Прескочи до съдържание

Мечтаната сватба ...


Препоръчани мнения

Здравейте! Мисля, че няма такава тема или поне аз не открих. 

Тъй като на нас с годеникът ми ни предстоят тези емоции, би ми било интересно какво ще споделите Вие. Ние не сме претенциозни и не искаме "супер грандиозна сватба", но все пак цялата организация и чувството сигурно са вълнуващи (скоро ще разберем :)). Планираме събитието за другата година през август и до тогава според мен има прекалено много време, за да се притеснявам за детайли. За тези, които вече имат опит в подготовката, могат да споделят преживяването.
Интересно ми е как и къде най-вече си представяте "сватбеният ден". Има толкова вълнуващи места, макар, че ние ще се ограничим до София и покрайнините. Разбира се, ако ни се предостави възможност за друго място в България, сме "За". 

post-2539-0-76423400-1427976613_thumb.jpg

Подобно място на открито ми изглежда романтично, особено за почитателите на водата като мен
post-2539-0-82085900-1427976459_thumb.jpg

Блед .. Спокойствие и красота сред природата
post-2539-0-40115900-1427976586_thumb.jpg

А относно детайлите ... Всеки има вкус и предпочитания, които на момента се напасват
post-2539-0-78228000-1427976724.jpg

 

Връзка към коментар

Ммне, има тема за предлагане на брак :P

 

Аз да не се повтарям... http://magelanci.com/topic/1246-предложение-за-брак-на-върха-на-айфеловата-кула/?p=25580

Връзка към коментар

Ммне, има тема за предлагане на брак :P

 

Аз да не се повтарям... http://magelanci.com/topic/1246-предложение-за-брак-на-върха-на-айфеловата-кула/?p=25580

Извинявам се и благодаря! Мнението ми може да бъде преместено там, за да не се повтаряме.
Връзка към коментар

Абе аз не че съм брачен специалист, ма има разлика между предлагане и баш сватба, та нека си стои темата отделно. Подозирам обаче че е трудно да се дават идеи на не чак толкова познати хора, че ако стане някой фал после ще има бой :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе аз не че съм брачен специалист, ма има разлика между предлагане и баш сватба, та нека си стои темата отделно. Подозирам обаче че е трудно да се дават идеи на не чак толкова познати хора, че ако стане някой фал после ще има бой :)

Това, че си изразил мнението си не означава непременно, че трябва някой да се съобрази с предпочитанията ти :) Различни хора - различни идеали. Имах предвид да изкажете мнение за това как си представяте Вашата сватба и по-конкретно мястото, където искате да се състои. Аз още и идея си нямам какво, как и защо. Дори цветове и тема на събитието не ми се блуждаят из главата. Тааа, ще е хубаво да почна от някъде с някоя и друга идея :)

В Доминикана е писък на модата подводна сватба. :)  Аз не го разбирам, щото само пляскам там, където има дъно, но...

attachicon.gifunderwater-wedding.jpg

Уоу .. Ето това се казва странен избор. 

Връзка към коментар

Моята сватба беше отдавна - по време, когато дори не съм си помисляла, че трябва да търся идеалното място и декор. Концепцията ни беше да стане хубав купон - за тази цел събрахме повече приятели, отколкото роднини, избрахме ресторант, който да ги събере и добър ди-джей и резултатът беше здрав купон - всички се забавлявахме чудесно. На финала краката ми бяха така отекли от танци, че и на следващия ден не можех да обуя обувка. Важното е да си с точните хора и подходящото настроение, всичко друго са подробности от пейзажа, които след време изобщо няма да помниш.

Знам, че когато подготвяш събитието нещата не изглеждат точно така и човек иска всичко да е идеално, но от дистанцията на времето мога да те уверя, че няма никакво значение къде ще се ожениш, много по-важно е за кого :)

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Моята сватба беше отдавна - по време, когато дори не съм си помисляла, че трябва да търся идеалното място и декор. Концепцията ни беше да стане хубав купон - за тази цел събрахме повече приятели, отколкото роднини, избрахме ресторант, който да ги събере и добър ди-джей и резултатът беше здрав купон - всички се забавлявахме чудесно. На финала краката ми бяха така отекли от танци, че и на следващия ден не можех да обуя обувка. Важното е да си с точните хора и подходящото настроение, всичко друго са подробности от пейзажа, които след време изобщо няма да помниш.

Знам, че когато подготвяш събитието нещата не изглеждат точно така и човек иска всичко да е идеално, но от дистанцията на времето мога да те уверя, че няма никакво значение къде ще се ожениш, много по-важно е за кого :)

Абсолютно съм съгласна с теб. За това и споменах, че не искаме грандиозна сватба, за която трябват кой знае какви подготовки. По-скоро мястото ме вълнува от гледна точка на възможност хем да сме навън, на открито, хем ако вали, да няма проблеми (знам, че това са две трудно съвместими изисквания). Може би най-много ще се вълнувам при изборът на пръстени, защото това е нещо, което остава във времето и всеки ден носиш. Също и за някакви малки, сантиментални подаръци, които да поднесеш на гостите и останат за спомен. Относно човекът ... Това наистина е най-важното нещо. Но щом си се решил на такава крачка се предполага, че си с този човек, защото го обичаш, създали сте връзка един с друг, изградили сте доверие и взаимно допълване. Щом се венчаеш, обещаваш да го почиташ и уважаваш, да се грижите един за друг, а какво ще стане в бъдеще ... Никой не знае. Ако тръгваш с нагласата, че един ден може да се разведеш с този човек, защо го правиш тогава? Смело мога да твърдя, че връзката, която сме създали се базира не само на привличане и емоции, а на важни и за двама ни качества, разбирания и изпитани преживявания заедно, в които сме си дали сметка какво означава другият. В този кръг на мисли, обичам мъжът до себе си и просто един подпис на определено място няма да промени чувствата ни. Малко се отклоних от темата с тези вметвания :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В такъв случай няма от какво де се притесняваш  :) Желая ви много щастие заедно! Мисля, че изискванията ти за място не са несъвместими, просто изискват да търсиш ресторант с достатъчно голяма градина. Оказва се, че в София не са чак толкова много /скоро търсих ресторант с градина в центъра, тъй като ми предстои да организирам абитуриенски бал :) Намерих едно ресторантче /по-скоро тип бирария/ със страхотна градина, която при дъжд се покрива, но за твоето събитие едва ли ще е подходящо./. За повече хора, това което се сещам на прима виста е Царско село или Лебеда на Панчарево /в първото обаче никога не съм ходила, а във второто - много отдавна/. Хотел Форум /бившия Славия/ също имат градина и много зали, в които организират събития, но съм била там през зимата и нямам представа как е през лятото. Ако имаш достатъчно време, можеш да провериш в нета къде има ресторант с градина и да ги обиколиш, за да пробваш храната, а и да видиш дали ще ти хареса. Сега се сещам, че имам една позната, която по едно време се занимаваше с организиране на сватби, не знам дали още го прави, но ако искаш мога да попитам за други идеи.

Редактирано от lyusi
Връзка към коментар

Когато ходихме в Гибралтар водачът ни обясняваше, че им трябват само 24 часа за документация+ насрочване на час за церемония. Сред звездите сключили брак там се споменаваше Шон Конъри, Джон Ленън + Око.

 

Доколкото ми е известно също така можеш да сключиш брак в българско посолство, Надежда Неински (бившата Михайлова) е сключила брак в българското посолство в Испания.

 

Не знам от къде бях останала с впечатление, че капитаните на кораби имали уж право да те бракосъчетаят, докато си на кораб (примерно круизен). Явно много филми гледам  :lol:  Но наскоро четох в оферта на една круизна компания, че всъщност всичко е само театър и реално бракосъчетаването от капитан няма законова стойност.

 

Виждам, че не е сред мечтаните ти представи за сватба, но изглежда Антарктида е сред екзотичните вариации за нетрадиционна сватба.

 

Пак в студените географски ширини. В Исландия ни преследваше една азиатска двойка, която си правеше сватбена фотосесия навсякъде, където се озовавахме и ние. Вееха се воали, сватбени рокли, хем забавно, хем досадно, защото трудно се избягваше да не ни влязат в кадрите с толкова плат и толкова вятър :)

Също така бяхме свидетели на истинска исландска сватба в кафенето на черния плаж на Reynisfjara- малка, скромна, състояща се само от младоженците и 3-те им деца. Никога не съм си падала по сватбени масовки, така че им се изкефих.

Редактирано от Сю_
Връзка към коментар

Е, що звезди се ожениха във Венеция и Тоскана. Булката веднага да избира къде й харесва - http://www.residenzedepoca.it/matrimoni/toscana/

 

Ако младоженецът е неопитен и не се справи с жар и вещина през първата брачна нощ, то много местни експерти с удоволствие биха се запознали с булката, с майка й, с женската рода... :)

 

После булката има да разказва, а нейните приятелки и колежки в БГ да се спукат от яд... Гарантирано!

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не съм специалист, но при първото ми ходене в Нойшванщайн, екскурзоводът каза, че там се правели сватби ... от тогава ми е останало като "ето тук бих го направил" 

Връзка към коментар

Мили дами и господа, най важното в една сватба е ... точния човек!

Всичко останало са подробности и често те са плод на човешка суета...

Та ... в кой край на света да се бракувате? ... не мястото е важно, а човека!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Хм...aз рaзбрaх, че се питa зa свaтбa в Бългaрия, но може и дa бъркaм :) Не съм омъженa и не знaя дaли ще ми се случи, но пък винaги съм си мислилa, че нaстъпи ли моментa...трябвa дa е нa море. И то не нa плaжa, a нa някоя полянa с изглед към морето или скaлa нaд него. Желaя ти огромното щaстие, което имaш сегa дa не стихвa никогa. И моля те, рaзкaжи ни после кaк е минaло, сaнтиментaлни души кaто мен ще го оценят :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

My two cents - не само човекът е важен, а човеците, и двамата. Около мои роднини се завихриха едни истории- страшна работа, трета филмова делегация от Колумбия идва да събира сюжет и а-ха да го сглоби и се появяват нови обстоятелства и всичко започва наново.

 

Човеците. Щото хората са устроени така, че мислят само за човек 2. А човек 1 (в първо лице) все едно го няма и не може и той да надроби глупости. Та не е важно какво ти си избрал, ами и какво и другият е избрал. Аршинът трябва да е еднакъв. Какво ще стане - никой не може да каже. Нещата се изясняват за някои след година, за други след 50. А сватбата - това са 5-6 часа ядене и пиене. Нашата беше страхотна, но кумовете ни изиграха след доста години к....ски номер. Сега как да си я пусна с кеф. :lol:

 

Разбирам, че вкарвам малко циничен прагматизъм в иначе романтичната посока на темата, ама. ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

От друга страна, когато са се намерят точният човек 1 и човек 2, кумовете и всички други нямат значение. Хората минават през различни периоди в годините и нещата се променят, но ако има любов и взаимно уважение, стават още по-хубави. Спирам, да не спамим повече на момичето темата. Желая ти вълшебна сватба, мила и много щастлив семеен живот!

Връзка към коментар

Нашата сватба я планирахме в рамките на 1 месец само – празненството беше в ресторант с градина и всичко мина като по вода. Периодът по подготовката беше супер кратък, но така се стекоха нещата при нас. Ако ми предстоеше сватба сега определено щях да отделя повече време в подготовката.  Ето кои са опциите, за които бих се замислила по отношение на място за провеждане на сватбата:

-Нашето Черноморие – красиво е и има прекрасни хотели, и е различно, от общоприетата идея за сватба в България

- Някоя друга плажна дестинация, близка до България. В Канада са много популярни сватбите в Мексико – доста наши познати и приятели се ожениха там, това мисля че също е страхотна идея.

-Ако не искам да пътувам, опцията да е в парк някъде на открито или някоя красива градина

Идеята за замъка Нойшванщайн също е интересна.

 

Вълнението покрай подготовката наистина е голямо – пожелавам ти да му се насладиш и да изживееш всеки миг от него, и разбира се дълъг и щастлив семеен живот J

Връзка към коментар

Сватбата е ден, който остава в съзнанието ни завинаги.
Казвам го от опит, тъй като самата аз преминах през това преди няколко месеца.
Емоция, вълнение, трепет ... малко е да се опише с думи! :)

Определено мястото е от значение за едно такова събитие, както и сезона разбира се.

Тук вече говоря и от опит, тъй като съм сватбен фотограф / за тези, които не знят , все се каня да се представя в темата ;) /

Хубаво е сватбата да бъде лятото или есента. Добре е да се избягва юли, тъй като е доста горещо. Хората не си дават сметка за това,  тъй като булченските рокли и костюми често пъти се мерят в климатизирани салони. :)
Много може да се каже по темата. И все пак наистина е важен човекът и отношенията с него. :)

За малко сватбено настроение, ще споделя последната ми следсватбена фотосесия в Дубай. За щастие беше март и хванахме нормално за там време. :)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.934280989938061.1073741862.354258987940267&type=3

Пожелавам приказна сватба и всичко най - хубаво! Ако мога да помагам с каквото и да било съм насреща.

 

Редактирано от kamievgeni
Връзка към коментар

Благодаря на всички за мненията!

Относно предложените места в София, доста хора ме насочиха точно към Панчарево и Царско село. За избор на морето .. На мен ми допада идеята за сватбен ден с лека ефирна рокля и семпли, подчертаващи събитието детайли, без натруфени елементи (разбира се, всеки си го тълкува по различен начин), но имайки предвид гостите ще е трудно и по-скъпо за организация. И двамата имаме големи семейства и сме в много близки отношения, което предполага повече гости + приятелите ... Колкото и да ми се иска 20 човека, просто няма как да се получи. Ясно ми е, че каниш този, който искаш и ти е приятен, а не по задължение, но в случая няма как да са малко гостите. Нямам против церемония само ние и кумовете на някое безлюдно място и след това дълъг меден месец, но по-скоро няма да е това варианта. За места в София с градина - събирам мнения и предложения, които да проучваме. Според мен фотографа е важен, тъй като нещото, което те връща към спомените са снимките и клиповете. Във въображението е едно, а видиш ли го черно на бяло, всичко се избистря и те връща във времето. За това и за него няма да откажа помощ и съвети.

Колкото до човека .. Аз съм открила не най-добрият, а този, който ме прави по-добра. Няма перфектни хора, а такива, с които да създавате съвършенните моменти, дори и без условия. За това го обичам и бих казала "Да" навсякъде, само да е на него.

Сватбената церемония е един ден, зад който се крият множество моменти на труд, колебаещи се избори и двама влюбени, които с нетърпение го чакат. А след нея .. Избори, които заедно трябва да правят, без значение колко трудни са те, моменти на близост, както в първият ден, доверие, уважение и още по-силна обич, която да ги държи заедно.

Elena, и аз съм сантиментална, за това очаквайте включване със снимки и разкази от преживяването другата година :)

Редактирано от fairy__
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Целта на всяка връзка е бебето. Със сватба или без. Да се роди хубаво и здраво бебе. Колко криви физиономии има в Норвегия и колко хубаво е, че много полякини и прибалтийки заминаха за Исландия, за да освежат кръвта на чичо Йоун Гунглаугсон.

 

В момента чета едно капитално съчинение, "Среши с Буров", в момента съм точно на един чуден, "бебераждащ" пасаж, смея се с глас:

 

"В България, като във всяка малка и бедна страна, хората сякаш не се опитват да стъпят нейде на световно ниво.

 

— Защо?

— Не знам. Но не се опитват. В България нито една българка не е направила това, което правят богатите румънки — тя се е.. в Букурещ, яде в Букурещ, пуща корема в Букурещ, а отива да ражда в Париж. Да пише на кръщелното му свидетелство „родено в Париж“.

 

Леле майко, Париж. Майката съчинява вече легенди за себе си, за годеника си, за любовника си, за детето си.

Детето й става от дете маниак… Профан. То не става нищо — но става нещо в очите на обществото.

 

Не е важно какво мислиш за себе си, важно е какво мисли обществото за тебе."

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хей, това са най-прекрасните емоции! Благородно ти завиждам! Ние миналата година минахме по този път и с ръка на сърцето мога да кажа, че подготовката е много вълнуваща от "големия ден", защото той минава като миг. И затова - наслади се на всеки миг сега!

Ние като решихме да правим сватба година след като се сгодихме единственото нещо, за което бях сигурна е, че искам сватбата да е в Пловдив  :) Интересното беше, че нито аз, нито мъжът ми са от Пловдив; нямахме и НИТО ЕДИН гост от Пловдив, но аз съм омагьосана от атомосферата в Стария град и знаех, че искам та да се оженя!

Та решихме да е там и масово хората ме мислеха за луда, че си "усложнявам" живота с по-сложната организация и логистика! Но... сватбата се получи страхотно и всички бяха много доволни! И така че следвай сърцето си и намери вашето специално място  :)

Ех, върна ме назад и разгледах набързо някои от сватбените ни снимки! Пускам ти няколко  :)

Успех с подготовката!

post-2499-0-43475200-1428087630_thumb.jpg

post-2499-0-44655500-1428087652_thumb.jpgpost-2499-0-25606200-1428087667_thumb.jpgpost-2499-0-36668200-1428087680_thumb.jpgpost-2499-0-95636300-1428087691_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

За сетен път се убеждавам , че подбора на шаферките е важно условие за всяка  истински добра сватба  ;)

 

П.П. Извини ме за шегата - много романтични кадри !

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хубави снимки, Виолета. И нашата сватба беше в Пловдив, но защото мъжът ми е от там. За моите роднини и приятели наехме автобус, който да ги закара и върне в моя град :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.