Прескочи до съдържание

С кола из...Европата!


Tisho

Препоръчани мнения

 Не знам къде ги виждаш тези ден и половина за Будапеща. Лично аз виждам само един пълен ден, съгласно твоята програма...

Мисля.че замислят ранно тръгване от София и евентуално пристигане в Будапеща около 14:00 и максимално използване на оставащите пет-шест часа от деня. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля.че замислят ранно тръгване от София и евентуално пристигане в Будапеща около 14:00 и максимално използване на оставащите пет-шест часа от деня. ;)

 

Ами, това няма как да стане, ако попаднат на трафик от гастербайтери. Преди две години на отиване чаках на границата два часа, а седмица по-късно наши приятели пристигнаха в Будапеща около 23 часа. Просто споделям...

Връзка към мнение

Ами, това няма как да стане, ако попаднат на трафик от гастербайтери. Преди две години на отиване чаках на границата два часа, а седмица по-късно наши приятели пристигнаха в Будапеща около 23 часа. Просто споделям...

Съгласен съм с теб,но има и малка вероятност да минат бързо границата.Просто се надявам... :)

 

 

За да стигнат по това време, трябва да тръгнат към 2-3 през нощта.

Защо така мислиш? Ние пресякохме българската границата  в 06:50 и бяхме в хотела в Сегед в 12:40,но това е без навигация и с 20 минутно лутане в града за да намерим хотела.Добави още 180 километра до Будапеща взимащи се за два часа и си там към 14:30.Друг е въпроса,че ние минахме границите буквално транзит и за 10 минути всичките. :)

Връзка към мнение

Отсечката София - Будапеща е принципно проблемна и не подлежи на предварително планиране. Сръбско-унгарската граница може да бъде премината за десет минути, два часа или шест часа. Всичко е въпрос на късмет. Единственото хубаво нещо е, че на отиване се печели един час заради часовата разлика, който обаче на връщане се губи и много хора не отчитат този факт. Поради тази причина адмирирам междинната спирка в Белград в плана посочен по-горе, защото пътуване от Виена до София освен изморително включва и един допълнителен "скрит" час шофиране...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами ти сам си отговорил. Друг  вариант е да се карате по-бързо, но в Сърбия дебнат много,  всеки си знае де.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Мисля.че замислят ранно тръгване от София и евентуално пристигане в Будапеща около 14:00 и максимално използване на оставащите пет-шест часа от деня. ;)

Точно това е замисъла :) Тръгване към 4 часа и използване максимално на следобяда.

 

 

Ами, това няма как да стане, ако попаднат на трафик от гастербайтери. Преди две години на отиване чаках на границата два часа, а седмица по-късно наши приятели пристигнаха в Будапеща около 23 часа. Просто споделям...

Аз съм на мнение, че на път никой никога не може да планира нищо със сигурност. Всичко се случва.

Няма как да планираме какво ще е положението на границата, но това е риск, който поемаме.  :)

С автобус съм минавала разстоянието за около 10 часа, не виждам защо с кола да е по-бавно, разбира се зависи от положението на границата. :)

Връзка към мнение

Хмм, относно минаването на сръбско-унгарската граница, бихте могли да използвате странично ГКПП, за което се предполага, че няма да е натоварено като основното. Гастербайтерите по принцип използват глваните ГКПП-та като по този начин бавят себе си и другите. В конкретния случай, по пътя към ГКПП Хоргош свивате към Суботица, пресичате градчето и търсите ГКПП Келебия / Томпа. Влизате в Унгария и търсите табелите за Сегед, където се включвате в магистралата за Будапеща. По този начин пътят се удължава с около 50 километра, но мисля, че така е по-добре отколкото да чакате няколко часа на границата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, това е добра идея, но лошото е, че за задръстването на границата разбираш едва когато наближиш граничния пункт, а там на магистралата няма как да обърнеш и да се върнеш към Суботица...

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

И тъй... още месец само ! Нещата са готови, хотелите са почти ясни (ясни са на отиване, за връщането,,, ми може и да останем там, знам ли..?) Малко ме притеснява факта, че от желанието ми да видя де що има из Централна Европа и обиколката стана твърде разнородна, дълга, с доста каране... все големи градове, което пък изисква доста организация и навигация... Обаче май вече взе да не ми пука, и трудно ще променя нещо. Ето и планчето:

1 ден:  Варна - Тимишоара

2 ден:  Тимишоара - Кестхей (ез. Балатон)

3 ден:  Кестхей - Мелк

4 ден:  Мелк

5 ден:  Мелк - Табор (Чехия) По пътя разглеждане на Чешки Крумлов

6 ден:  Табор – Прага

7 ден:  Прага

8 ден:  Прага

9 ден:  Прага

10 ден:  Дрезден

11 ден:  Дрезден

   Плюс два/три дни за обратно. На 90 % клоня към марпрута Прага – Вроцлав (нощувка) – Краков (нощувка, въпреки, че „Краков не е град за един ден”) – Клуж – Русе -  Варна.

 Ми т’ва е. Каране, каране и пак каране

 

Връзка към мнение

Не знам каква е причината да включиш Дрезден. Лично аз бих се съсредоточил върху Вроцлав (няма да престана да рекламирам този очарователен град!) и Краков...

Връзка към мнение

Искаш да кажеш, че Дрезден не струва, така ли?!Колкото и да си падам по Полша, не виждам повече от ден работа във Вроцлав. Докато в Дрезден само за Цвингера ми трябва толкова!

Връзка към мнение

От моите отдавнашни спомени, Дрезден определено си струва, но зависи от интересите ви. Аз лично бях очарована от града. Има какво да се види, но аз обичам да ходя по замъци, галерии, .... Цвингер не е за пропускане. По течението на Елба има още едно красиво място: https://en.wikipedia.org/wiki/Pillnitz_Castle

 

Освен това, за мен специално, градовете, които са разположени по течението на големите реки винаги имат някакво особено очарование. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да кажеш, че Дрезден не струва, така ли?!Колкото и да си падам по Полша, не виждам повече от ден работа във Вроцлав. Докато в Дрезден само за Цвингера ми трябва толкова!

 

Не, не съм казал подобно нещо! Казвам, че ако трябва да се избира между Вроцлав, Краков и Дрезден, бих избрал двата полски града. Цвингера и музея на автотранспорта май са единствените забележителности на Дрезден. Естествено, всичко е въпрос на вкус...

Връзка към мнение

Добре, да речем, че се върна през Полша... Ще имам по около ден във Воцлав и Краков. Просто няма как да са повече, щото и бездруго дните са повече от предвидените. Та какво се явява задължително за гледане?

Връзка към мнение

Без да измествам темата, да помоля някой да сподели какво е моментното състояние на пътищата в Румъния от унгарската граница до Констанца - чух за пътуване на ниска скорост поради ежегодните ремонти по магистралите в Румъния...

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Добре, да речем, че се върна през Полша... Ще имам по около ден във Воцлав и Краков. Просто няма как да са повече, щото и бездруго дните са повече от предвидените. Та какво се явява задължително за гледане?

 

Вроцлав - централната част, която е разделена от живописни ръкави на река Одер с множество мостове. Минимално необходимо време за обиколка около 4 часа...

 

Краков - централната част и замъка Вавел, разходка по поречието на река Висла. Минимално необходимо време за обиколка около 6 часа...

Без да измествам темата, да помоля някой да сподели какво е моментното състояние на пътищата в Румъния от унгарската граница до Констанца - чух за пътуване на ниска скорост поради ежегодните ремонти по магистралите в Румъния...

 

Не съм пътувал точно по тази дестинация, но от всички мои пътувания в Румъния съм разбрал, че времето за придвижване от една точка до друга е добре да се умножава по две спрямо заложеното в различни онлайн ресурси. Пътищата като цяло не са лоши, но селата следват едно след друго и поддържането на средна скорост над 60 км/ч е истинско постижение сравнимо с подвиг. Пътувал съм само по една магистрала в Румъния, тази от Букурещ в посока Брашов...

Връзка към мнение

И аз без да измествам темата, обаче Duke, ти направо ме разби. Заминавам на обиколка в Румъния на 15.08. и съм направила програма в мой стил натоварена до дупка. Взех времето за предвижване от точка до точка от сайта на Виамишелин. Не ми казвай, че трябва да го умножа по 2.

Връзка към мнение

Дано имаш късмет с трафика и евентуални ремонти по пътищата. За съжаление с друго не мога да те успокоя, освен да погледна програмата ако я пуснеш тук и да преценя допълнително... :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Румъния принципа наистина е този ! Пътищата в болшинството си са супер, но просто населените места са буквално на 200 м едно до друго - като най- често са по един ред къщи от двете страни на пътя ;)  :mad:  Съответно трафика е много сериозен !Магистралите са малко, и общо взето не бива да се смятат като кой знае какво спестяване на време !

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Не знаех къде да го постна, но това е чисто ново - открито е октомври 2014 -  и прибавя още нещо за гледане в любимия на много хора тук Вроцлав: http://afrykarium.com.pl/index.php

Редактирано от Tisho
Връзка към мнение

Докато в Дрезден само за Цвингера ми трябва толкова!

 

Понеже и аз след два месеца ще съм в Дрезден, преди месец проучих нещата и за съжаление картинната галерия я затварят заради ремонти. Информация тук. Аз "удрям греда", ама при теб може и да е ок. Но провери, за да не останеш разочарован. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

А стига бе!!! На сайта му нищо не пише, а и вече си купих билети онлайн- взеха ми паричките де. Къде го пише т‘ва ?!

А, видях го. Е, от 13.09 е, слава Богу !

Редактирано от Tisho
Връзка към мнение

The renovation work in the eastern half of the Semper Building is hotting up as it reaches a conclusion. The section has almost been completed and will be re-opened on 30 October 2015. Before then, the entire collection is to be closed briefly from 14 September to 29 October 2015 for refurbishment.

 

Сайтът

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.