Иво стигнахме до извода, че ако искам официална смяна на името по съдебен път ще се влача години. Най лесно ще е да се разведем и после пак са се бракуваме 😂🤪

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 49 минути , MayaS каза:

Сега пиша през портала, да видя какво ще кажат. Тъпотията са моите 2 фамилии с тире. Написала съм ги слято в апликацията а май е трябвало със спейс. Не приема специални символи и трябва да е без тирето. Това не е за първи път с това тире. Снощи с Иво стигнахме до извода, че ако искам официална смяна на името по съдебен път ще се влача години. Най лесно ще е да се разведем и после пак са се бракуваме 😂🤪

А те по какво те засичат в апликацията. Вероятно по номер на паспорт? 

Ако си преиздадеш паспорта? 

Подобни дела (за смяна на име) минават относително бързо в някой селски съд близо до София - Сливница, Костинброд, Божурище, ...  (не съм сигурен в коя точно община от изброените има съдилище - само идея)

Връзка към мнение
преди 41 минути , ven62 каза:

А те по какво те засичат в апликацията. Вероятно по номер на паспорт? 

Ако си преиздадеш паспорта? 

Подобни дела (за смяна на име) минават относително бързо в някой селски съд близо до София - Сливница, Костинброд, Божурище, ...  (не съм сигурен в коя точно община от изброените има съдилище - само идея)

Кой ги знае по какво засичат. Не ми се занимава с посолството пък и нямам кога да ходя та ще е VOA. Хъм ще проуча с адвоката си, дали може да стане лесно.

Връзка към мнение
преди 3 часа, MayaS каза:

Имам проблем с онлайн визата. Попълних и подадох за мен и Иво. На Иво му издадоха виза, но моята я отказаха (We are sorry to inform you that your e-Visa request is declined, due to Travel document does not match application's data.) Опитах да попълня отново за мен но казва, че вече имало такава заявка и не мога да продължа. Регистрирах се с друг е-майл адрес и опитах отново и пак същото съобщение, че има такава заявка. Дайте съвет как да процедирам.

Мая, кой те подведе да вадиш визите от посолството? На летището ги купуваш безпроблемно. Никой не ти гледа нито името нито фамилията. Редиш се на една опашка от 5-6 човека, ако изобщо има опашка, плащаш 25 долара, служителят ти залепва стикера/дори не е виза/, и минаваш за десетина минути. Все едно си в магазин и си купуваш хляб.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Онлайн визата не е виза от посолството. Посолството има друга, по-висока цена.  Преди няколко години беше 40 долара.

Тъй като съм пътувала доста пъти вече до Египет, понякога стават ужасни опашки за покупката на стикери на летищата, особено по курортите като се струпат няколко самолета с туристи. За мен електронната виза спестява време и пак бих пътувала с нея. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писах през контактната форма, която ми бяха пратили в писмото с отказа, като им описах нещата. Получих доста бързо отговор, че вече мога пак да подам за е-виза. Трябвало е да променят статуса на първата заявка от processing на completed. Попълних пак формата - е платих втори път - няма начин и сега чакам. Ако обаче пак имам отказ, направо ще е на летището, колкото и да се чака. И без това кацам по нощите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.