Прескочи до съдържание

Rainy в Африка


Гост

Препоръчани мнения

Африкааааааааа... Южна :) Че и кафе пихме с Домосед на аерогората в Йоханесбург. Така ме зареждат такива мигове... Вече съм пред парк Крюгер. Малко ми е като на филм...

Ама видя го Домосед на живо? :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: Ауууууу, завижд, завижжжжжжд :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ааааа, Александра - аз имах честта да му се изкефя зимата на магеланска среща - получих си и автограф на книгата му, ама някарах и останалите магеланци дя се разпишат като съавтори :) хах Беше безкрайно приятно някой - и то такава космополитна личност - да ме посрещне на другия край на света :)

Връзка към коментар

Съм в Gomo Gomo, Kruger Park, South Africa... Всичките ми рецептори са се сбъркали от удоволствие и играят тарантела и казачок едновременно. FlyTraveler - да си жив и здрав, приятелю, че ми навря тази муха в главата (нищо че се шашках до последно как да финансирам тази идиотия). Лоджата е изключителна, а бунгалото ми гледа към водопойната зона на слоновете :) Едно от най-хубавите. Сега ме е яд, че не отидох и в другата концесия като теб - лакомийооо! :) Времето не е върха за сафари, здрави да сме - аз съм вече безкрайно влюбена в чудото Африка... Опитвахме да проследим на няколко пъти един лъв, но засега неуспешно. Леопардът ще бъде сериозно предизвикателство... Апропо, слоновете са точно отпреди един час - се изнесох със свински тръст към езерото, като чух че са пристигнали на водопой :) А носорозите са изумителни. Абе всичко те хвърля в оркестъра... 

 

P3290306.JPG

 

P3290375.JPG

 

P3280295.JPG 

 

P3280243.JPG

 

P3280253.JPG

 

P3280244.JPG

Връзка към коментар

С риск да досадя в тази тема - да споделя едни котенца :) Бяха точно на пет метра от нас... Очевидно бяха похапнали, защото ни изтърпяха да им досаждаме тихо :rolleyes:  И още една много специална котка... Снимката не е хубава, беше много тъмна, поиграх си с нея, но не особено успешно - обаче е единствената сносна, която успях да направя при лудото темпо на джипа - няма такъв екшън просто, в комбинация с окото на прожектора и скоростта на това великолепно животно. Негово Величество Леопардът... Много труден за виждане. Бяхме късметлии. Изобщо изключителни котки! Всъщност, вчера за един ден успяхме да видим The Big Five (африкански лъв, африкански леопард, черен носорог, африкански слон, африкански бивол ). И още много други изключителности - и за тях в пътеписа, живи и здрави. И един изгрев над саваната..

 

Много, много благодарности на FlyTraveler за насоките и искрените съвети - и на Основателя - за фотоапарата и обектива - аз съм пълен аджамия в това отношение. Тепърва имам да се уча, но пак успявам да снимам и да се радвам на резултата относително (започвам да ставам претенциозна вътрешно...). Без тях двамата нищо нямаше да направя. Сполай ви!

 

Африка е изумителнаааааааааа!!! 

 

P3290465.JPG

 

P3290470.JPG

 

P3290481.JPG

 

P3290501.JPG

 

P3300548.JPG

 

 

Връзка към коментар

Съм в Gomo Gomo, Kruger Park, South Africa...

 

Грозна и далеч неблагородна завист ме изяжда отвсякъде :lol: Диви кучета сте видели (по принцип са доста редки и изключително интересни). Лъвове ще видите, гарантирано. Леопард почти гарантирано. Ще разправяш за лоджа.

С риск да досадя в тази тема - да споделя едни котенца :)

 

Точно както ти "предсказах" по-горе без да бях стигнал до този пост. А за фотоапарата... специално за сафари аз лично бих предпочел DSLR (огледално-рефлексен) тип, по-тежък и по-обемист е обаче.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Грозна и далеч неблагородна завист ме изяжда отвсякъде :lol: Диви кучета сте видели (по принцип са доста редки и изключително интересни). Лъвове ще видите, гарантирано. Леопард почти гарантирано. Ще разправяш за лоджа.

 

Хахахахаа... То ти ако завиждаш, за другите не ми се говори ;) Аз се чудя защо с такава бясна скорост караше рейнджъра, като му подадоха информация за дивите кучета. Обаче съм впечатлена до мозъка на костите си от носорога, красивите птички и леопарда. Леопардът беше... ммммм... може би защото беше и як екшън с офроуд карането. Абе от всичко съм впечатлена! За всичко не знам дали е гарантирано за виждане, но съм доволна много от резултата. За леопарда не гарантираха изобщо. И за нищо не гарантираха - просто казваха: късмет. Но се стараеше екипа определено. Лоджата - много, много ми харесва. Жив и здрав да си за всички съвети. Взимай семейството и тук... 

Връзка към коментар

Точно както ти "предсказах" по-горе без да бях стигнал до този пост. А за фотоапарата... пак трябваше да питаш мен...

 

Ама ти си много висока топка за апарата бе, приятелю. А и ми е неудобно да притеснявам хората. С леко нахалство задавах въпроси - МАЛКО - на Основателя, защото той си взе същия апарат, който и аз харесах. Ама да е жив и здрав дето ме накара да си взема обектив. Най-евтиният беше, ама е невъзможно снимането без него.

 

Вече ще те питам и теб. Че съм толкова невежа - и за апарат,  и за животни... Благодарности! Тук е магия. 

Връзка към коментар

Грозна и далеч неблагородна завист ме изяжда отвсякъде :lol: ...

Ауууу, Флай, да не те оглозга, какво ще правим без теб ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз се чудя защо с такава бясна скорост караше рейнджъра, като му подадоха информация за дивите кучета. За леопарда не гарантираха изобщо. И за нищо не гарантираха - просто казваха: късмет. Но се стараеше екипа определено.

 

Това го правят за да има съспенс някакъв и да тръпнете в очакване, е и да си вържат гащите все пак за всеки случай. В Класери, Тимбавати и Саби Санд трябва да си голям Марко Тотев за да не видиш Big Five за 2-3 дни, в много случаи (както при теб) в един ден, а в някои още преди закуска.

Ама ти си много висока топка за апарата бе, приятелю. А и ми е неудобно да притеснявам хората.

 

Снимките са си ОК, аз малко изключих, че фотопарата ти не ти трябва само за сафари.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е задължително. С еквивалента на 1400 лева щях да те оборудвам доста прилично за сафари снимки т. е. да ти кажа какво да си купиш (ново, не втора ръка).

 

За следващото сафари ще питам :) За момента оборудването ми е OLYMPUS - OM-D E-M10 Compact System Camera with 14-42 mm EZ M.ZUIKO Lens - Silver - аз наистина много си го бях харесала, плюс втора батерия, плюс дълъг обектив Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 R Lens и малка чантичка - всичко на стойност 730 GBP. Използвам го на принципа опит-грешка, нямах никакво време за обучение, изобщо смешна работа... Но някога ще стана и по-добра :) 

Връзка към коментар

За следващото сафари ще питам :) За момента оборудването ми е OLYMPUS - OM-D E-M10 Compact System Camera with 14-42 mm EZ M.ZUIKO Lens - Silver - аз наистина много си го бях харесала, плюс втора батерия, плюс дълъг обектив Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 R Lens и малка чантичка - всичко на стойност 730 GBP. Използвам го на принципа опит-грешка, нямах никакво време за обучение, изобщо смешна работа... Но някога ще стана и по-добра :)

 

Йебо (питай водача си какво значи, ако не си го чувала вече). :) Тази конфигурация си върши работа, аз малко изключих, че този апарат ще го ползваш за всякакъв вид пътувания, а не само за сафари. DSLR-ите са все пак и по-тежки и обемисти.

Приятно изкарване на останалата част от сафарито и чакаме други постове с още текст и снимки!

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С риск да досадя в тази тема - да споделя едни котенца :) Б

 

Африка е изумителнаааааааааа!!! 

 

Рейни, абе я аз да си попитам моите въпроси докато ти е още прясно:

 

1. Как е времето? Дъжд валя ли ви?

 

2. Комари има ли в момента?

 

3. Пълна ли е лоджата (Гомо-Гомо)? По колко човека в джип сте средно?

 

Мерси за информацията и приятно прекарване!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

1. Времето започна лошо. Още от Neilspruit. Веднъж ни валя на сафари сутринта, не беше особено приятно - хич - ама пък видяхме черни носорози :) Вече се оправиха температурите и е супер - хич не познават метеоролозите.

 

2.Комари честно не съм усетила. Пръскам се уж, но то не е от това.

 

3. Лоджата според мен е пълна. Два джипа - средно с по 6 човека. В моя сме били 4, но пък в другия 8 - две семейства с по две деца. Иначе 6/6 ориентировъчно - в 9 местен джип. Условията са много добри, храната превъзходна.

 

Сега отивам в Africa on foot за два дни - да видим какви ще ги натворя :) Питай каквото ти е на сърце. Благодаря.

Връзка към коментар

1. Времето започна лошо. Още от Neilspruit. Веднъж ни валя на сафари сутринта, не беше особено приятно - хич - ама пък видяхме черни носорози :) Вече се оправиха температурите и е супер - хич не познават метеоролозите.

 

2.Комари честно не съм усетила. Пръскам се уж, но то не е от това.

 

3. Лоджата според мен е пълна. Два джипа - средно с по 6 човека. В моя сме били 4, но пък в другия 8 - две семейства с по две деца. Иначе 6/6 ориентировъчно - в 9 местен джип. Условията са много добри, храната превъзходна.

 

Сега отивам в Africa on foot за два дни - да видим какви ще ги натворя :) Питай каквото ти е на сърце. Благодаря.

 

Приятно изкарване в Africa on Foot! Черен носорог (носорози) е голям късмет в екосистемата на Крюгер (както и не повечето места в Африка). Много е кофти да те вали в тези открити джипове в Ю. Африка, казват, че и пончотата не помагали...

 

6 човека в джип е много добре за частен резерват до Крюгер - по двама на ред. Понякога слагат и по 10 - един сяда до гида. Ние имахме един път късмета да сме 3-ма - всеки сам на ред, но само за един драйв.

 

За храната и условията - няма друго място (добро) за сафари, където можеш да получиш това за тези пари освен в някои лоджи в района на Крюгер.

 

Не си спомням как летеше на връщане, ако случайно е от Hoedspruit, седни от лявата страна на самолета - има страхотна гледка към Blyde River каньона веднага след излитане.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Приятно изкарване в Africa on Foot! Черен носорог (носорози) е голям късмет в екосистемата на Крюгер (както и не повечето места в Африка). Много е кофти да те вали в тези открити джипове в Ю. Африка, казват, че и пончотата не помагали...

 

6 човека в джип е много добре за частен резерват до Крюгер - по двама на ред. Понякога слагат и по 10 - един сяда до гида. Ние имахме един път късмета да сме 3-ма - всеки сам на ред, но само за един драйв.

 

За храната и условията - няма друго място (добро) за сафари, където можеш да получиш това за тези пари освен в някои лоджи в района на Крюгер.

 

Не си спомням как летеше на връщане, ако случайно е от Hoedspruit, седни от лявата страна на самолета - има страхотна гледка към Blyde River каньона веднага след излитане.

 

Много благодаря за съвета за самолета - дано да имам избор! Точно от там летя :) 

 

А в Africa on Foot е лудница, току що ме стовариха... хаха... такава готина обстановка - в смисъл съвсем различна от Gomo Gomo. Спане в roundavelle - и имам избор да спя едната вечер - ако искам - на едно дърво. Ще пусна снимки. Ритам от кеф... хахахаххаа... Довечера сме 4 човека. Ще споделям как са драйвовете :) 

Връзка към коментар

Много благодаря за съвета за самолета - дано да имам избор! Точно от там летя :)

 

А в Africa on Foot е лудница, току що ме стовариха... хаха... такава готина обстановка - в смисъл съвсем различна от Gomo Gomo. Спане в roundavelle - и имам избор да спя едната вечер - ако искам - на едно дърво. Ще пусна снимки. Ритам от кеф... хахахаххаа... Довечера сме 4 човека. Ще споделям как са драйвовете :)

Незабравими приключения Rainy и много готино да си изкарате и хайде чакаме снимки :) И като се върнеш да вземем да се уговорим за по бира на англииска земя ;)

Съм в Gomo Gomo, Kruger Park, South Africa... Всичките ми рецептори са се сбъркали от удоволствие и играят тарантела и казачок едновременно. FlyTraveler - да си жив и здрав, приятелю, че ми навря тази муха в главата (нищо че се шашках до последно как да финансирам тази идиотия). Лоджата е изключителна, а бунгалото ми гледа към водопойната зона на слоновете :) Едно от най-хубавите. Сега ме е яд, че не отидох и в другата концесия като теб - лакомийооо! :) Времето не е върха за сафари, здрави да сме - аз съм вече безкрайно влюбена в чудото Африка... Опитвахме да проследим на няколко пъти един лъв, но засега неуспешно. Леопардът ще бъде сериозно предизвикателство... Апропо, слоновете са точно отпреди един час - се изнесох със свински тръст към езерото, като чух че са пристигнали на водопой :) А носорозите са изумителни. Абе всичко те хвърля в оркестъра... 

 

attachicon.gifP3290306.JPG

 

attachicon.gifP3290375.JPG

 

attachicon.gifP3280295.JPG

 

attachicon.gifP3280243.JPG

 

attachicon.gifP3280253.JPG

 

attachicon.gifP3280244.JPG

Еха Rainy ама много хубави снимки :) Хайде още един заразен от вируса Африка хи хи

Да, жив и здрав да е FlyTraveler все така да ни заразява с Африкански вируси ;) че колко много има още да се обикаля из Африка, ама скъпичко .....

Подземната река, Сабанг. Вътре снимките не стават.

Много си е яка снимката даже ;) за тези като мен, които не са ходили може само да гадаят как е вътре, ама тъкмо да отида и да видя :) Весело и чакаме още снимки

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лидия, заразена не, ами заразена :) Но аз силно го подозирах това че ще се случи. Да е жив и здрав Флай, той просто изигра ролята на детонатор... Иначе една кратичка снимкова сводка за следващата идиотия, където се стоварих току що :) Личната ми roundavelle е повече от очарователна - с балдахин и баня под открито небе - и гущери, и не само, ако не затваряш вратите... хахаха... , както и (подобие на) басейн насред саваната, обаче цвиля от кеф - има опция да спя втората вечер на едно дърво - ако искам. Разходих се до него, онемях. И току що потвърдих да ми запазят дървото. Просто думи нямамммм... Е тогава да ти чуе ухото звуци  :lol: Приятелите ми вече ме направиха на създарма от юркане... хахаххахаа... но аз много, много се забавлявам. Да излезеш от зоната си на комфорт - това са спомените... Айде, до скоро в Англия на по бира :)

 

10997697_10204845069143890_8556446813084830207_n.jpg

 

11126_10204845094264518_4978409298416194797_n.jpg

 

10417642_10204845096104564_5004999240024081964_n.jpg

 

11078033_10204845097504599_4951192427626715827_n.jpg

 

11049640_10204845098784631_3434084930566142374_n.jpg

 

11081302_10204845119585151_8623759472656053593_n.jpg

 

11094691_10204845121625202_2718522375738522900_n.jpg

 

 

 

10402935_10204845092064463_850566557574733596_n.jpg

Връзка към коментар

Лидия, заразена не, ами заразена :) Но аз силно го подозирах това че ще се случи. Да е жив и здрав Флай, той просто изигра ролята на детонатор... Иначе една кратичка снимкова сводка за следващата идиотия, където се стоварих току що :) Личната ми roundavelle е повече от очарователна - с балдахин и баня под открито небе - и гущери, и не само, ако не затваряш вратите... хахаха... , както и (подобие на) басейн насред саваната, обаче цвиля от кеф - има опция да спя втората вечер на едно дърво - ако искам. Разходих се до него, онемях. И току що потвърдих да ми запазят дървото. Просто думи нямамммм... Е тогава да ти чуе ухото звуци  :lol: Приятелите ми вече ме направиха на създарма от юркане... хахаххахаа... но аз много, много се забавлявам. Да излезеш от зоната си на комфорт - това са спомените... Айде, до скоро в Англия на по бира :)

 

attachicon.gif10997697_10204845069143890_8556446813084830207_n.jpg

 

attachicon.gif11126_10204845094264518_4978409298416194797_n.jpg

 

attachicon.gif10417642_10204845096104564_5004999240024081964_n.jpg

 

attachicon.gif11078033_10204845097504599_4951192427626715827_n.jpg

 

attachicon.gif11049640_10204845098784631_3434084930566142374_n.jpg

 

attachicon.gif11081302_10204845119585151_8623759472656053593_n.jpg

 

attachicon.gif11094691_10204845121625202_2718522375738522900_n.jpg

Въъъх, Рейни, ми то, направо файф старс бе :unsure: :unsure: :unsure: И аз бих спала на клона, ако въобще ще може да се спи, сигурно ще има разни  любопитни гости - гущерчета,  птички, щурчета. И не се бой, лъвът, като дойде, няма да те стигне на високото ;) ;) ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.