Прескочи до съдържание

Виза за Боливия


Препоръчани мнения

@stanimir, благодаря много за детайлните разяснения. Идеята ми е да вляза от Сан Педро де Атакама с тур, който смятам да си букна на място. Туровете осигуряват хотели, така че първите две нощувки няма как да им ги покажа, освен ако не си резервирам тур от сега. Автобусни билети също мислих да купувам на място, но явно ще трябва да ги правя предварително, което е много тъпо. 

Знам за визата на място, но нямам желание да давам толкова пари и да губя излишно време там.

Връзка към мнение

Разбирам те,  но поне аз не виждам друг начин освен да покажеш някаква резервация била тя за тур или друго,  но ще искат да видят черно на бяло как ще влезеш и как ще напуснеш Боливия. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой да знае, колко време преди пътуването може да се извади боливийска виза т. е. с каква валидност е? 

Никъде не успях да намеря информация за това, а посолствата и консулствата, ако въобще си направят труда да отговорят, връщат стандартни отговори и препращат към линка за подаване на документи. 

@saved_, ти си питала нещо подобно, откри ли отговора? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎18‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 7:38, mililia каза:

Някой да знае, колко време преди пътуването може да се извади боливийска виза т. е. с каква валидност е? 

Никъде не успях да намеря информация за това, а посолствата и консулствата, ако въобще си направят труда да отговорят, връщат стандартни отговори и препращат към линка за подаване на документи. 

@saved_, ти си питала нещо подобно, откри ли отговора? 

Онзи ден си извадих визи за мен и жена ми за Боливия в Хага.

Консулът е много любезен и отзивчив. Два пъти го попитах колко време е валидна визата. Отговори ми, че мога да я ползвам до края на годината и е с валидност 1 месец т.е. мога да стоя в Боливия 30 дни от датата на влизане в страната. Ние ще я ползваме през ноември.

Не държеше жена ми да присъства. Само и дадох паспорта и необходимите документи.

 

Преди това пробвах и чрез боливийското посолство във Виена. Консулката е супер недиалогична и дръпната. Въпреки известни протекции ни отговори, че ни иска лично.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Копирам част от кореспонденцията с Хавиер Осио - консула на Боливия в Хага, Нидерландия.

Може на някой да му е от полза.

 

----------------------------------------------

Tourist Visa

 

The Applicant must upload all the documents required on the following link:  https://portalmre.rree.gob.bo/formvisas/

For a tourist visa the following documents are needed:
1. International certification of yellow fever vaccination (if you will visit an endemic region: check the list)

2. Passport with at least 6 months of validity

3. Recent picture 4 x 4 cm

4. Financial proof of solvency (last bank statement)

5. Flight itinerary (departure and return, roundtrip)

6. Hotel reservation or invitation letter issued by someone with legal domicile in Bolivia.

Once you finished your application, you must send us the pdf form to the email: boliviaconcularlahaya@gmail.com (For the Netherlands). The consular section will verify the documentation and set an appointment.

The day of the appointment, all the original documentation must be presented in order to get the visa. 

 
Best regards
 
 
Javier Ossio Calderon
Encargado de Asuntos Consulares
Embajada de Bolivia 
La Haya, Países Bajos
 
Nassauplein No. 2 
Código Postal 2585EA, 
Tel.  0703616707
Fax. 0703620039
email: boliviaconsularlahaya@gmail.com
 
-----------------------------------------
Web апликационната форма е малко дървена, но с предварително подготвени документи (самолетни билети, банкови извлечения или screenshot-и), паспорти, снимки, …) "се преодолява" за 15-30 мин.
Самата виза представлява печат/принт върху паспорта и става за по-малко от 5 минути.
 
Ако знаех, нямаше да се набутвам с плащане на паркинг пред посолството на Боливия в Хага - 3 евро. :wink:
 
:biggrin:
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

@ven62, да те питам, че най-скоро си вадил визата.

Попълвам апликацията за виза, страница след страница и стигам до прикачването на документите. Прикачвам програмата, копие на паспорта, резервация за нощувка и билет за автобус за напускане на Боливия и накрая иска да прикача формуляра за виза. Това ме обърква. Трябва да изпринтирам формуляра, да го подпиша, да го сканирам и да го прикача ли? 

Обаче когато изтегля попълнения формуляр на този етап ми дава, че не е завършен. Нещо бъркам ли или така се прави? Помниш ли стъпките? 

Ако някой помни детайлите от процеса, моля, за инфо. 

Извлечението от сметка преведено ли трябва да е и сметка в лева, върши ли работа? 

Връзка към мнение
преди 3 минути , mililia каза:

@ven62, да те питам, че най-скоро си вадил визата.

Попълвам апликацията за виза, страница след страница и стигам до прикачването на документите. Прикачвам програмата, копие на паспорта, резервация за нощувка и билет за автобус за напускане на Боливия и накрая иска да прикача формуляра за виза. Това ме обърква. Трябва да изпринтирам формуляра, да го подпиша, да го сканирам и да го прикача ли? 

Обаче когато изтегля попълнения формуляр на този етап ми дава, че не е завършен. Нещо бъркам ли или така се прави? Помниш ли стъпките? 

Ако някой помни детайлите от процеса, моля, за инфо. 

Това е последния ред от изискуемите документи за прикачване, нали?

На мен ми беше блед т.е. неактивен. Като искаш да цъкнеш там, бутона не е активен и ти, и да искаш, не може да прикачиш попълнения, принтиран, подписан и сканиран формуляр.

Това го направих като на м-р Осио му го пратих в имейл като прикачен файл.

А после, при срещата, му го дадох в оригинал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, mililia каза:

 

Извлечението от сметка преведено ли трябва да е и сметка в лева, върши ли работа? 

Сега видях, че има още един въпрос.

Аз направих screenshot на екран от ДСК Директ. Там се виждат кредитните ми карти (Виза на ДСК и ДСК-Wizz) Оградих с червено сумите.  Хубавото на ДСК Директ е, че има английска версия. Тя всъщност предлага част от думичките по екрана да са на английски, но горе-долу става ясно.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, mililia каза:

@ven62, да те питам, че най-скоро си вадил визата.

Попълвам апликацията за виза, страница след страница и стигам до прикачването на документите. Прикачвам програмата, копие на паспорта, резервация за нощувка и билет за автобус за напускане на Боливия и накрая иска да прикача формуляра за виза. Това ме обърква. Трябва да изпринтирам формуляра, да го подпиша, да го сканирам и да го прикача ли? 

Обаче когато изтегля попълнения формуляр на този етап ми дава, че не е завършен. Нещо бъркам ли или така се прави? Помниш ли стъпките? 

Ако някой помни детайлите от процеса, моля, за инфо. 

Извлечението от сметка преведено ли трябва да е и сметка в лева, върши ли работа? 

 

Трябва да качиш извлечение от банкова сметка, защото няма да стане без него. Моята сметка е в лева и нямаше проблем с това. Снимка също трябва да качиш, но предполагам си го направила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Вчера успешно се преборих с електронната апликация ( sworn statement) на десктоп, три дни пробвах десетки пъти неуспешно да прикача снимка, кропвах, пиксели нагоре, пиксели надолу, шест различни снимки и нищо. Накрая се снимах с телефона, пробвах през десктоп и я прие веднага. Освен снимката, трябва да се прикачат :

1) itinerary ( полет за излизане от Боливия)

2) bank statement 

3) passport copy

4) booked hotel reservation

5) самата visa application

 

Накрая принт на формуляра , излизат две страници и снимка на апликанта. С този формуляр се ходи до консулство , аз планувам посещение на това в Куско .

 

Снимка на заветният номер, който се вижда преди принтирането на формуляра:

 

3D4D0F3A-C73E-4D19-9DF2-06DB11E20A58.jpeg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз на Itinerary при качих маршрута ни по дни в Боливия,  а билета за напускане на страната показах на място в посолството. Нас поне ни питаха и как ще влезем в Боливия. Освен на това, служителят обърна внимание и на финансовото ни състояние, като не обърна особено внимание от коя дата е извадката от сметките ни. 

Направи си все пак и маршрута, че може да ти го искат. На нас не са ни искали снимки на място, а ползваха снимките на формуляра. 

Връзка към мнение

Да, аз ще представя и билетите за Ла Пас - Уюни,но след изчетеното в нета, единствено помаршрута , от което всъщност се интересуват , е за билет за напускане на Боливия.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Трябва да пътувам за Боливия в края на януари 2020. Писах на няколко посолства, но отказват да приемат документите ми за виза по куриер и трябва лично на място.  Знам, че има възможност туристическа виза да се вземе на летището при пристигане в Боливия.  Притеснението ми е, дали няма да имам проблем при излитане от България и после Амстердам ако нямам предварително виза.  Някой да е имал подобен проблем?

Връзка към мнение

Не мисля, че ще имате проблеми, тъй като  българите са в група 2, която дава право на безплатна виза, ако се извади визата предварително, но няма изискване   задължително визата да бъде извадена преди пристигане в Боливия. На място ще ви поискат, обаче, 96 $ и визата няма да ви е безплатна. Защо не опитате с Консулството в Милано. Близко е и са любезни, но ще трябва да отидете до там. Предварително е хубаво да си запазите час, защото консулът доста често пътува и да не нацелите такъв момент. 

Отделно проверете възможностите да вземете виза в Амстердам щом ще тръгнете от там. Ние така направихме, но полетът ни започна от Мадрид. В деня на полета отидохме в боливийското посолство в Мадрид и веднага извадихме визите безплатно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря много 🙂 Ще лятя с KLM от София през Амстердам, и няма да имам за съжаление време да взема виза от там, четох в други форуми, че някои авиокомпании не пускали ако няма виза. Аз за момента не намирам подобно нещо в сайта на KLM. Много се надявах да приемат в някое консулство в Европа документите ми по куриер, за да не се налага да ходя някъде лично, но май едиственото такова е в Швеция, а от там не получавам отговор.

Връзка към мнение

Не би трябвало да ви спрат авиокомпанията, щом се дава виза на границата. Ако ви кажат нещо, им кажо, че дават виза на границата, да си проверят и тогава ще те пуснат

Освен това директно от Амстердам към Боливия ли летиш? Те почти нямаха полети до Европа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес не ми дадоха виза в Куско , заради оставката на президента снощи , всички консулства (май) са спрели работа временно. Още на летището в Куско ни въведоха  данните за VOA и на самият бординг пас е изписана сумата от 100$.

DA3AF7DB-590E-40D8-945D-034130864F47.jpeg

Връзка към мнение

Летя от Амстердам до Лима,  5 и кусур часа престой там и от Лима до Ла Пас с LATAM. Свързах се в посолството във Виена, казаха, че мога да взема виза на  летището срещу 100 $, ако не успея да ида преди това до Виена. Уведомиха ме, че за момента всякакви консулски услуги са спрени заради положението в страната.  Надявам се скоро да се оправи 🙂

Връзка към мнение

За тези ,които вадят VOA на летището в Ла Пас

 

най-вдясно от имиграционните ( вдясно от гише 1) има необозначена будка, където има интелигентен служител , който приема документите и принтира визата на момента . Процеса отнема 10 минути , представят се :

1) паспорт

2) копие на паспорт

3) копие на нощувка 

4) копие на билет за излизане

 

Таксата е 100$ , има ПОС терминал , аз платих с революта. Снимат те на момента , принтира се документ на който се подписваш , служителя слага всички копия  в една папка и вие си получавате паспорта със залепената виза. След това минавате на гишето вляво , имиграционният сравнява данните от подписаният документ и залепената виза , и ви пожелава добре дошли. Обстановката беше повече от лежерна , направи ми впечатление, че един от служителите беше по анцунг (комплект ).

Връзка към мнение

@stanislavpp Значи все пак пускат на границата. Четох, че обстановката е много напрегната и на летището често вътрешни и международни полети се отменят...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.