Прескочи до съдържание

Виза за Туркменистан


Препоръчани мнения

На 8.12.2018 г. в 9:46, Йосиф Милчов каза:

Всички лицензирани туркменистански тур агенции, съдействащи за издаване на виза. В прикачения файл.

Agencies.pdf

Аз не съм се отказал от плановете за Памир. BlackArt - прикаченият файл изглежда е премахнат. Можеш ли пак да го качиш? В крайна сметка има ли някой информация дали кандидатстването може да гане в Истанбул? Преди година им писах мейл на посолството в Анкара и не ми отговориха. 

В момента, milenski777 каза:

Аз не съм се отказал от плановете за Памир. BlackArt - прикаченият файл изглежда е премахнат. Можеш ли пак да го качиш? В крайна сметка има ли някой информация дали кандидатстването може да гане в Истанбул? Преди година им писах мейл на посолството в Анкара и не ми отговориха. 

Всъщност, файлът го има. Значи остава въпросът, ако някой е запознат, за кандидатстване в Истанбул? 

Връзка към мнение
преди 10 часа, epetkov каза:

На 9ти октомври 2018г  вече беше получен отговор на твоя въпрос: цък

Да, мерси, ами, аз сега си спомням, че го видях този отговор тогава и после съм отговарял, но някакси не мога да се съглася, че само в Русия могат да ми издадат такава виза. Все си мисля, че трябва да има и друг начин. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , epetkov каза:

Восток-дело тонкое!

Съгласен съм, но ако ти кажа как съм пътувал през Азербайджан и Иран и колко различно бе това, от което се описва.. А стотиците мотористи, които отиват към Памир всяка година според теб откъде взимат визи? Имаш ли идея?

Връзка към мнение
преди 46 минути , milenski777 каза:

според теб откъде взимат визи? Имаш ли идея

Разбира се, че имам идея. Според визовия режим за съответното лице,  се взима казахстанска, узбекистанска, таджикистанска виза. Така се заобикаля Туркменистан.

Връзка към мнение
преди 23 часа, epetkov каза:

Разбира се, че имам идея. Според визовия режим за съответното лице,  се взима казахстанска, узбекистанска, таджикистанска виза. Така се заобикаля Туркменистан.

Обаче и маршрутът става съвсем различен 🙂 , но пак е вариант през Азербайджан да се излезе в Русия и от там към Казахстан

Връзка към мнение
преди 8 минути , milenski777 каза:

но пак е вариант

Вариантът е само един Казахстан-Узбекистан-Таджикистан. А до Казахстан в случая не изключвам  ферибота Азербайджан-Казахстан, въпреки  известните му  минуси, защото се елиминира необходимостта от  получаване на руска виза.

Връзка към мнение
преди 5 часа, epetkov каза:

Вариантът е само един Казахстан-Узбекистан-Таджикистан. А до Казахстан в случая не изключвам  ферибота Азербайджан-Казахстан, въпреки  известните му  минуси, защото се елиминира необходимостта от  получаване на руска виза.

Напълно съм съгласен. Ние сме в безвизов режим с Казахстан, а и Узбекистан от февруари, въпреки че второто ми беше казано, но не съм си го още потвърдил, понеже съм само на тема Туркменистан. Даже им пратих мейл на консулството днес и на 10 агенции онзи ден. Този ферибот е супер опция, но както разбрах е мега нередовен и не знам какви пари е. Ние ще сме с кемпер. Аз нямам нищо против на 2-3 дни почивка в Баку по принцип. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, milenski777 каза:

въпреки че второто ми беше казано, но не съм си го още потвърдил

Което е казано в магеланци, е вярно!

 

преди 2 часа, milenski777 каза:

Този ферибот е супер опция, но както разбрах е мега нередовен

 

Поне няма да спите на палатки на пристанището, както правят другите, щом сте с кемпер.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да дам малко ъпдейт. СъсрАх се с няколко агенции. Без спане, понеже сме с кемпер за три дни за 4 човека, искат 900 долара, като това е без визата, която може да се вземе директно на границата, но е доста по скъпа. Май около 150 долара, сравнено с 50-60. В цената влиза гидът и програма за Ашхабад и Дерваза, плюс безплатна минерална вода 😂😂😂 Сега ще ми кажат и цената за пътуването на кемпер по техните пътища, защото и такава има. Някакъв пич Реджеп ми дава инфото от balkantour@mail.ru. 

 

Но не това е най-важното. Интересни са ъпдейтите в караванистан. Според тях, първо - вече не е нужно визата да е на паспорта, а може да по имейл, в който се праща някакъв код и се клеймва и на границата през него. Второ има случай за издадена виза само по мейли от посолството в Лондон и Букурещ. Също така транзитната виза ти спестява 90% от разходите, но от 2018 г. се е почувствало рязко подобрение в одобренията. Ще кандидатствам, но трябва да не по рано от 3 месеца преди заминаването. Също така доколкото пише по темата - няма проблеми Букурещ, Истанбул.. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, milenski777 каза:

Също така доколкото пише по темата - няма проблеми Букурещ, Истанбул.. 

За посолство в Букурещ си е новина. Ето контактите на консулския отдел:

2013074056_Screenshot_20190408-182935_SamsungInternet.jpg.d5f1b79506bf78bc70513ba7741680f1.jpg

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
преди 51 минути , epetkov каза:

За посолство в Букурещ си е новина. Ето контактите на консулския отдел:

2013074056_Screenshot_20190408-182935_SamsungInternet.jpg.d5f1b79506bf78bc70513ba7741680f1.jpg

Супер, мерси. Нещо се случва в Туркменистан и то е позитивно за туристите. Все пак те бяха домакини на две големи спортни събития, техният бащица почина и може би поемат малко по отворен курс спрямо туристите. В караванистан никъде не пише, че не можеш да вадиш виза в определено консулство, а точно обратното. Скоро ще пиша на Букурещ, но трябва да мина малко време, за да останат 3 месеца до пътуването. Също така четох, че не е нещо много рядко срещано да не ти дадат виза и след това да ти дадат. Режат те в Букурещ, отиваш в Истанбул 😁. Въпросът е, че транзитната виза наистина е евтина и е дъ риъл диъл. И да, друга новост е, че вече можеш да влезеш не от строго определена точка, стига да е същата държава. Примерно можеш да влезеш от няколко точки в Иран, важното е да излезеш от тази, която си представил. 

 

Applying via post and e-mail

We have one report of a traveler who applied at the London embassy via post with nothing but photocopies of their passport, and after a few phone calls to chase up the application they received the confirmation letter via e-mail. Since no passport is needed anymore, you might be able to do the whole thing via e-mail as well. Scan the embassy reports below for friendly consuls and let us know if it worked!

 

Frankfurt and Bucharest are also known to reply to mail-in requests.

Date-specific or not?

 

We have always said Turkmen visas are date-specific, meaning a fixed entry and exit date is specified on the visa, and you needed to get in and out on or between those dates. This is no longer the case, though. It seems most, perhaps all embassies, now give non-date specific visa invitations. We are not quite sure how long the window is, or how the system works exactly yet.

 

It seems the window for validity is 3 months. Once you enter, you get your 5 day transit. 

Редактирано от milenski777
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, някой ходил ли е до посолството на Туркменистан в Букурещ? Пратих им мейл, след което цяла седмица им звъня и никой не вдига. Утре мисля да ходя до там, но имам сериозни съмнения, че това посолство работи изобщо? Дайте някакъв съвет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.